Snimci: Srpski nacionalisti, danas srbofobi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šta je ovo, spam? :???:

Na ovaj spisak bi mogli dodati i neke domace. Nikolu Samardzica, Biljanu Srbljanovic...

Nikola Samardžiće je mnogo gore od srpskog nacionalista...to je fašista...za Biljanu Srbljanović ne znam, ali bih kao "ublažene" (nisu postali srbomrsci) mogao dodati Vuka Draškovića, Vladana Batića i Milana St. Protića (a Vojislava Koštunicu sam skinuo sa ove "sekundarne" liste nedavno, iz očiglednih razloga).
 
kako da gledam snimkove kad imam dial up?

Evo, da izvučem najzanimljivije od Svetozara Marovića, kampanja 1996. godine:

"Biće to pobjeda odmjerene i razumne Crne Gore. Pobjeda partije koja ne dijelo, koja pomaže, koja razumije, koja zna da oprosti mnoge uvrede i bestijalnosti radi zajedničkog doba.

Mi smo došli danas da zajedno ponovimo ono što zna čitava Crna Gora. Građani koji budu glasali za Demokratsku partiju socijalista, glasaće za sigurnu i stabilnu Jugoslaviju, za uvaženu, poštovanu i dostojanstvenu Crnu Goru u njoj.

Građani koji budu glasali za takozvanu "Narodnu slogu", glasaju za one koji ne priznaju referendum o zajedničkom životu Srbije i Crne Gore, ne priznaju ovakvu Saveznu republiku Jugoslaviju i traže novi referendum, i to u vrijeme kada se skidaju sankcije i kada se Savezna republika Jugoslavija vraća u međunarodnu zajednicu.

Građani koji budu glasali za takozvanu "Narodnu slogu", glasaju za one koji ne uvažavaju narodnu volju o potrebi zajedničkog života Srbije i Crne Gore. Ko glasa za one koje traže da ponovo bavimo samim sobom, istražujući ko je stvarno za suverenu Crnu Goru a ko protiv, ko je zelen a ko bijel, glasa za naš povratak u prošlost, glasa za našu nesigurnost i neizvijesnost, koja možda može da zadovolji gospodina Perovića ili gospodina Kilibardu, ali Crnu Goru ne, jer to je nepotr..jer to je nepotrebno košta i udaljava od svijeta, udaljava od svijeta mirnog, demokratskog, razumnog i razumnog života.

Građani koji budu glasali za Demokratsku partiju socijalista, znaju da glasaju: za poštovanje svih vjera, svih ljudi, svih naroda i narodnosti, glasaju za jednu pravoslavnu crkvu, glasaju da kao Crnogorci ili Srbi imaju svoj maternji srpski jezik, međutim, građani koji glasaju za takozvanu "Narodnu slogu", glasaju i za autokefalnu crkvu, glasaju i za gospodina Antonija, glasaju za gospodina Novaka Kilibardu, glasaju za gospodina Slavka Perovića, glasaju i za novi crnogorski jezik, glasaju za sve i protiv svega.
"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top