Volim ga/je zbog chega?

Glupachica

Domaćin
Poruka
3.711
Davno prochitah nechiju misao da je ljubav potpuno ne definisana a da se mozhe opisati samo jednom rechenicom : ako volish a znash zashto volish onda zapravo i ne volish.
Shta je sa vama i koje su to rechi koje sebi date za odgovor kad se zapitate zbog chega volite nekoga?
 
Zar ne mislish da je prava ljubav tek onda kad nekog volish bezuslovno? Ne obaziruci se na vrline i mane.Ako znamo zashto volimo nekoga ne volimo njega zapravo vec ono u njemu shto zadovoljava nashe zahteve?:think:

Bezuslovno volim svoje dete, a ipak ti mogu navesti milion razloga zashto.

Ti zapravo pitash za motiv zbog kog smo sa nekim u vezi, jel? Ako kazzem volim ga zato shto je bogat to je motiv za vezu a ne za ljubav.
Ako kazzem volim ga zato shto je pravedan i dobar to je (jedan od 1000) razlog zbog kog ga volim.
A ako ne mogu da se setim nijednog razloga za ljubav, onda ljubavi nema.
 
Bezuslovno volim svoje dete, a ipak ti mogu navesti milion razloga zashto.

Ti zapravo pitash za motiv zbog kog smo sa nekim u vezi, jel? Ako kazzem volim ga zato shto je bogat to je motiv za vezu a ne za ljubav.
Ako kazzem volim ga zato shto je pravedan i dobar to je (jedan od 1000) razlog zbog kog ga volim.
A ako ne mogu da se setim nijednog razloga za ljubav, onda ljubavi nema.

Poshtujem tvoje mishljenje.Ja recimo trenutno volim nekog bezuslovno,a ne mogu da navedem ni jedan razlog,jednostavno volim zbog svega shto jeste i nije:)
 
Bezuslovno volim svoje dete, a ipak ti mogu navesti milion razloga zashto.

Ti zapravo pitash za motiv zbog kog smo sa nekim u vezi, jel? Ako kazzem volim ga zato shto je bogat to je motiv za vezu a ne za ljubav.
Ako kazzem volim ga zato shto je pravedan i dobar to je (jedan od 1000) razlog zbog kog ga volim.
A ako ne mogu da se setim nijednog razloga za ljubav, onda ljubavi nema.

Исто!
 
И још: по мом мњенију безусловна љубав је само родитељска.
Од других људи увек имамо очекивања.

И кад се каже ''безусловна'' то би подразумевало и ''он ме бије, гази, понижава и малтретира'', а ја га волим без обзира на све и ништа не очекујем од њега.
Ако очекујемо бар да нас неко поштује и да нас не малтретира - то је већ неки услов, зар не?
Значи, ипак мора да испуни неки услов да бисмо га волели....
 
Poslednja izmena:
pa zato sto je moj odraz u ogledalu....zato sto je nezan...zato sto jedno drugom zavrsavamo recenice...zato sto mu volim glas...zato sto mu volim misli..zato sto me cini srecnom...zato sto me nasmeje..zato sto hoce da mi kuva...zato sto zeli da me cuva...zato sto je to on
 
И још: по мом мњенију безусловна љубав је само родитељска.
Од других људи увек имамо очекивања.

И кад се каже ''безусловна'' то би подразумевало и ''он ме бије, гази, понижава и малтретира'', а ја га волим без обзира на све и ништа не очекујем од њега.
Ако очекујемо бар да нас неко поштује и да нас не малтретира - то је већ неки услов, зар не?
Значи, ипак мора да испуни неки услов да бисмо га волели....

Postoje zhene koje vole bash grube mushkarce,shto se maltretiranja tiche:)
Dakle drazhi su im ti takvi nego oni koje one nazivaju papucharima:confused:
Deluje neverovatno ali je istinito:(
A shta mislish o tome da gradeci svoju lichnost formiramo svet o choveku koji je po nashim merilima,mimo tih kriterijuma ne mozhemo se ni zaljubiti,da li je to onda uslov?:think:
 
Postoje zhene koje vole bash grube mushkarce,shto se maltretiranja tiche:)
Dakle drazhi su im ti takvi nego oni koje one nazivaju papucharima:confused:
Deluje neverovatno ali je istinito:(
A shta mislish o tome da gradeci svoju lichnost formiramo svet o choveku koji je po nashim merilima,mimo tih kriterijuma ne mozhemo se ni zaljubiti,da li je to onda uslov?:think:

Па, то је онда већ патологија. А ако воли само такве који ће је тући - онда је то опет услов, зар не?;)

Иначе, не бих рекла да су једине две опције ''грубијани'' који туку и малтретирају жене и ''папучари'', па да ће нам припасти папучари ако не одаберемо грубијане.;)

Болдовано: рекла бих да јесте. :think:
 

Back
Top