Anestezija

  • Začetnik teme Uplašena
  • Datum pokretanja
U

Uplašena

Gost
:roll: Uskoro treba da idem na operaciju devijacije nosa,a užasno se plašim anestezije.Pre dve godine sam imala operaciju vađenja krajnika i dok sam još bila na operacionom stolu odmah po buđenju iz anestezije dobila sam napad astme i jedva su me povratili ,pa se plašim da mi se to ponovo ne desi,iako mi je astma već godinu dana u mirnijoj fazi.Imam 33 godine i velike probleme sa sinusima pa su mi predložili operaciju devijacije nosa, pa bih želela da pitam doktorku da li je moguće izvesti tu operaciju u nekoj lokalnoj anesteziji.Užasno se plašim anestezije zbog iskustva na prošloj operaciji, tako da razmišljam da uopšte ne odem na ovu zakazanu intervenciju.Molim vas recite mi kako da prevladam ovaj verovatno neopravdan strah,i koliko se u stvari često dešavaju ovako nepredviđene stvari u toku anestezije.?Doktori koji su mi radili operaciju krajnika su znali da bolujem od astme.
 
Koliko ja znam devijacija se operise u totalnoj anesteziji,iskrena da budem ne vidim kako bi mogla da se aplikuje lokalno.
Ne znam sta da vam kazem,lekari pogotovo anesteziolog mora biti upoznat sa astmom...jedino s kim se mozete posavetovati i dobiti prave informacije je upravo anesteziolog.
 
Kad smo vec kod anastezije zelela bih da doktorku pitam nesto kao laik: Naime do sada sam u zivotu bila 6 puta pod totalnom anstezijom(operacije i manji zahvati). Nijednom nakon budjenja i vremena provedenog na intezivnoj nisam niti povracala niti kasljala. Vecina zena koje su se nalazile sa mnom u sobi su ili povracale ili kasljale i to bas ono jako. Tog trenutka sam mislila da sam bas srecna sobzirom na ranu od operacije i bolove - dodatne- prilikom kasljanja. U razgovoru kasnije jedna od pacijenata je rekala da je cula da se organizam na taj nacin"cisti" od anestezije i da jeste bolno ali da je bolje. Ovo ce vam mozda zvucati smesno i unapred se izvinjavam ako je pitanje glupo ali me bas interesuje da li je to tacno.
 
To sto su povracale i kasljale...to su nezeljena dejstva anestezije,neko ih ima neko ih nema,kasljanje moze biti i posledica nadrazaja grla zbog intubacije u toku operacije,ne znam kakve su vase intervencije bile i da li su to bile kratkotrajne operacije ili one duze sa intubacijom...postoji jos jedna stvar,mrsave osobe bolje podnose anesteziju jer se anestetik deponuje u masnom tkivu tako da se kod onih malo debljih tako deponovan anestetik polako oslobadja iz organizma i onda su oni posle budjenja iz anestezije duze mamurni,i zapravo se teze bude.
 

Back
Top