Božji izaslanici

Weißenberg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
194
Ja ne verujem u božje izaslanike. Ali kad bismo pošli od pretpostavke da ih ima i da bi ih bog poslao među ljude – onda bi trebalo da bude samo jedan. Pošto ih ima više (po redosledu) – od Krišne, preko Bude, Mitre, Isusa, Muhameda – (i svi su doneli različita učenja), zaključak je da ili su se svojevoljno lažno predstavili kao božji izaslanici, ili su došli iz pet različitih denziteta, poslati od pet različitih božanstava. Ako je ova druga opcija u igri – to znači da su tih pet božanstava u sukobu, a iz toga sledi da se mene ne tiče ni jednо od tih božanstava, kao ni njihovi izaslanici. Ako je ova prva opcija u igri, što je verovatnije, onda bih i ja mogao da napišem neku svetu knjigu i da se proglasim za božjeg izaslanika. I u tom slučaju me se nijedan od njih ne tiče. Svima onima koji bi me nazvali jeretikom unapred odgovaram da ja po rođenju ne pripadam nijednoj religiji i kao takav nemam nikakvu obavezu prema ijednoj od njih.
 
nije to bas tako jednostavno.....vidis....svi su oni bili prethodno najavljeni necijim prorocanstvom...ili tako neka prica...

mada ako si obrazovan , inteligentan, sugestivan i sklon manipulaciji....mozes, pretpostavljam da osnujes....nekakvu, versku sektu....sto da ne?

ni ja bas nesto ne verujem u "vere" ali verujem u Tvorca...mada ne mogu da ti objasnim zasto...
 
Slažem se u potpunosti.Ali ako pogledaš kada su se ovi božiji izaslanici pojavili,
videćeš da je to doba velike neobrazovanosti,kada je nauka bila u povoju...
Tako da je ljudima objašnjenje za mnoge stvari moglo da se ubaci putem
"naprednijih"izaslanika....naravno,to je vremenom uzelo maha i pretvara se
u određenu manipulaciju ljudima...
Zato ti danas ne bi "prošao "kao božiji izaslanik:)
Ja sam po rođenju pravoslavka,ali sam TITOVA generacija,pa ti to govori
o koliko sam upućena u veru...nisam ni ateista..samo sam naučena
da verujem u materijalizam:)
Ovo su bila moja skromna razmišljanja na tvoje pitanje,neka me ne osuđuju oni koji
veru drže u malom prstu:)
 
Postoji samo jedna vera sa kojom su dosli svi Boziji poslanici,a onda su ljudi iskrivljavali njihova ucenja...I ne vidim razloga zasto bi bio samo jedan.Njih je bilo vise ali sa istim ucenjem.To ne znaci da nije bilo laznih poslanika...

Recite: "Mi vjerujemo u Allaha (Boga) i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu (Avramu), i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau (Mojsiju) i Isau (Isusu), i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."


On vam propisuje u vjeri isto ono što je propisao Nuhu i ono što objavljujemo tebi, i ono što smo naredili Ibrahimu i Musau i isau: "Pravu vjeru ispovijedajte i u tome se ne podvajajte!" Teško je onima koji Allahu druge ravnim smatraju da se tvome pozivu odazovu. Allah odabire za Svoju vjeru onoga koga On hoće i upućuje u nju onoga ko Mu se iskreno obrati.
 
(Za Tita - Weibenberg) Raznih izaslanika je bilo iz raznih razloga. Uvek u svakom periodu bilo je neophodno poučiti ljude da se izkoriguju. Nekada je bilo neophodno poučiti ih da nauče obradjivati zemlju ili da love, da uzgajaju hranu...Drugom prilikom je tebalo poučiti ih da budu izražajniji i hrabriji. U nekom drugom kutku planete trebalo ih je poučiti da budu miroljubiviji...itd. Iz raznih potreba ljudi datog perioda i njihova učenja su morala biti specifična. To govori da učenja koja su pružali u tom periodu ne mogu biti validna i za današnjeg čoveka. I upravo tako, današnji period, kao i svaki drugi ima svog Božjeg izaslanika.
Idejzi, religija se ne nosi u malom prstu već u srcu svom a to je ljubav. Bogu je blizak i bliži onaj ko u srcu ima više ljubavi a ne onaj ko poznaje šta u kojoj knjizi piše ili ko zna religijsku istoriju.
Sveti Pavle je rekao, "Iako nisam sa vam u fizičkom ja sam uvek sa vama u duhu." Misleći da je on sa svakim u svom duhovnom telu, sveprisutan baš kao i sami Sveti Duh. Probajte iskreno postaviti pitanje da vam se pokaže da je svaka vaša misao poznata i budite spremni na suočenje sa odgovorom. Svojevremeno kada sam dobijao dokaze hteo sam u zemlju propasti ali nisam imao kud do li prihvatiti tu činjenicu. Život od nas traži punu odgovornost.
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem u božje izaslanike.
ako cekas da te neko ovde ubedi da treba da verujes, gresis
Ali kad bismo pošli od pretpostavke da ih ima i da bi ih bog poslao među ljude
bog njih nije "slao", ali je zato preko njih slao poruke narodu
– onda bi trebalo da bude samo jedan.
zasto to mislis? svaki od njih je prenosio istu-slicnu poruku, ali posto su ljudi obicno zaboravni i skloni da "preformulisu" bozju zapovest, ili da je preprave, onda je bilo potrebno da se cesce salju.
Pošto ih ima više (po redosledu)
– od Krišne, preko Bude, Mitre, Isusa, Muhameda – (i svi su doneli različita učenja), zaključak je da ili su se svojevoljno lažno predstavili kao božji izaslanici, ili su došli iz pet različitih denziteta, poslati od pet različitih božanstava.
pogresna pretpostavka. uz malo pitanje, gde si ti cuo da je krisna ili buda bozji poslanik???
Ako je ova druga opcija u igri – to znači da su tih pet božanstava u sukobu, a iz toga sledi da se mene ne tiče ni jednо od tih božanstava, kao ni njihovi izaslanici. Ako je ova prva opcija u igri, što je verovatnije, onda bih i ja mogao da napišem neku svetu knjigu i da se proglasim za božjeg izaslanika. I u tom slučaju me se nijedan od njih ne tiče. Svima onima koji bi me nazvali jeretikom unapred odgovaram da ja po rođenju ne pripadam nijednoj religiji i kao takav nemam nikakvu obavezu prema ijednoj od njih.

da ne trosimo vreme...
ako ovako nastavis sasvim je lako da ces uobraziti da si ti poslanik.
 
Ukapirali ljudi (boziji izaslanici) kako da dostignu vecnu slavu, pa iskoristili to...........

a sta ce im vecna slava, kada umru, a nema nista iza (ako podrazumevas da su prevaranti zeljni slave)? onda bi motiv mogao da bude jedino novac ili nesto materijalno.......a oni, kao sto je uglavnom opisano, bas i nisu obilovali u tome......
 
a sta ce im vecna slava, kada umru, a nema nista iza (ako podrazumevas da su prevaranti zeljni slave)? onda bi motiv mogao da bude jedino novac ili nesto materijalno.......a oni, kao sto je uglavnom opisano, bas i nisu obilovali u tome......

P.S ovo se odnosi na ranije bozje izaslanike....ne obuhvata savremene "prosvetljenike"
 
a sta ce im vecna slava, kada umru, a nema nista iza (ako podrazumevas da su prevaranti zeljni slave)? onda bi motiv mogao da bude jedino novac ili nesto materijalno.......a oni, kao sto je uglavnom opisano, bas i nisu obilovali u tome......

Vladali su na neki nacin nad ljudima u ono vreme i postavili su zakone za neuku sirotinju.
 

Back
Top