Marti Ahtisari: Srbi vi ste i krivi za Kosovo i za to morate snositi posledice!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=61028

marti.jpg


Bivši specijalni izaslanik Ujedinjenih nacija u rešavanju kosovskog problema Marti Ahtisari optužio je danas Srbiju da je odbila da pošteno razmotri istoriju kosovskog konflikta i da zbog toga treba da snosi konsekvence.

U intervjuu nemačkom listu ''Tagesspigel'' Ahtisari je rekao da je pogrešno označavati Slobodana Miloševića i Ratka Mladića kao jedine krivce za događanja na prostoru bivše Jugoslavije.
''Potpuno pogrešno je reći da su Milošević i Mladić bili jedini krivci. Ako jedno društvo tako postupa, kao što je srpsko učinilo, onda ono mora snositi posledice. Rešenje za Kosovo deluje zbog toga, u najboljem slučaju, preventivno'', rekao je Ahtisari, ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za mir. To rešenje za Kosovo, prema Ahtisariju, šalje jasnu poruku.
''Ako jedan diktator u bilo kojoj zemlji počne da se loše ponaša prema svojim građanima, onda to ima konsekvence. Tada međunarodna zajednica ima odgovornost da interveniše. U ovom slučaju, to znači nezavisnost Kosova'', rekao je Ahtisari, odgovarajući na pitanje zašto nije bilo moguće kompromisno rešenje, s kojim bi se mogla složiti i Srbija.
Naglašavajući da je ''Srbija odbila da istoriju tog konflikta pošteno razmotri'', Ahtisariji je precizirao da je to generalni problem s kojim se konfrontira današnji svet.
''Nemačka je jedina zemlja koja se zaista sa svojom prošlošću suočila i pred tim se klanjam. Niko to, inače, nije učinio'', rekao je Ahtisari.
Ahtisari je, odgovarajući na pitanje šta odlikuje dobrog posrednika, rekao da je to, pre svega, poverenje svih učesnika i da je on doživeo da ljudi žele da budu ljubazni.
''Ja to ne želim. Ja želim da rešim problem. Mora se biti vrlo pragmatičan kao što smo mi bili 1999. godine u kosovskom konfliktu'', rekao je Ahtisari.
 
Ne kapiram bash najjasnije shta je dedica hteo da kaze..da smo mi Naci Nemachka?
a tek ovo tzv.''Srbija odbila da istoriju tog konflikta pošteno razmotri'' je valjda neki vic...je l to ono o kosovarima na freskama manastira?

Баш... Рекли му да су Срби традиционално били наклоњени Немачкој са којом никад нису ратовали, док су нам драги суседи били антифашистички настројени. :roll: :roll:
 
Kad će neko od pomamljenika belosveCkih najzad da lupi po crvenom tasteru...

Čuj, aj' „po strani“ laureatova u-p-u-ć-e-n-o-s-t u esenciju kosovskoga pitanja, gdje bi ga trebalo pitati da nam kaže ko podiže istorijske relikvije, jer mi, istorijski zatoečnici, pojma nemamo, nego što proniknu u samopokajanje Njemaca unesrećenih... kojima se utro trag, nestale razdijeljene države, te se goli i bosi lome po svijetu, trbuhom za kruhom tražeći oprost i utočište po „pobjedničkim“ zemljama iz II svjetskog rata.................................
 
Тако је то кад искомплексирани криплови имају моћ!
Нека примени тај принцип и у Јужној Осетији и Абхазији... ако сме!!!

И нека поведе топовско месо, такозване демократе са собом.
 

Back
Top