Zbog cega me strah od razvoda?

I

Iriny

Gost
Nije mijasno. Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom. Mene hvata panika kad mi to kaze. Zaposlena sam, prilicno sam uspjesna u poslu, dakle sama egzistencija mi ne bi bila dovedena u pitanje. U meni proradi strasan strah od gubitka porodice.. Da li se vi plasite razvoda ili ste se nekad toga plasili? Kako to prevazici?
 
Iriny:
Nije mijasno. Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom. Mene hvata panika kad mi to kaze. Zaposlena sam, prilicno sam uspjesna u poslu, dakle sama egzistencija mi ne bi bila dovedena u pitanje. U meni proradi strasan strah od gubitka porodice.. Da li se vi plasite razvoda ili ste se nekad toga plasili? Kako to prevazici?
Strucnjaci kazu da je razvod drugi na listi stresova (prvi posle smrti). Mislim da je tvoj strah normalan, ne samo zbog posledica razvoda i raspada porodice, vec zbog same promene koja te ceka. Bez obzira sto si zaposlena i uspesna u poslu, promena nacina zivota donosi odredjenu dozu nesigurnosti i neizvesnosti, koja je mozda iracionalna, ali je normalna reakcija. Nemoj da bezis od straha, ali nemoj ni da panicis. Trebace ti neko vreme dok se reorganizujes i priviknes (i ti i svi ostali), a posle ces uci u stos. Ja sam se razvela (samo na papiru - jos uvek zivimo zajedno jer smo u procesu raspodele imovine) i ceka me isto sto i tebe. Strah me obuzima u fazama. Nekad se plasim manje, nekad vise, ali sto vise mislim o tome i sto vreme vise prolazi, strah je sve manji. Potreban ti je unutrasnji mir i sigurnost ali posto je brak los onda tu nema ni mira ni sugurnosti. "U glavi" ces se bolje osecati kad se razvedes, pa samim tim ces biti sposobna i za ostalo. Najvaznije je ostati na nogama, suociti se sa istinom (neprijateljem - strahom), prihvatiti je takvu kakva jeste, upoznati je sa svih strana i pobeda je tu. :wink:
 
Vase misljenje mi pomaze da sagledam stvari iz drugog ugla. Nikad nisam bila slabic, ali ovo me izbija iz cipela i osjecam kako postajem nesigurna u sebe. Jednostavno osjecam da se vrtim u krug i ne nalazim si izlaz. Jednostavno kao da se sav svijet rusi oko mene. Kako tako covjek sam sebe dovede u takvo stanje? Ne razumijem.
 
Iriny:
Nije mijasno. Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom. Mene hvata panika kad mi to kaze. Zaposlena sam, prilicno sam uspjesna u poslu, dakle sama egzistencija mi ne bi bila dovedena u pitanje. U meni proradi strasan strah od gubitka porodice.. Da li se vi plasite razvoda ili ste se nekad toga plasili? Kako to prevazici?

Zasto ti preti? U kojim situacijama? E da znas, ako nasedas na te pretnje ima da te vrti oko malog prsta. A ako mu kazes: "Pa sta, razvedi se ako hoces.", e onda ces mu staviti do znanja da si jaka, da mozes bez njega, a on neka radi sta hoce.
 
Prijeti mi jer je razocaran u zivot u ljude , u mene. Jer kaze da nisam zena po njegovim mjerilima i da je nesretan jer na cijelom svijetu nema iskrene osobe. Nikad ga nisam ni lagala, ni varala, iako je teske naravi, uvijek sam ga pokusavala razumjeti. Mozda ja grijesim a jednostavno ne vidim gdje grijesim. Voljela bih da bude sretan, ali on u svemu vidi samo svoju nesrecu.
 
Osoba koja se cvrsto odluci na razvod iz bilo kog razloga jednostavno to uradi i kraj.Cemu pretnje!?Mozda bi zeleo time nesto drugo da postigne!?Recimo da te vidi kako ga uplakana molis da te ne ostavlja!?
Koliko vidim njegov problem nije u vasem braku,on je negde pogubio konce i sa drugim ljudima pa mu se razvod cini kao jedino resenje.
Znam da je lako reci neka ide i gotovo ali cuvena je ona narodna:Bolji je dobar razvod nego los brak.
Mislim da preispitivanju gde si pogresila nema mesta on je kao sto rekoh nesrecan sa tobom ili bez tebe a sa takvim covekom nema buducnosti.
 
Iriny:
Prijeti mi jer je razocaran u zivot u ljude , u mene. Jer kaze da nisam zena po njegovim mjerilima i da je nesretan jer na cijelom svijetu nema iskrene osobe. Nikad ga nisam ni lagala, ni varala, iako je teske naravi, uvijek sam ga pokusavala razumjeti. Mozda ja grijesim a jednostavno ne vidim gdje grijesim. Voljela bih da bude sretan, ali on u svemu vidi samo svoju nesrecu.

Da ja tebi kazem nesto. I ja sam prosao kroz nesto sto se zove pretnja razvodom. Pretila mi je razvodom: "Ako ne uradis to i to razvescu se od tebe", ili "Ako uradis to i to razvescu se od tebe.", sto me je malo po malo dovelo u podredjen polozaj. Drugim recima, otvorio sam joj mogucnost da sa mnom radi sta hoce, a prvi put kada sam se pobunio protiv takvog stanja bila je prava katastrofa.
A gde je tu ljubav? Nema je nigde.
Mislis li da mozes uspeti da ocuvas brak ako ga druga strana ne zeli? Ja sam mislio i sada vidim u kolikoj sam zabludi bio. Brak je moguce da opstane samo ako ga dvoje zele. Ako ga jedno ne zeli, ono drugo moze da dubi na trepavicama i nikada nece biti dovoljno dobro jer partner nikada nece biti zadovoljan.
Sta dobija pretnjama upucenim tebi? Zeli da te potcini? Zeli da ti pokaze da mu nije stalo do braka? Mislim da ste zreli za jedan veoma otvoren razgovor, pa mozda i za savetovaliste.
Srecno.
 
Sa mnom je bio isti slucaj. Natezanje, stres, ma muke zive. Vise nisam bila dobra ni sama sebi, ni detetu, ni na poslu, propala sam skroz. A onda, kad smo se konacno razisli, prava eksplozija, preokret kakav jos nisam dozivela u zivotu. Odjednom sam ponovo pocela da disem punim plucima, bila sam rasterecena. Cak sam se prolepsala, postala vedra, vratio mi se sjaj u ocima, a kako je vreme odmicalo sve sam se bolje snalazila u ulozi samohrane majke. Danas sa svojom devojcicom funkcionisem sjajno. Nema hektike, vriske, cimanja, vidim i da detetu prija ovakav zivot.Ma, videces i sama kako sve postane lakse kad nestane pritisak. Pa neka ga djavo nosi, nije on jedini. Ti sama sebi treba da budes na prvom mestu, a ne da glumis terapeuta iskompleksiranom muzu. Pa zamisli samo sebe sa 50 godina :idea: Pitaces se kako ti je prosao zivot. Dali je vredan tvog zdravlja bilo koji muskarac???
 
Lakse mi je kad citam /ne mogu rci kad cujem/ komentare neutralnih ososba. Moje misljenje se poklapa sa vecinom vasih misljenja, mislim da i pored straha nisam izgubila potpuno osjecaj za realnost. Puno mi pomazete. Hvala vam svima. Zaista se osrecam nesrecno i prilicno izgubljeno zbog svega ovog sto mi se u braku desava.
 
Iriny:
Lakse mi je kad citam /ne mogu rci kad cujem/ komentare neutralnih ososba. Moje misljenje se poklapa sa vecinom vasih misljenja, mislim da i pored straha nisam izgubila potpuno osjecaj za realnost. Puno mi pomazete. Hvala vam svima. Zaista se osrecam nesrecno i prilicno izgubljeno zbog svega ovog sto mi se u braku desava.


I zato ponavljam, videces koliko ce ti lakse biti. Naravno da je potrebno neko vreme da dusa i srce prihvate to da nekog vise ne vole, ali je bolje preseci blagovremeno, nego se kajati po stare dane. Imam mnogo primera nezadovoljnih zena, koje su sebe ulagale u nesto sto nije vredno. A onda kad stigne klimaks i pritisnu hormoni....
 
-Nije mi jasno.Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom.
-Da bi prevazisli strah potrebno je ukloniti uzrok.
-Strucnjaci kazu da je razvod drugi na listi stresova (prvi posle smrti).
-"Sta ce mi covek koji se usudjuje da mi PRETI razvodom". Zasluzujes sigurno bolje od toga!!!
-Zasto ti preti? U kojim situacijama? E da znas, ako nasedas na te pretnje ima da te vrti oko malog prsta.
-Ako ne uradis to i to razvescu se od tebe", ili "Ako uradis to i to razvescu se od tebe.".
-Natezanje,stres,ma muke zive.
-Naravno da je potrebno neko vreme da dusa i srce prihvate to da nekog vise ne vole.
Enukleirati taj strah znachi stati da se u javnosti govori netacho i lazhe.
Vi sto lazhete ste jadnici koji niste imali ni simpatiju,a ne da pravite nemoguche drame i ovde u javnosti prichate priche koje nemogu da se dogode.
Postoji obichaj i zakon po kome se sve zna shto se mozhe u ljudskom zhivotu kao sudbinom izkusiti,ove priche idite u svoje okultnp drushtvo prizivanja veshtica pa tamo kreshtite o razvodu i strahu stresa kao od smrti shto nepostoji.
Ti administratore budesh li opet dozvoljavao tvojim privatnim chlanovima crkve da mi obrishu poruke opet chu te ubiti jer znash ti da nemash gde iz SCG pa rachunaj meni treba 2004 i josh koja godina da ove sravnim tebi chu da amputiram ushi bedo jedna podplachena.
 
littlefoot:
Iriny:
Lakse mi je kad citam /ne mogu rci kad cujem/ komentare neutralnih ososba. Moje misljenje se poklapa sa vecinom vasih misljenja, mislim da i pored straha nisam izgubila potpuno osjecaj za realnost. Puno mi pomazete. Hvala vam svima. Zaista se osrecam nesrecno i prilicno izgubljeno zbog svega ovog sto mi se u braku desava.


I zato ponavljam, videces koliko ce ti lakse biti. Naravno da je potrebno neko vreme da dusa i srce prihvate to da nekog vise ne vole, ali je bolje preseci blagovremeno, nego se kajati po stare dane. Imam mnogo primera nezadovoljnih zena, koje su sebe ulagale u nesto sto nije vredno. A onda kad stigne klimaks i pritisnu hormoni....

Pa, stvarno je tako. Mada je ljudski da se trenucima slabosti (malodusnosti i straha, sto je sasvim ljudski) javi nesto kao kajanje, to brzo prolazi. Shvatis koliko si dobila. A kasnije moze da se ostvari i neka drugacija veza.
Procitala sam negde da Mira Banjac ima devizu "dok je meni mene!" Bas lepo. Dok je tebi tebe, ali one prave , ne uplasene, gusene, nezadovoljne, ne brini. Imas na koga da racunas.
 
Iriny:
Nije mijasno. Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom. Mene hvata panika kad mi to kaze. Zaposlena sam, prilicno sam uspjesna u poslu, dakle sama egzistencija mi ne bi bila dovedena u pitanje. U meni proradi strasan strah od gubitka porodice.. Da li se vi plasite razvoda ili ste se nekad toga plasili? Kako to prevazici?

:D

Nas Stvoritelj je osnivac prvog braka! Biblijski osnov za razvod braka su jedino preljuba ili smrt supruznika! U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!
Svaki drugi razlog je bez osnove i neopravdan!

Potrazi od Jehovinih Svedoka koji dolaze na tvoja vrata knjigu "Tajna porodicne srece" koja sadrzi najbolje savete na svetu kako voditi uspesan brak!
 
Den:
Iriny:
Nije mijasno. Moj muz vec nekoliko mjeseci prijeti mi razvodom. Mene hvata panika kad mi to kaze. Zaposlena sam, prilicno sam uspjesna u poslu, dakle sama egzistencija mi ne bi bila dovedena u pitanje. U meni proradi strasan strah od gubitka porodice.. Da li se vi plasite razvoda ili ste se nekad toga plasili? Kako to prevazici?

:D

Nas Stvoritelj je osnivac prvog braka! Biblijski osnov za razvod braka su jedino preljuba ili smrt supruznika! U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!
Svaki drugi razlog je bez osnove i neopravdan!

Potrazi od Jehovinih Svedoka koji dolaze na tvoja vrata knjigu "Tajna porodicne srece" koja sadrzi najbolje savete na svetu kako voditi uspesan brak!

bila bi jako glupa ako bi se mesala sa ovim Jehovinim svedocima.oni su kao vampiri.kad te uhvate u svoju mrezu ne ispustaju te dok ti ne isisaj i zadnju kap krvi,a i posle toga nemas mira od njih.CUVAJ SE BUDALA.
 
Den:
Nas Stvoritelj je osnivac prvog braka! Biblijski osnov za razvod braka su jedino preljuba ili smrt supruznika! U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!
Svaki drugi razlog je bez osnove i neopravdan!
Da li znas sta si ovde napisao? Zamisli samo, zena koja trpi batine i razne druge oblike maltretiranja, koja zivi kao rob a ne kao zena po tebi nema opravdanje ako iz tog ludila zeli da izadje.
Da li je zaista po Bozijoj volji da patimo, ili je patnja nas izbor?

Den:
Potrazi od Jehovinih Svedoka koji dolaze na tvoja vrata knjigu "Tajna porodicne srece" koja sadrzi najbolje savete na svetu kako voditi uspesan brak!
Da li zaista mislis da jedna knjiga, pa makar ona sadrzala najbolje savete moze da pomogne ako jedan od supruznika ne zeli brak?
Da li medju Jehovinim Svedocima ima razvedenih brakova?
Znas, i ostale crkve imaju svoju "najbolju" literaturu sa "najboljim" savetima. Ali, i kod njih dolazi do razvoda. U svakom slucaju ako bar jedno od dvoje ne zeli da ocuva brak od toga nema nista.
 
rdeki
Da li znas sta si ovde napisao? Zamisli samo, zena koja trpi batine i razne druge oblike maltretiranja, koja zivi kao rob a ne kao zena po tebi nema opravdanje ako iz tog ludila zeli da izadje.
Da li je zaista po Bozijoj volji da patimo, ili je patnja nas izbor?

Znam deki sta sam napisao!

:D

U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!

Deki citaj pazljivo pre nego sto planes! Kao sto vidis savetuje se razdvajanje! Saveti su temeljeni na Bibliji. Govorim iz iskustva i iskustva mnogih ciji su brakovi spaseni upravo na osnovu saveta iz Biblije koje su primenili supruznici!

Jedan od najsnaznijih saveta nalazimo u Efezanima 5:28 gde je zapisano:"Tako i muzevi treba da vole svoje zene kao svoja tela.Ko voli svoju zenu voli samog sebe".

U istom poglavlju a 33. stavak Pavle ponavlja:"Medjutim, neka i svaki pojedini od vas tako voli svoju zenu kao samog sebe; s druge strane, zena treba da ima duboko postovanje prema svom muzu."


Ako si primetio spominju se dva kljucna elementa ljubav i postovanje! Pre ta dva elementa dolazi ljubav prema Bogu! Iz ljubavi prema Bogu supruznici su spremni da urade sve da bi ugodili Bogu! Da bi imali takvu ljubav prema Bogu, potrebno je upoznati Boga sto je moguce jedino kroz iskreno i ozbiljno studiranje Biblije!


Da li medju Jehovinim Svedocima ima razvedenih brakova?

Da ima i medju Jehovinim Svedocima razvedenih brakova, ali su takvi slucajevi veoma retki!
 
Den:
U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!

Deki citaj pazljivo pre nego sto planes! Kao sto vidis savetuje se razdvajanje! Saveti su temeljeni na Bibliji. Govorim iz iskustva i iskustva mnogih ciji su brakovi spaseni upravo na osnovu saveta iz Biblije koje su primenili supruznici!

Cekaj malo. Ti mislis da je moguce da se dvoje razdvoji, da prozive jedno vreme daleko jedno od drugog i da nastave ponovo kao da se nista ruzno medju njima nije desilo?
Mislim da je ovo jako tesko postici. I voleo bih bas da mi ukazes na stihove iz Biblije koji to savetuju.

Den:
Ako si primetio spominju se dva kljucna elementa ljubav i postovanje! Pre ta dva elementa dolazi ljubav prema Bogu! Iz ljubavi prema Bogu supruznici su spremni da urade sve da bi ugodili Bogu! Da bi imali takvu ljubav prema Bogu, potrebno je upoznati Boga sto je moguce jedino kroz iskreno i ozbiljno studiranje Biblije!
A sta cemo sa onima koji su ateisti?
Dva kljucna elementa jesu ljubav i postovanje. Ja bih dodao i treci, poverenje. Ako jednog od ovih elemenata nema, ostali se ruse sami po sebi kao kula od karata cim izvuces jednu kartu.
I zato kazem, ako kod jednog supruznika nema dobre volje da ocuva brak, onda tu nema nicega.
Verovatno i sam znas da je covek kamen koga Bog ne moze podici ako mu on ne dozvoli. Tako je to i u ovom slucaju. Ako jedno nece da zivi u braku, drugo moze da dubi na trepavicama i od toga nema nista.
 
Anonymous:
Nas Stvoritelj je osnivac prvog braka! Biblijski osnov za razvod braka su jedino preljuba ili smrt supruznika! U slucajevima verbalnog ili fizickog maltretiranja moguce je razdvajanje ali ne i razvod!
Svaki drugi razlog je bez osnove i neopravdan!

Potrazi od Jehovinih Svedoka koji dolaze na tvoja vrata knjigu "Tajna porodicne srece" koja sadrzi najbolje savete na svetu kako voditi uspesan brak!

bila bi jako glupa ako bi se mesala sa ovim Jehovinim svedocima.oni su kao vampiri.kad te uhvate u svoju mrezu ne ispustaju te dok ti ne isisaj i zadnju kap krvi,a i posle toga nemas mira od njih.CUVAJ SE BUDALA.[/quote]


:D

bila bi jako glupa ako bi se mesala sa ovim Jehovinim svedocima
.

Ne da bi bila, kako ti kazes, ti jesi glupa, jer da nisi ne bi pricala o necemu o cemu nemas blage veze, nego lupetas.

Pre nego das misljenje, potrebno je da proucis materijal. Prvo skocis, pa kazes hop, a ne obrnuto!

Sta ti znas o Jehovinim svedocima?
 
Ako si materijalno obezbedjena NE BOJ SE!
Moja prijateljica koju je muz napustio prestala je da pati za njim ali pokupio je svu imovinu.Potplacuje sve. Zivi sada u Americi. Sest i po godina sudije sa 4 puta vecom platom RAZMISLJAJU.
I ona je bila uspesan ekonomista sada je skrhana bedom u podstanarskoj sobi sa cerkom studentom. Pisi mi.Moje iskustvo je grozno. Ako te ne voli nek ide sa milim bogom. Prezivela sam taj strah .Razumem te.
Ali veruj taj strah koji ti sada ledi zile su male boginje ako te snadje i ono sto je mene i moje prijateljice. Proveri mu dzepove, sve brojeve telefona , razmisli o svim sumnjivim prijateljicama itd.
Molim te drzi se! :idea: :wink: :idea:
 
Zaobici cu ove jahoviner svedoke /cak ne mogu ni da citam sve to.../.Pazi,znam da je strasno dok se ne odlucis na razvod i znam da treba jako mnogo vremena,al veruj mi onda tek vidis sta si sve propustila u zivotu. Pa ne treba ti niko da ti preti i da bude mrzovoljan pored tebe. Govorim ti to iz iskustva,veruj mi od kad zivim sama uzivam, naravno i dalje se javlja ono pitanje u glavi "a da li je moglo drugacije" e pa sad znam, e nije moglo. Ma cim nema ljubavi i cim se samo jednom u glavi javi ideja o razvodu od tog braka nema nista. Nemoj da dozvolis da te on ubija, jaka si i sve mozes i ne furam se na feministicke fazone /ovo je u startu objasnjenje za zle glasove posle /, ma videces sve ce posel biti bolje, cak ces se pitati sto to ranije nisi uradila :wink:
pozdrav i ne daj se :)
 
Hvala na komentarima i podrsci. Razmisljala sam, ako covjek ozbiljno odluci da se razvede, onda to i uradi. Ocito da se on hrani mojim strahom. Ne znam sta ce mu to, zivot zna biti i onako tezak i komplikovan, cemu stvarati kod drugog strah i time hraniti svoj ego. Ako je to u pitanju, meni to nije ljudski a ni ozbiljno, da ne kazem odraslo. Ne, ne razumijem. Mozda sam isuvise odgovorna ili ozbiljna kad su bracni odnosi u pitanju ili od straha koji me obuzeo to sve ne mogu razumjeti.
 
joj ja o tom razvodu vec duze vreme razmisljam,samo sto u ovom slucaju ja zelim razvod jer zaista osecam veliki teret i pritisak,dve god sam u braku ali sam pretrpela razna maltretiranja ,vredjanja,ponizavanja od muza,fizicka i psihicka,a od njegovih roditelja samo psihicka za sada,inace tu gde sam sada nemam porodicu nemam roditelje sama sam pa se i bojim bas zbog toga,nemam kome da se obratim,a ovo vise ne mogu da trpim,razbolecu se na kraju,izvinite sto sam se izjadala malo i upala tako,samo svadje batine...ako ti preti razvodom onda se razvedi,i nemoj da se plasis ako imas nekog da ti pomogne roditelje ili prijatelje...ako zeli razvod ima i razlog i to ga nece proci jer cim je to trazio siguran je da nema drugo resenje,na dalje moze samo da trpi i da pukne na kraju pa da te izbaci na ulicu,polazim od sebe nekad me pusti ta misao ali je uvek prisutna u meni,jer vuk dlaku menja ali cud nikada,prema tome ti pali prva dok je vreme
 

Back
Top