Studiranje Arhitekture u Italiji-pomoc!!!!!!!!!!

tobler

Početnik
Poruka
5
Znam da se ova tema oko studiranja u Italiji ponavlja ali iz ostalih tema nisam nista ukapirao.
Idem u cetvrti razred gimnazije,drustveno-jezicki smer,i odlucio sam se da studiram Arhitekturu u Italiji.Poceo sa da ucim italijanski jezik u skoli za strane jezike,barem da steknem osnovno znanje.Da li neko,od onih koji studiraju u Italiji ili ne,moze da mi kaze sta je sve potrebno da bi se tamo studiralo.Koji fakultet je najbolji,kakva su njihova iskustva,saveti,koji smerovi postoje,koji predmeti se polazu,tj sve sto je potrebno.
:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:
:super::super:


Hvala!!!
 
Hm pa vidi Italija i cesto nije najblja opcija za studirane jer im je sistem veoma stur. Ipak mislim da za arhitekturu moze lepo da se snade u Veneciji, Padovi, Firenci ili pak Rimu. Znam dosta ljudi koji su otishli tamo i prezadovoljni su uslovima. Prva godina se placa, medutim ako se fino snadesh mozesh da dobijesh stipendiju za ostale godine. Odlicni su po pitanju drushtvenih nauka, uslovi su fantsaticni medutim vlada opshte ne znanje u prirodnim naukama pa vecina njih odlazi na master u inostranstvo. Uslovi na fakultetima su odlicni, lako ih je upisati sa nashim znanjem, finim uspehom i preporukama. Ako ima josh neshto pitaj, a moj najbolji savewt ti jeda nazovesh njihovu ambasadu u Bg - u i raspitash se, jer su jako ljubazni. :D
 

Back
Top