MESEC i njegove aflikcije, shmrc, shrmc ...

immph

Poznat
Poruka
7.095
Koliko sam pretrazio forum cini mi se da nije bilo reci o ovome, sto je velika greska, jer mislim da je Mesec jako bitan i da se ne moze zaobici kada se prica o jednom ljudskom bicu :) ... evo, citam Tockove Sudbine Aleksandra Imsiragica o Mesecu ... Mesec predstavlja ono nesvesno i iracionalno u nama(sudbinu), nacin na koji se saosecamo sa drugim ljudima, nasu zelju da pomognemo, ono sta osecamo, sta i kako volimo, nasu dusu i istinu ... dakle, ako kazemo da je sudbina sve ono sto su nase nesvesne potrebe, mesec ce u velikoj meri predstavljati subinu, jer nije kao Sunce i ono sto radimo voljom nego nas nesvesni deo koji je pre svega pokazatelj sudbine i ono sto nas vuce da uradimo to nesto, a da ni ne znamo, pa zato pokazuje ono sto ce se zaista desiti ... "Mesec je i ono sto od nas ostane kada izgubimo telo i um" pise u knjizi :D ... on predstavlja pocetak i kraj naseg zivota, period dok smo u stomaku i do cetvrte godine i starost, on predstavlja nasu domovinu i uslove u kojima smo rodjeni, nasu porodicu itd ... i dakle ova tema je posvecena Mesecu pre svega, a takodje i njegovim aflikacijama, posto sam i sam u tako necemu :) ... Ko ima dobro polozen Mesec u natalu, ima dobru osnovu da se razvija dalje, a ko ima lose polozen Mesec razvije svoje sposobnosti na jako cudan, stresan, depresivan nacin ... evo u knjizi pise :) primer osobe sa Suncem u Ribama (dakle nije konkretan primer, nego od prilike da se blize docara :) ) sa dobro postavljenim Mesecom koja moze biti posvecena radu i pomaganju ljudima i kako bi to bila neka njena humana misija i osobe, a da kada bi Mesec bio aflikovan da bi znak Riba vise predstavljao patnju i depresiju ... Dakle mislim da je Mesec jako bitan i pre svega ova tema bi se odnosila na raspravu o pobedjivanju lose postavljenog Meseca, sto je tesko :) ...





Dakle, da izlozim moj problem odmah na pocetku teme, posto sam ja postavljac xD :) ...
Dakle Mesec u mojoj karti prima ekzaktan kvadrat, aplikacioni, od Merkura :) koji je dispozitor previsa planeta u mojoj karti : / dakle ima ih pet, Sunce, Mesec(oba svetla)(da nagalsim jos da Mesec prima kvadrat od svog dispozitora i nalazi se u znaku Device sto mu nije prijatno mesto), Venera, Jupiter i Merkur, tj nalazi se u sedistu ... i kada se ovakav slucaj desi to je obcno znak za neki jak subinski dogadjaj, neka tvrda karma :) ...
I kako mi se Saturn priblizava Mesecu, osecam se, pa : / ... jos kad pomislim da je neko rodjen sat vremena pre mene pa ima taj mesec u dvanestoj :( ... dakle problemi vezani za ovaj aspekt,da krenem od neverovatnog stresa, sto zbog obaveza, sto zbog doma(jos kad pogledam svoj Saturn u cetvrtoj), sto zbog uslova u kojima moram da zivim i pokusavam da radim ... imam takav problem da sve prilike koje mi se pruzaju su jako dobre, ali nisu ono sto zelim i sto volim tako da je to jos jedna velika frustracija ... sto prvensveno mislim da dolazi iz toga sto su odluke koje pravim zbog ovog aspekta uzasno pogresne za mene i treba mi neko da odlucuje za mene, lol ... trenutni problem je sto sviram klavir i imam jako dobre mogucnosti sa njime i otvaraju mi se razna vrata, ja protiv klavira nemam nista, ali osecam da to nije ono sto zelim kao konacan rezultat svoga zivota karijere ... volim nesto drugo, za sta apsolutno nemam uslova, podrske, sigurnosti (Mesec, dom, da ne pricam koliko sam se puta selio zadnjih godina, podrska) ... Inace Saturn moje profesorke klavira se nalazi na mom Merkuru na 27. stepenu Blizanaca (sve ja znam xD) ... znaci moje pitanje pre svega, pre zailazenja u neku dublju diskusiju je, koliko i kako se mozemo boriti protiv lose postavljenog Meseca, dakle konkretno u mojoj karti je primer, kako mozemo poceti da radimo ono sto volimo i u cemu se pronalazimo ili je jednostavno zvot nas koji imamo lose postavljen Mesec osudjen na patnju i frustracije sa obzirom da Mesec predstavlja nesvesno u nama ? Dakle za pocetak uopsteno koji bi mozda bili nacini da se borimo protiv toga ?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva tema.....pogotovo nama koji smo u znaku ili podznaku Rakovi . Moj slucaj je takav da sam u podznaku Rak sa Mjesecom polozenim u cetvrtoj kuci (kvadrat ASC) u konjukciji sa Lilit i Plutonom i sekstilu sa Neptunom iz seste ....Naravno i Mjesec i Pluton i Lilit su u Vagi, pa pored zelje za erdom i harmonijom imam gotovo opsesivnu teznju da poboljsam svijet , ali isto tako da idem na svoju stetu (kvadrat ASC) kao da ja mogu da se nosim sa necim sa cim drugi ne mogu (sto je samo jedna od iluzija koju Mjesec moze da donese). Sklonost ka okultnom, interesovanje za 'dublje teme' ali istovremeno ogromna ranjivost koja se doslovno moze pratiti sa promjenama Mjeseca tj. njegovom kretanju na nebu. Isto kao i kod tebe , plasim se trenutka kad mi natalni Mjesec poklopi tranzitni Saturn.....
 
Tvrda (kao ni meka) karma ne postoje.
Ne kaze se aflikacija nego aflikcija.
Ali tema je jako dobra, narocito zbog charta koji je super primer.
Gledacu da pojasnim koliko je u mojoj moci.
Dakle Mesec u mojoj karti prima ekzaktan kvadrat, aplikacioni, od Merkura :) koji je dispozitor previsa planeta u mojoj karti : /
Ne radi se o tome sto je merkur dispozitor kojecega, nego generalno u neke od najlosijih aspekata spada kada je planeta (bilo koja) napadnuta (kvadrat/opozicija/inkonjunkcija) od svog dispozitora.
Mesec u devici je odličan za lekare, psihologe, one koji se brinu o slabijima (med. sestra ali i ljudi u azilu za zivotinje ili oni koji rade sa napustenom decom i sl.), takodje on je dobar za nutricioniste.... one je emocija usmerena ili prikazana kroz karakter device. Sitnicavi su, najcesce nezadovoljni. Mesec je i zena kojoj teze, kakvu zele, pa je ona trezvena, inteligentna, vredna ali umerena... rezervisana. Sposobna za sve kuvarica, ljubavnica, naucni radnik, jaka da istrpi sta god joj se nametne...
Mesec je osnovna covekova emocija, pa tako onaj u devici na podsvesnom nivou ce se iskazivati tako. On je srecan samo kad je sve na svom mestu, kad je profesija jasno definisana u mladosti, kad su fioke uredne i peskiri slozeni. Cak i tada... ovakav mesec ce traziti gresku jer devica ne moze biti zadovoljna, i kad ispuni sve, nece biti dovoljno lep ili voljen ili bogat... sitnicav je. I za njega (u ovom slucaju tebe) je dobro da nadje zenu jako blisku tim principima. Jer sklonost kritici (i samokritici) je nesto sto ga krasi a pitanje da li bi neko ko nije slican to mogao izdrzati.

Osnovni prikaz ovog meseca -bices nezadovoljan kako ti idu studije koje izaberes/si izabrao. Bices prepametan ali ce ti ici losije, ili ces uciti vise a dobijati manje ocene... prosto nezadovoljstvo. Ovo ce biti narocito izrazeno 2009/10 kada ces biti nezadovoljan sopstvenim izborom fakulteta (ali i prijatelja) i na opoziciju urana ces hteti sve to da napustis.
Medjutim komplikovanija slika... ako obratis paznju taj mesec je takodje napadnut od marsa koji je u sedistu. Inkonjunkcija je aspekt koji najcescje upucuje na oboljenja a on je u prirodnom znaku seste kuce (mesec), mars je vladar seste kuce... i tako... Napadnut i od prirodnog i od natalnog vladara seste (previse koincidencija).

Mesec vlada abdomenom -jednjak, zeludac, materica i jajnici osnovno ali ti si musko zar ne?!?!? Ako da... onda je probava ili limfa. Kada je afliktovan,u zavisnosti od kuce, znaka i planete koja ga afliktuje moze dovesti do razlicitih oboljenja. Afliktovan u Devici potencijalno ce dati probleme crevnog trakta, abdominalne tumore,lake infekcije crevnog trakta,i sl.

kako mozemo poceti da radimo ono sto volimo i u cemu se pronalazimo ili je jednostavno zvot nas koji imamo lose postavljen Mesec osudjen na patnju i frustracije sa obzirom da Mesec predstavlja nesvesno u nama ?
Mesec u devici nije osudjen na patnju, sta pricas!
Devica je suvise radna i vredna da bi on patio, ali da ce biti nezadovoljan jer je mogao i morao bolje... to sigurno.
On voli da uci, on voli da radi, on voli da pomaze i da se brine, jer ako to ne radi njemu samom ce biti potrebna briga. Razvijaj njegove potencijale a brojni su zaista!
Dakle za pocetak uopsteno koji bi mozda bili nacini da se borimo protiv toga ?
Radi sve u simbolici istog, mislim da nisam nista ispustila... pitaj ako jesam?!

Jel' ti vec studiras ili?
 
Tvrda (kao ni meka) karma ne postoje.

Pa hteo sam samo naglasiti mozda neminovnost nekih dogadjaja, jer ipak verujem da imamo nesto slobodne volje :) a kada je jedna planeta dispozitor puno ostalih vazno ju je gledati, kakve aspekte pravi, da bi smo vdeli mozda ishod neke situacije(u ovom slucaju vise njih), a meni se cini da se kod mene vecina problema svodi na taj kvadrat ...


Ne kaze se aflikacija nego aflikcija

Lol, cini mi se da sam citao na forumu ovako, mada ja Blizanac ni ne znam sta citam :) salim se, hvala :) ...

Ne radi se o tome sto je merkur dispozitor kojecega, nego generalno u neke od najlosijih aspekata spada kada je planeta (bilo koja) napadnuta (kvadrat/opozicija/inkonjunkcija) od svog dispozitora.

Mislim da sam to spomenuo, dodavanje planeta je bilo cisto da bi se naglasio taj aspekat ... dispozitor se gleda za ishod necega, a kako je Merkur dispozitor puno cega mislim da je ovaj aspekat bitan ... a najjaci i najbitniji aspekat koji planeta moze imati jeste svakako onaj koji ima sa svojim dispozitorom ;) ...

Osnovni prikaz ovog meseca -bices nezadovoljan kako ti idu studije koje izaberes/si izabrao. Bices prepametan ali ce ti ici losije, ili ces uciti vise a dobijati manje ocene... prosto nezadovoljstvo. Ovo ce biti narocito izrazeno 2009/10 kada ces biti nezadovoljan sopstvenim izborom fakulteta (ali i prijatelja) i na opoziciju urana ces hteti sve to da napustis.


Da, ta slika je vec sada aktuelna, deo sa nezadovoljstvom i uopste idejom da radim ovo sto radim kroz zivot, sada me zanima da li ce se ta opozicija Urana odnositi na to da cu ja shvatiti da je ovo sto radim trenutno za mene pa cu to prihvatiti ili sloboda u smislu radicu nesto drugo :S kontam da previse zelim to na tacni xD ...

Medjutim komplikovanija slika... ako obratis paznju taj mesec je takodje napadnut od marsa koji je u sedistu. Inkonjunkcija je aspekt koji najcescje upucuje na oboljenja a on je u prirodnom znaku seste kuce (mesec), mars je vladar seste kuce... i tako... Napadnut i od prirodnog i od natalnog vladara seste (previse koincidencija).

I nalazi se u Devici, znaku koji analogan sestoj kuci :) ...
Problemi koje imam jesu problemi sa disajnim putevima i sinusima :) koji su nemoguci (a pritom skroz u simbolici kvadrata, zbog Merkura koji napada Mesec i znaka Blizanaca)
i problem da me bole kosti oko nosa , zajedno sa delom kod usiju tako da me boli cela glava, lol ... i jako veliki problemi sa disanjem, nekad se gusim ... a problema sa zdravljem, sitnijih, ali hronicnih imam i to jako puno i prate me vec po sest, sedam godina, i to mozda deluje bezazleno, ali oduzima puno snage, lol :D ...






Mesec u devici nije osudjen na patnju, sta pricas!

Mislio sam an ljude sa lose postavljenim Mesecom, a ne sa Mesecom u Devici uopste, mada nije bitno ionako sam generalno pricao ...

Radi sve u simbolici istog, mislim da nisam nista ispustila... pitaj ako jesam?!

:S kad razmislim napisacu :D ...


Jel' ti vec studiras ili?

Ne, sviram klavir, srednja sam muzicka skola, pa je tako moj dalji put da tako kazem odabran :) ...
 
Zanimljiva tema.....pogotovo nama koji smo u znaku ili podznaku Rakovi . Moj slucaj je takav da sam u podznaku Rak sa Mjesecom polozenim u cetvrtoj kuci (kvadrat ASC) u konjukciji sa Lilit i Plutonom i sekstilu sa Neptunom iz seste ....Naravno i Mjesec i Pluton i Lilit su u Vagi, pa pored zelje za erdom i harmonijom imam gotovo opsesivnu teznju da poboljsam svijet , ali isto tako da idem na svoju stetu (kvadrat ASC) kao da ja mogu da se nosim sa necim sa cim drugi ne mogu (sto je samo jedna od iluzija koju Mjesec moze da donese). Sklonost ka okultnom, interesovanje za 'dublje teme' ali istovremeno ogromna ranjivost koja se doslovno moze pratiti sa promjenama Mjeseca tj. njegovom kretanju na nebu. Isto kao i kod tebe , plasim se trenutka kad mi natalni Mjesec poklopi tranzitni Saturn.....

Mislim da ti daj aspekat ASC 90 Mesec nije previse bitan, pogotovu ako nije egzaktan, sa uglovima su konjukcije najbitnije ...

Da ne komentarsem sada ostalo, bitna je Venera ako je konjukcija Pluton Mesec u Vagi ... ovo za okultno i dublje teme je sve sa PLutonom, sto bi ti mozda bio jedini los aspekat, mozda neka tmurna astmosfera u domu ili tako nesto u toj simbolici ... sto se tce aspekta sa Neptunom, neke iluzije, mastanje, tajne obmane, muzika :) ... zavisi sada od ostatka karte ...
 
Immph.. :D

Kako fino nasmeje taj zaokruzen Mesec, i strelica od LOL......... :lol:

Ovako, da nije mozda to chip u glavi? Posto je to tezak aspekat, zbog odnosa dispozitora.
Jer takav osecaj u glavi, da te bole kosti i slicno, to je chipovsko delo.
Kako osecas svoju glavu, jel zuji nesto, ili susti...

Pazi, danas je pun Mesec, i meni zuji chip nesto jace nego obicno. Jednostavno ga osecam
da pravi nered, kao da pokusavaju da mi sabotiraju slobodnu volju. Ja sam rodjen na pun Mesec
sto znaci tacna opozicija Meseca i Sunca.. itd.
(cjipa si nesvestan, ako ne saznas za njega, jos ako to odbacis kao iluziju... )

Zadnje vreme me cesce boli glava, ponekad i ceo dan, a nema razloga za to....

Tebi jos osma kuca pocinje negde uz Algol, a to je odma' sumnjivo... :D
I vidis, inkonjukcija sa Marsom iz seste kuce.... zajednicko za Mars i Mesec je impulsivno, nesvesno i instiktivno.

Odgovor ili popravak za to je jaca volja, koncentracija, i odlucnost, a ovome trebas posvetiti vise vremena,
tj nekim disciplinama da bi povecao volju. Jupiter ti je neaspektovan, mozes biti jos i mudrac...

Sorry ako smaram, nego ne mogu da odvojim zavere, chipove i slicne 12kucne proizvode od astrologije...:D
 
Moram samo nesto da dodam..:)
Mesec u Skorpiji sve jaaako duboko prozivljava,daleko od toga da ne saoseca sa drugima,cak naprotiv,on je tu jako osetljiv i uplasen..

Pa da, ali ne mora zato da se saoseca sa drugima ... sve on duboko i jako prezivi, ali ide u krajnosti, ljubomora, posesivnost, a svi znamo kako se takvi ljudi imaju obzira prema drugima, :lol:, strah, navodi ljude na svasta, mada kazem, obicno nam nikada nije vredelo ovako uopsteno raspravljati ...

Kako fino nasmeje taj zaokruzen Mesec, i strelica od LOL.........

Pa da, ja to da ga spazite :) ...

Odgovor ili popravak za to je jaca volja, koncentracija, i odlucnost, a ovome trebas posvetiti vise vremena,

Tu se slazemo, zato sam i otvorio temu, a i da bi se mozda neki sa slicnim problemima javili ... sto se chipova tice ne bih znao, ali i da ih imam kad budem zasluzio/radio jel, uspecu da ih se resim ;) ...

Tebi jos osma kuca pocinje negde uz Algol, a to je odma' sumnjivo...

:D Suvladar osme Merkur kvadrat Mesec, malo jaci Mars, ASC na kraju Vage i dobijete mene ovako veselog xD ...

nego ne mogu da odvojim zavere, chipove i slicne 12kucne proizvode od astrologije...

Hehe, vidim, neka :D ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti daj aspekat ASC 90 Mesec nije previse bitan, pogotovu ako nije egzaktan, sa uglovima su konjukcije najbitnije ...

Da ne komentarsem sada ostalo, bitna je Venera ako je konjukcija Pluton Mesec u Vagi ... ovo za okultno i dublje teme je sve sa PLutonom, sto bi ti mozda bio jedini los aspekat, mozda neka tmurna astmosfera u domu ili tako nesto u toj simbolici ... sto se tce aspekta sa Neptunom, neke iluzije, mastanje, tajne obmane, muzika :) ... zavisi sada od ostatka karte ...

Zanimljivo....uvijek sam isla po toj logici da je zbog podznaka bitniji Mjesec u odnosu sa planetama i uglovima, nego planeta koja vlada znakom u kojem je on smjesten....Venera mi je u Lavu , ali od svega onog sto joj se u tome znaku pripisuje imam samo bujnu plavu kosu....nakit en volim, pogotovo ne zlato, tek povremeno se 'zakitim' srebrom. Dalje, Venera pravi sekstil sa Saturnom vladarom moje sedme kuce i sekstil sa Merkurom (rodjena sam u znaku Djevice), sto je sve ok, da nije kvadrata sa Marsom iz pete....a jos je on u Skorpiji. Neptun i Mjesec mi daju cudne snove, barem tako mislim i dosta strahova u djetinjstvu, moguce da je i Pluton za to zasluzan. Postavicu kartu , pa pogledaj. Tema je vrlo interesantna, a ti mi dajes neke nove informacije
 
Mjesec u Jarcu je kompleksan....iz mog ugla nije toliko saosjecajan na prvu koliko kad zadobijete njegovo povjerenje,....isto kao znak Jarac....sve drzi u sebi i pomalo ej pesimistican, mada se ispod krije ranjivo bice

Moram da se slozim sa ovim, ti ljudi tesko ili bolje nikad ne placu, ali osecaju i to jako, ali tek kad steknu poverenje i tesko se otvaraju i to tako ide postepeno i pomalo ....

Sto se mog meseca tice on je skorpiji na 6 stepenu, ali na 7 stepenu je i pluton sa sve konjukcijom juznog mesecevog cvora, 3 st. ... Neko gore je napisao da ti ljudi sa mesecom u skorpiji u stanju su da rade svasta (lose) ... to je tacno, mojim zivotom upravljaju emocije i uopste ne mogu da se kontrolisem ili bar tesko ... ali izvlaci me jaka vodolija (4 planete) pa ne radim lose stvari drugim ljudima :)
 
Ja imam mesec u jarcu i saosecam, a podznak sam rak, ali cesto to krijem, kazem nesto, zvucim i delujem surovo. Mislim to jeste tezak polozaj meseca, ja tu tezinu osecam, jer to sto se pravim da sam hladna okrece se protiv mene. Forsiram racio i opet s eokrene protiv mene.........

Rak je sazdan od emocija i one kod nega osciluju....u stanju je da u istom satu bude ekstaticno srecan i beskrajno tuzan. Radi se o znaku kojeg je vrlo lako povrijediti i koji za sve moze da zaplace i na svakog da se sazali, a kad je Mjesec koji njime vlada smjesten u Jarcu koji se ne usudjuje pokazati emocije, Rak dodatno pati jer osjeca potrebu da bude stroziji i odlucniji ma koliko to za njega tesko bilo. To je unutrasnja borba i stradanje....potreba da se napravi zid koji bi zastitio ranjivu unutrasnjost, a pri tome i potreba da se sve javno iznese.... Rak je cista emocija, a Jarac s druge strane cist racio ako se tako moze reci....
 

Back
Top