Црногорац са образом!
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 116

Tema: Црногорац са образом!

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Црногорац са образом!

NIJE mi potreban publicitet. Niko ne treba da se brine od čega će da živi moja porodica. Iza ovog čina ne stoji ni opozicija, ni neka tajna služba, ni nezadovoljstvo pozicijom u MUP.
    Mileta Knežević, školovani policajac sa titulom “samostalni inspektor MUP”, u ponedeljak je bio jedan od junaka dana. Zbog čina uoči velikog mitinga u Podgorici protiv odluke Vlade Crne Gore da prizna nezavisnost Kosova. Njegov doprinos opštenarodnom protestu bio je jednostavan i hrabar: ispred zgrade hrvatske ambasade, gde je bio na dužnosti, javno je vratio značku, pištolj i uniformu MUP Crne Gore!
    ObrazloŽenje je smestio u malo reči:
    - Od ovog momenta nisam više starešina u crnogorskoj policiji - kazao je Knežević. - Najmanje što mogu da učinim za bratsku Srbiju jeste da skinem ovu uniformu i predam je “moralnijim ljudima”...
    I to je sve.
    "Novosti" su u utorak bile jedine novine koje su došle do čoveka koji je svojim gestom pokazao da mu je obraz preči od egzistencije porodice, privilegija i brige za budućnost trojice maloletnih sinova. Njih je Mileta dosad izdržavao samo od policijske plate.
    - Neću ništa da govorim za novine - kaže on. - Odluku da napustim MUP doneo sam još prošlog četvrtka, kada je crnogorska vlada priznala nezavisno Kosovo. Prosto, neću da obrukam pretke i zastidim potomke. I, to je sve. Ova priča je za mene završena, tiče se samo mene i nikoga drugog...
    U ponedeljak oko ponoći, saznajemo nezvanično, desio se završni čin ovog “slučaja”, kada je Knežević pozvan u Upravu policije, gde su njegove starešine, ogorčene što se sve desilo pred kamerama nekih redakcija, tražile objašnjenje. I, to je završeno brzo: Mileta je samo potpisao rešenje o prestanku radnog odnosa, a sa zamenikom direktora policije Miljanom Perovićem rastao se prijateljski.
    Kuda će sada, šta će da radi, od čega će da živi njegova familija, da li je bilo baš “pametno” da, ponesen emocijama, napusti sigurnu “državnu službu”?
    - Nisam ovo uradio da bi neko brinuo o meni - kaže Mileta, bežeći od poslenika “sedme sile”. - Priznavanje samostalnosti Kosova bio je trenutak da odem iz službe. Čist i mirne savesti. Ničega drugog nema u pozadini.
    Knežević ne želi da komentariše ni da li u policiji ima još mnogo njegovih istomišljenika, koji zbog egzistenicije, partijske ili činovničke discipline, ne mogu da se odluče na javni protest.
    - Nadam se da će moji potomci živeti u srećnijim vremenima razumnih ljudi - zaključuje Mileta Knežević, uveren da nije ni žrtva a ni junak dramatičnih zbivanja u Podgorici.
    Ništa jednostavnije: Mileta Knežević, diplomac više policijske škole, više nije mogao da izdrži da radi u važnoj službi zemlje koja je, priznavajući nepostojeću državu u srcu Srbije, pogazila istoriju i svojim građanima ponudila podele i neizvesnu budućnost.

"ODGOVORNOST"
    U REAGOVANJU Uprave policije povodom Kneževićevog čina stoji i “detalj” da mu je “tokom dosadašnjeg radnog angažovanja izrečena disciplinska mera povrede radne dužnosti”. Za javnost, izgleda da se Mileta negde teško ogrešio kao policajac. A, istina je jednostavna: disciplinski je odgovarao, jer mu se desilo da lopovi obiju njegov automobil i odnesu sva lična dokumenta, ali i službenu značku, oružne listove... Svi koji poznaju Kneževića kažu da je to jedino što mu se od “nečasnih radnji”, uopšte u životu, može staviti na teret.

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Podrazumevano Re: Црногорац са образом!

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    NIJE mi potreban publicitet. Niko ne treba da se brine od čega će da živi moja porodica. Iza ovog čina ne stoji ni opozicija, ni neka tajna služba, ni nezadovoljstvo pozicijom u MUP.
    Mileta Knežević, školovani policajac sa titulom “samostalni inspektor MUP”, u ponedeljak je bio jedan od junaka dana. Zbog čina uoči velikog mitinga u Podgorici protiv odluke Vlade Crne Gore da prizna nezavisnost Kosova. Njegov doprinos opštenarodnom protestu bio je jednostavan i hrabar: ispred zgrade hrvatske ambasade, gde je bio na dužnosti, javno je vratio značku, pištolj i uniformu MUP Crne Gore!
    - Od ovog momenta nisam više starešina u crnogorskoj policiji - kazao je Knežević. - Najmanje što mogu da učinim za bratsku Srbiju jeste da skinem ovu uniformu i predam je “moralnijim ljudima”...
    I to je sve.
    "Novosti" su u utorak bile jedine novine koje su došle do čoveka koji je svojim gestom pokazao da mu je obraz preči od egzistencije porodice, privilegija i brige za budućnost trojice maloletnih sinova. Njih je Mileta dosad izdržavao samo od policijske plate.
    - Neću ništa da govorim za novine - kaže on. - Odluku da napustim MUP doneo sam još prošlog četvrtka, kada je crnogorska vlada priznala nezavisno Kosovo. Prosto, neću da obrukam pretke i zastidim potomke. I, to je sve. Ova priča je za mene završena, tiče se samo mene i nikoga drugog...
    U ponedeljak oko ponoći, saznajemo nezvanično, desio se završni čin ovog “slučaja”, kada je Knežević pozvan u Upravu policije, gde su njegove starešine, ogorčene što se sve desilo pred kamerama nekih redakcija, tražile objašnjenje. I, to je završeno brzo: Mileta je samo potpisao rešenje o prestanku radnog odnosa, a sa zamenikom direktora policije Miljanom Perovićem rastao se prijateljski.
    Kuda će sada, šta će da radi, od čega će da živi njegova familija, da li je bilo baš “pametno” da, ponesen emocijama, napusti sigurnu “državnu službu”?
    - Nisam ovo uradio da bi neko brinuo o meni - kaže Mileta, bežeći od poslenika “sedme sile”. - Priznavanje samostalnosti Kosova bio je trenutak da odem iz službe. Čist i mirne savesti. Ničega drugog nema u pozadini.
    Knežević ne želi da komentariše ni da li u policiji ima još mnogo njegovih istomišljenika, koji zbog egzistenicije, partijske ili činovničke discipline, ne mogu da se odluče na javni protest.
    - Nadam se da će moji potomci živeti u srećnijim vremenima razumnih ljudi - zaključuje Mileta Knežević, uveren da nije ni žrtva a ni junak dramatičnih zbivanja u Podgorici.
    Ništa jednostavnije: Mileta Knežević, diplomac više policijske škole, više nije mogao da izdrži da radi u važnoj službi zemlje koja je, priznavajući nepostojeću državu u srcu Srbije, pogazila istoriju i svojim građanima ponudila podele i neizvesnu budućnost.

"ODGOVORNOST"
    U REAGOVANJU Uprave policije povodom Kneževićevog čina stoji i “detalj” da mu je “tokom dosadašnjeg radnog angažovanja izrečena disciplinska mera povrede radne dužnosti”. Za javnost, izgleda da se Mileta negde teško ogrešio kao policajac. A, istina je jednostavna: disciplinski je odgovarao, jer mu se desilo da lopovi obiju njegov automobil i odnesu sva lična dokumenta, ali i službenu značku, oružne listove... Svi koji poznaju Kneževića kažu da je to jedino što mu se od “nečasnih radnji”, uopšte u životu, može staviti na teret.
    Srecno mu bilo

Aktivan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

ispred zgrade hrvatske ambasade, gde je bio na dužnosti, javno je vratio značku, pištolj i uniformu MUP Crne Gore!
    i to bas Hrvatske ambasade..

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

I to je sve.

"ODGOVORNOST"
    Свака му част!

ЦРНОГОРСКИ ГЛАВАРИ
    СРПСКИ РОДОЉУБИ

ОПШТЕ ЦРНОГОРСКИ ЗБОР И ЗБОР ГЛАВАРА, односно Вас збор Црне Горе и Збор главара и старјешина су племенски органи, који су повремено сазивани ради разматрања општих питања. Доносили су одлуке о рату и миру, бирали владике и друге сталне главаре (гувернадуре, сердаре, војводе), а касније доносили и законе. Опште црногорски збор је сазиван до времена књаза Данила, 1852, а Збор главара до 1879.

Црногорски главари пишу руском цару Петру Великом, 21. октобра 1711: Ми, сва горе наведена племена и старјешине све разумјесмо и Вашем царском крилу главе приклонисмо, и Вашег посланика, Михаила Милорадовића примисмо за нашег команданта и пуковника. И како су били његови стари изабрани у прва времена при нашијех благочастивијех и светопочившијех царевах српскијех, тако и ми са радостију примисмо врлога и храброга који се на боју добро понаша.

Црногорски и брдски главари пишу, септембра 1742, руској царици и кажу да су православно-грчке вјероисповијести, синови Цркве Источне, који се налазимо у српској земљи - Скендерији, Црној Гори и Приморју.

У писму црногорских главара поглавару Мале Русије, 1752, кажу да су они у далеким странама српске земље, у предјелу црногорском.

Которском провидуру, Јустинијану Берту, црногорски главари шаљу писмо 24. октобра 1756. и за себе кажу да су православне вјере христијанске и закона Цркве Восточне, а рода честна и света славеносрпскаго.

Јуна 1789, главари цијеле заједнице Срба Црногораца пишу руској царици Катарини II и изражавају наду да ми Срби Црногорци нећемо бити остављени без помоћи и додају кад бисмо имали организацију и џебану ми бисмо сву нашу славну српску земљу испод ига варварскога отели, с нашом браћом Србима који се сада налазе наоружани с намјером да ударе на непријатеља са свих страна.

Црногорски главари пишу 1792. млетачком Сенату: Ми смо хвалећи Бога цвијет од вјере и од закона православнога грчаскога, језика и славнога јунаштва српскога
    “Mors tua, vita mea”

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Jel nece sada pobeci u Srbiju sa pola plemena kao zrtva zlog Milovog rezima ?
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Будући министар полиције у слободној Црној Гори.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

u Novi Sad dolaze svi
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Domaćin мирјана б. (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    217

svaka mu cast!!!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

ma neka ga samo tamo pa nek radi sta oce
    The Show Must Go On...

Iskusan peps (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

E to je pravi Crnogorac,čovek kome je obraz najpreči.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a dje bi nego u srbiju,ja cuo dolazi u vojvodinu pravo.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

nije to samo obraz, ne moze normalan covek na svoje pa jos kad su u pravu

losija varijanta je da je obican covek bez resene existencije, onda ga je nadrljao kao i pola cg sto ne moze da sastavi kraj sa krajem do prvog
    ako ima nesto kao slamku spasa, neku sljaku ili lovu, sto mu ja zelim, onda onako, bar da ne gladuje

a kad rezim propadne zna se ko je prvi bio kad je bila frka, za ministra

i naravno, ljudske reakcije i postupci ljubiteljima naseg rezima su potpuno strane i zacudjujuce kao `sto se trti kad ga niko ne bije po usima` i `pa to se ne isplati` i `mora da se dobro ugradio`
    Poslednji put ažurirao/la 27E : 14.10.2008. u 23:52
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Aktivan član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cin za svako postovanje.

Početnik
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Црногорац са образом!

Bolno je sve ovo ...Zao mi je sto je doslo do ovakvih dogadjaja,ali se iskreno nadam da nam je Bog naklonjen i da ce nas uciniti jacim i spremnijim da se odupremo ovom zlu...

Domaćin дрињача (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Будући министар полиције у слободној Црној Гори.
    Ја бих га уместо Дачића.

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Malo je takvih Srba i u crnoj gori i ovde. Treba mu odati svaku čast i poštovanje, ma gde živeo. Mnogi neka se zastide svojih reči ovde.
    Таиса

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

... malo vise ljudi treba da se ugleda na ovog coveka....
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio peps Pogledaj poruku
    E to je pravi Crnogorac,čovek kome je obraz najpreči.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ...TAČNO....

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

HM.....KAO STO JE CRNA GORA URADILA TO STO JE URADILA,IPAK IMA LJUDI KAKVIH OVDE NEMA.....

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

E j.bt zar si toliko los covjek?

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    u Novi Sad dolaze svi
    U Novi Sad dolaze samo krimosi. Niksicki najcesce, a znamo za kim su krenuli...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

znaci cim prigusti, zahebi i duznost i obaveze, i sigurnost ljudi koji su ti povereni, i... ma sve bre...

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ovaj pdf bi trebalo ukinuti. samo zloba
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mirjana b. Pogledaj poruku
    svaka mu cast!!!
    da je odradio posao za koji je placen, a zatim da dao ostavku jer ne zeli vise da radi posao koji se kosi sa njeogvim principima onda bih i ja rekao takvom coveku svaka cast. bio ili ne u pravu. ovako

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    da je odradio posao za koji je placen, a zatim da dao ostavku jer ne zeli vise da radi posao koji se kosi sa njeogvim principima onda bih i ja rekao takvom coveku svaka cast. bio ili ne u pravu. ovako
    Koji je to posao trebo da odradi?

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 17.10.2008., 23:32
  2. За Војску са Образом
    Autor Шалом u forumu Politika
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 05.02.2008., 20:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge