Koje zvucnike i zvucnu kartu koristite?

Ne košta "ništa", jer ne može nigde da se kupi. Nažalost :( To je analogno pojačalo staro skoro 30 godina sa dva odvojena amplifajera. Mnogi audiofili su mi nudili i po nekoliko novih za to, ali NE DAM! :)
A zvučnici obično prežive par godina i onda riknu, pa ih zamenim novim. Ovo je, što se kaže, samo privremena postava.

Ono što je kod tog pojačala PRAVO je snaga koju sam napisao. Mnogo me nerviraju ti novi aktivni zvučnici, odnosno ceo taj talas s početka 90-ih godina, gde proizvođač "mrtav 'ladan" navede neku idiotsku snagu (200w, 500w, 1000, 5000w...), čiji pritisak ne može da izdrži ni soba od armiranog betona, a kamoli neka plastična kutijica. Primera radi, od jednog Qwerty snagaša od 600w sinusa i par 15"-ica pucaju stakla i prozori izleću iz štokova. Tako mi one Teacove ili Creative budalaštine od 5000w deluju blago rečeno smešno.

E sad, koliko je ovo nekom potrebno, ne znam. Ja to koristim zato što odavno imam, pa nije predstavljalo neku veliku investiciju, inače sumnjam da bih sada kupovao nešto tako. Jedino što fali takvom pojačalu je surround, ali i to se da rešiti pomoću još dva uparena pojačala... :twisted:
 
Ma ono sto se obelezava kod kompjuterskih zvucnika je P.M.P.O (Peak Momentary Power Output), ili ti momentalna snaga... Naravno, o toj snazi moze se samo mastati jer se ista testira pri maksimalnom izlazu u vatima u specijalnim laboratorijskim uslovima... Te krhke kutijice (kao i zvucnici) ne bi izdrzali takav boost duze od par milisekundi...

Zato mi se i svidja Jazz... lepo ti kaze kol'ko imas u vatima (rms) i tacka... Ovaj moj sistemcic ima ukupno 100W (5x10W + 50W woofer) i to je 'prava' snaga (rms, ne P.M.P.O.)
 
A ja koristim EI NIS snagasko pojacalo i njihove trosistemske zvucnike. Pretpojacalo je popilo pivo na jednoj zurci pre monooooooooogoooo godina pa mi je ostalo smo pojacalo. Snaga pojacala je 2x50 W sinusa i to se neverovatno glasno i kvalitetno cuje. Za saraund imam opet EI Nikola Tesla pojacalo 2x30 W sinusa i male zvucnike iz njihove mini linije pozadi a za centralni koristim zvucnike stereo televizora. Sub sam sam napravio od polovnog vufera za kola a njegovo pojacalo sam u kitu porucio iz Conrad kataloga i sam ga sastavio. Ovo sve me je kostalo oko 100 eura a cuje se... Ne mogu ni sa cime porediti jer bolji sistem nisam cuo.
 
Pre sam imao Creative Live! 5.1 i Alte Lansing 321.Sad su mi 321 na tv i dobro se cuje a na kompu imam Sony liniju 2x60w rms i woofer 120w rms.Super se cuje samo sto mi mala soba pa ne stignu u potpunosti do izrazaja. Sluske su mi Sennheiserove, kupio ih pre godinu dana i ne mogu da se pozalim. Inace nisam neki audiofil tako i da imam para zadovoljio bih se sa Audigy2 EX ili Steinberg Nuendo i Logitech Z680 zvucnicima. Te zvucnike ima moj ortak i stvarno ne znam nijedne druge dizajnirane za PC koji se tako dobro cuju (tu je i THX sertifikat). Inace imao sam prilike da cujem cujem ceo PC opus firme Klipsch i za nijansu su losiji od Logitech (imam sluha :D )
 
Umno poremecena osoba:
Pre sam imao Creative Live! 5.1 i Alte Lansing 321.Sad su mi 321 na tv i dobro se cuje a na kompu imam Sony liniju 2x60w rms i woofer 120w rms.Super se cuje samo sto mi mala soba pa ne stignu u potpunosti do izrazaja. Sluske su mi Sennheiserove, kupio ih pre godinu dana i ne mogu da se pozalim. Inace nisam neki audiofil tako i da imam para zadovoljio bih se sa Audigy2 EX ili Steinberg Nuendo i Logitech Z680 zvucnicima. Te zvucnike ima moj ortak i stvarno ne znam nijedne druge dizajnirane za PC koji se tako dobro cuju (tu je i THX sertifikat). Inace imao sam prilike da cujem cujem ceo PC opus firme Klipsch i za nijansu su losiji od Logitech (imam sluha :D )
Daj koju rec vise o Logitech-u Z680, posto po onome sto sam nasao na netu.....ti zvucnici bi trebalo da razbivaju zidove po sobi! Pozdrav!
 
Evo ovako:

Sigurno je prvo sto si video u vezi ovog kompleta njegove tehnicke specifikacije. I DA, NE LAZU! Prvi kontakt sa Z680 sam imao kad sam citao o njima u casopisu Mikro, a i Svet Kompjutera ih jednom opisivao, mislim. Posto i Mikro i SK citam 4-5 godina i cuvam brojeve, opsirnije cu napisati kad nadjem taj broj (ako me ne bude mrzelo 8) 8) 8) ). Toplo bih ti preporucio da procitas clanak jer je veoma objektivan. Cuo sam ih mesec dana posle izlaska clanka, kad ih je kupio jedan moj ortak. Sto se tice tog iskustva, ni njega ti ne mogu "opsirnije preneti" jer se ne moze opisati recima!!! Zvuk je veoma topao, sa cistim visokotoncima i stabilnim basom.Kao sto sam rekao, THX (sertifikat firme LucasArts) govori sam za sebe. Zvuk je bio veoma topao, a, iako zvuci izlizano, tokom gledanja DVD filmova buvalno zastaje dah. Odlicni su i za igre i muziku, mada mislim da im je mesto u dnevnoj sobi, ili nekoj vecoj prostoriji, zbog tehnologije prostiranja zvuka. Daleko od toga da se lose cuje u manjim sobama, nego jednostavno u vecim sobama njihov pun potencijal dolazi do izrazaja.

Toliko od mene, ZASAD

poz
 
Vec sam napisao:

Incognito:
Sound Blaster Audigy2 + JazzSpeakers J9941

Naravno da nisu najbolji, ali meni bolje od toga i ne treba... Samo nazvati Logitech, ma koji bili, najboljim je vise nego smesno, i to zaista moze samo da se procita u otpadu od casopisa... Pa jos nazvati objektivnim komentare iz istih (a svako ko iole prati malo svetsku stampu, testove, i u krajnjoj ruci je imao prilike da se susretne sa hardverom koji se opisuje u doticnim casopisima ce se sloziti) je blago receno smesno...
 
Incognito:
Ne bih da vredjam, ali jadan je onaj ko svoje znanje bazira na onome sto je procitao u SK-u (aka Super Komercijalno) ili Mikro-u (aka Mali Imbecilni Komentari o Racunarskom Otpadu)...

Ne bih ni ja da vredjam, ali slep je onaj ko ne vidi da je vecina informacija u postu zasnovana na onome sto sam cuo rodjenim usima :D :D :D .Uoastalom, ja imam samo 16 godina.

I ako se smatras toliko pametnim, preporuci mi neke racunarske novine.

E,da u vezi ovog "I ako se smatras toliko pametnim" nemoj molim te da pocnes da mi predajes o tome kako si kucao sirovi kod levom rukom pre nego sto sam se rodio i o tome kako si bog-zna-kako-iskusan. :D :D :D

Kao sto rekoh ja imam samo 16 godina.

Bez uvrede,
U.P.O. :)
 
Ne vredjam se, niti cu pricati da sam nesto radio sto nisam, niti ti popovati, ali cu reci da sam se SK-u smejao i sa 16 godina ;)

Od domacih casopisa, zaista je tesko preporuciti gotovo ijedan. Po mojoj subjektivnoj proceni hardverski element najbolje rade momci iz PC Press-a, ali im je zato softverski deo casopisa blaga katastrofa (forsiranje Microsoft-a i vrlo neobjektivan i redak prikaz konkurentskih programa)... Digital nije los na softverskoj strani, mada ni on nije nesto... Ali Mikro i SK su katastrofe u oba sektora, i nije samo rec o neobjektivnosti vec i o nestrucnosti...

Tako, da ipak ne bih preporucio domace casopise... Nazalost, i vecina 'svetskih' koji se mogu naci kod nasih kolportera nisu mnogo objektivniji... Jednom sam u Knez Mihailovoj nasao 'PC Answers', inace podeblji engleski magazin, koji mi se jako dopao po nacinu pristupa hardveru (zaista su objektivni na tom polju), ali me softverski deo razocarao... 'Maximum PC' je lakse naci kod nas, i zaista je brilijantan sto se hardvera tice (opisi do poslednjeg detalja), a posto se vrlo malo bavi softverom (mislim bavi se, ali je to povrsno i ocito nije tema samog casopisa) nemam sta tu komentarisati... Takodje, tu je i 'cpu' (Computer Power User), koga nisam vidjao na nasim ulicama, a koji je takodje odlican na polju hardvera...

Nazalost, ja zaista nisam video dobar (objektivan, strucan...) magazin na polju softvera, i ne mogu preporuciti ni jedan... Stavise, kad pogledam, domaci Digital mi ispade najobjektivniji (doduse ne i najstrucniji)... Koji god magazin da preporucim, ili se u njemu:
- glorifikuje Windows
- glorifikuje Linux
- nestrucno ocenjuje softver
- neobjektivno vrse komparacije

Mozda je to zato sto sam na polju softvera iskusniji, pa primecujem 'greske' i 'gluposti' u softverskim magazinima koje ne mogu da primetim u hardverskim (mada sam se dugo bavio i hardverom), ali eto...

Inace, licno, preplacen sam na PC Magazine i PC Press (ustvari, nisam vise na PC Press jer su me smorili i pocinju vec da mi se gade svojom pristrasnoscu), i kad god naletim na 'Maximum PC' pazarim i njega... Nazalost, softverske strane istih i ne citam jer su isto tako objektivne i gotovo slicno nestrucne kao i domaci prikazi...
 
Umno poremecena osoba:
Prvi kontakt sa Z680 sam imao kad sam citao o njima u casopisu Mikro, a i Svet Kompjutera ih jednom opisivao, mislim.
Ja sam video svojim ocima kako klinac ubacuje CD sa nekim technoom u komp na koji su bili prikaceni mislim Z680 ili neki drugi top-of-the-line Logitech, znam da su bili 300 kanadskih dolara, odvrce ih do daske, zvucnici pice maximalno par sekundi, subwoofer crkava i samo sateliti ostaju da rade, klinja vadi CD i brise napolje. (Best Buy u Torontu, prosle godine)

Ocigledno nemaju neku narocitu zastitu od preopterecenja, a to se ne sme desiti zvucnicima koji pretenduju da budu u vrhu "lanca ishrane"...
 

Back
Top