POCETNIK U HARDVERU POTREBAN SAVET
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: POCETNIK U HARDVERU POTREBAN SAVET

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano POCETNIK U HARDVERU POTREBAN SAVET

Treba neka knjiga za pocetnike ako bi ste mogli da predlozite neku!!!

Zainteresovan član ramzes022 (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

pa idi covece u bilo koju mikro knjizaru i reci im ovo sto si sada rekao

Miro
    Guest

Podrazumevano Re: POCETNIK U HARDVERU POTREBAN SAVET

Citat Original postavio SpIrA_L
    Treba neka knjiga za pocetnike ako bi ste mogli da predlozite neku!!!
    Bukvar na primer?

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Ni jedan knjiga ti nece pomoci,to je kao da hoces da naucis da vozis bicikl citajuci
    knjigu.
    Najbolje je da pocnes da gledas emisije o informatici,kupujes casopise Svet Kompijutera,Digital,
    Pc Chip,PC Prees...Tu imas testove raznih komponenti i njihove slike,karaktersitike i detaljna
    objasnjenja.Naravno i cenovnike novih komponenti.
    Onda se drzni pa otvori svoje kuciste,probaj da prepoznas sta je sta.

Ako poznajes nekoga ko drzi servis ili radi u njemu,kod njega "otpadni" par dana pa ces dosta
    nauciti.

neznalica!!!!!
    Guest

Podrazumevano

Ljudi, POMOZITE MI!!!!! Molim vas! Hocete li?! Ako neko hoce, ja cu objasniti problem...A polako luuudimmm!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

AKo do sada nisi otvarao kuciste, sa knjigom ce ti to tesko ici.
    Prvo malo experimentisi sam, pa kad naucis osnovne delove onda uzmi neku knjigu.
    I kad uzimas knjigu NI SLUCAJNO ne uzimaj nesto za apsolutne pocetnike, jer znaju nekad stvarno da preteraju sa detaljima, imas utisak kao da pisu debilima.

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    AKo do sada nisi otvarao kuciste, sa knjigom ce ti to tesko ici.
    Prvo malo experimentisi sam, pa kad naucis osnovne delove onda uzmi neku knjigu.
    I kad uzimas knjigu NI SLUCAJNO ne uzimaj nesto za apsolutne pocetnike, jer znaju nekad stvarno da preteraju sa detaljima, imas utisak kao da pisu debilima.
    pa da,ali ako covek nikad nije radio sa tim,onda je bolje da uzme te (doduse,moram priznati zaista mnoooogo detaljne)knjige ,nego da uzme da se odma davi sa sekv. ili kombinacionim mrezama ili jos gore sa kasnjenjima signala i tome slicno.
    pa zar nije?

pravo da ti kazem ne znam tacno da ti preporucim sad neku odredjenu knjigu,ali nijedna nije toliko losa.

Ako imas jos pitanja,slobodno ih prosledi.

pozdrav

Guest

Podrazumevano

hvala na savetima bili su od pomoci,ali ja kad sam rekao da sam pocetnik nisam mislio bukvalno pocetnik.Znam ja sta je procesor maticna memorija hard ali me to nije mnogo zanimalo pa sam se vise okrenuo softveru inace ja sam odrastao uz komp.

Usvakom slucaju hvala

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

ma i ja sam se vise bila posvetila programiranju.No sad kad sam na faksu dobila predmete da tako kazem i softversj=ke i hardverske,skapirala sam da me mnogo vise interesuje hardver,tipa mreze ulaz izlaz i tome slicno.

Dexxi
    Guest

Podrazumevano

Hardware se ne uci iz knjige,u knjigama mozes naci samo osnove tj.kako ceo sistem funkcionise ali ostalo neces naci u knjigama a sto nema u knjigama moras sam da pronadjes tako sto ces vise prakticno da radis.Dacu ti moj primes ja sam poceo od PI 50MHZ sa svim onim starim stvarima i tako isao do P4.Nabavi neki stari PC pa pocni sam sklapas i istrazujes,prvo od malih stvari pa sve do onih najslozenijih.Prvo sto moras da znas to je da prepoznajes elemente u kompjuteru sta je sta i cemu sluzi.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Dexxi
    Hardware se ne uci iz knjige,u knjigama mozes naci samo osnove tj.kako ceo sistem funkcionise ali ostalo neces naci u knjigama a sto nema u knjigama moras sam da pronadjes tako sto ces vise prakticno da radis.Dacu ti moj primes ja sam poceo od PI 50MHZ sa svim onim starim stvarima i tako isao do P4.Nabavi neki stari PC pa pocni sam sklapas i istrazujes,prvo od malih stvari pa sve do onih najslozenijih.Prvo sto moras da znas to je da prepoznajes elemente u kompjuteru sta je sta i cemu sluzi.
    Tacno tako.

Guest

Podrazumevano

Poslusaj Dexxy-jev savet i za godinu dve bices izuzetno obavesten korisnik racunara. Ako te zanima kako racunari rade (pipeline, cache, digitalno-analogna konverzija...) moras naci odgovarajucu literaturu.

Slične teme

1. Potreban savet
    Autor stevi 82 u forumu Natalne karte
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 19.01.2008., 13:39
  2. Potreban mi je savet
    Autor Kikina u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.05.2007., 19:00
  3. Potreban mi je savet!!!
    Autor Little_white_witch u forumu Muzika
    Odgovora: 5