Forum kao opijat?

Kastor

Primećen član
Poruka
596
Mnogi od nas su se zeznuli i kao slučajno nabasali na krstaricin forum,mnogi su i ostali,mnogi su se i registrovali,postali članovi i počeli da žvrljaju,mnogi su se i isprimali i postali totalni ovisnici,mnogi ne mogu da završe normalno dan ako ne bace pogled i vide šta se dešava na forumu.
Dakle,čista zavisnost,ili...?
Pozdrav. :wink:
 
Ne znam za ostale ali ja sam se bila zesce primila pre nekih godinu ipo na krstaricu, ali proslo me je. Tada sam trosila mesecno oko 120-150 sati. I bukvalno preko noci prestala da je posecujem. Ni dan danas ne znam kako da opisem sta se to desavalo u mojoj glavi. Ovisnost? Pa, ne znam, bilo mi je interesantno valjda. I vise nego sto bi trebalo :D i evo me opet na netu posle vise od godinu ipo dana. Ali nemam problem da mi je dan pokvaren ako ne virnem na forum il da se zbog istog lose osecam :lol:
Kad nemam sta da radim tj pametnija posla a to je u ovako kasnim satima onda dodjem tu da ubijem vreme dok mi se ne prispava....
 
Moram priznati da je i kod mene bila slična situacija,već duže vreme posmatram i čitam šta ko piše,slabo se uključujem u diskusiju jer i nje slabo ima,uglavnom se sve svodi na pljuvanje i medjusobno prepucavanje.
Posmatram kako i u kom pravcu se bebče razvija,pa kad malo poraste onda se možda opet primim,ko zna,dotle ću da izigravam posmatrača i ponekad bocnem nekog vernika(jednostavno ne mogu da odolim),čisto da se temica razvije ili razbije monotonija,hehehe...... :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrav.
 
divlja-u-srcu:
No Nick:
Tada sam trosila mesecno oko 120-150 sati. I bukvalno preko noci prestala da je posecujem.

Auuuuuu!Koliki ti je bio racun za telefon???? :shock:
Poroke i treba ostavljati preko noci! :wink:

Ako je lokalni poziv (tad ne bese 042) onda nije bio veci od 1.500din.

Ja trosim oko 150h mesecno (ne samo na forumu, tu sam kad downloadujem nesto, pa da ne usporavam protok surfovanjem)
 
Ja bih vise rekao da je internet opijat... Tacnije da su sami kompjuteri opijat. Jer ma koliko, recimo, internet bio koristan, i vi ga koristili u poslovne svrhe, necete odoleti da pogledate i nesto sto nema blage veze sa vasim poslom. I tako sve to lagano predje u naviku.

E sad, ja bih voleo da nam No Nick objasni kako je ona dolazila na ovaj forum pre godinu i po, kad foruma u to vreme nije ni bilo... Mislim da Forum Krstarice jos nije napunio ni godinu dana postojanja... Kako mi se cini, punice svoju godisnjicu 30. Aprila ;)
 
Ovo me podseća na one priče kad se krene o prvim ljubavima i kako se ko i kad smuvao.

Ja sam se na internet forume navukao još 1996-7. u Beogradu kao student, da bih neposredno nakon škole otišao u Kanadu gde sam svoju akutnu zavisnost pretvorio u hroničnu. Bilo mi je dosadno, valjda, a i posao je takav da sam visio na netu po ceo dan pa se nije primećivalo. Dugo sam išao na Serbiankafe, ali mi je dosadio, a prošle godine sam se, za vreme dosadnog višemesečnog boravka u Švajcarskoj (da bih kako-tako ubio vreme) navukao na ovaj forum... i eto!

Sva sreća da mi je takav posao pa se ne vidi da sam zavisnik, to mu nekako dođe kao narkoman koji radi na plantaži koke... Svi srećni i zadovoljni.

Šmrk.
 
lol... ma nije to nista... ja sam u rukama drzao resume jedne spodobe iz Nisa koji tvrdi da se internetom i profesionalnom izradom Web strana bavi jos od '95...

Ajd' da se to shvati, ali dalje u resume-u pise da ima 18 godina. To je bilo poslato prosle godine u firmu za koju radim. Matematika je prosta... On je bio IV-om razredu osnovne skole (ako sam dobro izracunao) i koristio je Internet u '95-oj... Sta tu ne stima? ... Sem toga da je u to vreme jos radjena studija o izvodljivosti pravljenja akademske mreze i kacenje iste na Internet... A klinac u IV-om razredu (inace, skolovao se u Nish-u) nije imao gotovo nikakve sanse da ode u Zapadnu Evropu i tamo koristi internet ;) ... Pa jos profesionalna izrada od svoje 10-11-e godine ;)

Naravno, resume je otisao u shreder... steta, klinac je imao dobre ideje i ne nedostaje mu znanje, no mnogo je lagio u resume-u ;)
 
Ja sam na Krstarici od leta 2003. Stavila sam je kao homepage, jer sam tu jedinu adresu znala napamet. I onda sam krenula u razgledanje i naletela na Forum.
I mogu da se kazem da moze da prodje dan da ne zavirim na Forum iako mi je neko vreme to bilo nezamislivo - proslog leta i pocetkom jeseni pogotovo. Sada imam mnogo vise posla tako da i nemam vremena, a i nije mi vise interesantno da visim na istom mestu 8 sati.
 
jagodica:
ja imam modem od 93 :I

To ono kao 'I used to have a life, then
I bought a modem...' ;)

Ja imam od '94 modem (stari dobri Zoltrix 9600bps), a drzao sam BBS (Anarchy II BBS) od '95 do sredine '98 kad je poceo Internet da se nazire kod nas...

Ali svako ko kaze da je pre '97 bio na internetu u nasoj zemlji - laze k'o pas!
 
'96 su pokusavali da kace AM, ali nisu uspeli (tada je po prvi put u srpskoj istoriji, iz neznanih razloga, Telekom zakacio 'pupina' na poprecni link)... Tek pocetkom '97 je krenuo da se manje-vise siri internet... A tek krajem '98 je isti i postao dostupan 'smrtnicima' sirom Srbije...
 
Incognito:
jagodica:
ja imam modem od 93 :I

To ono kao 'I used to have a life, then
I bought a modem...' ;)

Ja imam od '94 modem (stari dobri Zoltrix 9600bps), a drzao sam BBS (Anarchy II BBS) od '95 do sredine '98 kad je poceo Internet da se nazire kod nas...

Ali svako ko kaze da je pre '97 bio na internetu u nasoj zemlji - laze k'o pas!

el bio neko na sezamu..? starom...
mislim da su tada te face sa sezama isle na net..posto su bili u racunari casopisu itd, pa su mogli
 
jagodica:
el bio neko na sezamu..? starom...
mislim da su tada te face sa sezama isle na net..posto su bili u racunari casopisu itd, pa su mogli

Ja sam bio... Bio i na Oreska BBS-u... Nije tada bilo Interneta, vec se jednom (ili vise puta) dnevno BBS server preko Dial-up-a penjao na neki nemacki internet gateway radi razmene e-mail-a... E-mail je postojao od '95 kod nas... Zato su i pristupi ovim BBS-ovima kostali (pored zakupa linija morali su se platiti i internacionalni pozivi)...
 
divlja-u-srcu:
A sta mislite o stavu da ljudi koji provode dosta vremena na forumu su ili blejaci ili usamljene duse? :?
Ја сам на форуму када учим 8) Тако ми нешто занимљивије. 8) А,на неким другим форумима блејим од којих имам користи :roll:Ево сад баш у ове ситне сате учим о општој структури језика :?
 
Taman htedoh da kazem da ovo nije mesto za razgovor koji zapodenusmo ;)

Sto se teme tice, ne, ne slazem se s' tim. Moj posao je vezan za kompjuter. Radim za Amere od kuce, i to podrazumeva da moram da dobar deo zivota budem uz komp zakacen na internet. A kako nema ovde kolega da izajdem na kaficu ili dorucak s' njima, forum mi dodje kao razonoda.
 

Back
Top