Sokobanja pravo mesto za pravi odmor, ne samo u toku leta

Sokobanja je stvarno raj na zemlji, lepo, jeftino......drugim recima fenomenalno ALI samo u letnjem periodu. Prosle zime sam bio prvi put na zimovanju u Sokobanji i razocarao sam se. U gradu sve mrtvo, skoro da nista ne radi, nema ljudi, mnogo hladno, struja je nestajala itd itd. Jedva sam cekao da prodje vreme da idem kuci. Leti u sezoni je druga prica. Neverujem da ce proci koja godina a da pored mora ne odem u Sokobanju bar na 7 dana. Mislim da je najbolje pocetkom avgusta kada se odrzava manifestacija "Prva harmonika". E to je dozivljaj !
 
Sokobanja je stvarno raj na zemlji, lepo, jeftino......drugim recima fenomenalno ALI samo u letnjem periodu. Prosle zime sam bio prvi put na zimovanju u Sokobanji i razocarao sam se. U gradu sve mrtvo, skoro da nista ne radi, nema ljudi, mnogo hladno, struja je nestajala itd itd. Jedva sam cekao da prodje vreme da idem kuci. Leti u sezoni je druga prica. Neverujem da ce proci koja godina a da pored mora ne odem u Sokobanju bar na 7 dana. Mislim da je najbolje pocetkom avgusta kada se odrzava manifestacija "Prva harmonika". E to je dozivljaj !

Pa postovani gospodine vi ste bili u banju a ne u las Vegas, i to sto je za vas pusto za nekoga je odmor u prirodu i tisini.
posetite nas portal www.sokobanja.com i www.sokobanja.net web katalog apartman i studija.

evo malo i harmonike




 
Ma ok, apartmani i studiji su ok. Nemam reci. Samo kazem da je zimi pusto i nemas mesta ni gde da izadjes niti sta drugo. Sve pozitivno imam u vezi Sokobanje ALI za leto ili sezonu uopsteno. Budi realan i napisi koje su temperature zimi u Sokobanji, imate li struje dovoljno i sta raditi-gde ici kad padne minus ?

Sto se tice minusa i plusa to je u granicama umereno kontinentalne klime a evo i linka za klimu i temperaturama u Sokobanji ; http://sokobanja.com/openfile.php?page=22
A sto se tice izlaska, vikendom rade dve vrlo lepe i kvaltetne DISKOTEKE i jednom nedeljno dolaze zvezde granda, a kafici i picerije rade non stop. Ziva muzika ima u tri - cetriri restorana (narodna muzika), a ima i ziva muzika po kaficima (zabavna ). Sve u svemu kao i po drugim mestima, ako se dobro organizujes mozes sasvim dobro da se provedes u Sokobhanju preko zime. Da ne govorim o Doceku NOVE GODINE, pa i sami znate da je Sokobanjka svake godine hit sto se tice doceka i da se po privatnim smestajima trazi krevet vise. Pogledajte smestaj na www.sokobanja.net pa se vidimo za novu godinu.:whistling:
 
I ja bih podrzao vnikodijevica da je Sokobanja ok, cak i zimi. Jeste da zimi nema sta da se vidi, ali pejzazi i priroda su predivni, kada je sneg cist i netaknut....

Sto se apartmana u Sokobanji tice, vecina ima grejanje (parno, na struju, ugalj i drva).

Na raznim sajtovima imate dobar izbor :
stanova u Sokobanji
apartmana u Sokobanji
pansionski smestaj u Sokobanji
kuca na izdavanje
studija i garsonjera u Sokobanji
soba I kategorije u Sokobanji
smestaj u sokobanjskim selima

Rezervacije se obavljaju direktno sa vlasnicima objekata bez posredovanja i bez provizije.



 
Pa evo pre cetvrtka direktno iz banje. Jedan broj kuca u kojima zive i domacini ima parno grejanje. U Kuci za Odmor Nikole Pasica 15 ( www.sokobanja-apartmanipavlovic.com) ne zivi niko sem gostiju kojih i sada ima. Kazu da im nije hladno. U celinama 2,4 i 14 su instalirane TA peci. Gostima prepustam da se osecaju kao kod kuce.To podrazumeva mnogo sta.Da ne preteruju u stednji struje, ali i da ne rasipaju,pored otvorenih prozora.Takvi gosti su uvek dobrodosli
 
Evo ovako.Trenutno stanje je ok, ljudi relativno ima za razliku od prosle godine kada sam ja boravio sa porodicom [januar], cene su uopsteno povoljne kako smestaja tako i vanpansionske potrosnje. Smestaj u LUX apartmanima je 400 din po osobi i ima ga na svakom cosku tako da NEMA potrebe rezervisati nista unapred tj na nevidjeno. Cena ishrane po restoranima, kaficima i picerijama je takodje pristupacna tako da i za to NEMA potrebe preplacivati se negde na hranu. Mi smo bili u restoranu "Vidikovac" na rucku. Karadjordjeva je 350 din, cevapcici su [mislim] 250 din, vesalica 400 din, punjena 450 din, salate 60-120 din.......ali ukus od svega navedenog mi se NIJE svideo. Neznam od cega je meso od koga pripremaju ali bljak ukus. Jeli smo jer smo bili gladni ali nikad vise. Sam ambijent je ok, imate pogled na celu Sokobanju a i usluga je ok, rade brzom brzinom. Ovaj restoran NE preporucujem ali se secam jednog kojeg bih preporucio sa mog proslogodisnjeg boravka. Mislim da se zove HAJDUK VELJKO i nalazi se u strogom centru, neposredno prekoputa crkve. Nije Bog zna sta uredjeno unutra ali hrana......nemam reci a cene normalne. Ne znam dali taj restoran radi i sada kad nije spic sezone. Pozz
 

Jerotije, kako mi se čini, ti ili neznaš gde da ideš na roštilj u Sokobanji ili namerno neki restoran ponižavaš. Ovako stoji stvar. Što se tiče roštilja najbolji je restoran "Boni", ne možete omašiti ni slučajno, što se tiče kuvanih jela odnosno pansionske hrane pa i delimično roštilja , tu je restoran ŽUPAN, sa dugom tradicijom i po meni restoran SOKAČE (mislim da samo sezonski rade), a što se tiče smeštaja , sada u ovom periodu ne treba da se unapred rezerviše, ali za doček nove godine morate da rezervišete smesštaj još početkom novembra meseca (mislim na kvalitetan smeštaj). Tklodje stoji ista stvar i za zimski raspust, mora unapred rezervacija. Ma Sokobanja je to!!!!
Pozdrav i ako nekom nešto nije jasno slobodno neka pita, pa zato postoji forum da se razmenjuju mišljenja a ne da se pljuje jadan preko drugog. Pozzzzz:klap:
 
U Boniju je super rostilj ali i kuvana jela su im ok kao i u Zupanu s tim sto Zupan ima malko vise cene svega osim kuvanih jela a nudi gostima i besplatan internet [tako je bar bilo]. i NIKO NIKOGA NE PLJUJE - odakle ti to. Samo iznosimo realno stanje stvari

Ma ti ne PLJUJEŠ za razliku od pojedinih, ionako nema veze jer ko se lati mača od mača i gine. Pogledaj jedan prilog našeg novinara, oduševićeš se. Prilog se zove "Vesela mašina"



Imaš mnogo lepih zanimljivih klipova na www.sokobanja.com
 
Ta rakija vruca lepo greje pluca, bas je pravi raj sumadijski caj............e dobra ti je ova. Koliko je litar prave domace u Sokobanji ? I jos nesto da dodam : zakljucio sam da je narod uopsteno dobar i gostoprimljiv u tom kraju :ok: sto je po meni vrlo bitan faktor da se osecas dobro na odmoru :klap:

Litar rakije domace je oko 300 dinara po litri, kad budes dosao u Sokobanju ja ti obezbedjujem 2 litra kao poklon iz moje tazbine. Imas telefon na sajtu www.sokobanja.net Nikodijevic. i javi se. A sto se tice naroda u banji stvarno su OK, i ljubazni i hoce da ti objasne i pomognu a i cene smestaja su bre nize u odnosu na Vrnjacku banju a usluga i privatni smestaj, i kompletna turisticka ponuda je 50 puta veca nego u drugim banjama. Svako svog konja hvali ali je tako. Pozdrav i javi se kad budes u Banji :bye:
 
Hvala i hocu se javiti sigurno, ne samo zbog rakije. Bio sam i u Vrnjackoj banji. Lepa je ALI i dosta skuplja, po meni je vise izvikana nego sto je realno takva [kao i Kopaonik medju planinama]. Jos da kazem ono sto ti nisi rekao da za decu u Sokobanji postoji i luna park koji je bash bash jeftin. Voznja je 30 din a svaka cetvrta je gratis. Tako je bar bilo. Mozete za male pare priustiti deci da se vozikaju dok im se ne zavrti u glavi :D
 
Godinama odlazimo u Soko Banju leti, i od početka smo oduševljeni sa istom. Bez obzira što svake godine obilazimo ista mesta : Lepteriju, Soko Grad, "Pećinu", Ozren, Bovansko jezero, još nam nije dosadilo. Posebno nam se dopada mogućnost bavljenja sportom na terenima kod hotela "Zdravljak", naročito teren za odbojku na pesku, kao i redovni turniri - mali fudbal, basket ...
Što se tiče zime u Soko Banji, dočekali smo ovu Novu godinu napolju na otvorenom, na - 18 i to nam se dopalo - treba probati i "zimsku idilu" u ovoj banji, ali je uslov da ima snega.
:bye:
 
Ja sam odusevljen priprodom u Soko banji,

Ripaljka-best-m.jpg


Najlepsi-vodopad-Srbije-m.jpg


Rtanj, Bovansko jezero, prelepi , a mozda i najlepsi vodopadi u Srbiji, zanimljive pecine, cuvena Seselacka i Hajduk Veljkova i td ..

Slicice iz Soko banje
 

Back
Top