ati 9600se ili FX5600XT?

Pa pazi ovako, ovo znam pouzdano! ATI generalno ima blagu prednost u performansama (al blagu), dok s'druge strane ima problem sa driverima, tako da ce biti igara koje ce imati problema sa radom (ne neki velik broj, al poneka ce se naci). Kako vreme odmice driver se polako popravljaju... al i dalje nije to to! Sa aplikacijama neces imati problem, pa ti sad vidi sta ti vise odgovara!
 
Kad_LupimLupim:
Pa pazi ovako, ovo znam pouzdano! ATI generalno ima blagu prednost u performansama (al blagu), dok s'druge strane ima problem sa driverima, tako da ce biti igara koje ce imati problema sa radom (ne neki velik broj, al poneka ce se naci). Kako vreme odmice driver se polako popravljaju... al i dalje nije to to! Sa aplikacijama neces imati problem, pa ti sad vidi sta ti vise odgovara!



Hahahahahah....sad si stvarno lupio....
Kao prvo 9600se i 5600XT veze nemaju jedna sa drugom, shto se kvaliteta tiche...Ja sam zakleti ATi-jevac, ali SE varijanta je budjava...5600XT je daleko bolja kupovina...
 
Ne,ne,ne...
Kod ATIa, SE oznacava slabiju verziju, a XT jacu!
Kod nVidie je obrnutno, XT je slabija verzija, a od jacih imaju samo Ultra!
Tako da je cinjenica da su kartice ista klasa, a i dalje ostajem pri tvrdjenju o performansama i kompatibilnosti drivera!
 
Ok evo jednog simple guide to graficka kartica by ATI 'n' nVidia:

nVidia:
GeForce FX 5200
GeForce FX 5600
GeForce FX 5700
GeForce FX 5800 (medju-generacijski mutant!)
GeForce FX 5900
GeForce FX 5950
sve imaju i Ultra varijantu! A 5200,5600 i XT (oslabljena).

ATI:
Radeon 9200
Radeon 9600
Radeon 9700
Radeon 9800
sve imaju Pro varijantu! A 9200,9600 i 9700 i SE (oslbaljena).

mozda mi je neka varijanta promakla al ne zamerite :)
 
E da Radeoni 9600,9700,9800 imaju i XT varijantu, to je vrh ATIeve ponude!
Znas sta ako ti se mnogo nezuri, mozes da sacekas da cene kartica uskoro osetno padnu, posto je nVidia predstavila GeForce FX 6800 Ultra! GF FX 5700 moze da padne na razumnu cenu, a ubedljivo je najbolji bestbuy u svojoj klasi, iznad njega su jedino Radeoni 9800 i FXovi 5900!
 
Kad_LupimLupim:
Ok evo jednog simple guide to graficka kartica by ATI 'n' nVidia:

nVidia:
GeForce FX 5200
GeForce FX 5600
GeForce FX 5700
GeForce FX 5800 (medju-generacijski mutant!)
GeForce FX 5900
GeForce FX 5950
sve imaju i Ultra varijantu! A 5200,5600 i XT (oslabljena).

ATI:
Radeon 9200
Radeon 9600
Radeon 9700
Radeon 9800
sve imaju Pro varijantu! A 5200,5600 i 5700 i SE (oslbaljena).

mozda mi je neka varijanta promakla al ne zamerite :)

E ovde si stvarno lupio!!! ovo moze da se postavi u smehoteku u onu rubriku pronadjite uljeze!!!!
 
Sto se Ati-ja tice, ne znam posto ne pratim toliko trziste istog... Medjutim gledao sam neke testove gde su bolje FX5200 kartice (npr. MSI FX5200-TDR 128) prestizale vecinu FX5600XT kartica...

Ne znam, nikad nisam bio ljubitelj oslabljenih varijanti...
 
sonne:
Kad_LupimLupim:
Ok evo jednog simple guide to graficka kartica by ATI 'n' nVidia:

nVidia:
GeForce FX 5200
GeForce FX 5600
GeForce FX 5700
GeForce FX 5800 (medju-generacijski mutant!)
GeForce FX 5900
GeForce FX 5950
sve imaju i Ultra varijantu! A 5200,5600 i XT (oslabljena).

ATI:
Radeon 9200
Radeon 9600
Radeon 9700
Radeon 9800
sve imaju Pro varijantu! A 5200,5600 i 5700 i SE (oslbaljena).

mozda mi je neka varijanta promakla al ne zamerite :)

E ovde si stvarno lupio!!! ovo moze da se postavi u smehoteku u onu rubriku pronadjite uljeze!!!!
Ok a kog si ti to uljeza nasao!?
 
Incognito:
Covek se malo zeznuo... ne teraj mak na konac... mislio je 9 umesto 5 ... Zbunila ga nVidia ;)

Dobro ali daje savete!!! Zamisli sada coveka koji vidi to i hoce da kupi karticu i ode i trazi ATI 5600 a nije rec samo o jednoj cifri!! Sta je ATI 5700 pa i da mu zamenimo 5 sa 9!
Ma OK svi gresimo ali on ni posle skrenute paznje nije uocio gresku !!!...
 
Anonymous:
Incognito:
Covek se malo zeznuo... ne teraj mak na konac... mislio je 9 umesto 5 ... Zbunila ga nVidia ;)

Dobro ali daje savete!!! Zamisli sada coveka koji vidi to i hoce da kupi karticu i ode i trazi ATI 5600 a nije rec samo o jednoj cifri!! Sta je ATI 5700 pa i da mu zamenimo 5 sa 9!
Ma OK svi gresimo ali on ni posle skrenute paznje nije uocio gresku !!!...

Eto i ja se nisam ulogovao sto je prvi pokazatelj da gresim ali ja i priznam gresku.
 
stvarno si ...(opet), lik koji "ima" 50k$ u serverima u raznom softveru je jos + vidovit pa zna ko ima koju kartu u masini,setaj.

ali obe karte su korektne :!: za 2d i pasijans jesu :d ali zasto dati 100e na kartu za 2d kada ih ima i za 30 :?:
ja sam lepo napisala da pogleda sta ima na forumu benchmarka u sobi mali oglasi i tamo pazari 9600pro\xt kartu za kes koji je planirao da izdvoji za jednu od dve kante o kojima je rec.

sto ti d... koristis fx5900? pa 5600xt je sasvim ok karta 8)
 
slayer:
stvarno si ...(opet), lik koji "ima" 50k$ u serverima u raznom softveru je jos + vidovit pa zna ko ima koju kartu u masini,setaj.
Evo da potkrepim izjavu, nadam se da je ovaj test sa Tomhardwarea dobar pokazatelj 3D kvaliteta o kom pričaš, Quake Team Arena FPS score. (Samo imaj u vidu da većina grafičkih karti koje se koriste po Srbiji leže pri dnu ove skale, a mnogih i nema uopšte na listi.)

http://www20.tomshardware.com/graphic/20031229/images/image012.gif
 
ja bi pre izabrao neki ti4600 nego 5600xt (verujem da mlogo bolje odradjuje dx8.1 igre + trebalo bi da vise para ostaje u dzepu za neki 9600pro/xt u buducnosti) ... ati nema "stari dobri" VPU osim 9500pro (heh) koji je van konkurencije ovde...

ako bih bio prinudjen da biram izmedju ova dva GPU-a (pistolj na celo or something) 9600SE bi bio moj izbor
 

Back
Top