"Prosvetljenje"...?

ne shvataš da sam parafrazirao.. i još se pohvalno izrazio o ulozi koju pomenuta religija može da odigra u psihoterapeutskoj praksi, što je inaće i njena praktična strana........evo gledaj, citat, šta kaže pomenuti autor,,," istinsko prosvetljenje nalaze se unutar našeg srca, unutar koje borave smirenost, tananost i zanosna lepota. tu, ujedinujući svoje telo, um i čula možemo da uspostavimo unutrašnju ravnotežu i harmoniju".......znači isto što sam ja rekao, samo drugim rečima...,
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne shvataš da sam parafrazirao.. i još se pohvalno izrazio o ulozi koju pomenuta religija može da odigra u psihoterapeutskoj praksi, što je inaće i njena praktična strana........evo gledaj, citat, šta kaže pomenuti autor,,," istinsko prosvetljenje nalaze se unutar našeg srca, unutar koje borave smirenost, tananost i zanosna lepota. tu, ujedinujući svoje telo, um i čula možemo da uspostavimo unutrašnju ravnotežu i harmoniju".......znači isto što sam ja rekao, samo drugim rečima...

Oboje ste u pravu.. nema potrebe da jedno drugom prkosite.. svako samo izrazava to drugim rechima i primerima...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Oboje ste u pravu.. nema potrebe da jedno drugom prkosite.. svako samo izrazava to drugim rechima i primerima...

nismo u oboje u pravu... da jesmo ne bi kolega brisao... znaci da njegove duhovne navike ne slede koncept subjekta ili pak objekta u logickom red delovanja pri apsolviranju ove materije. mesto da na tudju intuiciju odgovorti svojom on je uklanja kao nepodobnu. to nema veze sa filozofijom o kojoj pricamo i ka kojoj tezimo.

poz
 
Poslednja izmena od moderatora:
nismo u oboje u pravu... da jesmo ne bi kolega brisao... znaci da njegove duhovne navike ne slede koncept subjekta ili pak objekta u logickom red delovanja pri apsolviranju ove materije. mesto da na tudju intuiciju odgovorti svojom on je uklanja kao nepodobnu. to nema veze sa filozofijom o kojoj pricamo i ka kojoj tezimo.

poz

:)...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ljudska psiha po budistickim kanonima se posvecuje asketskim vezbama... u tome joj pomaze satva.. da bi se to razumelo mora da covek na neki nacin bude poistovecen sa igracima na primer u nekoj pozorisnoj predstavi i da se identifikuje sa njima... kao sto se opet neki covek posistoveti sa celim pozorisnim cinom.. igo je svoju autobiografiju naaslovio... parafraza... v. igo vidjen ochima jednog od svedoka sopstvenog zivota..... to je sustina. kao sto je sankjam zasnovan na cistom ateizmu to ne znaci da ga bramani nece ortofoksno uvazavati jer se medju hinusima pravovernost ne meri verom u bozanstvo vec iskljucivo obozavanjem veda... toliko o tome za sta je dobar budizam
 

Back
Top