Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?

Kad bi mi neko rekao "mogla bi da ti bude kcerka, jesi li lud" ja bih rekao koliko ima njegova cura, pa bih mu rekao (najverovatnije) da bi to u svakom slucaju mogla da mu bude "sestra". Sta hocu reci, naravno, nebitno je da li ja bih sa puno mladjima ili ne, bitno je da (veci deo) ljudi (u nasoj zemlji) misle da je u tim nekim vezama problem to sto bi "mogla da mu/mogo da joj bude CERKA/sin" (jer je slicnost sa INCESTOM) ali ne prave problem oko toga sto bi zena istih godina ili muskarac istih godina nekome mogao da bude BRAT?

Molim bez spama, teorija je sledeca: vecina ljudi nema nista protiv incesta brat-sestra, pa zato nikad ne kaze "mogla bi sestra da ti bude po godinama" ali ima protiv incesta "otac cerka".

Jednostavno: Svima nam ona prva izjava izgleda normalno, a druga (za sestru) nenormalno (i niko je nikad ne kaze). Zasto to?

Iskusan Madona 6 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?

Većina ljudi nema ništa protiv incesta brat-sestra???
    Ti si težak ludak, idi leči se!tkacio:
    biću dobra, majke mi!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?

U tom slucaju reci sta ti imas protiv toga. Jedno je sto ne bi to uradila ("ja to ne bi uradila"), a drugo je sto nemas ni jedan razlog ("sta imas protiv") jasan protiv toga. Izvoli reci razlog?

U protivnom si imbecil kakvog majka nije rodila (sem ako imas jasan sebi razlog).

Iskusan Madona 6 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    91

Omg, ti li si Intenzivirani? :???:
    biću dobra, majke mi!

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

kad kažeš za nekoga, mogla bi da mu bude ćerka, misli se samo na razliku u godinama
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

a kad kazes "velika je razlika u godinama", na sta se onda misli vau? Na isto to? Ma hajde... nemoguce je.

Ako se kad kazes "mogla bi da ti bude cerka" misli na razliku u godinama, na sta se misli kada neko kaze "razlika u godinama", izvoli, odgovor da cujem?

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

to je onda samo slikovit prikaz
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

meni bas zao sto nemam sestru...
    hehe, bas me zanima kolko bi mi smetalo
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Definitivno se (kada kazes "mogla bi da ti bude cerka") i na razliku u godinama misli, ali definitivno se ne misli samo na to... nego definitivno se misli na jos nesto pored toga, a to ("razlika") je tu sporedno i od manjeg znacaja...

Daj malo logiki po gasu.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Citat Original postavio vau Pogledaj poruku
    kad kažeš za nekoga, mogla bi da mu bude ćerka, misli se samo na razliku u godinama
    a mozda se ukazuje na neki snosaj iz proslosti sa majkom doticne, cije vreme desavanja koincidira sa vremenom zaceca ponovo doticne

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vau Pogledaj poruku
    to je onda samo slikovit prikaz
    A slikoviti prikazi se koriste tek onako? Ma ajde...

Ako umesto "vidim zene" kazem, vidim "dupad zenska", onda ja time kazem da je za moje interesovanje bitno samo da imaju dupe, a one mi nisu bitne... uvek se slikovitim prikazima kaze jos nesto sem onoga sta slika prikazuje. Navedi primer gde nije tako...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gica Pogledaj poruku
    a mozda se ukazuje na neki snosaj iz proslosti sa majkom doticne, cije vreme desavanja koincidira sa vremenom zaceca ponovo doticne
    Mozda. To bi onda znacilo kompliment za coveka, i oni koji kazu za nekoga "kako je odvratan, mogla bi da mu bude kcerka" u stvari oce mozda da kazu "kako je on dobar ebac", ali to sigurno nije jedini motiv (nesvesan) tu.

Poznat Romanticus (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

I am not looking and not waiting for anybody any more............

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

jao...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Slikoviti prikazi se ne koriste "tek onako", sem ako ih koristi covek koji je toliko lud pa da i ne zna zasto pravi metafore... to je onda bolest.

Ali kada svakodenvno od mnooogo ljudi mozemo cuti jedan te isti "slikoviti prikaz" ne smemo pretpostaviti da je to ni "samo slikoviti prikaz", posto je nemoguce da je vecina ljudi sklona umetnickom oblikovanju na isti nacin. Dajte 100 ljudi cetke da crtaju NA ISTU TEMU, nece nacrtati isto ni 2, a "mogla bi da ti bude cerka, jesi lud" ce reci 98 od 100 kad vide da im prijatelj oce mladju. Dakle, o "slikovitom prikazu" nema govora...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

A teorija da je ono kompliment, tipa, "ako muva i mladje aktivan je, ako je aktivan sad onda je toliko aktivan mozda bio i pre da joj je mozda ebo majku..." ne stoji zbog toga sto nema sta da je drzi, i previse je nategnuta. Juriti mladje ne mora da znaci i biti aktivan.
    Poslednji put ažurirao/la 16machkova32machka : 16.10.2008. u 01:46

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Citat Original postavio 16machkova32machka Pogledaj poruku
    A teorija da je ono kompliment, tipa, "ako muva i mladje aktivan je, ako je aktivan sad onda je toliko aktivan mozda bio i pre da joj je mozda ebo majku..." ne stoji zbog toga sto nema sta da je drzi, i previse je nategnuta. Juriti mladje ne mora da znaci i biti aktivan.
    stooooj
    smisao onoga sto sam rekao o jembanju majke te devojke jeste da joj je mozda taj (jembac) zapravo otac

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gica Pogledaj poruku
    stooooj
    smisao onoga sto sam rekao o jembanju majke te devojke jeste da joj je mozda taj (jembac) zapravo otac
    ti izgleda ne umes da razmisljas sine.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Citat Original postavio 16machkova32machka Pogledaj poruku
    ti izgleda ne umes da razmisljas sine.
    ne ali sam voljan da naucim i presrecan sam sto imam gde i od koga

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Vas treba kiselinom nekom, pa da vas zaviju u zavoje da ne mozete da vidite ekran.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

kakva je sad to boles mozga?

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

U skladu sa temom.

Slične teme

1. Zasto, zasto prof.Grof, da bude stalno banovan..
    Autor Serbinho u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 00:38
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.04.2005., 12:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •