gordost i predrasude vs pravna plavusha

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
e sada ja neshto gledam program i nabasam da bi vecheras izgleda trebalo da bude pravna plavusha...i padne mi na pamet neshto shto bash i ima/nema/partikularno ima veze sa pravnom plavushom...
zashto se devojke plashe boljih devojaka nego shto su one same?
zashto se devojke plashe i odbijaju, bedno se pravdajuci, da bitishu pored lepih, rechitih, nachitanih, harizmatichnih..ne, ne..pored lepshih, rechitijih, nachitanijih, harizmatichnijih devojaka nego shto su one same?
zashto devojke ne koriste priliku i iz tih supreme devojaka pokupe kvalitetnu gradju za zidanje sopstvene dushe/obrazovanja/pameti/harizme od devojaka koje su bolje nego shto su one same?
zashto devojke izmishljaju bedne i neubedljive izgovore, proiznikle iz sujete i nenormalne kolichine gordosti, kada se nadju pored devojaka boljih nego shto su one same?
ima grotesknih primera - devojka mrzi devojku svog najboljeg druga jer je pored njen mali mishic...opsesivna zhelja za posedovanjem te mushke persone ili strah da ce njena bitnost biti degradirana i redukovana prisustvom pametnice?
i generalno - zashto ljudi ne vole da budu pored boljih? zar ne bismo trebali biti srecni kada imamo priliku da iz svih uglova osvetlamo sve svoje mane i korigujemo ih do tachke kada cemo biti prezadovoljni sopstvenim kvalitetima, a ne sa zhudnjom i zavishcu posmatrati..NJENE...?
 
Poslednja izmena:
e sada ja neshto gledam program i nabasam da bi vecheras izgleda trebalo da bude pravna plavusha...i padne mi na pamet neshto shto bash i ima/nema/partikularno ima veze sa pravnom plavushom...
zashto se devojke plashe boljih devojaka nego shto su one same?
zashto se devojke plashe i odbijaju, bedno se pravdajuci, da bitishu pored lepih, rechitih, nachitanih, harizmatichnih..ne, ne..pored lepshih, rechitijih, nachitanijih, harizmatichnijih devojaka nego shto su one same?
zashto devojke ne koriste priliku i iz tih supreme devojaka pokupe kvalitetnu gradju za zidanje sopstvene dushe/obrazovanja/pameti/harizme od devojaka koje su bolje nego shto su one same?
zashto devojke izmishljaju bedne i neubedljive izgovore, proiznikle iz sujete i nenormalne kolichine gordosti, kada se nadju pored devojaka boljih nego shto su one same?
ima grotesknih primera - devojka mrzi devojku svog najboljeg druga jer je pored njen mali mishic...opsesivna zhelja za posedovanjem te mushke persone ili strah da ce njena bitnost biti degradirana i redukovana prisustvom pametnice?
i generalno - zashto ljudi ne vole da budu pored boljih? zar ne bismo trebali biti srecni kada imamo priliku da iz svih uglova osvetlamo sve svoje mane i korigujemo ih do tachke kada cemo biti prezadovoljni sopstvenim osobinama...?

koliko samo pitanja....ni bog sveti ne bi znao sve ove odgovore a kamoli mi prostodusni forumasi :rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Ideja o Uebermenschu je mnoge odvela u smrt.
Ne postoji tako neshto kao Nad-devojka sve su nekom lepe i nekom pametne i sve su posebne i neophodne.
Chesto neke sasvim prosechne umishljaju da su neshto iznad drugih pa se kuchkaju i naravno da nailaze na otpor koji zatim tumache kao zavist i ljubomoru.
Insistiranje na elitizmu gde mu nije mesto samo govori o osobi koja na njemu insistira...na ljude ne treba gledati s visine jer smo svi od krvi i mesa.
Ako je neko misli da je napravljen od boljeg materijala treba da se pita da li je dovoljno chovek...
 
to ti je servirano od strane drustva - teznja ka vaskolikom savrsenstvu u sve ijednom obliku bitisanja

Svako se bori manje vishe za neku svoju teritoriju i onda kad je neko bolji od tebe na tvojoj teritoriji logicno mozes samo da branis teritoriju ili da je napustis

nije tolika frka onih sto odricu bolje od sebe vec tih boljih od njih koji nevertheless postaju prilicno nepoverljivi i usamljeni zajedno s tim i egoisti. Na stranu to sto ima 20 zenskih za stolom kad ja paranoichno kontam da bi me svaka prodala ;>

manje vise to je borba za teritoriju u ratu bas i nema previse morala i vitestva

odatle valjda i izraz da je "usamljeno na vrhu"
 
Poslednja izmena:
Igram ja sad na fejsbuku neku retardiranu igru, naime, treba da nacrtaš nešto i ostali pogađaju, i onda ti pogađaš i tako..... mislim, pogađamo šta je nacrtano, a ne sme da se speluje, i dobijem ja FORCE. I šta sad, mislim se, kako majku mu nacrtati silu, nacrtam ja strelicu za vektor i pored F sa onom strelicom iznad, kontam stvar je jasna kao dan, kad ono niko ne zna :eek: sećam se tako da su imali elektron i da niko nije znao da nacrta yebeni elektron nego svi crtali neke utikače, aparate za domaćinstvo i čuda. Mislim, svi, pošto se ponavlja, pa sam više njih zblanuta gledala.

Uglavnom, napadne mene neka onako iz nebuha, "aaaaa ne sme da se speluje, kršiš pravila" :eek:
Ljudi pišu cele reči pa ih niko ne prijavljuje, mislim se, kako je ovo spelovanje???

Na kraju ona meni, da bi mi objasnila koliko je genijalna, kaže da doktorira kriminalistiku i da ima 6-ogodišnje dete koje je član mense, mislim, ako je uopšte moguće testirati šestogodišnju decu al' ajde :lol:

Moje pitanje sad je, da li je ona ljubomorna na moj očigledno superiorni intelekt :mrgreen: , ili sam možda ja ljubomorna na njen imaginarni doktorat? :think:

(Tema: ne postoje "bolje" i "gore" žene)
 
e sada ja neshto gledam program i nabasam da bi vecheras izgleda trebalo da bude pravna plavusha...i padne mi na pamet neshto shto bash i ima/nema/partikularno ima veze sa pravnom plavushom...
zashto se devojke plashe boljih devojaka nego shto su one same?
zashto se devojke plashe i odbijaju, bedno se pravdajuci, da bitishu pored lepih, rechitih, nachitanih, harizmatichnih..ne, ne..pored lepshih, rechitijih, nachitanijih, harizmatichnijih devojaka nego shto su one same?
zashto devojke ne koriste priliku i iz tih supreme devojaka pokupe kvalitetnu gradju za zidanje sopstvene dushe/obrazovanja/pameti/harizme od devojaka koje su bolje nego shto su one same?
zashto devojke izmishljaju bedne i neubedljive izgovore, proiznikle iz sujete i nenormalne kolichine gordosti, kada se nadju pored devojaka boljih nego shto su one same?
ima grotesknih primera - devojka mrzi devojku svog najboljeg druga jer je pored njen mali mishic...opsesivna zhelja za posedovanjem te mushke persone ili strah da ce njena bitnost biti degradirana i redukovana prisustvom pametnice?
i generalno - zashto ljudi ne vole da budu pored boljih? zar ne bismo trebali biti srecni kada imamo priliku da iz svih uglova osvetlamo sve svoje mane i korigujemo ih do tachke kada cemo biti prezadovoljni sopstvenim kvalitetima, a ne sa zhudnjom i zavishcu posmatrati..NJENE...?
pa prvo sama uhvati olovku pa napravi popis
-zasto se bojis lepsih,recitijih...blablabla devojaka(ili smatras da takve ne postoje)
ili si ti izuzetak:mrgreen: sve se plase,sem tebe
 
pa prvo sama uhvati olovku pa napravi popis
-zasto se bojis lepsih,recitijih...blablabla devojaka(ili smatras da takve ne postoje)
ili si ti izuzetak:mrgreen: sve se plase,sem tebe

Ovo kad si sad napisala, smatraj da si potpisala pristup nama.:lol:
dakle, drustvena grupa : One Koje Zavide Lepsim, Recitijim, Pametnijim, Boljim.
Jer, ovim postom si pokazala da si do zla boga ljubomorna na Daru Bubamaru, pa samim tim i pripadas nama - nizoj rasi, obicnim smrtnicama...
:mrgreen:
 
Ovo kad si sad napisala, smatraj da si potpisala pristup nama.:lol:
dakle, drustvena grupa : One Koje Zavide Lepsim, Recitijim, Pametnijim, Boljim.
Jer, ovim postom si pokazala da si do zla boga ljubomorna na Daru Bubamaru, pa samim tim i pripadas nama - nizoj rasi, obicnim smrtnicama...
:mrgreen:
pa plasim se:sad2:
kao sto kaze drevna forumaska poslovica "pogodila me tema,pronasla sam se":mrgreen:
 
e sada ja neshto gledam program i nabasam da bi vecheras izgleda trebalo da bude pravna plavusha...i padne mi na pamet neshto shto bash i ima/nema/partikularno ima veze sa pravnom plavushom...
zashto se devojke plashe boljih devojaka nego shto su one same?
zashto se devojke plashe i odbijaju, bedno se pravdajuci, da bitishu pored lepih, rechitih, nachitanih, harizmatichnih..ne, ne..pored lepshih, rechitijih, nachitanijih, harizmatichnijih devojaka nego shto su one same?
zashto devojke ne koriste priliku i iz tih supreme devojaka pokupe kvalitetnu gradju za zidanje sopstvene dushe/obrazovanja/pameti/harizme od devojaka koje su bolje nego shto su one same?
zashto devojke izmishljaju bedne i neubedljive izgovore, proiznikle iz sujete i nenormalne kolichine gordosti, kada se nadju pored devojaka boljih nego shto su one same?
ima grotesknih primera - devojka mrzi devojku svog najboljeg druga jer je pored njen mali mishic...opsesivna zhelja za posedovanjem te mushke persone ili strah da ce njena bitnost biti degradirana i redukovana prisustvom pametnice?
i generalno - zashto ljudi ne vole da budu pored boljih? zar ne bismo trebali biti srecni kada imamo priliku da iz svih uglova osvetlamo sve svoje mane i korigujemo ih do tachke kada cemo biti prezadovoljni sopstvenim kvalitetima, a ne sa zhudnjom i zavishcu posmatrati..NJENE...?


To je ti je zbog zato što od dve devojke različite dushe/obrazovanja/pameti/harizme muški uvek biraju onu sa većim sisama. :)
 
Ovo kad si sad napisala, smatraj da si potpisala pristup nama.:lol:
dakle, drustvena grupa : One Koje Zavide Lepsim, Recitijim, Pametnijim, Boljim.
Jer, ovim postom si pokazala da si do zla boga ljubomorna na Daru Bubamaru, pa samim tim i pripadas nama - nizoj rasi, obicnim smrtnicama...
:mrgreen:

o chemu ti to?
sihnronizuj se u govoru, pokretu, mislima i probaj da prestanesh da pokushavash da glumish Nichea :D
 
Ideja o Uebermenschu je mnoge odvela u smrt.
Ne postoji tako neshto kao Nad-devojka sve su nekom lepe i nekom pametne i sve su posebne i neophodne.
Chesto neke sasvim prosechne umishljaju da su neshto iznad drugih pa se kuchkaju i naravno da nailaze na otpor koji zatim tumache kao zavist i ljubomoru.
Insistiranje na elitizmu gde mu nije mesto samo govori o osobi koja na njemu insistira...na ljude ne treba gledati s visine jer smo svi od krvi i mesa.
Ako je neko misli da je napravljen od boljeg materijala treba da se pita da li je dovoljno chovek...

ne, ne postoji neshto kao nad-devojke. to sam rekla? tim rechima? citiraj.
ali da postoje bolji - postoje? ne postoje? pa za Boga miloga, znachi svi smo isti (razlikuj isti od jednaki, isti su identichni, jednaki imaju ista prava)? znachi niko ne uchi na tudjim greshkama, niko ne uchi na tudjim uspesima? svi imamo iste kapacitete, svi smo se trudili i dobili isto?
ma daj, zivot je tako savrshen demagog. pricha najtragikomichnije priche uzalud. da mi nema boljih od mene, umrla bih u agoniji odsustva zhelje za napredovanjem. zhelim bolje od sebe. ne zhelim da stagniram i tupkam u mestu, zhelim da uchim od boljih. na tome je bio akcenat.
ne o arijevcima, ljudima-bogovima, nad-ljudima, vanvremenskim genijima...
samo o onima koji su ipak u sebe ulozhili malo vishe truda/krvi/znoja nego mi sami.
i o njihovoj neophodnosti, nama/meni koja zheli da stasa u jednog od takvih i osecaju koji imam kada sam sa takvim osobama...ne potcenjujem drugachije, nikako, chak shtavishe, greshke na nama su uzvishene. ali zar se treba zaustaviti na nashim greshkama...molim vas, ljudi se ne menjaju? pa chemu onda ona da chovek uchi do groba...?


pa prvo sama uhvati olovku pa napravi popis
-zasto se bojis lepsih,recitijih...blablabla devojaka(ili smatras da takve ne postoje)
ili si ti izuzetak:mrgreen: sve se plase,sem tebe

ja takve ljude zhelim kraj sebe. zhelim da me potuku intelektualno, ili kako god.
kada imash zhelju za duhovnim napredovanjem, progutash svu zavist/bes/ljubomoru ili spakujesh kofere i odesh..nema druge, bar kod mene..
meni nije jasan taj otpor slabijih prema takvim osoba..shta, celog zhivota ceo da zaziremo i bezimo od boljih?
pre neki dan na kljuchu je bio jedan dechko, zavrshio etf chini mi se, i ne mozhe da nadje posao, a na nekoliko evropskih konkursa je bio prvi, dbijao nagrade, priznanja, medjutim nece da ide odavde - a ovde ga odbijaju jer je, kako kazu - prestruchan za njih! mislim, wtf? plashe ga se, realno..a poslove dobijaju mnogi gori od njega, koji ni priblizhno toliko nisu ulozhili u svoj rad i koji ni priblizhno toliko ne mogu da doprinesu boljitku..ne krivim ih, treba da imaju posao..ali..


to ti je servirano od strane drustva - teznja ka vaskolikom savrsenstvu u sve ijednom obliku bitisanja

Svako se bori manje vishe za neku svoju teritoriju i onda kad je neko bolji od tebe na tvojoj teritoriji logicno mozes samo da branis teritoriju ili da je napustis

nije tolika frka onih sto odricu bolje od sebe vec tih boljih od njih koji nevertheless postaju prilicno nepoverljivi i usamljeni zajedno s tim i egoisti. Na stranu to sto ima 20 zenskih za stolom kad ja paranoichno kontam da bi me svaka prodala ;>

manje vise to je borba za teritoriju u ratu bas i nema previse morala i vitestva

odatle valjda i izraz da je "usamljeno na vrhu"
a zbog cheg? zbog sujete, gordosti, predrasuda?
shto je toliko teshko imati uchitelja, boljeg od sebe kraj sebe da bi se nauchili nekim veshtinama ako ih vec sami do sada nismo stekli (naravno ako za tim imamo potrebu i opet se javlja pitanje - zashto ljudi nemaju tu potrebu?)..?
jer to neka lazhna ubedjenost u sopstvenu nepogreshivost i nedodirljivost ili shta vec...?
mahnita zhelja da od sebe sklonimo blizhnjeg, da bi smo bili glavni, to jest da bi i prosjak nekada bio kralj...?
blah..
 
Poslednja izmena:
Bas svako? Bas uvek? :D I sigurna si da su ljudi svesni da je neko drugi bolji od njih?
I sta ti znaci to bolji?

I upada u oci koliko se ti ustvari meris sa svima koji su po tebi "bolji". Pusti ljude na miru i ne vuci ih za rukav da ti pokazu to nesto pa da i ti budes bolja. :D

doruchku za poljubac - ne laprdaj.
ne bash svako, jesam to rekla? citiraj.
ne bash uvek, jesam to rekla? citiraj.
ne merim se ja ni sa kim, samo zhelim da korigujem svoje mane pa mi nekada dodju momenti kada ih sklanjam od sebe zbog sopstvene sujete/chega vec? mislim te bolje. pa se pitam - zashto? i radim to nenapadno, tiho posmatrajuci i analizirajuci ljude, ne visim nikome oko vrata i izvlachim rechi i kao svinjska creva ih razvlachim po vazduhu..ukoliko neko ne zheli da mi na moje mane ukazhe i ukazhe pravi put korigovanja istih - ne trudim se da ga nateram..a da, gledam da se sa manama suochim i da budem bolja, jer - pravi put je u onom pravcu u kome ide tvoj strah...
jasno ili da ti dostavim objashnjenje u jpg formatu?
 
e sada ja neshto gledam program i nabasam da bi vecheras izgleda trebalo da bude pravna plavusha...i padne mi na pamet neshto shto bash i ima/nema/partikularno ima veze sa pravnom plavushom...
zashto se devojke plashe boljih devojaka nego shto su one same?
zashto se devojke plashe i odbijaju, bedno se pravdajuci, da bitishu pored lepih, rechitih, nachitanih, harizmatichnih..ne, ne..pored lepshih, rechitijih, nachitanijih, harizmatichnijih devojaka nego shto su one same?
zashto devojke ne koriste priliku i iz tih supreme devojaka pokupe kvalitetnu gradju za zidanje sopstvene dushe/obrazovanja/pameti/harizme od devojaka koje su bolje nego shto su one same?
zashto devojke izmishljaju bedne i neubedljive izgovore, proiznikle iz sujete i nenormalne kolichine gordosti, kada se nadju pored devojaka boljih nego shto su one same?
ima grotesknih primera - devojka mrzi devojku svog najboljeg druga jer je pored njen mali mishic...opsesivna zhelja za posedovanjem te mushke persone ili strah da ce njena bitnost biti degradirana i redukovana prisustvom pametnice?
i generalno - zashto ljudi ne vole da budu pored boljih? zar ne bismo trebali biti srecni kada imamo priliku da iz svih uglova osvetlamo sve svoje mane i korigujemo ih do tachke kada cemo biti prezadovoljni sopstvenim kvalitetima, a ne sa zhudnjom i zavishcu posmatrati..NJENE...?

Devojke su....?
Ljudi su...?
 
Boze, koliki strah kod ljudi kada se nadju u situacijama kada je sve u njima/na njima crno na belo...
pa jeste najlakshe u mraku, kada se vrlo teshko oblikuju oblici, a josh i mesechina daje lazhni sjaj...
pricham prvenstveno o sebi, jer ne mogu videti to isto u drugima ako ja te slabosti nemam...
da, hocu da ih korigujem, naravno!
 
Boze, koliki strah kod ljudi kada se nadju u situacijama kada je sve u njima/na njima crno na belo...
pa jeste najlakshe u mraku, kada se vrlo teshko oblikuju oblici, a josh i mesechina daje lazhni sjaj...
pricham prvnestveno o sebi, jer ne mogu videti to isto u drugima ako ja te slabosti nemam...
da, hocu da ih korigujem, naravno!

Prvi deo posta ne razumem.
A drugi takodje, s obzirom na tvoj uvodni post.

Koriguj svoju potrebu da prvo uvredis pa da se obratis :D.
Onda je moguca normalna, neagresivna i konstruktivna komunikacija pa tek onda nekakvo dubinsko tumacenje.
 

Back
Top