umeti
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: umeti

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano umeti

radeci na sebi poverljiva je, izmedju ostalog, shvatila da je u zivotu bitno i umeti

umeti da prenesemo emociju (a da ne smorimo)
    umeti da ukazemo na gresku (a da ne osudjujemo....)
    umeti da pohvalimo (a da ne zazvuci laskavo, lazno....)
    umeti da podrzimo (na adekvatan nacin)
    umeti da tesimo (a da ne patetisemo, ne lazemo..)
    umeti da se iskontrolisemo (ali da opet damo do znanja sta nam je na umu i eventualno kako se osecamo zbog necega)
    ....

kako vi stojite sa 'zivotnim umecem'?
    kako iznalazite najbolji nacin da se izrazite, budete ubedljivi u svojoj najiskrenijoj iskrenosti...da bi dobili adekvatnu povratnu reakciju (sta god to znacilo)?

inspiracija za ovu temu je jedna pohvala koja mi je bila upucena
    a koju sam dozivela bzvz jer mi se ucinila poprilicno izvestacenom
    iako je pohvalitelj imao razloga da me pohvali i mislim da je iskreno mislio ono sto je rekao

meni se pokadkad desi da ne kazem ono sto mislim u trenutku koji je za to, aj da kazemo, idealan, pa to posle zazvuci nekako mehanicki jer me je, valjda, glavna emocija vezana za izreceno vec prosla....
    nisam zakukuljila?

bitno je umeti

budite ljubazni pa prenesite malo svog zivotnog umeca na forumski papir
    fala

Zainteresovan član milimail (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: umeti

[QUOTE=POVERLJIVA;7800689]radeci na sebi poverljiva je, izmedju ostalog, shvatila da je u zivotu bitno i umeti

umeti da prenesemo emociju (a da ne smorimo)
    umeti da ukazemo na gresku (a da ne osudjujemo....)
    umeti da pohvalimo (a da ne zazvuci laskavo, lazno....)
    umeti da podrzimo (na adekvatan nacin)
    umeti da tesimo (a da ne patetisemo, ne lazemo..)
    umeti da se iskontrolisemo (ali da opet damo do znanja sta nam je na umu i eventualno kako se osecamo zbog necega)
    ....

kako vi stojite sa 'zivotnim umecem'?
    kako iznalazite najbolji nacin da se izrazite, budete ubedljivi u svojoj najiskrenijoj iskrenosti...da bi dobili adekvatnu povratnu reakciju (sta god to znacilo)?

inspiracija za ovu temu je jedna pohvala koja mi je bila upucena
    a koju sam dozivela bzvz jer mi se ucinila poprilicno izvestacenom
    iako je pohvalitelj imao razloga da me pohvali i mislim da je iskreno mislio ono sto je rekao

meni se pokadkad desi da ne kazem ono sto mislim u trenutku koji je za to, aj da kazemo, idealan, pa to posle zazvuci nekako mehanicki jer me je, valjda, glavna emocija vezana za izreceno vec prosla....

ovo se i meni desava, ocigledno treba vezbati da bi se umelo...
    i ja sam raymisljala na slicnu temu, treba umeti, treba hteti, treba smeti...
    i puunoo raditi na sebi

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Мени је лично много значио семинар ''Умеће комуникације'' који је организовао ''Психокод'' из Београда. Почела сам да размишљам о тим умећима, а до тада сам реаговала импулсивно. И могу ти рећи да сам тек од тада почела да откривам колико је битно све то што си навела, а колико би мање неразумевања и нетрпељивости било када би се људи свесно позабавили тиме...

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ja to sve umem,da znas

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

hellen, aj 'prodaj' bar nesto sto je tebe malo 'prosvetlilo' sa tog semica
    ili ti, elem, ostavilo utisak

mis'im da ne moramo svi da uplacujemo taj seminar..
    a i da se ne smaramo preslusavajuci ceo

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

E tema je sjajna, svaka cast!
    Pa sad, ja cu da probam, pa mozda i pomogne:
    -pre nego sto nesto nekom kazete probajte prvo da smislite kako cete mu saopstiti, da prilagodite ton i pokusate da napravite najverovatniji scenario kako ce ta osoba reagovati
    -zatim napravite nekoliko mogucih scenarija (dobrih i losih) i zatim odaberite onaj koji bi najvise voleli da se desi (idealan za obe strane)
    -na kraju, zamislite kako bi trebalo da ceo postupak uradite jos jednom da bi se dogodio idealan scenario

Ne mora da znaci da ce svaki put uspeti, ali vremenom ce dati rezultate, ako ne u svakoj prilici, bar ce u mnogim prilikama biti pun pogodak
    Nadam se da nije zvucalo mnogo filozofski

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    hvala
    nije, jedino sto to ne moze da se odnosi na varijantu kad imas fore da razmisljas sekundu ili par sekundi, tj. kada je komunikacija u toku

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio POVERLJIVA Pogledaj poruku
    nije, jedino sto to ne moze da se odnosi na varijantu kad imas fore da razmisljas sekundu ili par sekundi, tj. kada je komunikacija u toku
    Tacno, ali ne mora covek na neke stvari da odgovori odmah i tog trena.
    Kad god je moguce treba da ode i razmisli, pa posle odigra svoju igru
    Svaki razgovor moze da se prekine iz nekog razloga pa nastavi

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

tako sam ja sad prekinula razgovor s arhitektom
    da procitam sta je jauljubavverujem napisala

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

E sad mozes da se vratis na onaj prvi post

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

da..umeti videti kisu kako pada uvis

...

zaista treba umeti, a umece nije isto sto i znanje.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Мој велики проблем је неумеће комуникације.

Реагујем импулсивно кад је неко безобразан, уместо да смиреним тоном поставим особу на њено место.

Има једна изрека коју све више примењуем, барсе трудим:

'' С будалама се не треба свађати,
    прво те свуче на свој ниво па те дотуче искуством''.

Жива истина.
    А кад су људи цивилизовани, онда сам и ја таква...али морам да научим да будем таква увек и са свима.

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

..ja ucim..intenzivno..i mogu da ti kazem, da je izuzetno korisno...jebg...cesto se u drustvu osecas kao pala s marsa...posto vrvi od necivilozavnih ljudi..

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Мој велики проблем је неумеће комуникације.

Реагујем импулсивно кад је неко безобразан, уместо да смиреним тоном поставим особу на њено место.

Има једна изрека коју све више примењуем, барсе трудим:

'' С будалама се не треба свађати,
    прво те свуче на свој ниво па те дотуче искуством''.

Жива истина.
    А кад су људи цивилизовани, онда сам и ја таква...али морам да научим да будем таква увек и са свима.
    Nije ziva istina.
    "Kad su ljudi civilizovani onda sam i ja" je nesto u sta ne verujem i ne ponasam se tako. Jer, ili si civilizovan ili nisi pa ces stoga konflikte resavati ili kao covek ili kao zivotinja.
    Ne volim da trazim opravdanja za svoje ponasanje izvan sebe.
    A i ovo sa mestom ti je . Nemas ti nista sa osobinim "mestom", imas samo sa svojim granicama i reagovanjem kad neko pokusava da ih predje.

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

-pre nego sto nesto nekom kazete probajte prvo da smislite kako cete mu saopstiti, da prilagodite ton i pokusate da napravite najverovatniji scenario kako ce ta osoba reagovati
    -zatim napravite nekoliko mogucih scenarija (dobrih i losih) i zatim odaberite onaj koji bi najvise voleli da se desi (idealan za obe strane)
    -na kraju, zamislite kako bi trebalo da ceo postupak uradite jos jednom da bi se dogodio idealan scenario

Ne mora da znaci da ce svaki put uspeti, ali vremenom ce dati rezultate, ako ne u svakoj prilici, bar ce u mnogim prilikama biti pun pogodak
    filozofski ne, ali veoma planski, da...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Била је тема на Филозофији:http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=171876 , а ја ћу копирати свој пост:

Колико се сећам неких основних ствари са тог семинара (а мислим да би нам свима са форума користио, јер дефинитивно не умемо да разговарамо), ево неких:

1. разговарати о проблему (Увек је лакше надурити се и отићи него разговарати о ономе што је, можда, болно за обе стране. Када је човек рањив не воли да и други то виде, зато се најчешће повлачи, место да започне разговор о ономе што је извор сукоба.)
    2. наступити мирољубиво (Најбржа наша реакција је да на сваку, и најмању непријатност, коју доживимо од других реагујемо бурно, увредљиво и нападачки - а тиме себи стварамо непријатеља и не постижемо ништа.)
    3. нападати проблем, а не особу, изражавати неслагање са нечијим ставом, а не са личношћу онога ко га заступа (Ово је најчешћа грешка на форуму и посежемо за њом у недостатку аргумената. Тиме затварамо могућност да се комуникација културно настави и да се евентуално дође до међусобног разумевања.)
    4. усредсредити се на оно што је у том тренутку важно ( ... А не потезати неразрешене проблеме из прошлости или увлачити и друге људе.)
    5. поштовати туђа осећања
    6. преузети одговорност за своје поступке (А углавном смо склони да не видимо своју одговорност, и да све сваљујемо на друге.)
    7. активно слушати (Често је наше слушање само наизглед слушање јер најчешће не покушавамо да схватимо шта нам ЗАИСТА говори саговорник, немамо обичај да потпитањима ПРОВЕРИМО шта то он заиста жели да нам стави до знања. Овде најчешеће грешимо када УЧИТАВАМО у речи саговорника своје тумачење и тиме искривљујемо њихов смисао.)
    8. избегавати ТИ-говор ( Јер ТИ-говор саговорник увек доживљава као напад на личност, а то блокира даљу продуктивну комуникацију.)
    9. примењивати ЈА-говор ( Рецимо, боље је рећи :''Ја не разумем ово што си рекао'', него:''Ти причаш будалаштине!'' јер ЈА-говор оставља отворену могућност за даљи разговор. После прве реченице саговорник ће највероватније бити вољан да појасни своје речи, после друге може само да пређе на напад и свађу.)
    10. јасно изразити своја осећања (Често је, ма како нам то звучало као да ће нам пасти круна са глева, боље јасно рећи некоме:''Повредио си ме'' јер ће тиме моћи боље да нас заиста разуме, него се закопавати у ћутању и дурењу.)
    11. јасно изразити своје потребе (Не можемо очекивати да нам други читају мисли, можемо очекивати да ће нас други схватити тек ако то јасно и вербализујемо, јер ''читање мисли'' отвара простор за погрешно схватање и неразумевање.)
    12. јасно казати другоме шта очекујемо од њега
    13. контролисати бес (Јер се најчешће касније кајемо због ствари нехотице изречених у бесу.)
    13 не постављати неопозиве захтеве, не укопавати се у ровове (...Јер се никад нећемо извући из њих.)
    14. размислити колико нам је заиста стало да буде ''баш по мом'' и шта тиме добијамо а шта губимо
    15. препознати сопствена осећања у датом тренутку (Пример: дете се љуља на столици, ми га опоменемо да престане, оно после извесног времена настави. У једном моменту изврне се, снажно тресне, јако се удари и почне да плаче. Наша најчешћа прва ракција би била вика и бес: ''Јесам ли ти лепо рекла да ћеш пасти, а ти не слушаш!!!'' Дете се онда дерња још више, а нас то још више нервира, и негативна осећања се распламсавају на обе стране... Ситуација се касније смири - ми остајемо бесни на дете што нас не слуша, дете остаје бесно на нас што нисмо имали нимало емпатије за његову повреду...и свако остаје у свом рову.
    Тек после едукације о умећу комуникације научила сам да прво проверим шта је то што ја осећам. Да ли је то заиста бес зато што је пала, што ме није послушала, или сам ја узбуђена зато што сам се уплашила да се можда јако повредила. Значи, научила сам да препознам осећање: адреналин ми није подигнут због беса, него због страха за дете.
    Због тога нећу показати бес, него оно осећање које је заиста присутно - страх за дете. Дете ће тада схватити оно што и јесте - да се мајка плаши за њега, а не да је надрндана због нечег па се искаљује на детету.)

...Ако се сетим још - дописаћу----

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

ovome zene nisu previse sklone
    secam se primera kad je jedna tadasnja (a sada ne vise drugarica) mene ogovarala kod druge,ova mi prenela jer je sa mnom drugarica vise nego s njom (nebitno sad) i ja se pozalim muzu a on mi kaze "pa sta sad,ona je znala da se vise necete druziti znaci sama je izabrala da se to desi" i ja se tu zapanjim,jer nikad nisam tako razmisljala,zapravo sam uverena da me je ova ogovarala iz ciste gluposti,tad sam je iznervirala i ona je ispljunula sta ima i sigurna sam da joj nije ni palo na pamet da ce se zavrsiti udaljavanjem.pricala sam posle s jos jednom zenom o tome,i ona je imala skoro identican stav kao ja!
    od tog momenta pokusavam da predvidjam reakcije i posledice,i da promisljeno delujem
    promisljeno ne mora uvek biti s negativnom konotacijom
    ovo sto je helen napisala je sjajno
    ja sam isla na vise seminara u oblasi menadzmenta i coachinga i teme su bile slicne,samo sto ne mogu ovako precizno da napisem listu,ja to cuvam u sebi kao osecaj

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Znam da nista ne znam, ali otrov da pijem necu.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio UnBesoDeDesayuno Pogledaj poruku
    Nije ziva istina.
    "Kad su ljudi civilizovani onda sam i ja" je nesto u sta ne verujem i ne ponasam se tako. Jer, ili si civilizovan ili nisi pa ces stoga konflikte resavati ili kao covek ili kao zivotinja.
    Slazem se,ili jesi ili nisi.
    Ne spustam se na nivo prostih ljudi ako mi se obracaju.

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1470

ako vam se obrati prost covek, kako mu odgovorite?
    mislite: prost ili prostak?
    gde te stignem, tu ti noge dignem

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bundeva Pogledaj poruku
    ako vam se obrati prost covek, kako mu odgovorite?
    mislite: prost ili prostak?
    Iskuliram, persiram (dobar nacin za uspostavljanje distance), odmaknem se...itd. Postoje nacini da se prekine komunikacija koja nam je neprijatna.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Civilizovano...samo civilizovano

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Nekad umem nekad ne sve zavisi od situacije...i osobe sa kojom komuniciram....
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

...pravih se reči uvek kasno setim,
    odgovor znam kad ostanem sam.

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.408
    Reputaciona moć
    15756

Ono od cega uvek podjem je..Kako bi meni bilo kada bi mi neko...

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Slične teme

1. Umeti, a nemati
    Autor Brajan Koen u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 21.11.2008., 11:46
  2. Treba znati, umeti ziveti, izabrati pravi put...
    Autor Charolij@ u forumu Romantika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 17.11.2004., 11:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •