Tadić: Biće normalizovani odnosi sa Podgoricom

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
17 Oct 2008. 10:14 | Izvor: ND Vijesti

Tadić: Biće normalizovani odnosi sa Podgoricom

Predsjednik Srbije Boris Tadić najavio je juče normalizaciju odnosa sa Crnom Gorom.

Prema njegovim riječima, proglašavanje ambasadora personama non grata, po diplomatskom rječniku, akt je manje snage od spuštanja diplomatskih odnosa na nivo otpravnika poslova ili njihovog prekidanja.

"On nas ostavlja u aktivnoj poziciji da u skorijoj budućnosti normalizujemo odnose", kazao je Tadić.

On je naglasio da se iz Srbije više nikada neće uticati na političke procese u susjednim državama, te da Srbija ima strategijski interes u Crnoj Gori, kao što ga ona ima u Srbiji.

"Kada to kažem, još jednom definišem da politika, iznad svega, treba da se svodi na zaštitu interesa, a nikako na dalje razvijanje mitova, besmislenih priča o dva oka u glavi, vječnog bratstva, jedinstva i sličnih floskula koje nas sve zajedno uvode u neregulisano stanje", kazao je Tadić.

Prema navodima Vijesti, on je upozorio da je bilo kakvo anticrnogorstvo ili antisrpstvo, ne samo besmisleno u istorijskom kontekstu, nego i opasno.

"Da, poslije proglašenja nezavisnosti Kosova i priznavanja takve nelegalne tvorevine od crnogorske vlade, za posljedicu imamo to da srpska i crnogorska djeca ne mogu da putuju na ekskurzije u Crnu Goru, odnosno Srbiju, vrhunac je besmisla! To mora da prestane što prije", kazao je Tadić.

On je rekao da sa predsjednikom Crne Gore Filipom Vujanovićem ima nedjeljne kontakte.

"Što se tiče odnosa naših zemalja, prirodno je da budu daleko bolji".

Vujanović je juče kazao da “Crna Gora i Srbija treba da budu primjer dobrih odnosa, jer ih na to obavezuju zajednička istorija, ali i buduća saradnja”
---------------
Link:
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=23&news=49337

----------------
Now playing: Gov't Mule - Soulshine (Reggae Version)
via FoxyTunes
 
Shvatio Boris da bi sa prekidom ekonoskih odnosa sa Crnom Gorom Srbija puno izgubila.
Ne, nebih rekao samo sa Crnom Gorom vec sa cijelim svijetom.
Svi znamo da je Srbija u jednom proslom periodu bila zavadjena sa cijelim svijetom a takve greske se ne smiju ponoviti (ponavljati).
Prije neki dan sam nagovijestio (pronadjite post) upravo ovo sto nam danas porucuje Tadic i Vujanovic. ;)


----------------
Now playing: Gov't Mule - Hammer and Nails
via FoxyTunes
 
Mene ne interesuje ko je rus ni ko je englez.
Vazno je da dvije drzave imaju dobre odnose jer u tom slucaju gradjani ce imati manje problema u medjusobnoj komunikaciji i poimanju zivota.

----------------
Now playing: Gov't Mule - Soulshine (Reggae Version)
via FoxyTunes

No vecina prisutnih ovdje prizeljkuje da se Srbija posvadja sa svima, pa kad im stpoa inflacije poraste, onda bi bilo aj' kuku.
 
lepo je imati dobrosusedske odnopse,u pravu je Boril
samo to ne treba da se odnosi na DPS i sve pristalice onih koji su glasali za nezavisno kosovo u CG parlamentu
tim likovima treba da bude zabranjeno da udju na teritoriju Srbije,imovina u Srbiji ako je imaju zaplenjena
ali Crnogorac Crnogorcu to naravno nikada nece uraditi
 
Ne, nebih rekao samo sa Crnom Gorom vec sa cijelim svijetom.
Svi znamo da je Srbija u jednom proslom periodu bila zavadjena sa cijelim svijetom a takve greske se ne smiju ponoviti (ponavljati).
Prije neki dan sam nagovijestio (pronadjite post) upravo ovo sto nam danas porucuje Tadic i Vujanovic. ;)


----------------
Now playing: Gov't Mule - Hammer and Nails
via FoxyTunes

Tu si u pravu, jer smo to i mi osjetili na svojoj kozi. Kad je zbog ratova svakog prvog u mjesecu bio u banci kilometarski red da bi se primila ekstremno bijedna plata, da bi posle bile prodavnice bile krcate jer su svaki dan cijene stalno rasle, a za platu su se ljudi jedva mogli prehraniti.
 
Tu si u pravu, jer smo to i mi osjetili na svojoj kozi. Kad je zbog ratova svakog prvog u mjesecu bio u banci kilometarski red da bi se primila ekstremno bijedna plata, da bi posle bile prodavnice bile krcate jer su svaki dan cijene stalno rasle, a za platu su se ljudi jedva mogli prehraniti.

Upravo gledam temu "Srbija pred bankrotstvom?" ili tako nekako, na pdf Politika.
Hm, ljudi su isprepadani. Sto kazu "koga je zmija ujela i gustera se boji".

Znam ja da niko ne misli lose svojoj drzavi, ali jedna strana (politicka/e grupacije) radi uvijek pogresno i umjesto da donosi prosperitet, donosi joj jad i bijedu.

----------------
Now playing: Humble Pie - Rolling Stone
via FoxyTunes
 
u pravu je Tadic ,sto kaznjavati Milov rezim kada je on uradio vise korisnih stvari za Srbiju od vecine nasih vlada , pocev od odyebavanja Slobe i pomoci u njegovom rusenju , rusenja one nakazne zajednicke drzave , okretanje kao CG ka drugim zemljama ,ako tako nastave jos malo pa ce Crnogorci u Srbiji biti samo ruzna proslost , zato treba dati punu podrsku Milu i kompaniji
mislim ne dao bog da oni nesrecnici iz CG opozicije dodju na vlast odmah bi trazili nacin kako da nam se ponovo navuku na grbacu ,zato daj boze za DPS potraje sto duze .
 
Upravo gledam temu "Srbija pred bankrotstvom?" ili tako nekako, na pdf Politika.
Hm, ljudi su isprepadani. Sto kazu "koga je zmija ujela i gustera se boji".

Znam ja da niko ne misli lose svojoj drzavi, ali jedna strana (politicka/e grupacije) radi uvijek pogresno i umjesto da donosi prosperitet, donosi joj jad i bijedu.

----------------
Now playing: Humble Pie - Rolling Stone
via FoxyTunes
Srbija nije pred bankrotstvom,nego je odavno bankrotirala.Samo još čekamo da se bagra pokupi i da zbriše na Kajmanska ostrva i Havaje,da uživa u pokradenim parama.
 
u pravu je Tadic ,sto kaznjavati Milov rezim kada je on uradio vise korisnih stvari za Srbiju od vecine nasih vlada , pocev od odyebavanja Slobe i pomoci u njegovom rusenju , rusenja one nakazne zajednicke drzave , okretanje kao CG ka drugim zemljama ,ako tako nastave jos malo pa ce Crnogorci u Srbiji biti samo ruzna proslost , zato treba dati punu podrsku Milu i kompaniji
mislim ne dao bog da oni nesrecnici iz CG opozicije dodju na vlast odmah bi trazili nacin kako da nam se ponovo navuku na grbacu ,zato daj boze za DPS potraje sto duze .
Jedan dio opozicije u Crnoj Gori, mislim veci dio, bi opet zelio da udara po patriotizmu a da za to ne plati ni centa, pozivajuci se na srpstvo, Kosovo, razne guslarse pjesme.
To bi bilo crnje i gore nego u takozvanom "komunizmu" pokojnog Druga Tita.

----------------
Now playing: Steely Dan - Rikki Don't Lose That Number
via FoxyTunes
 
Upravo gledam temu "Srbija pred bankrotstvom?" ili tako nekako, na pdf Politika.
Hm, ljudi su isprepadani. Sto kazu "koga je zmija ujela i gustera se boji".

Znam ja da niko ne misli lose svojoj drzavi, ali jedna strana (politicka/e grupacije) radi uvijek pogresno i umjesto da donosi prosperitet, donosi joj jad i bijedu.

----------------
Now playing: Humble Pie - Rolling Stone
via FoxyTunes

Pa upravo zbog toga bi trebali i oni i mi da se vise okrenemo ekonomiji,jer proslost treba da stoji iza nas. Vracanje u proslost bi nas dovelo do jos veceg jada. Najbolji primjer za to ti je SAD. Oni su sad zbog Vijetnama, Balkana i Bliskog Iskoka u velikoj ekonomskoj krizi.
 
Pa upravo zbog toga bi trebali i oni i mi da se vise okrenemo ekonomiji,jer proslost treba da stoji iza nas. Vracanje u proslost bi nas dovelo do jos veceg jada. Najbolji primjer za to ti je SAD. Oni su sad zbog Vijetnama, Balkana i Bliskog Iskoka u velikoj ekonomskoj krizi.
SAD je u krizi zato što su pokrali i opljačkali ceo Svet osim Rusije i Kine,pa nemaju više koga.:lol:
 
u pravu je Tadic ,sto kaznjavati Milov rezim kada je on uradio vise korisnih stvari za Srbiju od vecine nasih vlada , pocev od odyebavanja Slobe i pomoci u njegovom rusenju , rusenja one nakazne zajednicke drzave , okretanje kao CG ka drugim zemljama ,ako tako nastave jos malo pa ce Crnogorci u Srbiji biti samo ruzna proslost , zato treba dati punu podrsku Milu i kompaniji
mislim ne dao bog da oni nesrecnici iz CG opozicije dodju na vlast odmah bi trazili nacin kako da nam se ponovo navuku na grbacu ,zato daj boze za DPS potraje sto duze .

To je cisti dokaz da dvije familije ne mogu u jednoj kuci, a da bude sloga.
 

Back
Top