Mi smo stalno u nekakvom raspadu
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Mi smo stalno u nekakvom raspadu

Aktivan član
    Učlanjen
    29.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mi smo stalno u nekakvom raspadu

Još od sedamdesetih godina dvadesetog veka su u našoj državi počele su tenzije, tih godina je bilo jasno da će se Jugoslavija raspasti, kad tad.

Početkom sedamdesetih godina jačao je MASPOK (Hrvatsko proljeće). Oni su se žalili na "centralizam" u SFRJ, tražili konfederalno uređenje Jugoslavije, poseban status Hrvatske, zaštitu hrvatskog jezika, optuživali su BG i NS da ugnjetavaju i proteruju bačke Hrvate (naročito u Subotici)... Tada su počele prve varnice među narodima SFRJ.

Pojava MASPOK-a je rezultirala promenu ustava.
    Pre ustava 1974 ni republike ni narodi nisu imali pravo na otcepljenje, MASPOK-ove želje su uslišene, SFRJ se mogla raspasti.

Znači imali smo hrvatski bunt od 1970-1974.

Ustav 1974 je sada uzburkao Srbe, jer se po tom ustavu Jugoslavija mogla raspasti.
    Posle 1974 počinje da jača srpski nacionalizam i jogunjenje Srba, posebno u Hrvatskoj i Vojvodini, zbog tog ustava.

Dve-tri godine je trajalo to jogunjenje srpskih komunista patriotske emigracije, znači do 1977.
    1980. umire Tito
    1981. počinju masovni Albanski protesti pod parolom "Kosovo Republic"
    Od 1982 do 1988, Jugoslavija je utonula u veliku finansijsku krizu, tu se i videlo da socijalizam nema više šta da traži u Jugi. Albanci i Srbi sa Kosova se odvajaju. Slovenački i hrvatski komunisti su polako napuštali socijalizam, sve više su se zalagali za zapadne vrednosti. Tu je nastalo najjače polarizovanje Jugoslavije. U jednom taboru su bili Slovenija i Hrvatska, a u drugom Srbija-CG-BIH-MKD.

Od 1988 do 1990 ponovo se javljaju protesti Albanaca, Sloba "Jogurt revolucijom" smanjuje autonomiju pokrajinama, Tuđman ukida konstitutivnost Srbima u Hrvatskoj, i ludnica je počela.

Svi znamo šta se dešavalo do 2000, posebno na teritoriji Srbije. Za Srbiju je najbolnije bombardovanje od strane NATO pakta, gubitak kontrole nad Kosovom, izbeglice i sankcije od strane UN-a.

Posle 2000, u Crnoj Gori se sve više pričalo o nezavisnoj Crnoj Gori, a svakog časa se očekivalo samoproglašenje nezavisnosti Kosova.
    2003. SRJ menja ime u DŽ SCG
    2006. Crna Gora je izglasala nezavisnost
    2008. Kosovo je samoproglasilo nezavisnost.

Kao što i sami vidite, skoro 40 godina smo u nekakvom raspadu i u nekakvim sukobima mišljenja, tipa: trebamo li ići ovamo i onamo, treba li se ovo ili ono otcepiti od Srbije/Jugoslavije...
    Srbija je i danas u raspadu, sva je izdeljena. Ne mislim samo izdeljena u teritorijalnom smislu, nego i u svakom drugom.
    Ovo je jedan od većih razloga zašto nam je loša ekonomija. Ljudi neće da investiraju u nestabilnu zemlju.

Srbija će godinama biti u raspadu. Svi znamo da će, na žalost, Vojvodina postati federalna jedinica u Republici Srbiji, ako vlada Srbije radi ono što je nedavno uradila (čitaj poskupljenje gasa). Sa druge strane imamo i Kosovo, koje i jeste i nije u Srbiji.

Pukne mi film i pomislim
    zar nije bolje da održimo referendum o svim važnim pitanjima.

1. Da li želite da Srbija uđe u EU?
    2. Da li želite da Srbija uđe u NATO?
    3. Referendum o decentralizaciji Srbije
    4. Referendum o teritoriji Srbije (Kosovo i sve one opštine koje ne žele da budu u Srbiji, neka idu van)
    5. Da li želite veze sa Rusijom?

Da jednom za svagda zapečatimo podele i napravimo jaku i stabilnu Srbiju, gde nas neće vući za nos separatisti, siptari, radikali, demokrate, ovi, oni...
    Poslednji put ažurirao/la delirium tremens : 17.10.2008. u 23:17

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: Mi smo stalno u nekakvom raspadu

Covece ,`oklen ti svi ovi podaci.......(ne kazhem da su netacni)....

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ko da nas neko neshto pa pita?
    chak ni ovim debil....demokratskim glasachima nije u predizbornoj kampanji recheno da glasaju za opciju koja ce i od ovakve jadne banana drzavice opet da pravi neki federalni model
    isto ko shto niko nikad nije pitao Srbe zele li SXS ili SFRJ ili SRJ chak i Srbija je postala nezavisna zahvaljujuci Milogorcima.Nikada nije bilo referenduma u Srbiji u zadnjih 100 i kusur godina o ustrojstvu drzave a menjali smo ih ko gatje
    I sutra kad danashnje komunjare zaseru ko dede i ochevi im njihova deca tada na vlasti ce retji upirutji prstom:"eto narode,snosish odgovornost za pogreshne odluke poshinjene u tvoje ime,ko ti kriv shto se nisi buniJo?"
    "Elita" samovoljno donosi odluke za koje kad propadnu krivi narod koji inache ne zarezuje uopshte.
    Pali svaki put.
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Nemojte spamovati temu.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Poslednje upozorenje da se tema ne spamuje. Nemojte da u ove kasne sate delimo kartone. Valja nam mirno spavati
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ne znam da li je ovo vec neko rekao ali nemojte spamovati temu
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam malo cirke,nego jesam li naovoj temi rekao da je za sve kriv dos ili na nekoj drugoj..........nema veze ionako je za sve kriv.............tako da se uklapa i u ovu temu.....

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    ja sam malo cirke,nego jesam li naovoj temi rekao da je za sve kriv dos ili na nekoj drugoj..........nema veze ionako je za sve kriv.............tako da se uklapa i u ovu temu.....
    meni se pak cini da je sve krenulo po qrtzu kad se pojavio windows, al ajde...
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Nije bilo lako voditi SFRJ sa 6 republika,2 pokrajine,više naroda i 3 različite vere.Nakon smrti Tita,koju su neki jedva čekali,neke od republika su već imale plan kuda i kako i Jugoslavija ih nije zanimala.Jedino u Srbiji su političari hteli da izigravaju most između istoka i zapada i nije bilo spremnosti da se odluče na koje od stranih zemalja da traže podršku.Na žalost to traje i danas jer su jedni za Rusiju,jedni za EU, jedni za SAD i Engleze.

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Zaboravio si da napise da su se poslednji raspali ovi lazni patriJoti, tj. radikali!!!

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Lightbulb Re: Mi smo stalno u nekakvom raspadu

Citat Original postavio delirium tremens Pogledaj poruku
    Pukne mi film i pomislim
    zar nije bolje da održimo referendum o svim važnim pitanjima.

1. Da li želite da Srbija uđe u EU?
    2. Da li želite da Srbija uđe u NATO?
    3. Referendum o decentralizaciji Srbije
    4. Referendum o teritoriji Srbije (Kosovo i sve one opštine koje ne žele da budu u Srbiji, neka idu van)
    5. Da li želite veze sa Rusijom?

Da jednom za svagda zapečatimo podele i napravimo jaku i stabilnu Srbiju, gde nas neće vući za nos separatisti, siptari, radikali, demokrate, ovi, oni...
    evo kako su neki glasali na ta i druga delikatna politička i društvena pitanja koja sam ja davno postavio u ovoj svojoj temi:
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=179231
    iznenadit ćeš se kad vidiš mnoge odgovore pojedinih forumaša (na poslednjoj strani ti je sažetak)
    anketa je još otvorena možeš da ispuniš (copy/paste i brišeš samo suvišne ponuđene odgovore...za rešiti potrebno je dakle u vrh glave 5 minuta
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Aktivan član
    Učlanjen
    17.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio kyo. Pogledaj poruku
    evo kako su neki glasali na ta i druga delikatna politička i društvena pitanja koja sam ja davno postavio u ovoj svojoj temi:
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=179231
    iznenadit ćeš se kad vidiš mnoge odgovore pojedinih forumaša (na poslednjoj strani ti je sažetak)
    anketa je još otvorena možeš da ispuniš (copy/paste i brišeš samo suvišne ponuđene odgovore...za rešiti potrebno je dakle u vrh glave 5 minuta
    hahaha da da Krstarica je veoma pouzdana .... to jest sajt gde 50% cine narkomanove pristalice, 30 posto nesrbi/polutanci (ubrajam ovde i one hrvate sto se predstavljaju kao Srbi) i jedno 20% Srba koji su pristalice DS/DSS/SRS/SNS itd

Slične teme

1. Zasto mi je CPU usage stalno na 100%???
    Autor Boki DX-11 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.10.2009., 19:58
  2. Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 14.02.2009., 00:33
  3. 'BiH je bliža raspadu nego ikada'
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.07.2008., 03:55
  4. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.07.2008., 15:58
  5. Zasto mi je CPU usage stalno na 100%???
    Autor Boki DX-11 u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.10.2005., 19:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •