Windows 7
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Windows 7

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Podrazumevano Windows 7

Najnoviji operativni sistem iz tabora Microsofta dobio je službeno i domišljato ime - Windows 7.

Informacija je potvrđena na službenom blogu člana razvojnog tima Microsofta, Majka Neša, koji piše kako će kodno ime novog operativnog sistema biti i njegovo službeno ime.

"Odluka da zadržimo naziv Windows 7 sasvim je logična i jednostavna. Ovo je sedma verzija OS-a iz našeg tabora i zbog toga smo se odlučili za ime Windows 7".

Krajnji datum pojavljivanja Windowsa 7 na tržištu je kraj 2009. godine, odnosno, najkasnije početak 2010. godine.

Na konferenciji Professional Developer Conference koja će se održati u Los Anđelesu od 27. do 30. oktobra učesnici će dobiti mogućnost testiranja beta verzije tog operativnog sistemu.

Ovaj OS trebao bi da donese velike promjene i na taj način vrati povjerenje razočaranih kupaca posljednjom Windows Vistom.

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Podrazumevano Re: Windows 7

Nijesam vidio da tema vec postoji, mozete je obrisati.

Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Ili premjestite uvod u vec postojecu temu

Primećen član neledr (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Mionica,Valjevo.....na nema mesta svuda sam po svetu...
    Reputaciona moć
    57

He,he....nista drugo do nasminkana vista isti q.......

Nov član ShabanterAorajzer (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nadam se da nece razocarati, ali videcemo...

Zainteresovan član teratino (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

vec ima na torente beta skinite je odlichna je brzi je od viste i zasad nema bagova...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, ajd da potvrdim ovo... testiram betu već par dana... sve radi ok... ne baguje... brza je... izgleda da će microsoft najzad izbaciti nešto što je dobro...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku
    Hm, ajd da potvrdim ovo... testiram betu već par dana... sve radi ok... ne baguje... brza je... izgleda da će microsoft najzad izbaciti nešto što je dobro...
    Jel 32bit verzija ...?

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Da, mada ima i 64-bita...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

E, da, još nešto... nije beta već pre-beta...

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ne znam sta da kazem...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio mornar_popaj Pogledaj poruku

Ne znam sta da kazem...

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Znaci li to da ces polako preci na win...ili ga bar malo cesce koristiti?

@tema
    Drago mi je da cujem da izlazi nesto brzo i valjano. XP godinama koristim i na slabijim racunarima je bilo ok jer ni sam komp ne moze mnogo brzo da radi.Ali na nekom c2d ili dobrom x2 sa 2+ giga rama(jace i da nepominjem)...lako se covek moze istripovati da mu novi komp i nije tako dobar kao sto je mislio da ce biti. Situacija se naravno menja na nekom linux-u. Mozda najvise zbog toga sto za razliku od xp (win-a uopste) vise koristi ram nego page file. Mada mnogo zavisi i od toga sta se radi na racunaru...
    Probacu ovaj win cim stignem malo sa vremenom.
    btw mozda da neko ko je probao kaze koju rec detaljnije o zauzecu rama i slicno...programima koje je instalirao?
    Poslednji put ažurirao/la mornar_popaj : 19.11.2008. u 14:53

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

znaci ipak ce biti nesto valjano......samo da ga ne ureknem...pisite nesto o njemu.
    Poslednji put ažurirao/la Boki : 19.11.2008. u 16:55
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio mornar_popaj Pogledaj poruku
    Znaci li to da ces polako preci na win...ili ga bar malo cesce koristiti?

@tema
    Drago mi je da cujem da izlazi nesto brzo i valjano. XP godinama koristim i na slabijim racunarima je bilo ok jer ni sam komp ne moze mnogo brzo da radi.Ali na nekom c2d ili dobrom x2 sa 2+ giga rama(jace i da nepominjem)...lako se covek moze istripovati da mu novi komp i nije tako dobar kao sto je mislio da ce biti. Situacija se naravno menja na nekom linux-u. Mozda najvise zbog toga sto za razliku od xp (win-a uopste) vise koristi ram nego page file. Mada mnogo zavisi i od toga sta se radi na racunaru...
    Probacu ovaj win cim stignem malo sa vremenom.
    btw mozda da neko ko je probao kaze koju rec detaljnije o zauzecu rama i slicno...programima koje je instalirao?
    Hm, izgleda da hoću moram zbog posla a i reshio sam da ga malo bolje upoznam... trenutno kidam xp mce na sastavne delove... čisto da ga rašrafim pa da vidim shta ima unutra...
    Ovako, što se sedmice tiče... moje impresije su sledeće: brz, brži od viste, biće stabilan... jer je i ova pre-beta prilično stabilna... ram troši kao i vista... za sada... od programa sam instalirao office paket i jednu igricu... sve radi savrsheno... mada, obično posle nekog golemog update-a sve se pokarabasi... a ne bi trebalo...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

U principu ista prica kao pre nekih 8-9 godina.
    Kad je posle 98ce izasao Milenium error (ME), bio je uzasno spor, bagovit, previse zahtevan i u sustini propala investicija. Posle prilicno kratkog vremena, se pojavio 2k, pa XP koji je od trenutka kada je izasao SP1 postao rock stable (koliko god ovo zvucalo smesno za windows, morate prizanti da je preboleo mnoge decije bolesti koje su imale prethodne verzije).
    Posle 5 godina se pojavljuje Vista koja je uzasno zahtevna, dok trepnes pojede ti 40GB HDDa (sa onim blesavim folderom sto pakuje *.dll - ove posebno za svaki program i jos nekim sitnicama koje se sire), nasminkana do maximuma, da na prvi pogled pomislis da su oni silni widgeti i treperenja radjena za retardiranu decu, a ne za neke ozbiljne stvari....
    Windows 7 bi otprilike trebao da ucini ono sto je ucinio XP svojevremeno, da donese mnoge novine u svet operatovnih sistema, i postavi nove standarde, a da sve to lici na nesto normalno i korisno.
    Hy everybody

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Vistu ne treba gledati tako negativno.
    Logicno je da ne mozes da na masiti staroj 8-9godina koristis bez problema novi OS u ovom sucaju Vistu.
    Jeste nasminkana i to se nekima svidja...pogledajte malo Mc-a.Danas u sustini dizain i lijep izgled prodaju proizvod...naravno trebalo bi i da sljaka .
    Meni se npr. svidja i po meni je stvarno dobra stvar...to sto Vista pravi systemrestorepoint...mnogo puta mi je pomogao,ali naravno za to onda i moras da imas malo vise od 40gb memorije.

Sve u usvemu sama pojava Dualcore processor-a je i rezultirala tome...da se i sama zahtjevnost OS-a digne na visi nivo a onda samim tim ne mozes da zahtjevas da Vistu pokrenes sa 512mb ram-a.

Pozzz...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    U principu ista prica kao pre nekih 8-9 godina.
    Kad je posle 98ce izasao Milenium error (ME), bio je uzasno spor, bagovit, previse zahtevan i u sustini propala investicija. Posle prilicno kratkog vremena, se pojavio 2k, pa XP koji je od trenutka kada je izasao SP1 postao rock stable (koliko god ovo zvucalo smesno za windows, morate prizanti da je preboleo mnoge decije bolesti koje su imale prethodne verzije).
    Posle 5 godina se pojavljuje Vista koja je uzasno zahtevna, dok trepnes pojede ti 40GB HDDa (sa onim blesavim folderom sto pakuje *.dll - ove posebno za svaki program i jos nekim sitnicama koje se sire), nasminkana do maximuma, da na prvi pogled pomislis da su oni silni widgeti i treperenja radjena za retardiranu decu, a ne za neke ozbiljne stvari....
    Windows 7 bi otprilike trebao da ucini ono sto je ucinio XP svojevremeno, da donese mnoge novine u svet operatovnih sistema, i postavi nove standarde, a da sve to lici na nesto normalno i korisno.
    Slažem se potpuno...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio Boris 1 Pogledaj poruku
    Vistu ne treba gledati tako negativno.
    Logicno je da ne mozes da na masiti staroj 8-9godina koristis bez problema novi OS u ovom sucaju Vistu.
    Jeste nasminkana i to se nekima svidja...pogledajte malo Mc-a.Danas u sustini dizain i lijep izgled prodaju proizvod...naravno trebalo bi i da sljaka .
    Meni se npr. svidja i po meni je stvarno dobra stvar...to sto Vista pravi systemrestorepoint...mnogo puta mi je pomogao,ali naravno za to onda i moras da imas malo vise od 40gb memorije.

Sve u usvemu sama pojava Dualcore processor-a je i rezultirala tome...da se i sama zahtjevnost OS-a digne na visi nivo a onda samim tim ne mozes da zahtjevas da Vistu pokrenes sa 512mb ram-a.

Pozzz...
    Hm, pa i nije bash tako... Terao sam vistu, xp pro i xp pro mce na istoj(jakoj) makini... i najbolje je radio xp pro mce... brzina, stabilnost... (u odnosu na vistu)
    Sad, ovaj win. 7 ima moje simpatije(možda zato što je jako sličan kubuntu linuxu) i vrlo je moguće da ću ga imati na svojoj makini(kao drugi stalni os)... naravno... posle peglanja i par zakrpa...

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Hm, pa i nije bash tako... Terao sam vistu, xp pro i xp pro mce na istoj(jakoj) makini... i najbolje je radio xp pro mce... brzina, stabilnost... (u odnosu na vistu)
    Sad, ovaj win. 7 ima moje simpatije(možda zato što je jako sličan kubuntu linuxu) i vrlo je moguće da ću ga imati na svojoj makini(kao drugi stalni os)... naravno... posle peglanja i par zakrpa...
    Sve sto sam rekao je da se ne moze ocekivati da stara masina isto pokrece OS koji je u potpunosti odgovarao konfiguraciji toga racunara i OS koji je postao aktuelan nakon 6-7 godina,i da ne dodje do promjene zahtjevnosto OS-a
    Nisam nista rekao niti poredio...mislim na valjanost OS-a.

Windows 7 nisam ni probao niti jos uvjek vidio tako da ne mogu nista da kazem,nego samo da se nadam da ce biti dobar u sta ne sumnjam.

Uz sve to meni Vista sljaka ekstra sto sam vec nekoliko puta rekao...a sto ne mora da znaci da treba da odgovara svacijem ukusu.

Pozzz...
    Poslednji put ažurirao/la Boki : 22.11.2008. u 00:06

Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

mali offtopic:koristim Win-ove josh od 98-mice probao bix Linux ali posto bas niiiiista neznam o njima, koju mi distribuciju ( ili kako Vi to vec zovete ) preporucujete?

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Ko' iz topa odgovori Shakal - Ubuntu!!!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

@boris
    Ne govorim o tome da poteram vistu na socket 478 ili 462 konfiguraciji, ionako svaka 2-3 meseca ubacim neku novu komponentu, a samo aktuelnu AM2 plocu sam menjao 3 puta, a procesor 4-5 puta (u zavisnosti od toga sta mi dopadne saka ili ostane visak od necega).
    Problem sa Vistom je sto mi ni 4GB RAMa nisu dovoljna, a XP sa 2GB radi k'o zmaj. U ovo ne racunam samo pokretanje OSa i gledanje u Task Manageru, vec i neki realan rad (u Operi mi je stalno otvoreno preko 10 tabova, koji zauzimaju prilicno memorije, TV kartica stalno u pogonu....).
    I na sve to dodas da windows folder zna da se rastegne do besvesti i da svaki dan raste ko blesav, a da ne znas gde ti ode slobodan prostor HDDa (meni je u jednom trenutku narastao na 40GB i tad sam ga omlatio jednim formatiranjem ne bi li se smirio). Tome su uzrok restorepointi i onaj folder (zaboravih kako se zove) sto pakuje *.dll fajlove i to tako da svaki program ima svoje *.dll fajlove posebno, a ne da zajednicki *.dll fajl koristi vise programa istovremeno kao do sada. Time je prilicno olaksano programerima, ali zato su korisnici nadrljali.
    Ne mogu ni da zamislim kako bi izgledala situacija sa Vistom koju nisam reinstalirao 4 godine (koliko vec teram XP bez ikakvih problema, a u to ukljucujem i zamenu hardvera, cak i HDDa).
    Hy everybody

Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Cu, da probam, samo me interesuje jel barem instalacija slicna Win-u?

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ako instaliras na cistom hdd-u gde nema windowsa,nije nikakav problem,sve se svodi na kliktanje misem do kraja .
    Ako imas vec instaliran Windows,ni tu nije neki veliki problem,samo moras da pazis da ne formatiras hdd gde je windows (ako hoces da ga zadrzis).

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 21.04.2010., 21:12
  2. Windows home na windows server 2003
    Autor Avetinja u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.02.2008., 10:28
  3. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 17.01.2008., 13:41
  4. Windows XP & Dos konzola fullscreen u windows screen
    Autor Login Killer u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2