LUCIDNI SNOVI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

isimisi

Obećava
Poruka
81
Lucidni snovi su snovi u kojima ste svesni da sanjate, sto znaci da mozete da radite u snu sta god pozelite. Ja sam postigla dva lucidna sna u roku od 3 nedelje uz vrlo malo vezbe. Zanima me da li je jos neko od vas imao takvo iskustvo i ako jeste neka ga podeli sa nama...
 
Poslednja izmena:
Nisam bas bila sigurna gde da stavim ovu temu, ali mislim da je zdravlje naj bolji izbor jer ovo ima veze sa psihologijom. Lucidni snovi su snovi u kojima ste svesni da sanjate, sto znaci da mozete da radite u snu sta god pozelite. Ja sam postigla dva lucidna sna u roku od 3 nedelje uz vrlo malo vezbe. Zanima me da li je jos neko od vas imao takvo iskustvo i ako jeste neka ga podeli sa nama...

Бар 50% мојих снова су такви. А сањам стално, имам осећај да сањам по целу ноћ и увек се сећам свих снова...а многим сновима могу и да ''управљам'', тачније да одлучим како ће се одвијати.
Некад се намерно пробудим и одлучим да сањам нешто друго ако ми се тај сан не свиђа, а некад се пробудим, па одлучим да наставним тамо где сам стала - и увек успевам у томе.

Е сад, код мене је то једноставно тако, не видим зашто би ико то вежбао и био срећан ако то постигне... Која је сврха тога и шта је ту ''постигнуће''?
 
Nesto slicno sam imala nekoliko puta u zivotu (bez vezbi), sanajm i probudim s e( cesto s esecam snova), ali mi s esan jako dopadne i ponovim ga. Jednom sam sanjala neko svoje drustvo, kao mi s eborimo protiv nekog cudovista i ubijemo ga tako sto ga sacekamo iza vrata :lol:........ E i ponovim san, ali na kraju s ecudoviste nije pojavilo na tim vratima, prestravila sam s ei odmah probudila:lol: :lol:
 
Бар 50% мојих снова су такви. А сањам стално, имам осећај да сањам по целу ноћ и увек се сећам свих снова...а многим сновима могу и да ''управљам'', тачније да одлучим како ће се одвијати.
Некад се намерно пробудим и одлучим да сањам нешто друго ако ми се тај сан не свиђа, а некад се пробудим, па одлучим да наставним тамо где сам стала - и увек успевам у томе.

Е сад, код мене је то једноставно тако, не видим зашто би ико то вежбао и био срећан ако то постигне... Која је сврха тога и шта је ту ''постигнуће''?


Tebi je to normalno, i prirodno, ali je velika retkost, i nama ostalima, opravdano izgleda kao dragocenost.
Da bi shvatili vrednost takvih snova, morali bi sada da se prilično udubimo prvo u objašnjenje pojave i uloge snova, što ni u psihologiji nije do kraja objašnjemo, ali ako uzmemo u obzir samo ideju da nam snovi pomažu da "izađemo na kraj" sa nekim teškoćama, problemima ili nedoumicama u životu, ili nam naša podsvest putem snova ukazuje na nešto čega mi budni nismo svesni, vrednost takvih snova, ako naučimo da ih koristimo, može biti velika.
Blago tebi!:):bye:
 
С обрзиром на то колико сањам, и шта све сањам (читаве филмове, често са ликовима које не познајем и у амбијентима које никад нисам видела у стварном животу) понекад помислим да ли је Милорад Павић био у праву у ''Хазарском речнику'' када је писао о томе како су наши снови у ствари животи неких других људи...
Често сањам неки предео који никад нисам видела у стварном животу, па онда, годинама касније тај исти предео се поново појави у мом сну...
А све своје снове памтим годинама...:confused:

Иначе, није лоше кад могу да сањам оно што волим и да тај сан управљам како хоћу, продужавам колико хоћу...и уживам по целу ноћ. Али, ја сам мислила да је тако код свих људи.:confused:

Ипак, више бих волела да ми је живот сладак, а не снови...и да њиме могу да управљам тако као сновима.:(
Можда су ти снови у ствари компензација...
 
Poslednja izmena:
То ми се често дешава.

Не знам ни сама како али постанем одједном свесна да сањам. Ако је неки кошмар, ја говорим себи да се пробудим, почнем да стежем песнице и да се отимам и пробудим се.

А дешавало ми се и да сањам неки сан и онда се то обистини на јави до последњег детаља. Е, то ме понекад плаши... :D
 
С обрзиром на то колико сањам, и шта све сањам (читаве филмове, често са ликовима које не познајем и у амбијентима које никад нисам видела у стварном животу) понекад помислим да ли је Милорад Павић био у праву у ''Хазарском речнику'' када је писао о томе како су наши снови у ствари животи неких других људи...
Често сањам неки предео који никад нисам видела у стварном животу, па онда, годинама касније тај исти предео се поново појави у мом сну...
А све своје снове памтим годинама...:confused:

Иначе, није лоше кад могу да сањам оно што волим и да тај сан управљам како хоћу, продужавам колико хоћу...и уживам по целу ноћ. Али, ја сам мислила да је тако код свих људи.:confused:

Ипак, више бих волела да ми је живот сладак, а не снови...и да њиме могу да управљам тако као сновима.:(
Можда су ти снови у ствари компензација...

Da, možda i jesu, ali si ti jedna od retkih blagoslovenih njima. Mora biti da postoji razlog što to neki mogu. Na tebi je da ga otkriješ.:) Ja sve to sanjam, kao i ti, ali nema svesti o tome da je to san (osim "deja vu" osećaja, tokom sna), još manje mogu da upravljam...najviše što mi se desilo je, da, ako je san interesantan, nastavim da ga sanjam ako ubzo zaspim ponovo.
 
То ми се често дешава.

Не знам ни сама како али постанем одједном свесна да сањам. Ако је неки кошмар, ја говорим себи да се пробудим, почнем да стежем песнице и да се отимам и пробудим се.

У кошмару наравно. Али мени се дешава да, ако ми се сан не свиђа, некако просто кажем себи ''нећу више да сањам ово'' - и онда пређем на нешто друго.
 
Nisam bas bila sigurna gde da stavim ovu temu, ali mislim da je zdravlje naj bolji izbor jer ovo ima veze sa psihologijom. Lucidni snovi su snovi u kojima ste svesni da sanjate, sto znaci da mozete da radite u snu sta god pozelite. Ja sam postigla dva lucidna sna u roku od 3 nedelje uz vrlo malo vezbe. Zanima me da li je jos neko od vas imao takvo iskustvo i ako jeste neka ga podeli sa nama...

Evo citave teme lepljive o PSIHOLOGIJI, pa ce moderator ovo verovatno pripojiti njoj. Tema svakako nije za Zdravlje.
 
Ne ali bih volela:D

Mogla bi da napises kako si uspela?

Pa uspela sam, kao sto sam rekla, uz vrlo malo vezbe. Da bi imala lucidan san i da bi ga se secala obavezno moras da pises dnevnik snova. Mozda si i imala takav san ali ga se ne secas. Zatim moras da prikupis informacije o lucidnim snovima, npr. da znas da prepoznas da li sanjas. Postoji puno trikova za prepoznavanje snova.

Evo par takvih trikova:

1. Ako probas da ukljucis/iskljucis svetlo, ono nece funkcionisati
2. Pokusaj da pogledas na sat u snu, primetices da svaki put prikazuje drugacije vreme
3. Isto ti je i sa citanjem knjiga, probaj da procitas jednu recenicu, odvrati pogled pa procitaj ponovo, ako si u snu primetices da se recenica promenila
4. Pogledaj u svoje ruke, ako si u snu, bice ti veoma cudne, falice ti mozda par prstiju ili ces imati visak:D

Sto se tice mene, ja sam sasvim slucajno imala prvi lucidan san. Sanjala sam da sam se probudila u svom krevetu i htela sam da zapisem prethodni san koji sam imala. Pokusala sam da upalim svetlo i,naravno, nije radilo. Odmah sam shvatila da sanjam. Ustala sam iz kreveta i pokusala da skocim i da letim, prvi put sam se sudarila u orman:D ali drugi put sam uspela da poletim. Mogu ti reci da je osecaj fenomenalan!:mrgreen:

Evo i par sajtova sa informacijama o lucidnom sanjanju:

http://www.dreamviews.com/
http://www.ld4all.com/
 
heh,
nisam govorila o nocnim morama,
vec o situaciji kada se u rl nesto desava a ja bezbrizno spavam
obicno tada usred bilo kog sna dobijam napad panike i pokusavam da se probudim svjesna da sanjam i da trebam bit budna odmah

inace, snu i javu ne razlikujem, sva su cula tu i sve je u redu, jedino ako se ne uklapa po nekoj logici u rl
 
Било је доста снова за које уопште нисам сигурна да ли су били снови или јава. рецимо, спавам поподне и сањам да ми долази један другар, будим се, причам са њим и он одлази и ја настављам да спавам...и онда, кад се пробудим, уопште не знам да ли је било стварно или сам сањала. Значи, све тотално реално, реална ситуација...боје, мириси, додир, звуци, речи, све!

Више пута сам имала тај тактилни осећај у сну, значи, на пример, стваран осећај да ме неко држи за руку.
 
I ja cesto imam takve snove gde mogu da kontrolisem stvari. Poslednji put, cini mi se pre jedno nedelju dana, sanjao sam intimni odnos sa nekom plavusom i secam se da sam joj u snu bukvalno 'podesavao' atribute, onako kako biste to recimo mogli u photoshopu.
 
Више пута сам имала тај тактилни осећај у сну, значи, на пример, стваран осећај да ме неко држи за руку.

Da, i ja sam. Sanjala sam da se ljubim s jednim deckom i osecaj je bio skroz stvaran:D
Jedino ne mogu da se setim da li sam ikad u snu osecala miris:???:
 
cek cek cek ... jel to znaci npr sanjas druga ono kao sedite pijete sok i ti mu opalis pesnicu svojom voljom ?

Naravno! Mozes da radis sta god pozelis:mrgreen:


Molim prisutna lica, da se prisete ovog vica:
(nemoj da bi neko nešto prigovar'o akonto duhovitosti, ne umem baš da pričam viceve, ali bitna je radnja! :lol: )
Imao, tako, jedan čovek groznog šefa, kome nije imao hrabrosti da "skreše sve u lice", a imao je i lucidne snove...u kojima je često sanjao izvesnu situaciju sa šefom. Požalio se prijatelju, a ovaj mu posavetuje da u snu "skreše" šefu šta želi, i tako se olakša. Ovaj naš mučenik, kaže da nije siguran kada je san, a kada stvarna situacija, pa mu je rizik, a prijatelj mu kaže, da se ujede za jezik, pa ako ne boli...da "skreše" !
Posle izvesnog vremena, naš junak sretne onog svog prijatelja, koji ga upita da li je poslušao njegov savet, i da li mu je lakše, a ovaj mu odgovori: "Jok, ostao sam bez posla!" Prijatelj ga upita: "Pa zar se nisi ujeo za jezik?" A jadnik odgovori: "Jesam, ali sam tog jutra zaboravio da stavim protezu!"
 
Kako to radis u snu sve sto pozelis? I meni se desava da sam svesna da sanjam,ali bas u takvim snovima ne mogu da radim sve sta pozelim.Ta vrsta snova nije prijatna.Mislim kad sanjas,treba da sanjas, a ne da sam sebe ometas.Isimsi,draga vestice, ako znas kako se sprecavaju lucidni snovi, kazi!
 
Kako to radis u snu sve sto pozelis? I meni se desava da sam svesna da sanjam,ali bas u takvim snovima ne mogu da radim sve sta pozelim.Ta vrsta snova nije prijatna.Mislim kad sanjas,treba da sanjas, a ne da sam sebe ometas.Isimsi,draga vestice, ako znas kako se sprecavaju lucidni snovi, kazi!

Pa nemam ni ja puno iskustva sa tim snovima, imala sam svega dva i u njma sam bila svesna kao u rl, mozda cak i svesnija! Ne znam kako da ti objasnim...jednostavno sam mogla normalno da upravljam svojim telom, ali, naravno, nisam sve isprobala sto sam zelela, jednostavno nisam stigla. U prvom snu sam samo letela a u drugom kad sam shvatila da sanjam zazvonio mi je alarm i probudila sam se. Probaj malo da surfujes po internetu, mozda nadjes neko resenje. Da sam ja na tvom mestu ja ih, ni slucajno, ne bi sprecavala. Probaj malo da se potrudis da upravljas tim snovima, ako to uspes ti snovi ti mogu biti jedni od naj lepsih koje si ikad sanjala!:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top