Svi smo mrtvi

valheru:
Pre bih ti rekao da je obrnuto sto se tice kceri, astrologija je nastala pre astronomije, ali konkretno sam mislio da

pitam, sta mislite o njenoj verodostojnosti???

- Pa jeste, da, astrologija mu dodje kao starija forma astronomije, kao i sto je alhemija starija forma hemije. Medjutim, nisam bas siguran u kojoj meri je sve to cime se ona bavi verodostojno. Prosto nisam imao prilike da se temeljno pozabavim time. Dakle...ne verujem ali ostavljam mogucnost.
 
hmmm pa vidis slucajno imam dosta iskustva sa njom i dobro je poznajem te stoga ti kazem verodostojnost joj je ogromna cak tolika da od mnogih astrologa stvara fanatike koji imaju ideju da je sve unapred odredjeno... A inace slicno je i sa astralnim putovanjima i drugim okultnim ,, naukama ,, zato ti kazem nemoj tako siguran biti u svoj shvatanja jer su zasnovana na teorijama, a praksa pokaze nesto drugo sto cesto nije ono sto i vidimo i ono o cemu teorisemo...

Nadam se da si shvatio sta je pisac hteo da kaze tj. sve uzimaj sa rezervom jer inace istina kada vec dodjes do nje moze biti previse gruba...
 
valheru:
verodostojnost joj je ogromna cak tolika da od mnogih astrologa stvara fanatike koji imaju ideju da je sve unapred odredjeno

- Cekaj malo, pa sve i jeste odredjeno, i to u svakom smislu. Realnost iliti stvarnost je uslovljena(beskonacna). Sto u prevodu znaci da sudbina uistinu postoji.

- Sad kada si to spomenuo, moram da te pitam nesto - da li si mozda cuo za modalni realizam? Vidis, cim sam 'doleteo' ovde naslov moje prve teme bio je [ONE way]. To je moja teorija o uslovljenoj realnosti za koju ovde niko nije narocito bio zainteresovan. U stvari, niko je nije ni razumeo dok na pojedinim stranim forumima gde sam je prezentovao postoji odredjena grupica ljudi koja je shvatila poentu. No, nedavno sam na wikipediji naisao na clanak o tom modalnom realizmu(David Lewis) u kome se kaze skoro isto ono sto sam i ja rekao za [ ONE way]. Bio sam totalno zapanjen. U svakom slucaju, nije nikakva misterija da je sve unapred odredjeno.

hmmm pa vidis slucajno imam dosta iskustva sa njom i dobro je poznajem te stoga ti kazem verodostojnost joj je ogromna

- Sve je to u redu, ali opet kazem, konacno misnjenje cu imati tek onda kada se dobro pozabavim njome. Sad, niti imam vremena niti zelje za tim.

zato ti kazem nemoj tako siguran biti u svoj shvatanja jer su zasnovana na teorijama, a praksa pokaze nesto drugo sto cesto nije ono sto i vidimo i ono o cemu teorisemo...

- Pa, moja shvatanja su u sustini dobro utemeljena, recimo, poput te 'moje' [ONE way] teorije. Veoma malo se sluzim tudjim analizama a mnogo vise sopstvenim. Ali bez obzira, kao sto sam vec i napomenuo, ostavljam mogucnost da delimicno ili pak potpuno gresim, s'tim sto ocekujem jasne odnosno jake kontra argumente, ravne onima koje i sam iznosim. Mada ponekad, koliko god jaki bili, ljudi ih ne vide.
 
Poslednja izmena:
Weißenberg:
Sve sam lepo objasnio ovde, na drugom forumu:

http://thelostuniverse.bigforumpro.c...lucis-t217.htm

A pisao sam i na ovom sa starim nickom.

- Posle svega sto si ovde izneo moras razumeti da mi je jako tesko da poverujem da je sve ono sto je receno tamo poteklo iz tvojih usta, iliti da kazem ruku. No, tek sam poceo da citam... ali, sta ja to citam? Sve to lepo zvuci, fino slozeno i interesantno je za citanje, ali, gde je tu bilo kakva istina? Pa nema je. Rec o fikciji.

WEISHAUPT:
Vreme je merilo zbivanja. Kako je nastalo vreme?

- U nastavku ti besedis prva dva lucisa.

- Medjutim, odmah na pocetku ozbiljna greska - vreme nije nastalo, stavise, ne postoji vreme kao vreme. Dakle, ako postavljeno pitanje ne stoji, sta onda ocekivati od odgovora?

- Dakle, ko god da je taj tekst napisao, njegova jedina vaznost odnosno vrednost jeste umetnicka.
 
Poslednja izmena:
Vidis izbor u sudbini postoji, putevi su razni, ali kako ja mislim samo je jedan pravi pri svakoj odluci usmeravas se ka nekoj sledecoj i do sledeceg izbora. Tako zivot svakog od nas nosi znanja koja su nam neophodna tj. cini nas oganj upravo zbog toga astrolozi su omrznuti u religiji iz razloga njihove mogucnosti da nas vode kroz oganj nase sudbine. Stoga ti kazem cak ni ta razmisljanja i anlize koje vrsis nisu tek onako dosla tebi na um i opet dolazim do istog tacnije ogranicenosti naseg razuma i shvatanja kao i vecite potrebe za svrhom.Zato vise se obaziri konkretno na sebe i svoje postupke postavi prioritete, dakle sta je to ka cemu tezis... Ja ti preporucujem da te uvek vodi misao radosti, ljubavi i unutrasnjeg mira. Prevashodo to je mir nase najvece blago i sto rece otac Tadej ,, Kakve su ti misli takav ti je zivot,, One sadrze zaista veliku mudrost zato ih nemoj povrsno tumaciti.


Pozdrav. Ne zameri na konfuznosti recenica malo sam zurio...
 
- Posle svega sto si ovde izneo moras razumeti da mi je jako tesko da poverujem da je sve ono sto je receno tamo poteklo iz tvojih usta, iliti da kazem ruku. No, tek sam poceo da citam... ali, sta ja to citam? Sve to lepo zvuci, fino slozeno i interesantno je za citanje, ali, gde je tu bilo kakva istina? Pa nema je. Rec o fikciji.



- U nastavku ti besedis prva dva lucisa.

- Medjutim, odmah na pocetku ozbiljna greska - vreme nije nastalo, stavise, ne postoji vreme kao vreme. Dakle, ako postavljeno pitanje ne stoji, sta onda ocekivati od odgovora?

- Dakle, ko god da je taj tekst napisao, njegova jedina vaznost odnosno vrednost jeste umetnicka.

Da, ja sam pisao te "gluposti".

mitral10.gif
avatar148246_1.gif
hahah11.gif
hahah11.gif
hahah11.gif
 
Weißenberg:
Da, ja sam pisao te "gluposti".

- Vidi, da je to uradjeno na obican nacin, onda bih svakako i mogao "zalepiti" rec 'gluposti'. Medjutim, posto je cela stvar izvedena na veoma interesantan i neobican nacin, ma koliko neistinita bila, i ma koliko ludo zvucala, i zbog vremena koje je autor potrosio, ne mogu reci da je taj tekst - 'gluposti'.

- I Weißenberg, zar je moguce da mi taj rucni top ne moze nista?! Pogledaj samo - metkovi se potpuno odbijaju. Treba ti nesto jace, nesto vece... (sad razumem zasto se ona trojca smeju)
 
Poslednja izmena:
- Vidi, da je to uradjeno na obican nacin, onda bih svakako i mogao "zalepiti" rec 'gluposti'. Medjutim, posto je cela stvar izvedena na veoma interesantan i neobican nacin, ma koliko neistinita bila, i ma koliko ludo zvucala, i zbog vremena koje je autor potrosio, ne mogu reci da je taj tekst - 'gluposti'.

- I Weißenberg, zar je moguce da mi taj rucni top ne moze nista?! Pogledaj samo - metkovi se potpuno odbijaju. Treba ti nesto jace, nesto vece... (sad razumem zasto se ona trojca smeju)

E baš ti hvala što si realan.

Pusti sad taj top, malo smo se zezali.
 
svidja mi se citat i ne treba ga shvatiti bukvalno. ne misli se na to da smo svi mi zombiji iz losheg horror filma ili neshto slichno.
- tako da mi komentari "ja nisam :)" deluju detinjasto.

tema je pomalo filozofska i ponavljam - citat ne treba shvatati bukvalno.
- josh gore je shto se pretvorila u raspravu "za ili protiv" reinkarnacije.

kad sam prvi put prochitao ovaj citat pomislio sam - "pa. .jedino shto je neminovnost, u shta mozesh biti potpuno siguran u zivotu je - da cesh umreti. samo je pitanje vremena"

(sad se setih - mozda malo nevezano za temu - imao sam jednu postariju komshinicu koja mi je kad god bih imao tu "srecu" da se vozim sa njom liftom govorila; "umrece baka Srdjane - umrece" . . uvek bih pokushavao da se ne nasmejem i odgovorim; "svi cemo baba - svi cemo")
 
Molim one koji nisu gordi i ne vide smisao da budu gordi da se jave, da se udruzimo i poradimo na postovanju i postojanju....
Razbivenost ne-seljackih elemenata je toliko ocita, da i ono sto ih ima prakticno je nemoguce uociti....
Na drugu stranu to sto su svi misljenja da nisu seljaci....

Kad igram igrice preko neta, a to cinim da bih video stanje drustvenih stereotipa , onda njihovo ponasanje i odgovore na razne situacije ne tumacim njihovom zeljom da budu ovakvi ili onakvi....kao pojedinci...
Vec tumacenjem kako oni misle da treba da se ponasaju unutar neke zajednice i koje su njihove aktivnosti ocekivane i "normalne"...
Tu pojedinac nikad nije ono sto zeli da bude iliti individua, vec je upravo preslikan drustveni stereotip sa varijacijama iliti neko "drustveno bice".

Srpsko drustveno bice trenutno je slika onoga sto nam je namenila neka skupina ideologa, tj robovlasnicko selo nadomak evrope....i sve aktivnosti su uklopljene u taj imidz....
Naravno ne sme biti ocigledno toliko ponizenje, pa se formira i ugledni nivo, tj skorojevici i menadzeri (ne svi menadzeri) nad tim robo drustvom...
Uklapanje naseg srpskog mentaliteta, koji je najkrace okarakterisan kao "uvek bez mere" animalno superioran, je na radost domacih poslodavaca....

Dok se narod opasulji , danasnji rucak ce biti gotov....
 

Back
Top