Koje su vase roditeljske mane?

LindaLee

Elita
Poruka
22.197
prosto ne moze da se ne primeti da smo mi forumasi savrseni,i kako koleginica rece superiorni,svaki dan na kuvarskoj temi se kuva supa meso prilog i torta a nijedna nema iznad 55kg a ispod 170cm:mrgreen: (a forumasi zna se 20 cm ovi u razvoju:mrgreen:)
no salu na stranu,vidim tu mnogo pametnih saveta,i stice se utisak da ste savrseni i kao roditelji
posto sam trenutno u fazi preispitivanja svog roditeljstva cesto razmisljam i o svim majkama i malo redje ocevima s ovog pdf pa se mislim kud mom detetu najgora majka da zapadne:think: vidim mnogo svojih gresaka koje vam ne bih priznala prva ni u ludilu,jer kad resavate probleme to je kao prepisano iz enciklopedije roditeljstva or stg like that
i poverim se drugarici posto vama ne mogu,a ona mi kaze "ma ajde,ja sam dete jednom gadjala klompom,srecom nisam pogodila" :lol: mislim jeste smesno al da je to napisala ovde verovatno bi neko vec pokusao da pozove socijalne radnike i pokusa da pronadje dijagnozu jadnom namucenom detetu
ne bih da vas kritikujem,samo bih volela da napisete ovde sve greske koje ste napravili(konkretne:gadjala dete klompom,bacila klikere jer nije htelo brzo da jede,blabla)
jer nemoguce da niste
ili ipak:neutral:
 
Одлична тема, а увод уводног поста још бољи! ;)
Ево, ја крећем прва, ако ме неко не претекне у међувремену.

Ја сам умела да побесним на децу кад су били мањи, очекивала од њих превише, не у школи, него у обављању обавеза по кући. Они се и дан данас смеју са мном, кад траже превише моје пажње, а ја нечим заузета, сами кажу:,, Боље нам је да мало средимо своје собе него што те питамо којешта!''

Сад је то фазон, ја нисам мислила да им то тако тешко пада, али изгледа да јесте.
А цео фазон је био што сам се држала правила да ја морам имати неко време само за себе, а они су увек у то време хтели да окупирају моју пажњу.
То уствари значи да нисам била доследна, као, соба иначе не мора да се среди, а мора кад мама хоће да је сама! :otkacio:
Ето, за почетак.
Иначе, пошто сам већ матора форумашица, све сам савршенија! :whistling:
 
Eво размишљам, размишљам....ал како баш нисам нешто импулсивна особа (успорена Соса:confused:), тако немам баш тако неких маштовотих и живописних ситуација типа гађање кломпом. :lol:

Нисам увек доследна. Понекад сам попустљивија него што мсилим да би требало. Пре неки дан сам ЈА (?!) преложила детету да не оде сутрадан у школу јер им је наставница рекла да ће сутра писати казнени контролни из математике, а видела сам да ова моја нема појма...:( Значи, као наставник се противим томе када родитељи тако ''заштићују'' своје дете, а ја сам то исто урадила. :rumenko: Срећом, одбила је плашећи се да је друштво не зеза да је збрисала због контролног, и - што је најчудније - добила 5?! :roll:

Хммм...шта још...:think:...(Боже, како ископати мане кад сам тако савршена? :think:).... Сетићу се ваљда још нечега па ћу написати.
 
Ево још: форум ме је упропастио :evil:, а иначе сам била дивна пре њега!
Али стварно...
Дешава се да ја увече заседнем за комп, а оне ме зову да причамо пред спавање... Често се деси да одем, легнем код њих и тако ћакуламо (то ми зовемо ''лакуноћирање'')...а ја сва деконцентрисана, једва чекам да их скинем с врата јер сам управо у сред неке форумске пичњаже! :confused: И онда офрљачим неку причу и мажење, а све журим да заседнем опет за комп. :rumenko: И гризе ме савест тада, и мислим у тим тренуцима како сам лоша мајка и како се не посвећујем деци - ал зависнос' је зависнос'! :sad2: И као наркоман само чекам да се докопам компа.
И онда им угасим светло, исцмачем их...и таман се дохватим тастатуре, а онда крене класика:''Маамаааа, ја бих воооде! Мамааа, дођи да ти нешто каажем! Мамааа, сипај ми још мало млееека! Мамааа, она ме шута!...'' А ја онда надрндана што ме не остављају на миру умем и да се обрецнем....и опет ме гризе савест...ал ******! :(:(
 
moze ako si komsijsko povukla za uvo dok majka zakuvava kafu:mrgreen:
hvala prvim hrabricama wandi i helen
za sve sokantne primere delim reputacije:mrgreen:
mozda se i ja na kraju ohrabrim:)

Е, не може на крају, охрабри се на почетку, ти си прва почела! ;)

Ево, ја даље...
Исто као Хелен, предложим им ЈА, мајка и просветна радница, да не иду у школу кад је нека фрка, али су они дечаци, па то радо прихвате! :mrgreen:

Добро, то се деси једном годишње, не више.

Не гађам их,а ако решим, зовнућу ове што се јављају да то ураде уместо мене, биће ми лакше, нећу ја ,,подићи руку на своје детеее...''
Успут, нисам баш од мама које кукају како јааако воле своју децу, можда ми је то мана, али ја мислим да је то нормална ствар, а не нешто чиме се треба поносити!
 
Pre neki dan moj sin je piskio u nosu,i posto ja nisam trenutno bila na spratu,ostavio je nosu na plocicama u kupatilu.
10000000puta sam rekla da spusti nosu u kadu,da se ne bi prosula kada se ulazi u kupatilo.
Naravno,cim je otvorio vrata,nosa se prevrnula:dash:,a ja sam uzela nosu i polomila:rumenko:,malo sam impulsivna,u tom trenutku mi je pao mrak na oci.
Eto:rumenko:Bilo mi je zao posle...
 
Ево још: форум ме је упропастио :evil:, а иначе сам била дивна пре њега!
Али стварно...
Дешава се да ја увече заседнем за комп, а оне ме зову да причамо пред спавање... Често се деси да одем, легнем код њих и тако ћакуламо (то ми зовемо ''лакуноћирање'')...а ја сва деконцентрисана, једва чекам да их скинем с врата јер сам управо у сред неке форумске пичњаже! :confused: И онда офрљачим неку причу и мажење, а све журим да заседнем опет за комп. :rumenko: И гризе ме савест тада, и мислим у тим тренуцима како сам лоша мајка и како се не посвећујем деци - ал зависнос' је зависнос'! :sad2: И као наркоман само чекам да се докопам компа.
И онда им угасим светло, исцмачем их...и таман се дохватим тастатуре, а онда крене класика:''Маамаааа, ја бих воооде! Мамааа, дођи да ти нешто каажем! Мамааа, сипај ми још мало млееека! Мамааа, она ме шута!...'' А ја онда надрндана што ме не остављају на миру умем и да се обрецнем....и опет ме гризе савест...ал ******! :(:(


Joj,isto,ali isto tako.
Uzasno me grize savest zbog toga,a sve kao,sutra cu manje blejati u komp...malo sutra.
 
1. Nekad nemam živaca za mog malog čoveka i prosto ga otkačim. Čuvena je već moja rečenica - Nee smaraaaj - izgovorena na komičan način u intonaciji komande pozdrav na deeeee snoo

2. Popustljiv sam kada su obaveze u pitanju, kad ga ja čuvam ako kaže da mu se ne radi ovo ili ono, (da pozove dedu, sredi svoje stvari, skupi igračke, jede....) ja pustim, ne volim da ga teram.

3. Objašnjavam mu sve, šta god me pita (trenutno su aktuelni avioni i to kako radi mlazni motor, kormilo visine i pravca, pitotove cevi, kako to deluje G sila, šta je G sila... i sl) i u nekom momentu izgubim živce i kažem da ne znam i da prekine da me zapitkuje te da ima i majku. Strpljenje sa njim mi ne traje predugo.

5. Često ne umem da budem ozbiljan sa njim. Krenem da se zezam i rvem sa njim, zovem ga brateeee, sineeeee, frajeruuuuuu.... i onda popiz.dim kad mi mali čovek od 30 kg iznenada skoči na leđa jer ne može da oceni kad bi tata da se uozbilji.

P.S. Tata uglavnom i nije ozbiljan :( ako ništa drugo, bar sam suprotnost mom ocu u tom pogledu

I da.... što reče koka, kad je nešto zanimljivo na forumu, uradim to što traži od mene, ali me nervira što mi svaki čas nešto traži, videvši valjda da mi nešto drugo tog momenta okupira pažnju
 
Poslednja izmena:
Е, ево приче о ,,СИНДРОМУ БАНАНЕ''!

Често чујем жене које кажу : ,, Ја сам тако брижна мама, ја бих се свега одрекла због мог детета, ја бих пре пустила да се БАНАНА УМУЉА него да је поједем детету!'' :dash:

И, питам се ја, шта дете има од тога ако мама пусти да банана поцрни, а ни дете је тад не поједе...:otkacio:

Елем, питам се даље, зашто све маме узимају банану као пример. :eek:

Мислим да то има дубље значење. Што баш банана? Што не неко друго воће, које није фалусног облика? :rumenko:
О чему уствари те маме причају?

А ја сам мама која ће да поједе чоколаду кад они спавају, па им сутра купим другу, или не купим, свеједно.
А банану поједем обавезно! Што ће рећи, не патим од ,,синдрома банане''...
 
Јој, како је мене један клиња из комшилука напуцао фудбалом у главу летос, све сам звезде пребројала.

Мајка му је била у дворишту и снимила је ситуацију.

Он, мукица, се скаменио.
Иначе имам спољњу манифестацију преозбиљну, делујем ( можда- ово можда осликава моју наду да ме можда погрешно процењују!:rumenko:) препотентно, деца кад, пролазим улицом, скоро у врсту стану...и сад замислите, то дете ме напуца у главу.:hahaha:
МЕНЕ!:eek: Ауторитета!:eek: :eek:

Поцрвенео, снуждио се, а ја у мом стилу с дигнутим носем, очистим песак с лица :lol:, прочистим грло ( кхм, кхм, кхм), узмем лопту , приђем му и уделим му савет да не пуца тако јако кад види да неко иде у сусрет.:cool:;)

Он и даље мења боје..утом, истрчава мајка, па се извињава, па креће да га грди, а ја , као, немојте госпођо, још је он дете...јаооој, не знам шта бих му урадила да је био мој...то вам је онај тренутак кад скочи адреналин, због ударца...овде сам се исконтролисала максимално...али као родитељ, не знам да ли бих умела.:lol:

А пошто нисам родитељ, па немам лично искуство с децом, можда да кажем шта мојима замерам?:think:

Мами замерам што је умела да ми обећа па да не испуни.

А оцу замерам што је био толико одговоран и пожртвован да данас не могу да се отргнем од жеље да нађем таквог мушкарца за себе, а таквих као да више нема.
Био је и јесте неко ко преузима одговорност за сваки свој потез, човек који храбро стаје у одбрану сваке жене ( не само нас из куће), максимално поштује жене и не плаши се интелигентних и јаких, реч му има невиђену тежину...и сад ја . константно, закерам и стално мислим да такав, таквог склопа личности, има негде.
Много добар тата, али ето, сад се као одрасла питам, да ли ми је такав отац за овај данашњи свет био награда или казна!:think:

Знам звучи патетично у најмању руку, да не кажем ненормално...али тако је.
 
i love you
divni ste
meni je stvarno lakse od vasih primera
ja sam pisala post 3 puta i odustala,mislim da je to svojevrsna terapija :hahaha:
kad mi skoci na stomak umem tako da vrisnem(eeej breee to me boli!!!) da se ona jadna prepadne i gleda me onako uplaseno ne zna sta ce da se desi-ali stvarno nema osecaja,mada to nije opravdanje za mene,ista stvar kad mi na boso stopalo zgazi cipelom
forum-izgleda da je slicna prica-mamaaa dodji da mi obrises goozu,cek samo da vidim jos ovo :rumenko:
da strpljenje mi manjka,ko i lyonu
posto je po 1000. put pocepala stvar koju prvi put nosi u skolu naljutila sam se na nju i kad je htela da mi peva neku novonaucenu pesmicu rekla sam joj da me bas briga za pesmicu :rumenko:
ipak mi i dalje moje izgleda najgore
 
Е, ево приче о ,,СИНДРОМУ БАНАНЕ''!

Често чујем жене које кажу : ,, Ја сам тако брижна мама, ја бих се свега одрекла због мог детета, ја бих пре пустила да се БАНАНА УМУЉА него да је поједем детету!'' :dash:

И, питам се ја, шта дете има од тога ако мама пусти да банана поцрни, а ни дете је тад не поједе...:otkacio:

Елем, питам се даље, зашто све маме узимају банану као пример. :eek:

Мислим да то има дубље значење. Што баш банана? Што не неко друго воће, које није фалусног облика? :rumenko:
О чему уствари те маме причају?

А ја сам мама која ће да поједе чоколаду кад они спавају, па им сутра купим другу, или не купим, свеједно.
А банану поједем обавезно! Што ће рећи, не патим од ,,синдрома банане''...
Јаоооооооо! Морам да проанализирам те банане!:mrgreen:

Можда ћу омашити, али мислим да је реч о женама које не умеју подједнако да будеу и жене и мајке.:whistling:

А пошто нисам мајка, видећу још да ли ћу остављати детету банану док не иструне.:mrgreen:
Могао би ми то бити својеврстан сигнал за неке ствари.:rumenko:
 
nesto se i ne secam kako je moja cerka izgledala sa jedno 3, 4 godine, jer sam jedno godinu dana po 24 sata igrala omiljenu igricu na kompu :rumenko: na svako njeno: hajde da se igras sa mnom odgovarala sam sa: aha, evo odmah cu, cekaj malo... sad mi je strasno zao :neutral:

o forumu naravno da i ne pricam, slicno kao sa igricom, tu su postojale svakakve ucene - ako ti ovo uradis, ja cu manje biti na forumu i sl. cak sam je, kao pravi bolesnik/zavisnik nagovorila da se registruje na krstu :neutral:

a klompa? e pa posto nikako nije htela da pere zube i posto su bile svakodnevne svadje oko toga, jednog trenutka sam je u krajnjoj izbezumljenosti gadjala klompom :( na svu srecu nisam je pogodila

pusim ko turcin iako sam svesna da nije dobro da ona boravi u dimu :confused:

ima sigurno jos puno toga al ko ce se setiti sad odjednom

dobra je ova tema, osecam se kao da lezim kod psihijatra i ispovedam se :lol:

linda, daj sad vamo tu reputaciju :mrgreen:
 
То ти дође на исто, ја мислим да имам три сина, за једног сам удата...
( Само још да им нађем тату...:rumenko:)
Познаница је прокоментариасала како ће она да роди три сина, онако у зезању.
А њено излагање је слушао неки човек и рекао јој, и ако није њему причала :''Секо, онда ћеш морати да имаш четири сисе''.:eek:

Преврнула сам се од смеха.:D
 
Поводом банане...

Деца била баш мала, а од Деда Мраза надобијала килограме и килограме чоколада! И увече, шутнемо муж и ја децу на спавање, а онда се заверенички погледамо:''Коју чоколаду ћемо вечерас?''..:mrgreen:.. Ја се наместим испред ТВ а он долази и доноси еурокрем блок.:( Ја реко:''Ма дааај, њима је уонако небитно, дај ти овамо милку, а њима ће и еурокрем блок бити добар, шта оне знају!'' :rumenko:
И тако смо им свако вече тукли по чоколаду! Јеле су и оне преко дана, али знате како је, није добро претеривати због каријеса! :mrgreen::lol:

И имам још једну тајну: налази се у фиоци у кухињи...:tajna:
Имам тамо једну уштекану чоколаду за кување за коју нико не зна. :rumenko: Кад купим чоколаду јавно - она се одмах поједе док си реко кекс, а ја имам потребу повремено да мазнем по коју коцкицу, баш осећам физичку потребу за чоколадом (вероватно недостатак секса, ебига, шта ћеш :confused:)....и зато обично тајно купујем чоколаду за кување (јер волим баш ту, црну, јер је јача)...и кријем је до деце. :rumenko::rumenko::rumenko:

(Ово ме је јако срамота да признам. :(:rumenko:)
 
Познаница је прокоментариасала како ће она да роди три сина, онако у зезању.
А њено излагање је слушао неки човек и рекао јој, и ако није њему причала :''Секо, онда ћеш морати да имаш четири сисе''.:eek:

Преврнула сам се од смеха.:D

Има у томе нечега...
А што једууу...
Купим неке семенке и којекакве цереалије да убацим у јогурт, као, решавам да држим дијету...До сутра поједу, што са млеком, што са јогуртом, што са чиме стигну!

Кад ујутру отворим фрижидер, а у њему само сијалица!

( Беше ли ово тема ,,Оговарајте своју децу..''? :whistling:)
 
ahahah a ja reko samo da zakotrljam temu pa idem da vozim bajk kad ono
-fibi priznala za klompu
-helen krije cokoladu od dece
-wanda ogovara svoje
:lol::lol::lol:
mislim meni je ovo simpa sto helen krije cokoladu ,ali da znam da je moja mama to radila sigurno bi me nekako povredilo,dok sam bila mala heh tad mislis da ti sve pripada
 
И имам још једну тајну: налази се у фиоци у кухињи...:tajna:
Имам тамо једну уштекану чоколаду за кување за коју нико не зна. :rumenko: Кад купим чоколаду јавно - она се одмах поједе док си реко кекс, а ја имам потребу повремено да мазнем по коју коцкицу, баш осећам физичку потребу за чоколадом (вероватно недостатак секса, ебига, шта ћеш :confused:)....и зато обично тајно купујем чоколаду за кување (јер волим баш ту, црну, јер је јача)...и кријем је до деце. :rumenko::rumenko::rumenko:

(Ово ме је јако срамота да признам. :(:rumenko:)

Немој ти мени ,,Поводом банане''! ;)
Него, где кријеш чоколаду, да дојавим деци шта им мајка у тајности ради!

А ја кријем кикирики, и једем кад они спавају, и лажем да нема... :rumenko:

( Шта ће се овде све прочитати, а до сад само смерне, дивне, красне маме...
Е, Линда, отворила си Пандорину кутију...:mrgreen:)
 
Пссст, једна је управо отишла на тренинг, друга се још није вратила од другарице, а ја ћап - руку у тајну фиоку! Стукла три коцкице и сад сам мирна. :mrgreen::lol:
 

Back
Top