Како решити проблем масовне крађе шахтова на улицама градова

дрињача

Domaćin
Banovan
Poruka
3.235
Taksista Đino Stojanović propao kroz neobezbeđeni otvor u ulici Dimitrija Tucovića i polomio nogu

Sneg koji je prethodnih dana padao u Beogradu prekrio je mnoge šahtove sa kojih su ukradeni poklopci, a u jedan takav upao je Đino Stojanović, taksista „Beogradskog taksija“. Stojanović je polomio potkoleničnu kost desne noge i istegao ligamente u levoj nozi.

- Išao sam ulicom Dimitrija Tucovića i kad sam hteo da zaobiđem auto koji je bio parkiran na trotoaru, upao sam u šaht kod broja 74. Na tom mestu je bilo dosta snega i uopšte nisam primetio da je šaht otvoren. Upala mi je desna noga do kuka, zaglavila se i jedva sam se izvukao! Sada sam u gipsu i ne mogu da radim - kaže Stojanović i dodaje da ne može da poveruje da je neko sklonio ili ukrao poklopac sa šahta. Video sam da i u ulici Baje Sekulića kod broja 138 nema poklopca na šahtu i ljudi bi stvarno trebalo da povedu računa o tome - kategoričan je naš sagovornik.

Nezaštićeni šahtovi su svakodnevna slika u većini beogradskih ulica, kažu nadležni, jer ljudi kradu poklopce kako bi ih prodali u staro gvožđe, ne razmišljajući o posledicama.

- Svakodnevno dobijamo prijave o ovakvim slučajevima. Stavljamo nove poklopce, ali nikako ne možemo da sprečimo njihovu krađu - poručili su iz službe za marketing i informacije „Beogradskog vodovoda i kanalizacije“. Poklopac ne može da se zabetonira, jer odvod mora da se čisti. Mi smo i do sada apelovali na ljude da ne kradu poklopce, ali očigledno bez rezultata. Gospodin koji je upao u šaht može da se javi našoj pravnoj službi i iznese svoje primedbe, rekli su u ovoj službi.

U Gradskom sekretarijatu za inspekcijske poslove su nam rekli da su, po Odredbi o opštem uređenju grada, za kontrolu i nadzor obezbeđenosti šahtova u Beogradu nadležne gradska i opštinska komunalna inspekcija.
Пошто је теже контролисати лопове, можда би требало увести чешћу контролу "откупних станица" :???: Нису у питању само шахтови већ и ПТТ каблови, саобраћајни знакови...
 

Sneg koji je prethodnih dana padao u Beograd


malo sam iznenadjen, pa i zacudjen, ali ko mislim oktobar je, ima svasta, beograd je veliki.
taksisti i nisu neki ljudi, lose i nepropisno voze, svadjaju se , vredjaju druge vozace na ulicama najprostijim recnikom tipa spominjanja usta i nekih delova tela, kradu na turbinu, a znaju, kad treba da se pobijes ko covek sa taxistom, da ih se skupi cela banda i vole da napadnu fizicki kad ih je mnogo vise, vole pare a ne vole da rade, stalno im nesto fali, oni su protiv nasih demokratskih vlasti cak su blokirali saobracaj u centru bgd nekoliko puta sa ciljem napada na vladu, i oni sto stoje kod narodnog pozorista, na terazijama, kosd stanice placaju reket i korumpiraju organe kontrole

da skratim, ne bih kaznjavo kradju sahta ako u njega upadne taxista koji nije po propisu obucen, nije platio porez na vreme ili je muvao sa kupovinom automobila
 
kratko i hebitacno
lomiti ruke u laktovima i noge u kolenima....i kraj price
da isece preskupe elefonske kablove,i ostavi danima pola grada bez telefona,da bi topio bakar????
ili izvadi saht,da se bilo ko razbije ko zvecka...ili one kisne odvode u kraju puteva...da ostavis ceo tocak u rupetini...sa sve sponom:):)
more...daj macolu vamo
 
kratko i hebitacno
lomiti ruke u laktovima i noge u kolenima....i kraj price
da isece preskupe elefonske kablove,i ostavi danima pola grada bez telefona,da bi topio bakar????
ili izvadi saht,da se bilo ko razbije ko zvecka...ili one kisne odvode u kraju puteva...da ostavis ceo tocak u rupetini...sa sve sponom:):)
more...daj macolu vamo

ministarske afere bez osude i miki maus sa 11 miliona E na tetkinim kaucu, ma nema veze
cigani i sahtovi, lomiti ruke u laktovima i noge u kolenima....i kraj price, hbga principijelnost kosta
 
kratko i hebitacno
lomiti ruke u laktovima i noge u kolenima....i kraj price
da isece preskupe elefonske kablove,i ostavi danima pola grada bez telefona,da bi topio bakar????
ili izvadi saht,da se bilo ko razbije ko zvecka...ili one kisne odvode u kraju puteva...da ostavis ceo tocak u rupetini...sa sve sponom:):)
more...daj macolu vamo


da drzava placa odstetu gradjanima za sve neugodnosti koje dozivljavaju zbog njenog
nefunkcioniranja, vec bi se nasao nacin da se tome stane u kraj..

ovako, svako se brine i bori za sebe, kao u dzungli...
 
ministarske afere bez osude i miki maus sa 11 miliona E na tetkinim kaucu, ma nema veze
cigani i sahtovi, lomiti ruke u laktovima i noge u kolenima....i kraj price, hbga principijelnost kosta

da,ali miki maus nije me nikako ugrozio...nije mi isekao telefon,nije mi unistio celu glavcinu na desnom tocku,nije mi namestio nagaznu da samo kisobran ostane na povrsini,dok prebrojavas stepenike na kanalizacionom otvoru...nosom i zubima....mislim....miki maus to radi u rukavicama...i njemu suditi u rukavicama:mrgreen:
a bandi cigojnerskoj...macola i panj:ok:
 
da,ali miki maus nije me nikako ugrozio...nije mi isekao telefon,nije mi unistio celu glavcinu na desnom tocku,nije mi namestio nagaznu da samo kisobran ostane na povrsini,dok prebrojavas stepenike na kanalizacionom otvoru...nosom i zubima....mislim....miki maus to radi u rukavicama...i njemu suditi u rukavicama:mrgreen:
a bandi cigojnerskoj...macola i panj:ok:

da, ali ako krenes od glave boranija ce brzo odustati.
a ako krenes od buranije samo si puvadzija.

ovo pod 1 podrzavam i ocu da pomognem.
 

Back
Top