Telefoniranje duplo skuplje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dualcore

Ističe se
Banovan
Poruka
2.856
Телефонирање двоструко скупље
Претплата од 1. новембра виша за 161 одсто, док ће 1. децембра импулс, односно минут разговора, за физичка лица поскупети 100, а за фирме 20 одсто

Услуге фиксне телефоније у Србији до краја године ће поскупети у два наврата. Од 1. новембра поскупеће претплата за 161 одсто, док ће цена импулса у локалу (један минут разговора) месец дана касније за домаћинства бити увећана за 100, а пословним корисницима 20 одсто. Тако ће претплата, уместо садашњих 88,21 динар, од почетка наредног месеца стајати 230,1 динар. Физички и пословни корисници ће од 1. децембра импулс плаћати 0,72 динара.

Новим тарифником цена импулса за приватне и пословне кориснике биће изједначена. За грађане импулс сада износи 0,36 динара, а за фирме 0,60 динара. У све наведене цене је урачунат и порез на додату вредност (ПДВ).

У Републичкој агенцији за телекомуникације (Рател), која је одобрила захтев Телекома „Србија” за поменуто поскупљење, очекују да ће применом нових цена месечни рачуни домаћинстава просечно бити увећани за око 45 одсто, док ће рачуни пословних корисника бити смањени за око 20 процената. Рател наводи да ће претплата фиксне телефоније у Србији и после високог поскупљења, када ће стајати око 2,85 евра, бити најнижа у региону. Наводи се пример да је она скупља у Републици Српској и Босни и Херцеговини, које имају мањи бруто национални доходак од Србије. Тако у Црној Гори претплата стаје 5,97 евра, у Федерацији БиХ 4,85, Македонији 7,7, а у Хрватској, у којој су просечне плате двоструко више него у Србији, 10,3 евра.

Минут разговора у локалу током дана (скупља тарифа) у Црној Гори кошта 2,2 евроцента, Федерацији БиХ 1,9 евроценти, колико и у Македонији, а у Хрватској 3,9 евроценти.

На питање како очекују да ће рачуни за физичка лица у просеку бити већи за само 45 процената после поскупљења импулса 100 одсто у Рателу одговарају да су до те рачунице дошли „на основу комплексних анализа”. Такође остаје нејасно и како ће рачуни за фирме појефтинити 20 одсто ако им за толико поскупи импулс.

Иначе, Рател је одобрио и поскупљење телефонског импулса из јавних телефонских говорница на 0,6074 динара (без ПДВ-а), које ће почети да се примењује од 1. децембра. Истовремено, одбијен је захтев за повећање цена месечне претплате за двојничке телефонске прикључке и Интернет ИСДН прикључке.

Телеком „Србија” је прошле године приходовао 73,3 милијарде динара, од чега 33,1 милијарду само од фиксне телефоније (2,85 милиона претплатника). У заради из фиксне телефоније саобраћај учествује са 76 одсто (25,156 милијарди),а претплата 9,9 одсто (3,276 милијарди динара).

Link
 
Ја се и даље питам како је Милошевић са све ратовима и санкцијама успевао да одржи привреду макар на јадних 10-ак %, а како ови наши Европејци са све силном подршком запада падоше на нулу. :lol:

Па ова свакодневна поскупљења, па ово фолирање са јачином динара и курсом евра, па све могуће подметачине...јој, ја бих се плашила да сам на њиховом месту.
 
Ја се и даље питам како је Милошевић са све ратовима и санкцијама успевао да одржи привреду макар на јадних 10-ак %, а како ови наши Европејци са све силном подршком запада падоше на нулу. :lol:

Па ова свакодневна поскупљења, па ово фолирање са јачином динара и курсом евра, па све могуће подметачине...јој, ја бих се плашила да сам на њиховом месту.

A zamisli sad-da placaju 1 milijardu za kosovao kao sloba :rtfm: godisnje.......
pa da se odluce da zakonski brane kosovo sto bi i trebali,kao prosla vlast........zamisli na sve ovo trosak rata :dash:.........a zatim da im zapad uskrati podrsku :rtfm:
 
Dobro je što ne telefoniram toliko, svi koji mi trebaju su mi na dohvat ruke pa prošetam ...

demokrate koriste najgore fore sps-ovaca iz 90-ih,sta ce vam telefon,prosetajte se do rodjaka,prijatelja,kao kada je '93 raka radovic u skupstini rekao kako da se resi problem nestasice mleka i redova"pa ranije se legne ,pa se ranije ustane i ode se u red u citiri izjutra",ovaj citat procitajte onako carapanski,kao sto prica rados bajic:D
 
demokrate koriste najgore fore sps-ovaca iz 90-ih,sta ce vam telefon,prosetajte se do rodjaka,prijatelja,kao kada je '93 raka radovic u skupstini rekao kako da se resi problem nestasice mleka i redova"pa ranije se legne ,pa se ranije ustane i ode se u red u citiri izjutra",ovaj citat procitajte onako carapanski,kao sto prica rados bajic:D

Aham :lol:
Mi u stvari nemamo prijatelje pa su nam zato mali računi.


Zadovoljan? ;)
 
A zamisli sad-da placaju 1 milijardu za kosovao kao sloba :rtfm: godisnje.......
pa da se odluce da zakonski brane kosovo sto bi i trebali,kao prosla vlast........zamisli na sve ovo trosak rata :dash:.........a zatim da im zapad uskrati podrsku :rtfm:
Фотеља је најважнија.
Где смеју да окрену леђа западу.:roll:
Овде би их разјарени и крајње осиромашени народ рашчеречио.
Него, битно је да се у Бг-у још макар животари...а остале ко шљиви, нек' цркну...шта ће им телефон...свашта...:sad2:
 
Što se samih troškova telefoniranja tiče,nisam nešto zasegnut previše.Ranije sam plać'o po 300 evria minimum svaki mesec,bio na liniji sa prokletu Amer'kku intenzivno,to je tako potrajalo par meseci i onda odjednom...OP......pa ono, snaš'o sam se.
Snakjikju se jope' samo neka ustreba. :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top