Zasto verujete?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Zasto verujete u boga?
Mislim da pitanje ne moze biti jasnije.
Nije bitno da li je Isus ili Bog ili Buda ili Shiva ili Tor ili Zevs..........
Zasto verujete i postujete?
Kako znate da on postoji?
Kako prepoznajete njegovo ucesce na planeti Zemlji?
itd...

U sustini - najjednostavnije moguce:
Zasto verujete u boga i kako znate da on postoji?

Nemojte pricati price:
-zna se, on je svuda
-zna se, tako kaze pop
-zna se, bozije delo vidimo svuda

U stvari - moze....samo ako neko uspe da argumentuje.
 
Zasto verujete u boga?
Mislim da pitanje ne moze biti jasnije.
Nije bitno da li je Isus ili Bog ili Buda ili Shiva ili Tor ili Zevs..........
Zasto verujete i postujete?
Kako znate da on postoji?
Kako prepoznajete njegovo ucesce na planeti Zemlji?
itd...

U sustini - najjednostavnije moguce:
Zasto verujete u boga i kako znate da on postoji?

Nemojte pricati price:
-zna se, on je svuda
-zna se, tako kaze pop
-zna se, bozije delo vidimo svuda

U stvari - moze....samo ako neko uspe da argumentuje.

Vise puta je dokazano da Bog postoji :)
 
Mislim da ima protivrecnosti u tvom pitanju (pitanjima)... Pitas: Zasto verujem? A opet, trazis neki "dokaz"...

Zove se "vera", zato sto nema dokaza... da se moze dokazati, ne bi se zvalo vera.

Postujem zato sto verujem... Ne znam da li postoji, ali verujem... Zasto? Imam potrebu da verujem da postoji neka visa sila, neko "iznad nas" ko vodi racuna o svemu, neko ko ima neki plan i mi imamo ulogu/svrhu u svemu ovome...
Tesko mi je da verujem da sam ovde slucajno - zato sto su se neke stvari desile u svemiru i zato sto zemlja ima atmosferu i zato sto su se neke celije razvile u vodi i ribe izasle iz vode i ... i majmuni prohodali na dve noge i ... Misao da je sve to slucajno i bez nekog plana; da nakon smrti nema nicega vise... me zastrasuje.
 
Veruju zato što ne znaju. Ali ja ne verujem u Boga zato što ne mogu da prihvatim način o stvaranju sveta - zvuči mi isuviše jednostavno i bez cilja, a uopšte nije tako. Smatram da postoje planovi za nas ali ne za pojedince već za narod u kolektivu - i naravno da ništa ne može da bude dobro.
 
Zasto verujete u boga?
Mislim da pitanje ne moze biti jasnije.
Nije bitno da li je Isus ili Bog ili Buda ili Shiva ili Tor ili Zevs..........
Zasto verujete i postujete?
Kako znate da on postoji?
Kako prepoznajete njegovo ucesce na planeti Zemlji?
itd...

U sustini - najjednostavnije moguce:
Zasto verujete u boga i kako znate da on postoji?

Nemojte pricati price:
-zna se, on je svuda
-zna se, tako kaze pop
-zna se, bozije delo vidimo svuda

U stvari - moze....samo ako neko uspe da argumentuje.

Ова питања, тј. тема је исто као када крст окренеш наопако.

Зар не би боље било да и СЕБИ а и другима ОДГОВОРИШ АРГУМЕНТОВАНО ЗАШТО ТИ НЕ ВЕРУЈЕШ У БОГА... мислим било би и занимљивије а и забавније..:cool:.
 
Zato sto je to najlakshi nacin da sebi objasnim neobjasnjivo i zato sto me vera navodi da budem dobra i da ne zasnivam svoje postojanje na zemlji samo na ono sto je kratkorocno (mislim na zivot), zato sto sam u trenutku ocheve smrti (prvi put od dva puta u zivotu) u budnom stanju pri treptaju (malo duzem jer mi se nekako nije dalo da odlepim kapke) videla slike koje su mi totalno nepoznate, neobjasnjive i prelepe i nisam drugacije znala da ih razjasnim nego kao prikaz necega slicnog raju. Zato sto u ovom svetu ne nalazim apsolutnu istinu i sasvim ispravna nacela delovanja.
Uz sve ove razloge, ipak ne mogu pruziti dokaz da Bog postoji isto kao sto i oni koji ne veruju u njega ne mogu naci dokaze za to da on ne postoji a isto kao sto ni pripadnici drugih veroispovesti ne mogu da dokazu da je njihov Bog neki drugi Bog...
 
možda nije tu...verujem, jer je život bez vere besmislen.
sa jerihoncem sam se raspravljala na tu temu, ali on samo izvrće reči, pa ne vredi ponavljati jedno te isto.
meni je lično žao ljudi koji ne veruju, ali u krajnjoj liniji - to je njihov izbor.
 
možda nije tu...verujem, jer je život bez vere besmislen.
sa jerihoncem sam se raspravljala na tu temu, ali on samo izvrće reči, pa ne vredi ponavljati jedno te isto.
meni je lično žao ljudi koji ne veruju, ali u krajnjoj liniji - to je njihov izbor.

Неверници или безбожници НИСУ проблем ни једном вернику - ПРОБЛЕМ ЈЕ НА ДРУГОЈ СТРАНИ, тј. код њих. Они имају проблем са схватањем и разумевањем верујућих људи и имају сталну потребу да их нападају, прозивају, вређају, да им се ругају, стално ПОСТАВЉАЈУ ПИТАЊА...:lol: па погледај само овај пдф... као да смо на њиховом "самиту"...:hahaha:
 
Неверници или безбожници НИСУ проблем ни једном вернику - ПРОБЛЕМ ЈЕ НА ДРУГОЈ СТРАНИ, тј. код њих. Они имају проблем са схватањем и разумевањем верујућих људи и имају сталну потребу да их нападају, прозивају, вређају, да им се ругају, стално ПОСТАВЉАЈУ ПИТАЊА...:lol: па погледај само овај пдф... као да смо на њиховом "самиту"...:hahaha:


Hm, vidim ko se ovde nashao prozvanim i ko je počeo da proziva itd.
Ti si počeo malo vishe da spamujesh... žuti zbog toga!
Dalje, ako ti se ne svidja tema, nemoj je otvarati uopshte... :p
 
meni je lično žao ljudi koji ne veruju

Smem li upitati zašto?
Ali da odgovor bude smisleniji od - čovek bez vere je kao čovek bez cilja ili samo vera pruža spasenje duše, samo verujući čovek je onaj pun vrlina i slično.
Zbog čega je život bez vere besmislen?

U stvari - moze....samo ako neko uspe da argumentuje.

Čini se da niko od vernih ne može da argumentuje zašto veruje u boga.
To kažem zbog postova tipa:
Зар не би боље било да и СЕБИ а и другима ОДГОВОРИШ АРГУМЕНТОВАНО ЗАШТО ТИ НЕ ВЕРУЈЕШ У БОГА

Ta težnja ka okretanjem teme u suprotnom smeru ostavlja utisak da Vam fale argumenti i odgovori na temu. :neutral:

zato se i trudim da pomognem takvom...:mrgreen:

Moram da pitam: kako?
 
Povremeno verujem u zapadnu astrologiju, pa se valjda i ja racunam :).
Ne vezujem se ni za jednu religiju, jer mi je u zivotu znacajnija logika i racio, a verujem povremeno kad me spopadnu pitanja zasto mi postojimo, koja je svrha zivota itd. Pri tome astrologija je po meni logicnija, jer moze "dati" odgovore na pitanja, zasto se nekome desava ono, a nekome ovo (tipa zasto je neko dete zlostavljano ili ubijeno- pa zato sto je to karma, i takav je raspored planeta, a pri tome je dete to isto uradilo nekom drugom detetu u proslom zivotu- uproscen primer :)). Opet astrologija od mene ne zahteva da verujem slepo, ostavlja mi mogucnost preispitivanaj i ne moram da se pokoravam nekim odredjenim pravilima i ako ta pravila postoje mene ne zanimaju.
Naravno tu je i strah od smrti, necu da mislim da kada budem umrla da je to zauvek, zelim da verujem da cu s evratiti u nekom drugom telu na ovu planetu, jer ma kako ona bila losa, ipak je jedino mesto za koje znam da postoji zivot koji mi se svidja.
 
Čini se da niko od vernih ne može da argumentuje zašto veruje u boga.

Ja sam argumentovala zasto verujem. Pitanje da li postoji bi bilo glupo i bez odgovora isto kao i pitanje da li ne postoji. Ni sa jedne strane se sa ovim sadasnjim ljudskim kapacitetima ne da odgovoriti. A za to zasto verujemo, argumenti su subjektivna i licna stvar i takve odgovore postavljac samim tim i dobija.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ima protivrecnosti u tvom pitanju (pitanjima)... Pitas: Zasto verujem? A opet, trazis neki "dokaz"...

Zove se "vera", zato sto nema dokaza... da se moze dokazati, ne bi se zvalo vera.

Postujem zato sto verujem... Ne znam da li postoji, ali verujem... Zasto? Imam potrebu da verujem da postoji neka visa sila, neko "iznad nas" ko vodi racuna o svemu, neko ko ima neki plan i mi imamo ulogu/svrhu u svemu ovome...
Tesko mi je da verujem da sam ovde slucajno - zato sto su se neke stvari desile u svemiru i zato sto zemlja ima atmosferu i zato sto su se neke celije razvile u vodi i ribe izasle iz vode i ... i majmuni prohodali na dve noge i ... Misao da je sve to slucajno i bez nekog plana; da nakon smrti nema nicega vise... me zastrasuje.
Vise puta je dokazano da Bog postoji :)

vidish da je dokazano, vishe puta ;)
 
Ова питања, тј. тема је исто као када крст окренеш наопако.

Зар не би боље било да и СЕБИ а и другима ОДГОВОРИШ АРГУМЕНТОВАНО ЗАШТО ТИ НЕ ВЕРУЈЕШ У БОГА... мислим било би и занимљивије а и забавније..:cool:.

:D
mita staljinista - 1 staljinist - uvek staljinista :D
 

Back
Top