Kako pametno uloziti 30.000 eura ???

Pogledaj malo po oglasima.Tih masina se prodaje najvise.Kao i pekarskih i ugostiteljske opreme.
A da bi se plasirao taj. npr.wc papir,mora imati deklaraciju i ostale brojne cake,koje zahtevaju
mnogo poteza pre te krajnje akcije.Ima jednostavnijih stvari.Ako ce tek poceti raditi,a nije nikad
 
Stavi na banku ako ne znas gdje bi. Bar neces izgubiti ako drzis u carapi jer inflacija jede polako. Nesto malo ulozi u neki internet biznis ako se razmijes ista u programiranje.
Kretati u regularan biznis u trenutcima recesije nije bas najpametnije jer se ljudi tesko rastaju od love
 
Prikupljanje sekundarnih sirovina, ili ti reciklažnog otpada.
U gomili gradova još nisu ni čuli za to, a potencijal je ogroman, ko ima para i uglavi se u ovu delatnost, profitiraće debelo u narednim godinama.

Slažem se. A sad da ti kažem proceduru. Otvoriš firmu (najmanja stavka), onda nađeš skladište (mora biti ograđeno i obezbeđano sa fizičkim obezbeđenjem,tj.čovek se dozvolom za oružje,ili vučijak sa radnim ispitom???), onda odeš u zavod za zaštitu zdravlja u BG ul.29 novembra pa platiš oko 500 evra za izlazak komisije da vidi da li je otpad toksičan (hemijski),pa onda odeš u Vinču da dođu i izmere radioaktivnost )ne znam koliko se plaća sad), pa onda odeš u Ministarstvo za ekologiju u Novi Beograd, pa tamo platiš isto oko 500 evra za ekološku dozvolu,tj.kaznu što truješ okolinu, pa onda treba (ako misliš da izvoziš) odobrenje Ministarstva za odnose sa inostranstvom za izvoz Opasnih materija (7 papira+ ne znam koliko takse), pa moraš da navedeš u kg koliku količinu misliš izvesti. Pa kad to dobiješ ideš u Hrvatsku u Banove dvore da izvadiš odobrenje za prolaz opasnih tereta kroz RH (ne znam koliko para) pa onda sve to što sam ti rekao ponovo na Slovenačkoj granici,jer ne priznaju naša merenja ni hemijskog ni radioaktivnog zagađenja. Ako ti se do sad nije smučilo ima još. Roba za EU mora biti paletirana (evro-paleta) a kako da krš paletiraš? Tako što ćeš nabaviti presu (hidrauličnu od najmanje 20 T pritiska, ne znam koliko para) pa taj krš presuješ,paletiraš,natovariš na šleper, odrediš brojeve koleta,popuniš kontrolnik izvoza,i tek tad ga predaš špediciji da vrši carinjene, e sad dođe ono najgore na KRŠ POSTOJI IZVOZNA CARINA 15%, što nigde u svetu ne postoji, kad sve to platiš onda se prakrsti i pomoli da to sve stigne do EU. A ako uz put budeš imao saobraćajku, ili ako ti pas ujede nekog na stovarištu,ili ako je radijacija prevelika ili.... uvek KRIVIČNA jer bože moj nisi bio dovoljno oprezan,A TI SI ODGOVORNO LICE PA ODGOVARAJ.:zima:
 
Poslednja izmena:
Sto se uvoza tice,ovaj nas carinski olos,naravno otvara sve posiljke,pa i drpise sta im se dopadne.Recimo reprezentativni materijalz:lol:z:lol:

Reprezentativni materijal mogu, ali ono što je na deklaraciji ne smeju ni da pomisle. Lopovi jesu da se složimo. ali samo tamo gde se može (rinfuz i sl.) Ako je roba popisana i propisno poslata u koletama i tako navedena na deklaraciji i CMR-u, nema tako glupog carinika da u to dira.:grudvanje2:
 
Slažem se. A sad da ti kažem proceduru. Otvoriš firmu (najmanja stavka), onda nađeš skladište (mora biti ograđeno i obezbeđano sa fizičkim obezbeđenjem,tj.čovek se dozvolom za oružje,ili vučijak sa radnim ispitom???), onda odeš u zavod za zaštitu zdravlja u BG ul.29 novembra pa platiš oko 500 evra za izlazak komisije da vidi da li je otpad toksičan (hemijski),pa onda odeš u Vinču da dođu i izmere radioaktivnost )ne znam koliko se plaća sad), pa onda odeš u Ministarstvo za ekologiju u Novi Beograd, pa tamo platiš isto oko 500 evra za ekološku dozvolu,tj.kaznu što truješ okolinu, pa onda treba (ako misliš da izvoziš) odobrenje Ministarstva za odnose sa inostranstvom za izvoz Opasnih materija (7 papira+ ne znam koliko takse), pa moraš da navedeš u kg koliku količinu misliš izvesti. Pa kad to dobiješ ideš u Hrvatsku u Banove dvore da izvadiš odobrenje za prolaz opasnih tereta kroz RH (ne znam koliko para) pa onda sve to što sam ti rekao ponovo na Slovenačkoj granici,jer ne priznaju naša merenja ni hemijskog ni radioaktivnog zagađenja. Ako ti se do sad nije smučilo ima još. Roba za EU mora biti paletirana (evro-paleta) a kako da krš paletiraš? Tako što ćeš nabaviti presu (hidrauličnu od najmanje 20 T pritiska, ne znam koliko para) pa taj krš presuješ,paletiraš,natovariš na šleper, odrediš brojeve koleta,popuniš kontrolnik izvoza,i tek tad ga predaš špediciji da vrši carinjene, e sad dođe ono najgore na KRŠ POSTOJI IZVOZNA CARINA 15%, što nigde u svetu ne postoji, kad sve to platiš onda se prakrsti i pomoli da to sve stigne do EU. A ako uz put budeš imao saobraćajku, ili ako ti pas ujede nekog na stovarištu,ili ako je radijacija prevelika ili.... uvek KRIVIČNA jer bože moj nisi bio dovoljno oprezan,A TI SI ODGOVORNO LICE PA ODGOVARAJ.:oprezima:

Jos bi se nadovezala na ovo sa sledeecim.Posto su u pitanju radioaktivne i zapaljive materije,mora zasve to imati objekat cija lokacija mora biti izvan stambenih naselja,sa adekvatnim prilazom zbog transporta.Mora imati niz Prostorija u kojima ce se sve to obavljati,sagradjene od zakonom propisanih materijala,Plus masine i opremu.Mora imati upravnu zgradu,koja se moze,a i ne mora nalaziti u okviru radnog objekta.To zahteva tehnicko tehnoloski plan i nacrt,plus biznis plan,da bi se apliciralo u ministarstvo,da odobri i da dozvolu za rad.Tu ide oko 3000 eura *Za ulazak i dobar dan*jer od njih zavisi hoces li dobiti dozvolu.
Broj i povezanost prostorija zavisi od organizacije i obima posla.Srazmerno broji radnika se moraju obezbediti toaleti,i kuhinja,plus garderobe za odlaganje opreme i radnih odela.


Mislim da bi sa 30.000 evra mogao da izbetonira pristup objektu,koji bi se sveo na office,kuhinju i wc.I to je pitanje.....................
 
Poslednja izmena:
Uzmi neku kinesku tehniku (telefone) ali nemoj ti direktno narucivati nego nadji nekog ko prodaje da se ne zezas sa narucivanjem (nije bas bezbedno za robu) pa ce ti dati fonove jeftino za takve velike pare.Posle ih samo rasturas po gradu i to ti je cist profit.Znam jednog lika koji prodaje jako puno kopija pa ako hoces javi mi se na pp da ti dam br ili da vas spojim.
 
Do sada u kriznim vremenima se ulagalo u :
1.zlato
2.zemlju
Kako je sve podlozno promenama "Sve tece,sve se menja"
moguce je da ni ovo sada nevazi,promenilo se.
Pare zakopaj,nacrtaj mapu i dobro je sakri,ali nemoj i nju da zakopavas,mozda je kasnije neces
naci. Nepricaj nikom to je najbitnije,jer ces u protivnom dobiti
toliko sugestija,da ces se raspametiti,a i trazice ti pozajmice,e tu mozes dobro da prodjes.

Nadam se da si me ozbiljno shvatio ?
Pozdrav
 
Do sada u kriznim vremenima se ulagalo u :
1.zlato
2.zemlju
Kako je sve podlozno promenama "Sve tece,sve se menja"
moguce je da ni ovo sada nevazi,promenilo se.
Pare zakopaj,nacrtaj mapu i dobro je sakri,ali nemoj i nju da zakopavas,mozda je kasnije neces
naci. Nepricaj nikom to je najbitnije,jer ces u protivnom dobiti
toliko sugestija,da ces se raspametiti,a i trazice ti pozajmice,e tu mozes dobro da prodjes.

Nadam se da si me ozbiljno shvatio ?
Pozdrav



:ok::ok:
 
Ako trebaš da očuvaš vrednost novca onda ulaganje u nekretninu. Mada 30 hiljada je mala suma.

Ako trebaš profit , opet nekretnina ali naravno tamo gde ima šanse za neku revoluciju.
1994 i 1995 u Temišvaru su se mogli kupiti stanovi za 4 do 7 hiljada DM. Deset godina kasnije prodavali su se po pet puta višoj ceni.

Ko danas kupi stan u Zimbabveu kad Mugabe ode sa vlasti prirodno ili ga "demokrate"
uklone pa plus 3-4 godine imace profit 300-400%.

Cena zemljišta u Banatu ce skočiti ako i kada Srbija udje u EU ali ne preterano.
 
Ako trebaš da očuvaš vrednost novca onda ulaganje u nekretninu. Mada 30 hiljada je mala suma.

Ako trebaš profit , opet nekretnina ali naravno tamo gde ima šanse za neku revoluciju.
1994 i 1995 u Temišvaru su se mogli kupiti stanovi za 4 do 7 hiljada DM. Deset godina kasnije prodavali su se po pet puta višoj ceni.

Ko danas kupi stan u Zimbabveu kad Mugabe ode sa vlasti prirodno ili ga "demokrate"
uklone pa plus 3-4 godine imace profit 300-400%.

Cena zemljišta u Banatu ce skočiti ako i kada Srbija udje u EU ali ne preterano.

Takođe se isplati kupiti i nekretninu na Vlasini, Staroj planini...
Zatim uložiti u gradnju stana u Pančevu, Vršcu...

To što se tiče oplodnje kapitala.
Što se tiče štednje i izvesne izvesnosti, odluči se obavezno i za osiguranje kod austrijskih kuća isključivo. Neću da imenujem ali zna se koje su pregrmele sve krize i nedaće. to NIJE slučajno.
 
Za vreme Ante Markovica kad je dinar bio konvertibilan, kvm stana u Bgd se prodavao za 3500 pa i preko 4000 DM.To je bilo 1991. Dve godine kasnije, 1993 i 1994 kvm je pao
na 1700 DM...Sankcije su uradile svoje.

U principu,cene nekretnina uvek rastu , skoro uvek više od inflacije. Jedino ako se desi neka revolucija ili rat pa onda drastično padnu. Ali ni rat ne traje večito, kad se okonča opet rastu.

Bio je dokumentarni film o gradu Shen Zhen (nikad čuo za njega pre toga) u Kini,razvija se
meoteorskom brzinom,i tamo novoizgradjena vila od 250 kvm se prodaje za 25 000 $.
Pogledam posle , film je sniman 2004 godine. cvrc.

Što bi se reklo: ko pre vili , njegova vila.
 

Back
Top