Da li pesimizam rađa nezadovoljstvo?

Weißenberg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
194
Pesimizam rađa nezadovoljstvo, nezadovoljstvo daje ogorčenje, ogorčenje daje šansu lošim motivima da nas vode, loši motivi dovode do mogućnosti da se manipuliše i taj začarani krug se samo produbljuje i širi. Mislim da je problem u lošim navikama i neodgovornostima koje smo usvojili u model ponašanja i tradicionalno se toga držimo i ne odstupamo od ovakvog ponašanja. Kada bi samo malo više postali svesniji i odgovorniji ne bi dozvolili da očaj, sujeta i korist upravljaju nama i našim ponašanjima. Dok to ne budemo shvatili i spoznali, robovaćemo našim slabostima i davaćemo mogućnost manipulacijama da vladaju nama?...
 
a i cesto se pesimizam kao i njegov opozit opyimaizam smatra za nesto staticno i nepromenljivo..medjutim da li je bas tako?
u sustini mi smo svi optimisti do izvesnog stepena..neko manje neko vise ..pa cak i mi sami klizimo izmedju pesimisma i optimizma iz dana u dan.pa smo danas optimisticniji generalno..sutra pesimisticniji..sve to je varijabla..

pesimizam moze postati navikom ali takodje i balansirano razmisljanje moze postati navikom takodje..

learned optimism od martina seligmana..je preporuka za citanje..mislim da nema prevoda na srpski:think:
 
Pesimizam rađa nezadovoljstvo, nezadovoljstvo daje ogorčenje, ogorčenje daje šansu lošim motivima da nas vode, loši motivi dovode do mogućnosti da se manipuliše i taj začarani krug se samo produbljuje i širi. Mislim da je problem u lošim navikama i neodgovornostima koje smo usvojili u model ponašanja i tradicionalno se toga držimo i ne odstupamo od ovakvog ponašanja. Kada bi samo malo više postali svesniji i odgovorniji ne bi dozvolili da očaj, sujeta i korist upravljaju nama i našim ponašanjima. Dok to ne budemo shvatili i spoznali, robovaćemo našim slabostima i davaćemo mogućnost manipulacijama da vladaju nama?...

Ne bih gledao na pesimizam sa takve lose pozicije.
Podsjeticu na jednu izvanrednu, a ona glasi:

"Pesimista je optimista sa iskustvom".
 
razlog sto je bolje biti optimista..

covek koji je optimista se bolje oseca nego pesimista..
svakako da su pesimisti daleko precizniji u svojim procenama..samo da li je to zaista vazno..jer kad dodje do medjuljudskih odnosa tu optimista uvek ima prednost..iz vise razloga a mozda je najvaniji sto optimista kod krize u odnosima recimo ima tendenciju da istraje i tako cesto prevazidje krizu..pesimista jednostavno odustane
 

Back
Top