exchange students

koca chemist

Domaćin
Poruka
3.216
pre neki dan je kroz skolu proslo obavestenje za radjenje testa u gimnaziji 9.maj u nisu koji ako se polozi ide se na usmeni deo i ako se i on polozi drzava placa skolovanje cini mi se u Americi a mozda i gresim testiranje se vrsi sirom Srbije, pa bi me zanimalo da li tu uopste imam sanse da prodjem jer nisem 100% poznavalac engleskog jezika ali recimo da imam dobar procenat znanja!!!!Da li ima neko sa ranijim iskustvima o tome da znam ako nemam sanse ako se to zavrsava na veze i vezice da ne pokusavam uopste!!:mrgreen:
 
ma ja hocu ali ako se to zavrsava sve na vezu a verujem da ima takvih zasto da gubim vreme!!rekli su mi da test ko prodje proso je ali usmeeeeeni da je mnooooogo zahtevan i tezak i da njega retko ko prolazi!!uostalom sta njih to tamo pitaju pa da je mnoogo tesko!!
 
jao jel to ono USMILE, to ti dechache nije studiranje vec godinu dana u Americi kao srednjoskolac. Jao to je ocaj boziji, ja znam da su se tu prajvljivali oni najgori kod nas, ali su dobro znali engleski i poloze ga i odu tamo, budu kao najbolji a vrate se ovde ne znaju da izracunaju najobicniju jednacinu 2. stepena. ili silu u fizici ..uzas kako srljaju kao Amerika ovo ono.! Mislim, ipak je to zemlja ciji su ucenici u matishu daleko ispod 100. mesta :D a i vishe se nauci kod nas :;):
 
jao jel to ono USMILE, to ti dechache nije studiranje vec godinu dana u Americi kao srednjoskolac. Jao to je ocaj boziji, ja znam da su se tu prajvljivali oni najgori kod nas, ali su dobro znali engleski i poloze ga i odu tamo, budu kao najbolji a vrate se ovde ne znaju da izracunaju najobicniju jednacinu 2. stepena. ili silu u fizici ..uzas kako srljaju kao Amerika ovo ono.! Mislim, ipak je to zemlja ciji su ucenici u matishu daleko ispod 100. mesta :D a i vishe se nauci kod nas :;):

Da,da..
Tako je..
Planirao sam da se prijavim,ali više nisam ubeđen.
Mnogo gradiva ću izgubiti.. z:hm:
 
jao jel to ono USMILE, to ti dechache nije studiranje vec godinu dana u Americi kao srednjoskolac. Jao to je ocaj boziji, ja znam da su se tu prajvljivali oni najgori kod nas, ali su dobro znali engleski i poloze ga i odu tamo, budu kao najbolji a vrate se ovde ne znaju da izracunaju najobicniju jednacinu 2. stepena. ili silu u fizici ..uzas kako srljaju kao Amerika ovo ono.! Mislim, ipak je to zemlja ciji su ucenici u matishu daleko ispod 100. mesta :D a i vishe se nauci kod nas :;):

da bash su najgori isli, i zato su mnogi dobili stipendije na prestizhnim americkim univerzitetima, kao i mnoge druge stipendije, i zato je vecina od njih i danas uspjesna na studijama prirodnih fakulteta... i jos jedna stvar, nije USMILE, nego A-SMYLE... odabir vrsi komisija u Washingtonu, tako da namjestanja nema. I sigurno da su ti najgori imali nesto sto drugi nijesu imali kad su uspjeli da oduseve ljude koji su citali njihove profile, kao i komisiju koja im je bila na interview-u... Sto se gradiva tice, imas potpunu slobodu izbora, njihov najtezi nivo matematike u srednjoj skoli je tezi od bilo koje nase srednjoskolske matematike. Naravno uvijek mozes izabrati Algebru 1, ili slicno, i uciti sabiranje polinoma... Kao sto sam ranije rekao sloboda izbora, a za nekoga je fenomenalno iskustvo koje ostaje za sva vremena, a za nekoga ko nije osjetio ni mrvu programa je ocaj... vjerovatno si ti u pravu :)) pozdrav
 
da bash su najgori isli, i zato su mnogi dobili stipendije na prestizhnim americkim univerzitetima, kao i mnoge druge stipendije, i zato je vecina od njih i danas uspjesna na studijama prirodnih fakulteta... i jos jedna stvar, nije USMILE, nego A-SMYLE... odabir vrsi komisija u Washingtonu, tako da namjestanja nema. I sigurno da su ti najgori imali nesto sto drugi nijesu imali kad su uspjeli da oduseve ljude koji su citali njihove profile, kao i komisiju koja im je bila na interview-u... Sto se gradiva tice, imas potpunu slobodu izbora, njihov najtezi nivo matematike u srednjoj skoli je tezi od bilo koje nase srednjoskolske matematike. Naravno uvijek mozes izabrati Algebru 1, ili slicno, i uciti sabiranje polinoma... Kao sto sam ranije rekao sloboda izbora, a za nekoga je fenomenalno iskustvo koje ostaje za sva vremena, a za nekoga ko nije osjetio ni mrvu programa je ocaj... vjerovatno si ti u pravu :)) pozdrav

a ostao je ko? tvoja vizi istice tacno nakon godinu dana i ne mozesh je produziti ni minut. drugo, tu zabvrshavash min 3. razred, ali ne i 4. na koji se vracash ovde. ne znam nikoga ko je ostao tamo i 4. razred a da nije platio 5000 nekoj agenciji, sto je godisnja plata tipicnog srbina. a u ameriku cu ici na post diplomske. svi se moramo vratiti ovde a kako cesh se uklopiti u matematiku, fiziku, hemiju i biologiju koju si izgubio? ili u jezike? ne znam, kao sto ni vecina ne zna. tako da

vjerovatno si ti u pravu

kad nisam?
 
kako cesh se uklopiti u matematiku, fiziku, hemiju i biologiju koju si izgubio? ili u jezike?

Nece mnogo izgubiti od matematike, fizike, hemije.... ako ne planira da upise prirodni faks.
Uostalom, kao da ce oni koji ce tih godinu dana biti prisutni na casovima matematike i fizike nauciti nesto zivotno vazno...
Stavise, osim onih koje to stvarno interesuje (a znamo nazalost koliki je broj ucenika koje zanimaju te nauke), drugi ce sve nauceno zaboraviti...
Ja znam decka koji sticajem okolnosti 3. i 4. razred gimnazije zavrsava vanredno... pa celo nase drustvo bukvalno balavi u neverici kad pocne da nam objasnjava stvari iz fizike, astronomije...
Pre neki dan je pokusao da toleranciju napise u obliku fizicke jednacine :D
Tu se pre svega radi o licnom interesovanju za nesto...

I u ovom slucaju isto...
Ako decka to sto ce propustiti bude zanimalo, ili mu bude bitno kao znanje prilikom upisa faksa... onda ce nauciti i nadoknaditi...
Ali propustiti priliku da odes u Ameriku da bi te ovde prosvetni misevi godinu dana "davili" planom i programom starim 60 godina, ravno je idiotluku.
 
Nece mnogo izgubiti od matematike, fizike, hemije.... ako ne planira da upise prirodni faks.
Uostalom, kao da ce oni koji ce tih godinu dana biti prisutni na casovima matematike i fizike nauciti nesto zivotno vazno...
Stavise, osim onih koje to stvarno interesuje (a znamo nazalost koliki je broj ucenika koje zanimaju te nauke), drugi ce sve nauceno zaboraviti...
Ja znam decka koji sticajem okolnosti 3. i 4. razred gimnazije zavrsava vanredno... pa celo nase drustvo bukvalno balavi u neverici kad pocne da nam objasnjava stvari iz fizike, astronomije...
Pre neki dan je pokusao da toleranciju napise u obliku fizicke jednacine :D
Tu se pre svega radi o licnom interesovanju za nesto...

I u ovom slucaju isto...
Ako decka to sto ce propustiti bude zanimalo, ili mu bude bitno kao znanje prilikom upisa faksa... onda ce nauciti i nadoknaditi...
Ali propustiti priliku da odes u Ameriku da bi te ovde prosvetni misevi godinu dana "davili" planom i programom starim 60 godina, ravno je idiotluku.


znam, zato prvom prilikom dolazim odavde, na fax u Italiji.:) ali znam da kada sma se vratio sa 6 meseci skole u Svajcarskoj, da mi je bilo uzasno teshko da se ponovo naviknem na matematiku, koju radim bez teshkoce. Ja sam otishao iz drugog razreda i kada sam se vratio trebalo je nastaviti sa algoritmima na vishem stepenu, josh sma ja matematicko odeljenje. Morao sam da nadoknadim sve sto sam propustio. Ne kazem ovo da blatim Ameriku, ali u Svajcarskoj se radi itekako opshirno, a opet sam imao problema kada sam se vratio. Biologija je tek povezana, dok kod fizike, termodinamika iz drugog se nadovezuje sa gradivom u 3. Tako da ne znam, ko hoce, neka upishe, ko ne zeli ne mora. Ja sam se super proveo tih 6. meseci, ali sam ucio po principu : imamo 3 predavanja nedeljno iz 4 oblasti koje hocu, plus seminare iz svih oblasti koje same pishemo. Jesam naucio puno, ali ne dovoljno da se i ovde uklopim. :confused:

Mozda nekome nije vazno znanje iz prirodnih i tehnickih nauka, ali meni koji namerava sa time i na doktorat, to je od krucijalne vaznosti. :mrgreen:
 
a ostao je ko? tvoja vizi istice tacno nakon godinu dana i ne mozesh je produziti ni minut. drugo, tu zabvrshavash min 3. razred, ali ne i 4. na koji se vracash ovde. ne znam nikoga ko je ostao tamo i 4. razred a da nije platio 5000 nekoj agenciji, sto je godisnja plata tipicnog srbina. a u ameriku cu ici na post diplomske. svi se moramo vratiti ovde a kako cesh se uklopiti u matematiku, fiziku, hemiju i biologiju koju si izgubio? ili u jezike? ne znam, kao sto ni vecina ne zna. tako da



kad nisam?

e moj prika. widish opet ti kazhem, nemoj da se zalijecesh kad ne znash. ja sam bio na tom programu, i licno sam mogao da ostanem ne samo sledecu godinu, vec naredne cetiri americi. nekoliko njih je i ostalo, dobili su stipendije za americke fakultete. Centa jednog nijesu platili agencijama. Naravno na pocetku programa kazhu da se morash vratiti po J-1 vizi naredne dvije godine. Ali tu je i zackoljica. J-1 viza kaze da se u ameriku ne mozesh vratit naredne dvije godine sa J-1 vizom. E pa fora je shto postoji josh mnogo mnogo drugih studentskih viza. I na taj nacin ti mozesh da se odmah vratish i nastavish skolovanje. Ja se vracam za 5 dana, i dobio sam novu vizu prije nego sto su mi istekle dvije godine od zavrsetka prosle j-1. A sto se gubitka tice, ja uopste ne mislim da sam tamo izgubio neshto, cak sta vise, mislim da sam mnogo wise prakticnog naucio za tu godinu dana. Opet ti kazem stvar izbora, pa ti vidi koje predmete biras. *** prve dvije godine mozes da biras sve, ali ako krenes da uzmes major iz nekog tehnickog fakulteta, moras da imas polozene sve matematike, fizike i ostale prirodnjacke predmete najviseg nivoa, inace ne mozes ni da pocnes... to o cemu ti pricas je opste znanje koje mi sticemo od prvog osnovne pa sve do kraja fakulteta, a to nema toliko veze ni sa biologijom, ni sa fizikom. Kada tamo odaberes mejdzor i pocnes da to izucavas, sigurno neces biti losiji strucnjak kad zavrsis u usa nego odje. i kao sto reche prika prije mene, sve je stvar tvog interesovanja i angazovanja. na kraju krajeva gejts su bio samouk. neki doktori nauka su nezaposleni... a ovako je najlakse pljuvati na forumu, po najboljem programu razmjene koji je radjen kod nas, samo zato sto vjerovatno nijesi prosao. eto opet si ti u pravu. pozdrav.
 
Cao Ljudi moji! Ja sam emilija i planiram da sledece skolske godine posredstvom jedne agencije odem u USA.Sve je stvar izbora-dobro ste rekli!
Najteze mi je bilo roditelje ubjediti,a posle je bilo lako sve.Ja planiram i
3 i 4 godinu,a ako Bog da i Fax.Nesto bih vezabo za arhitekturu,al o tom po tom.Tacno je(neko rece) da i U Amera imas i steknes sjajno znanje-samo ako hoces.

DA li je neko cuo za ovu opciju da 4 godinu ne moras da placas 5000 ako produzis neki ugovor sa porodicom? Ja sam Onako dobar vrlodobar i mislim da bih se gore bas snasla:super:;) a kakva je ponuda faxeva za nase sa ovih prostora.Je li se mi isto gledamo kao i US people?


LOVE
 

Back
Top