Koji vam je nadimak, i da li vam se svidja, ili bi radije da vas zovu pravim imenom??

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Svi mi imamo nadimke, u skoli nas zovu ovako, u kraju gde zivimo onako, na poslu....ali znam dosta ljudi koji nemaju dugacko ime, a i vole ga na kraju krajeva pa bi hteli da ih ljudi tako zovu a ne po nadimku. A opet ima i zanimljivih nadimaka....i neki bas vole svoje nadimke. I svi ih samo tako zovu pa retko ko i zna njhovo pravo ime. Recimo ja sam dobila nadimak u detinjstvu koji je duzi od mog pravog imena, sto je cudno, obicno je nadimak kraci, mada eto ne mora da znaci, i svi u porodici i kraju gde sam odrasla me znaju samo tako i niko ne zna moje pravo ime...ponavljam ni sira porodica (pod uzom podrazumevam mama, tata, braca, sestra al rodjeni) ovi ostali misle da mi je nadimak pravo ime. Zanimaju me vasa iskustva i vasi nadimci.
Ima i zanimljivih situacija po kojima je neko dobio nadimak pa ako zeli neka podeli sa nama tu situaciju. I da li ste sami sebi dali nadimak i insistirate da vas tako ljudi zovu, ili vam ga je neko drugi dao???
 
Poslednja izmena:
Jao imam ime pogodno za razne nadimke i nijedan mi se posebno ne svidja al nesto svi vole da mi to moje ime nagrde, skrate, ili da budu originalni. Ja licno volim kada me zovu pravim imenom, jedina mana mu je sto je kod nas zaista cesto, na ulici bi se bar desetak njih osvrnulo kada bi me neko pozvao al dobro...osvrnem se i ja kada neku drugu pozovu, to ti je nevolja kada imas cesto ime. A po prezimenu me nesto nikad nisu zvali to bi bilo originalnije i odmah bi znala da sam to bas ja al je specificno pa valjda nije zgodno da se od njega napravi zenski nadimak????
 

Back
Top