racunarstvo i informatika na PMF-u

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost
E,ovako,ja bi da upisem fax u kojem ima sto vise matematike i to je jedino sto me interesuje(pored filozofije al to nije bitno).Medjutim,ako odem na cistu matematiku radicu kao profesor a to ne zelim.
Sta mislite,da li ce me programiranje smoriti,napominjem da o programiranju ne znam nista,ali e nadam da se temeljina matematici i da mi nece biti problem da to skontam ako znam dobro matematiku,
Da li ce mi racunarstvo i informatika u Beogradu,biti priblizno slicno sa cistom matematikom,i kolike su razlike izmedju ova dva smera???
 
Anonymous:
E,ovako,ja bi da upisem fax u kojem ima sto vise matematike i to je jedino sto me interesuje(pored filozofije al to nije bitno).Medjutim,ako odem na cistu matematiku radicu kao profesor a to ne zelim.
Sta mislite,da li ce me programiranje smoriti,napominjem da o programiranju ne znam nista,ali e nadam da se temeljina matematici i da mi nece biti problem da to skontam ako znam dobro matematiku,
Da li ce mi racunarstvo i informatika u Beogradu,biti priblizno slicno sa cistom matematikom,i kolike su razlike izmedju ova dva smera???

ja mislim da su tek posle razliciti au pocetku su isti...ali ja to ne studiram ali ne moras sa teorijskom da budesh profesor, mozes i neki naucnik ?
 
Anonymous:
E,ovako,ja bi da upisem fax u kojem ima sto vise matematike i to je jedino sto me interesuje(pored filozofije al to nije bitno).Medjutim,ako odem na cistu matematiku radicu kao profesor a to ne zelim.
Sta mislite,da li ce me programiranje smoriti,napominjem da o programiranju ne znam nista,ali e nadam da se temeljina matematici i da mi nece biti problem da to skontam ako znam dobro matematiku,
Da li ce mi racunarstvo i informatika u Beogradu,biti priblizno slicno sa cistom matematikom,i kolike su razlike izmedju ova dva smera???
Imas ista interesovanja kao i ja (i isti problem). Ako ti ide matematika, savladaces programiranje sigurno, samo da znas da mata nije ni malo laka.
 
Anonymous:
E,ovako,ja bi da upisem fax u kojem ima sto vise matematike i to je jedino sto me interesuje(pored filozofije al to nije bitno).Medjutim,ako odem na cistu matematiku radicu kao profesor a to ne zelim.
Sta mislite,da li ce me programiranje smoriti,napominjem da o programiranju ne znam nista,ali e nadam da se temeljina matematici i da mi nece biti problem da to skontam ako znam dobro matematiku,
Da li ce mi racunarstvo i informatika u Beogradu,biti priblizno slicno sa cistom matematikom,i kolike su razlike izmedju ova dva smera???
Pa na PMF-u imas i drugih smerova,Teorijska,Numericka,Verovatnoca..pa i programiranje,profesorski
Za to sto ti hoces je najbolji smer Teorijska,ali kao sto rekose mnooogo tezak faks.Prve dve godine su iste za sve smerove,i mozes da prelazis sa smera na smer,ako se predomislis u medjuvremenu.
Programiranje je najperspektivnije,a od ostalih nema 'leba....samo privatni casovi matematike
pozdrav
 
Prve dve godine na svim smerovima su iste (osim astronomije koja ima predmet vise). A kao sto malopre neko rece, najvise perspektive ima Racunarstvo. Tu ti je 80% matematike i 20% programiranje.

Sto se zaposlenja tice, ni meni ne pada na pamet da radim kao profesor, sa "dve diplome" (matematika i informatika) stvarno mozes da biras gde hoces i sta hoces da radis.

Sustina je da na PMF-u studente profesori uce ne gradivo, vec da razmisljaju, a veruj mi to je mnogo korisnije od znanja neke oblasti iz matematike ili nekog programskog jezika...sve se to vremenom zaboravi ako se ne koristi, a o tome koliko se racunari brzo menjaju ne vredi ni pricati. Ali ono sto ovi studenti imaju posle zavrsenog pmf-a, stvarno omogucava mnogo lakse snalazenje sa novim tehnologijama i mnogo brze savladavanje stvari koje do tada nisu videli.
 
Ako nije problem oziveo bih ovu temu :worth:
Moja dilema je <em>"Da li upisati racunarstvo i informatiku na pmf-u?"</em>
Znam da je pitanje isuvise uopsteno ,ali ono sto mene interesuje su misljenja osoba koji su zavrsila ovaj fakultet ili su jos uvek na njemu,da mi kazu svoja opazanja i eventualno da mi daju svoj uvid o pmf-u u odnosu na ostale fakultete sa IT smerom,kao na primer FTN?
Mnogo se premisljam izmedju PMF-a i FTN-a(posto zivim u NS-u) ??
Hvala unapred na odgovorima. :hvala:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top