ОЛУЈА НАД МОНТЕНЕГРОМ
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: ОЛУЈА НАД МОНТЕНЕГРОМ

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano ОЛУЈА НАД МОНТЕНЕГРОМ

Будимир Дубак:

Олуја је у свијести нашег човјека имала, до прије једне деценије, искључиво конотацију елементарне непогоде. Српски народ је 1995. доживио под именом те непогоде националну трагедију. Олуја је тако постала ново име за колективни злочин и геноцид над српским народом.
    Хрватски бојовници су ликвидирали српски живаљ на најсуровији начин. Фрањо Туђман је издао наредбу да се немилосрдно уништавају избјегличке колоне, тако да Срби практично нестану. Недавно је у Хрватској прослављена 11. годишњица успјешног извођења ''Олује''. У исто вријеме, на Б92 је емитован видео-снимак, гдје се јасно види како бивши командант 5. корпуса армије БиХ, генерал Атиф Дудаковић, издаје наредбе припадницима ''Црних мамби'', војске републике Хрватске и војницима одреда ''Хамзе'', да свирепо убијају српске цивиле и заробљенике, и пале српска села.
    Наша јавност је први пут видјела снимак, који Хашки трибунал одавно посједује. Овај Суд није тај снимак прослиједио домаћем правосуђу, нити је подгинута било каква оптужница против починилаца и наредбодаваца, који се јасно идентификују на видео-запису.
    Сви ови догађаји нас неминовно враћају и у даљу прошлост. Славни италијански писац Курцио Малапарте, у роману ''Капут'', описује сцену посјете усташком доглавнику, у Загребу. На Павелићевом столу се налазила велика котарица од врбовог прућа. Малапарте је упитао Павелића: ''То су остриге из Далмације''. Павелић му одговори, дижући поклопац котарице, и смијешећи се: ''То је поклон мојих вјерних усташа. Овдје има 20 килограма људских очију''. Разумије се, биле су то српске очи.
    Непосредно након ''Олује'', у Бијелом Пољу сам упознао човјека који је био у тој колони. Кретали су се из Петриње. Тада је један Хрват пришао, и стао да удара неког човјека. Затим га је извукао, да се лично с њим обрачуна. На тај начин је свог комшију Србина отргао из одреда смрти. Казао је да ће та колона Срба завршити у високој пећи, у Сиску. Рекао је: 'Бјежи!'.
    Поводом ''Олује'' сјећамо се и страшних злочина, који су 1992. у ''Лори'', код Сплита, извршени над заробљеницима. Невиђеним мучењима, прије ужасне смрти, били су изложени борци никшићког корпуса бивше ЈНА. О тим звјерствима су остала нека свједочанства, објављена у књизи 'Документи о ратним злочинима на територији бивше Југославије 1991 - 1995.' Страшно је и читати ту књигу, камо ли појмити бескрајни амбис звијери, у људском облику.
    Свједок 259/94 - 6 наводи како је видио неке Црногорце у униформама ЈНА, у ''Лори''. Каже: ''Свима су биле одсјечене уши, односно чини ми се, да је само једном од њих остало једно уво. Некима од ових људи су већ биле извађене очи, а некима су предамном очи вадили. Сјећам се како је један од мучитеља једном од њих забио нож у језик, и повукао нож, те му је тако одсјекао језик. Клали су их тако што су их рукама држали за косу, а ножем сјекли у предјелу врата. На крају је остао жив само онај коме нису извадили очи. Један од мучитеља је поређао три ножа, један поред другог, и рекао му да бира нож којим ће га заклати. Овај мученик, коме је заиста било доста мука и понижења, упро је руком у један од ножева...'' Даље слиједе страшни призори егзекуције, од стране усташе, за кога свједок каже да је ''више личио на звијер него на човјека''.
    Борци регуларне ЈНА из никшићко-шавничког одреда, након 12 година, у ковчезима, стигли су у Никшић. Били су изложени на Тргу, испред Саборне цркве Св.Василија Острошког, 4. априла 2004. године. Аутор ових тужних редака присуствовао је опелу и испраћају оних чији посмртни остаци су пронађени и допремљени у завичај.
    Поразна је чињеница да није било никог од црногорских званичника. Управо они који су их послали на ратишта, нису дошли да се поклоне њиховим мученичким сјенима. Имали су пречу обавезу, у Скопљу, да присуствују сахрани трагично страдалог македонског предсједника Бориса Трајковског, који је непосредно прије тога посјетио Црну Гору, искористивши прилику да се заложи за тзв. ''црногорску православну цркву''.
    Увреда жртава је ових дана озваничена, кроз најаву да ће се судити држављанима Црне Горе, који су учествовали на дубровачком ратишту. Хрватско тужилаштво наводи да је за ратне злочине и насиље осумљичено више од 200 Црногораца. Тадашњи премијер Владе Мило Ђукановић је обилазио ратиште и храбрио борце, изјављујући како је: ''поход на Дубровник сврсисходан, а супротно становиште је издајничко''. Сада, након 15 година, исти Ђукановић, такође предсједник Владе, потписивање Споразума између тужилаштава Црне Горе и Хрватске, поздравља. Ђукановић види главну повољност по црногорске грађане, осумњичене за ратне злочине, у томе што ће сада моћи безбрижно да прелазе границу са Хрватском.
    Ниподиштавања жртава, непоштовање својих грађана, недостојно извињавање Хрватској, плаћање одштете за пострадала говеда у Конавлима, итд, од стране црногорске власти, Хрватска посматра с цинизмом и нескривеним презиром.
    Тако је Ђукановић недавно имао намјеру да присуствује Дубровачким љетњим играма, али је одустао, како не би био обливен јајима, која су за њега били припремили хрватски борци домовинског рата.
    Ни граница са Хрватском није ријешена. Разумије се, биће и то учињено, у хрватску корист. Стога Месић не крије задовољство што је Црна Гора, и уз његову несебичну помоћ, постала независна. Најављује да ће тек сада лако моћи да ријеши сва преостала питања.
    За поштовање је кад неко тако доследно и одлучно брани државне и националне интересе, исто као што је за дубоко жаљење и огорчење то како Ђукановићев режим распродаје Црну Гору, њену част и достојанство, бранећи туђе интересе.
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1416

Podrazumevano Re: ОЛУЈА НАД МОНТЕНЕГРОМ

Citat Original postavio Koschei Besmertnii Pogledaj poruku
    Будимир Дубак:

...Ниподиштавања жртава, непоштовање својих грађана, недостојно извињавање Хрватској, плаћање одштете за пострадала говеда у Конавлима, итд, од стране црногорске власти...
    Шта је то чудно? Па црногорци су Црвени Хрвати (). Своји на своме...

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i sad ja treba ovde nesto da napisem.........

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Hm, Budimir Budo Dubak, moj friend, rodjen u Bozicima kod Andrijevice. Inace za vrijeme Drugog Svjetskog Rata njegova familija je bila u cetnicima..

Simpatican lik ali po nekad zna da prospe po koji biser.

----------------
    Now playing: Gov't Mule - Hammer and Nails
    via FoxyTunes
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

opet neki friend...........postajes sumnjiv.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Ужасан текст... некада не могу да верујем очима шта читам... е Мило, Мило... СТИЋИ ЋЕ И ТЕБЕ РУКА ПРАВДЕ... семе ти се затрло!
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Ističe se
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Mila će šipci da stignu...

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1416

... а кад га стигну?

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1575

Неће њега Шиптари, њега ће они за које ради ликвидирати.
    Ко још воли издајице својег рода?
    Ако је у стању да прода свога, шта је у стању да уради некоме с ким није ни на који начин повезан?
    Не мисле такви, углавном им је новац једина светиња, не мисле ни на своју децу, ма ни на кога.

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Ужасан текст... некада не могу да верујем очима шта читам... е Мило, Мило... СТИЋИ ЋЕ И ТЕБЕ РУКА ПРАВДЕ... семе ти се затрло!
    Vjerice???:???:

......cujem da se sada sluzis i malim woodo lutkicama......ma bodi , stoku strikacim iglama

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    Vjerice???:???:

......cujem da se sada sluzis i malim woodo lutkicama......ma bodi , stoku strikacim iglama
    Ја сам сконтао да ви демократе и милогорци, имате неко лудило, константног церекања...сваки пост вам је завршен са смајлијем који се церека, мислим да требате да престанете на силу да се смејете и сконтате куда!
    “Mors tua, vita mea”

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1416

Ма они су као духовити...

Početnik suicidaL (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    stici ce ga one cigare
    nista vise nije isto

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio suicidaL Pogledaj poruku
    stici ce ga one cigare
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1575

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Ма они су као духовити...
    Лепо си ово увиде, КАО су духовити.
    Глави аргументи демоНкрата: Аргумент бр. 1-

Аргумент бр.2-

Аргумент бр.3-

Аргумент бр.4-

И тако даље и ближе, с демоНкратама нас беда, у сваком смислу, све већа стиже!

Domaćin дрињача (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Leo Magnus Pogledaj poruku
    Ја сам сконтао да ви демократе и милогорци, имате неко лудило, константног церекања...сваки пост вам је завршен са смајлијем који се церека, мислим да требате да престанете на силу да се смејете и сконтате куда!
    .

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Milu ce odzvoniti kad vishe ne bude bio potreban
    Meni se chini da nakon priznavanja kosova on je nadziveo svoju korisnost
    nema vishe chime da kupi sebi vreme i zavrshitje ko Sloba
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio Leo Magnus Pogledaj poruku
    Pa normalno da se smijemo, kad obično citiramo vaše (patriJotske) postove.
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zike Pogledaj poruku
    Verovatno ti je smesno ovo sto se dogodilo niksicananima.........

ili si verovatno pretpostavio da su se izjasnili kao srbi,pa iz kako ti kazes treba zaklat

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    Verovatno ti je smesno ovo sto se dogodilo niksicananima.........

ili si verovatno pretpostavio da su se izjasnili kao srbi,pa iz kako ti kazes treba zaklat
    Žao mi je svakog čovjeka koji je poginuo u nepotrebni ratnim sukobima tokom devedesetih godina. Smiješni su mi patriJotski postovi.

Jel možeš ti nekako da izbačiš to klanje iz glave??

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Žao mi je svakog čovjeka koji je poginuo u nepotrebni ratnim sukobima tokom devedesetih godina. Smiješni su mi patriJotski postovi.

Jel možeš ti nekako da izbačiš to klanje iz glave??
    koje klanje,pa to su tvoji stihovi i tvog saborca montenegrina..........pa jel to bilo u pitanju.
    i usput rat nije bio nepotreban cim se desilo to sto se desilo,jer je ovo dokaz da kakvi su hrvati,a takvi sto su ono radili ne treba da postoje.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Ево "човек" доказао моју тврдњу!
    Ако ко нађе, једну паметну реченицу, коју је изговорио неки од ових милогораца..ја га частим пршутом!
    “Mors tua, vita mea”

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    koje klanje,pa to su tvoji stihovi i tvog saborca montenegrina..........pa jel to bilo u pitanju.
    i usput rat nije bio nepotreban cim se desilo to sto se desilo,jer je ovo dokaz da kakvi su hrvati,a takvi sto su ono radili ne treba da postoje.
    Stoti put ti ponavljam, ni ja, a ni moj saborac Montenegrino nikada nijesmo govorili o klanju Srba niti širili bilo kakve priče o mržnji prema Srbima.

Ističe se sokrati (avatar)
    Učlanjen
    24.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Stoti put ti ponavljam, ni ja, a ni moj saborac Montenegrino nikada nijesmo govorili o klanju Srba niti širili bilo kakve priče o mržnji prema Srbima.
    olympijakos je rodjen za klanja,pa sad misli da su i ostali ko on

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ko hoce zna ili se seca sta je bilo, ja se secam i znam i nije nepoznato
    to sto se rezim i nas i cg pravi da srpski narod nema zrtve nista ne znaci, proci ce rezim, a narod ostaje i u srbijii u cg
    ponovilo se i u WWI i WWII i devedesetih ista zlikovacka ruka, domaca i strana, pa kako miran srca u eu kad oni vole, podrzavaju i stimulisu te iste zlikovce

odajem postu svim nasim svetim zrtvama, mucenicima
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Slične teme

1. Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 17.04.2011., 12:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •