Svi smo mrtvi
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67

Tema: Svi smo mrtvi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Svi smo mrtvi

Samo se redom sahranjujemo. Biti rob onomekoji nas je stvorio ne može se uporediti sa šefom, jer ako tri puta zakasniš dobiješ nogu, a ti si njemu pokoran hteo ili ne hteo. Kao prvo ja sam zahvalan gospodaru, jer ovaj život razumem kao njegov dar. Mogao sam da budem ništavilo, ali bog je odabrao da ugledam sjaj Sunca, da osetim ljubav, da osetim žar ljubavi, da osetim radost dok me je majka grlila. Mada ja se ne plašim božje snage i veličine, nego se divim, jer sam svestan da je bog pravedan. Zašto se praviti gord kad stojimo na brodu koji tone? Ako si materijalista, čemu se nadaš kad živimo u vremenu gde vlada haos, ratovi, globalno zagrevanje?... To je isto kao kad bi čovek tražio istinu o pravljenju hleba, a recept mu stoji na stolu. Hteo bih da dam odgovor, ali ni sam ga ne znam. Šta vi mislite?

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Svi smo mrtvi

da, da...otpor, ako je razložan. uostalom to je samo tvoj život, i sam bi trebalo da imaš svoje recepte.... znaš kako je rekao jedan pametan, mada malo neposlušan čovek "ljudi, samo jedan život imate"....pa ga ubiše...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Moguće... samo ja nemam samo jedan život... Živela reinkarnacija!

Zainteresovan član Nenad Gojkovic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Weißenberg
    ... samo ja nemam samo jedan život... Živela reinkarnacija!
    - Ma samo ti sanjaj matori...

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nenad Gojkovic Pogledaj poruku
    pa ako to postoji...nekoliko zivota..bome sam onda uvek bila rodjena u vreme nekih s r a nja..jer nemam secanja da sam ranije bila princeza ili neko njegovo velicanstvo...ako sam i bila hihihihih mozda samo kao Ferdinand..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Važi mali...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.10.2006.
    Reputaciona moć
    43

Svi smo mi mrtvi ? Sa te tacke gledista mnogi bi mozda ucinili mnogo vise...

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

nisu svi gordi, uglavnom se bore što udobnije i srećnije da žive dok žive... i većinu ne zanima mnogo opšta nepravda i nesreća.
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Poznat
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

ako smo svi mrtvi, kako to da smo jos zivi? meni srce kuca..

Poznat
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

na kraju, covek sam sebe ubija cinjenicom da ugrozava prirodu svojom nemarnoscu i neodgovornoscu..
    na kraju, svi cemo stradati zbog toga sto nista ne cinimo da ovaj svet spasimo od nas samih.. jer pomogavsi nasoj planeti, pomocicemo sebi samima..
    ali kome to utuviti u glavu, kada niko nikog ne slusa..

Učlanjen
    28.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Važi mali...
    - Veliki, reinkarnacija nije moguca. Pa nije valjda da si poverovao onim lazovima sto se navodno pod hipnozom prisecaju proslih zivota?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

- Veliki, reinkarnacija nije moguca. Pa nije valjda da si poverovao onim lazovima sto se navodno pod hipnozom prisecaju proslih zivota?
    Ako materija (koja je inferiorna u odnosu na duh) može da se vrti u krug, ne vidim zašto to ne bi mogao i duh. Ne verujem šarlatanima, ali ne verujem ni ateistima koji misle da je smrt kraj egzistencije.

Učlanjen
    28.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Ako materija (koja je inferiorna u odnosu na duh) može da se vrti u krug, ne vidim zašto to ne bi mogao i duh. Ne verujem šarlatanima, ali ne verujem ni ateistima koji misle da je smrt kraj egzistencije.
    - Kako to mislis "Ako materija može da se vrti u krug"? Kako se to materija vrti u krug? Kakav duh?

- Ali smrt zaista jeste kraj egzistencije zivog bica. Tada dolazi ono isto stanje koje je bilo prisutno i pre rodjenja. Dakle, pre tebe nije bilo tebe i posle tebe nece biti tebe.

- Medjutim, ako ne verujes lazovima, sto je svakako dobro, na cemu se onda temelji tvoje verovanje u reinkarnaciju? Da li se pak radi o cisto neosnovanom verovanju?

- Mogu potpuno argumentovano da ti objasnim zasto reinkarnacija nije mogucnost. Ima tu par stvari koje to sasvim opovrgavaju. Ali, "istina ume da zaboli" Vidis, ako te vera u izvesni 'afterlife' na bilo koji nacin ispunjava, bilo bi krajnje neumesno sa moje strane, da tako kazem, ako bih iole negativno uticao na to tvoje verovanje.

Zainteresovan član 4thman (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio vau Pogledaj poruku
    nisu svi gordi, uglavnom se bore što udobnije i srećnije da žive dok žive... i većinu ne zanima mnogo opšta nepravda i nesreća.
    potpisujem

celu temu sam procitao, ali ne znam sta da dodam..
    nisu svi mrtvi, pa cak iako izgleda nekad tako...

beli crnac..pa ni on nije mrtav..iako bi mnogo zeleli da jeste..
    vest iz sveta, tacnije Tanzanije...
    ...kako čitaš, tako razumeš...

Primećen član CoffeInn (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

ajde da glasmo, pa da se razilazimo !
    Evo ja:

SVI STE MRTVI

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

- Kako to mislis "Ako materija može da se vrti u krug"? Kako se to materija vrti u krug? Kakav duh?

- Ali smrt zaista jeste kraj egzistencije zivog bica. Tada dolazi ono isto stanje koje je bilo prisutno i pre rodjenja. Dakle, pre tebe nije bilo tebe i posle tebe nece biti tebe.

- Medjutim, ako ne verujes lazovima, sto je svakako dobro, na cemu se onda temelji tvoje verovanje u reinkarnaciju? Da li se pak radi o cisto neosnovanom verovanju?

- Mogu potpuno argumentovano da ti objasnim zasto reinkarnacija nije mogucnost. Ima tu par stvari koje to sasvim opovrgavaju. Ali, "istina ume da zaboli" Vidis, ako te vera u izvesni 'afterlife' na bilo koji nacin ispunjava, bilo bi krajnje neumesno sa moje strane, da tako kazem, ako bih iole negativno uticao na to tvoje verovanje.
    Naravno da se materija vrti u krug. Kako reče Sidarta Gotama (Buda): "Kad razbiješ čašu punu vode ona se može presuti u drugu čašu."

Smrt jeste kraj egzistencije živog bića, ali samo fizičke egzistencije, ne i duhovne.

Naravno da ne verujem lažovima i šarlatanima.

Ne možeš nikako "argumentovano" da mi dokažeš (nikada!) da reinkarnacija ne funkcioniše. Naravno da ne verujem u reinkarnaciju, naravno da ne verujem ni u šta, jer onaj ko veruje nije siguran postoji li ili ne ono u šta veruje. Ja neću reći - "Verujem da će sutra svanuti dan" - zato što znam da će svanuti.

Pa vidi ovako, zar je moguće da misliš kako možeš višemilenijumsko znanje najvećih umova i najprosvetljenijih ljudi kao što su bili Krišna, Buda, Konfucije i mnogi drugi, kao i monasi po budističkim manastirima, da srušiš jednim jedinim mizernim ateističko-šarlatanskim postom?

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

Citat Original postavio CoffeInn Pogledaj poruku
    ajde da glasmo, pa da se razilazimo !
    Evo ja:

SVI STE MRTVI

ja nisam mrtav
    ziv sam
    jupiiii
    odoh da pravim krofne.
    ps. ako ima jos neko ziv a da voli krofne, nek se javi...

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Evo javljam se ja. Još uvek sam živ. I volim krofne. Ali ne znam dokle ću biti živ.

Ističe se louiskrstic (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    81

Hajde da ne negiramo ubedjenja i verovanja drugih već da vodimo prijatnu diskusiju iz koje može neko nešto izvući za sebe.
    Lično ne samo da nisam verovao u reinkarnaciju nego sam bio tvrdokorni ateista - bežao sam od onih koji bi pominjali religiju. Sada je stvar drugačija. Jeste da sam sa mukom progutao saznanja da ipak Postoji Kreator (Bog, Alah, Sugmad ili kako god ko koristi ime) ali uz moja saznanja razumem i tvrde ateiste ali i one koji vole svoju religiju ili kakva učenja.
    U Novom Zavetu stoji stih koji kaže da, "Onaj ko sluša REČ Božju više ne umire," sa značenjem da onaj ko se otvori prema Toku Svetoga Duha (Reč Božja je samo još jedno od mnogih imena za Sveti Duh) taj se više neće radjati u ovaj svet. Očigledno se aludiralo na to da je radjanje ili inkarniranje ovde zapravo umiranje. Jer, pravi život Duše, svakog od nas počinje u čisto duhovnim svetovima.
    Lično ne verujem u ovo što iznesoh baš zato što znam da je tako.
    Sasvim je sigurno da ima onih koji ni po koju cenu ne mogu prihvatiti ovako nešto za istinu ali to je njihovo pravo i sloboda da žive sa svojim ubedjenjima.
    Sa druge strane, u toku noći već jesam zavirivao u neke svoje prošle živote koji su mi dali objašnjenje za neke moje sadašnje prepreke koje je neophodno nadrasti.
    Da dotaknem komentare o haosu u ovom svetu. Takve situacije su najpogodnije da bi Duše sticale životna iskustva i duhovno sazrevale. Ono da se inkarniranjem ovde ustvari umire treba prihvatiti više prenaglašenim da bi tadašnji sledbenici mogli koliko toliko shvatiti.
    Ipak, najveća radost Duše je onda kada bude spojena sa Svetim Duhom (Reči Božjom) jer tada počinje svesno učenje životnih lekcija, tada se počinju jasno saglewdavati uzrok i posledica do najsitnijih detalja u toku dana.
    Ipak, iako se mnogi opiru, suštinski u njima počinje duhovno budjenje ali i radjanje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Weißenberg Pogledaj poruku
    Evo javljam se ja. Još uvek sam živ. I volim krofne. Ali ne znam dokle ću biti živ.
    dok ne pandrkneš

Veoma poznat milicaanchy (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    200

koliko mi se ne svidja ni ideja da nas posre smrti cheka nishtavilo,toliko mi se ne svidja ni reinkarnacija :?
    u stvari nemam ideju o nekom idealnom zagrobnom zhivotu.
    mozhda bih volela da lutam naokolo i chachkam druge.Ne da ih plashim nego da voajerishem
    nisam skontala temu,ochigledno...
    haberin yok; affettim seni.

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

milice slazem se s tobom

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

izvini ali ja sam ZIVA

Zainteresovan član 4thman (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio louiskrstic Pogledaj poruku
    Hajde da ne negiramo ubedjenja i verovanja drugih već da vodimo prijatnu diskusiju iz koje može neko nešto izvući za sebe.
    Lično ne samo da nisam verovao u reinkarnaciju nego sam bio tvrdokorni ateista - bežao sam od onih koji bi pominjali religiju. Sada je stvar drugačija. Jeste da sam sa mukom progutao saznanja da ipak Postoji Kreator (Bog, Alah, Sugmad ili kako god ko koristi ime) ali uz moja saznanja razumem i tvrde ateiste ali i one koji vole svoju religiju ili kakva učenja.
    U Novom Zavetu stoji stih koji kaže da, "Onaj ko sluša REČ Božju više ne umire," sa značenjem da onaj ko se otvori prema Toku Svetoga Duha (Reč Božja je samo još jedno od mnogih imena za Sveti Duh) taj se više neće radjati u ovaj svet. Očigledno se aludiralo na to da je radjanje ili inkarniranje ovde zapravo umiranje. Jer, pravi život Duše, svakog od nas počinje u čisto duhovnim svetovima.
    Lično ne verujem u ovo što iznesoh baš zato što znam da je tako.
    Sasvim je sigurno da ima onih koji ni po koju cenu ne mogu prihvatiti ovako nešto za istinu ali to je njihovo pravo i sloboda da žive sa svojim ubedjenjima.
    Sa druge strane, u toku noći već jesam zavirivao u neke svoje prošle živote koji su mi dali objašnjenje za neke moje sadašnje prepreke koje je neophodno nadrasti.
    Da dotaknem komentare o haosu u ovom svetu. Takve situacije su najpogodnije da bi Duše sticale životna iskustva i duhovno sazrevale. Ono da se inkarniranjem ovde ustvari umire treba prihvatiti više prenaglašenim da bi tadašnji sledbenici mogli koliko toliko shvatiti.
    Ipak, najveća radost Duše je onda kada bude spojena sa Svetim Duhom (Reči Božjom) jer tada počinje svesno učenje životnih lekcija, tada se počinju jasno sagledavati uzrok i posledica do najsitnijih detalja u toku dana.
    Ipak, iako se mnogi opiru, suštinski u njima počinje duhovno budjenje ali i radjanje.
    naravno da postoji(aspekat logike), to ni ateista ne spori...ali spori boga kojeg serviraju...dobro to je vise agnostik nego ateista...

nekad kazem, da je sve iluzija..ko ce me osporiti u tome? NIKO.
    ...kako čitaš, tako razumeš...

Početnik Z.A.K. (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

reinkarnacija put u ispravljanje gresaka iz proslog zivota.

Slične teme

1. Film - Zivi i mrtvi
    Autor Just_a_man u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.10.2008., 02:41
  2. Mrtvi pikseli
    Autor absonic u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.11.2006., 23:09
  3. Mrtvi mail
    Autor opušteno u forumu Softver
    Odgovora: 1