Balkanska krčma ili zašto se djeca boje mraka

zlocin i kazna?:D
zavisi.
ako treba da orobim neku bakicu, nema teorije
a da uzmem iz trezora neke kompanije , a da me nikad niko ne provali..jedno dva miliona dolara:klap:
al i to samo ako tamo ne radim...ne mogu ako radim..
m nikad od mene dobar fif:sad2:

Ako bih ti ja poslije ovog priznanja rekao da si velika lupežica, jer to su ipak velike pare (2. 000 000) jer su i to pare kompanije, da li bi to bila uvreda i da li bi me moderatori ili supermoderatori kaznili ako bih rekao istinu???
 
Ili, konkretno:
Da li biste počinili zločin kada biste znali da nikada nećete biti otkriveni i kažnjeni?

Pa sad bježanje s večere i potezanje noža nije isto ali se pitanje odnosi na oboje.
Pitanje je i tebi postavljeno a pristojno bi bilo odgovoriti na pitanje. Bar tako kažu na kulturi dijaloga.
Noževe ignoriši, to je pitanje za ružniji pol.
 
Pa sad bježanje s večere i potezanje noža nije isto ali se pitanje odnosi na oboje.
Pitanje je i tebi postavljeno a pristojno bi bilo odgovoriti na pitanje. Bar tako kažu na kulturi dijaloga.
Noževe ignoriši, to je pitanje za ružniji pol.

Ja nisam nepristojna, Haklberi. Kultura dijaloga podrazumeva i da onaj, ko pita, apriori ne zauzima gard spram svojih sagovornika i ne podučava ih kulturi.;)

@ Tema: ne, ne bih pobegla sa večere, ne bih krišom pokupila novčanik koji je nekom ispao iz džepa, ne bih pljačkala banke ...
Ali, kad malo bolje razmislim: ako bi neko, meni drag, ne daj Bože bio u ekstremno opasnoj životnoj situaciji (o čemu ne volim ni da razmišljam), onda bih krala, i to nevezano za nestanak struje. Dakle, u izuzetnim okolnostima bila bih nemoralna.

Zadovoljavajući odgovor?

p.s. Žene ne potežu noževe?
 
Bar 3 puta (toliko se sjećam)do sad doživio sam da sjedeći u različitim restoranima (gdje je večera obavezna) u jednom trenutku nestane struje. Da li vam je poznata ova sutuacija i da li treba da nastavim.;) U momentu nestanka struje a tim i osvjetljenja, trenutno zavlada tajac, zatim protekne jedno 3-5 sekundi a onda nastane lom. Stampedo:D Osjećaš oko tebe sudaranje ljudi i inventara u onoj neviđelici, dozivanje, ponečiji bolni jauk jer je naletio na ćošak stola i pošteno se nabo. Zatim dozivanje konobara da se što prije doture svijeće. Lom i krkljanac traju najviše 1-2 minuta koliko i konobarima treba da upale svijeće našem moralu i zbroje manjak u kasi. Ostane približno 15-20% gosti a i od njih jedno 5% nije završilo večeru tako da niko nije siguran dali bi svi od njih ostali i platili večeru da su je pojeli prije nestanka struje. Ovo pamtim iz predratnih vremena. Sad kad smo politički i svakojako, naoštreni jedni na druge ko naši noževi za pasom, mislim da bi konobari palili svijeće izistinski. Da sam ranije opisane ljude pitao ili poveo razgovor o moralu, te koliko bi njih ostalo da plati večeru, ubijeđen sam da se nebi našao jedan jedini koji bi to prethodno priznao. Ako bi se i našao jedan, bio bi popljuvan i bojkotovan od cijelog društva. E sad pošto nijesam pitao jer nijesam pretpostavio da će struje nestati a nijesam pitao ni zato jer bih bio popljuvan i bojkotovan kao onaj koga maloprije pomenuh, jer pobogu odakle ti smjelosti da sumnjaš u naš moral, dužnost, poštenje, istinu...itd itsl. pošto propuštih tu priliku evo da iskoristim ovu i pitam vas. Koliko bi vas ostalo da plati večeru ili eventualno primjerenije ovom vremenu, da povadi nože iza pasa, a da ste 100% uvjereni da nikad nećete biti otkriveni niti kažnjeni.

Ja ne bih. Ne bih platio tu vecheru. Jednom prilikom sam izazvao udes, tj. saobracajnu nezgodu. Nisam dovoljno pazio u guzvi, i zakucao sam se u zadnji deo automobila ispred mene. Chovek je izashao iz automobila, pogledao me i rekao: " Sine, ja nisam policajac. Uzmi moju vizit-kartu, izrachunaj koliko koshta novi branik i far, pa se javi kada budesh imao novca, da mi shtetu nadoknadish. Rekao sam mu: " Hvala, svakako cu Vas pozvati " . Nikada ga nisam nazvao. Koto Tamopeva je pomenula mega korporaciju. Njima ne bih uzeo samo dva miliona. Uzeo bih im sve, ali sve shto mogu. Sada bih ja zeleo da postavim pitanje. S' obzirom na gorenavedeno, i na chinjenicu da niko osim mene zaista ne zna ko sam ja, i shta sam sve uradio za ovo kratko vreme na zemlji, da li mi se sa pravom moze reci da sam nitkov / hulja / lopov / olosh ?
 
Ja nisam nepristojna, Haklberi. Kultura dijaloga podrazumeva i da onaj, ko pita, apriori ne zauzima gard spram svojih sagovornika i ne podučava ih kulturi.;)

@ Tema: ne, ne bih pobegla sa večere, ne bih krišom pokupila novčanik koji je nekom ispao iz džepa, ne bih pljačkala banke ...
Ali, kad malo bolje razmislim: ako bi neko, meni drag, ne daj Bože bio u ekstremno opasnoj životnoj situaciji (o čemu ne volim ni da razmišljam), onda bih krala, i to nevezano za nestanak struje. Dakle, u izuzetnim okolnostima bila bih nemoralna.

Zadovoljavajući odgovor?

p.s. Žene ne potežu noževe?

Sve ovako počinje, ajmo redom

1. Ja sam postavio temu tj. pitanje a ti nijesi odgovorila na pitanje ili temu. Da li je ovo tačno???????????

2. U mom pitanju na koje nijesi odgovorila nije bilo nikakvoga garda s moje strane niti bilo kakvog podučavanja kulturi. Da li je ovo tačno ???????

3. Pošto mi nijesi odgovorila na pitanje, rekao sam da bi bilo pristojno da mi odgovoriš. Da li je ovo tačno??????????????????

4. Tvoj drugi odgovor počinješ sa: “Ja nijesam nepristojna haklberi.....”.... Haklberi ti nije nikad rekao da si nepristojna niti te podučavao kulturi. Da li je ovo tačno??????????????????

Ovo nije tjeranje maka na konac ali sam ga namjerno postavio da pokažem kako sam do sada prolazio u razgovorima kad su drugi iskrivljivali moje odgovore ili tvrdili da sam rekao nešto što nijesam rekao.
E sad na kraju, da li je tačno sve ovo za šta sam pitao: Da li je ovo i ovo i ovo tačno????????????
 
Poslednja izmena:
Sve ovako počinje, ajmo redom

1. Ja sam postavio temu tj. pitanje a ti nijesi odgovorila na pitanje ili temu. Da li je ovo tačno???????????

2. U mom pitanju na koje nijesi odgovorila nije bilo nikakvoga garda s moje strane niti bilo kakvog podučavanja kulturi. Da li je ovo tačno ???????

3. Pošto mi nijesi odgovorila na pitanje, rekao sam da bi bilo pristojno da mi odgovoriš. Da li je ovo tačno??????????????????

4. Tvoj drugi odgovor počinješ sa: “Ja nijesam nepristojna haklberi.....”.... Haklberi ti nije nikad rekao da si nepristojna niti te podučavao kulturi. Da li je ovo tačno??????????????????

Ovo nije tjeranje maka na konac ali sam ga namjerno postavio da pokažem kako sam do sada prolazio u razgovorima kad su drugi iskrivljivali moje odgovore ili tvrdili da sam rekao nešto što nijesam rekao.
E sad na kraju, da li je tačno sve ovo za šta sam pitao: Da li je ovo i ovo i ovo tačno????????????
alo breee...spamujes rodjenu temu:evil:
niko nije duzan da tebi odgovara ista. postavis temu, pa vredjas ljude koji se na njoj pojave.
spusti loptu, i povedi racuna kako komuniciras sa ljudima!
 
Ja ne bih. Ne bih platio tu vecheru. Jednom prilikom sam izazvao udes, tj. saobracajnu nezgodu. Nisam dovoljno pazio u guzvi, i zakucao sam se u zadnji deo automobila ispred mene. Chovek je izashao iz automobila, pogledao me i rekao: " Sine, ja nisam policajac. Uzmi moju vizit-kartu, izrachunaj koliko koshta novi branik i far, pa se javi kada budesh imao novca, da mi shtetu nadoknadish. Rekao sam mu: " Hvala, svakako cu Vas pozvati " . Nikada ga nisam nazvao. Koto Tamopeva je pomenula mega korporaciju. Njima ne bih uzeo samo dva miliona. Uzeo bih im sve, ali sve shto mogu. Sada bih ja zeleo da postavim pitanje. S' obzirom na gorenavedeno, i na chinjenicu da niko osim mene zaista ne zna ko sam ja, i shta sam sve uradio za ovo kratko vreme na zemlji, da li mi se sa pravom moze reci da sam nitkov / hulja / lopov / olosh ?

Ako pitaš mene otprilike znaš odgovor jer sam ti rekao da sam kao mlad bio i delikvent, u tvojim godinama ne da ne bih platio večeru već sam sa svojim društvom išao u restorane odakle bi poslije večere i dosta pića junački pobjegli ne plativši ceh. Tim smo se sjutra hvalili i pravili važnim. E ovo sa autom bih i u tim godinama uradio drukčije. Platio bih čovjeku. Što se krporacije tiče tu smo isti. Pošto bih im uzeo lovu iz sefova pokupio bih im i olovke sa stolova ako bi se koja zatekla. Pominjući korporacije dobio sam ideju za sledeću temu;). Pošto ne znam šta si sve uradio za ovo kratko vrijeme, nema toga koji te može tako nazivati. U stvari možda bi se i našao neko, no to bi bilo van pameti.
 
Ili, konkretno:
Da li biste počinili zločin kada biste znali da nikada nećete biti otkriveni i kažnjeni?

Konkretno, otkrio bih monstruma u sebi kad bih znao da neću biti kažnjen od strane ljudskog zakona (pošto se božjeg ne bojim, jer božji zakon ne propisuje zatvor i lance), naravno da bih bio gori i od Hitlera (a rođen sam na isti dan kada i Hitler), i naravno da bih mogao biti najveće kopile koje je ikada ugledalo svetlost dana.
 

Back
Top