MESEC i njegove aflikcije, shmrc, shrmc ...

Immph:
◘ Mesec predstavlja ono nesvesno i iracionalno u nama(sudbinu),
- nacin na koji se saosecamo sa drugim ljudima,
- nasu zelju da pomognemo,
- ono sta osecamo,
- sta i kako volimo,
- nasu dusu i istinu ...

◘ Dakle, ako kazemo da je sudbina sve ono sto su nase nesvesne potrebe, Mesec ce u velikoj meri predstavljati subinu,
jer nije kao Sunce i ono sto radimo voljom nego nas nesvesni deo koji je pre svega pokazatelj sudbine i ono sto
nas vuce da uradimo to nesto, a da ni ne znamo, pa zato pokazuje ono sto ce se zaista desiti ...

◘ "Mesec je i ono sto od nas ostane kada izgubimo telo i um" pise u knjizi ...

◘ Mesec predstavlja pocetak i kraj naseg zivota, period dok smo u stomaku i do cetvrte godine i starost,
on predstavlja nasu domovinu i uslove u kojima smo rodjeni, nasu porodicu itd ...

Ovo ce mi malo pomoci u nekim uvidima. :)

Jos uvek ne kapiram Mesec, mada mi pada svastana pamet.. sa ovim sto si ti napisao. :D

white dragon:
Rak je sazdan od emocija i one kod nega osciluju....u stanju je da u istom satu bude ekstaticno srecan i beskrajno tuzan.
Radi se o znaku kojeg je vrlo lako povrijediti i koji za sve moze da zaplace i na svakog da se sazali, a kad je Mjesec koji
njime vlada smjesten u Jarcu koji se ne usudjuje pokazati emocije, Rak dodatno pati jer osjeca potrebu da bude stroziji i
odlucniji ma koliko to za njega tesko bilo. To je unutrasnja borba i stradanje....potreba da se napravi zid koji bi zastitio
ranjivu unutrasnjost, a pri tome i potreba da se sve javno iznese.... Rak je cista emocija, a Jarac s druge strane cist
racio ako se tako moze reci....

Lepo receno. :)
 
Evo jednog jako lepo postavljenog Meseca, u 4, kuci u Biku, dakle aflikovan i u sedistu. Ali istovremeno pravi nezgodne aspekte: Mo90Ve, Mo180Ur, Mo180Ma, Mo90SMC, Mo0Hiron, Mo90fortuna.. Sta je u ovakvoj situaciji "bitnije", polozaj Meseca ili njegovi aspekti?
Ne znam kako sazeti delovanje Meseca jer vidim da tu ima dosta toga, ali recimo da je to emotivni zivot, a moj je svakakav, nekad siv, nekad zut... Da li to odgovara ovoj "dvojnosti Meseca (dobar polozaj - losi aspekti)? Ima li neko komentar?
 
Pa on ti je vladar sedme kuce, u svom sedistu po kucama i egzaltaciji po znaku, sto zanci da nema dispozitora, vec treba gledati odnos meseca i dispozitora planete koja ga aspektuje. Inace u konjukciji je sa kironom, na istom stepenu, to bi trebalo da znaci svesno ili nesvesno zrtvovanje ljubavi (braka). Svi ovi aspekti pokazuju ti konstantno nezadovoljstvo emotivnim zivotom. S' tim sto imas trigon sa jupijem i to dodje kao neka zastita.
 
Pa kiron donosi neku zrtvu, nesto sto bolje radis za druge, nego za sebe. Mozda ces se razvesti ili se odreci tog coveka, jer je on ozenjen, a rak na vrhu 7 bi mogao oznacavati dva braka, s tim sto je mesec u biku fixni znak. Nisam gledala sve aspekte za razvod. S' druge strane mesec je u aplikacionom trigonu sa jupijem i to na 5 stepeni (razlika od 5 stepeni po analogiji je predbracna ljubav) i sa jupijevim dispozitorom merkurom nema odnos, ali u kvadratu sa venerom. Jupi je iz 12 kuce. Da li je to neka tajna ljubav prema ozenejnom coveku, ili je to neka veza s aozenejnim u kojoj si ti srecna, ali to stoji kako jeste, a postoji nezadovoljstvo zbog postojanaj zene ili je to tvoji brak, ali si ti nezadovoljna, jer ne mozes da spojis zenu i devojku u sebi ili s epojavljuje ljubavnica, ne znam. Recimo venerin dispozitor je sunce i pravi kvadrat i po sa mesecom, sto opet nepokazuje nesto dobro. Mesec kvadrat i po s asaturnom (vladar ASC), ali vladar odlazi u 9 kucu, opet se javlja drugi brak. I sunce je u devetoj. Valjda ce jos neko da ti pogleda, ali meni sve to izgleda kao neka kombinacija sa ozenjenim covekom, drugi brak ili neki razvod.
 
. Nisam gledala sve aspekte za razvod.

Ja mislim da ce definitivno biti vise brakova :) ...
... vladar sedme Mesec kvadrat od Venere (sedma kuca, brak) odmah u pocetku, vladar sedme (Mesec) dobija kvadrat od dispozitora :) trajno nezadovosljstvo, nedostatak smisla za lepo, majka se mesa u veze ... kada se udas u kuci puno svadje sa bracnim partnerom i napeta atmosfera, konstanta nervoza i histerija u domu (Mesec, vladar sedmog u cetvrtom opozicija Mars konjukcija Uran ) Pazi, mozda cak i povrede u domu, kada se udas, samo kazem da postoji mogucnost, nestablan dom, puno svadja, nervoza, losih vesti ... velika koncentracija planeta u Vagi takodje ukazuje na probleme sa brakom i partnerima, tu je Saturn u konjukciji sa Suncem (dispozitor Venere), nesto ukoceno, hladno ... Muskarci koje nalazis neki veliki avanturisti, vole adrenalin, opasne situacije, dovode te u nezgodne prilike, ali te privlace seksualno, U like Bad boys xD, verovatno ces se udati za nekoga tako ko voli pustolovine, koji cesto nije kod kuce vec sa prijateljima i radi na stetu kuce, puno svadja itd ...
Kvadrat Venera - Uran tipican pokazatelj za raskid braka (Uran 180 Mesec - vladar sedme), takodje i Mars dispozitor Urana 90 Venera ...
Ovo je bilo onako brzo, ne mogu stci danas, ne zelim da plasim bilo koga ..
 
trajno nezadovosljstvo, nedostatak smisla za lepo, majka se mesa u veze ... kada se udas u kuci puno svadje sa bracnim partnerom i napeta atmosfera, konstanta nervoza i histerija u domu (Mesec, vladar sedmog u cetvrtom opozicija Mars konjukcija Uran ) Pazi, mozda cak i povrede u domu, kada se udas, samo kazem da postoji mogucnost, nestablan dom, puno svadja, nervoza, losih vesti ... ..

jos da naglasim da je u vezi Meseca ovo bitno, dakle nesto definitivno u vezi tvoga doma i porodice, svadje, konfikti, nervoza, sve se odvija brzo i svaki dan je nemir, mozda nesto sto je prelazilo i u neki fizicki nasilni kontakt,. neka muska osobe koja non stop pravi probleme, majka vezana za porodicu, ali se sve na njoj odrazi, sve neprilike i svadje (Saturn konjukcija Sunce - neki stariji muskarac koji te je gusio, otac, deda, nagalasa los odnos) ... dakle u pocetku to u svojoj porodici, kasnije kada se udas u svom braku ... mislim da je to u vezi ovog Meseca btno :) takodje kvadrat od svog dispozitora Venera, mislim da je jedan veliki problem ... Mesec i Venera su pokazatelji srece i ispunjenja u svakom horoskopu, a u ovakvom odnosu i sa ovakvim odnosom dispozitora, prisutno je veliko nezadovoljstvo i nespunjene, osecaj da ima malo lepog u zivotu osobe etc ... Jesi li imala prolema sa reproduktivnim organima ? Ili menstruacijom ? ...
 
Pa ne zbunjuje, ja mislim da je dobar primer za temu ;) , ali kako hoces ...

Inace to sto je u Biku ne znaci gotovo nista sa ovakvim aspektima ...


Jao, al sam s eja izlupala napisala da nema dispozitora, a venera mu je dispozitor :hahaha: :hahaha: :hahaha: . Valjda zato sto je 4 kuca, pa automatski.:confused:
Nego vidim sad a su venera i merkur u sextilu (da, da dispozitor venera), moze li joj to donekle pomoci? S' obzirom na druge aspekte, mislim kolika je tezina tog aspekta? Mislim da nece puno jer je aspekt (venera-merkur) separacioni, sto bi trebalo da znaci razdvajanje posle dobrog pocetka.
 
Poslednja izmena:
Joj Immph, sto si nam se potrudio :p Cak si nam lepo i zaokruzio svoj Mesec :super:
E, bitan je Mesec kako nije. Posebno zato sto predstavlja nasu SVEKODNEVICU u ovoj inkarnaciji :p Kakav ti je mesec - takav ti je zivot ( onaj realan svakodnevan). I treba podici Mesec da bi nam svakodnevica bila lepsa. Joj ,sto sam pametna :rotf: E sad kako to uraditi, govori nam najlepsi aspekt koji Mesec ima, ili njegov dispozitor ako ima neku lepsu pricu treba forsirati to. Uzivajte u zivotu ljudi :lol:
Immpah a sta te konkretno muci, nisam bas razumela najbolje :manikir:
 
Wow, kazes SVAKODNEVNICU Mesec opisuje... nisam to tako gledao. :)
Onda mu treba dosta vise paznje posvetiti u karti.

Negde je Immph spomenuo da Mesec predstavlja i Iracionalno.

Voleo bih da znam u kom smislu Iracionalno? Iracionalni um?
Nevidljivo i ono u senki? Sta? :)
Svakako hvala za bilo kakav odgovor.
 
Immpah a sta te konkretno muci, nisam bas razumela najbolje


Jao, a ja ne bih da se ovo pretvori u temu na kojoj ja kukam xD (mada jesam otvorio temu jer je ovo MOJ problem :lol:, sto opet ne znaci da nije dobar primer :) ) pa cu se potruditi da ovo bude onako, iz aspekta izucavanja astrologije :lol: ...
Iskreno ne znam sta mi nije problem (dobro sam poceo) ...
Ono sto ja primecujem u mom slucaju se odnosi na sledece : sve u simbolici cetvrte kuce u kojoj je Saturn, i simbolici Meseca - nedostatak podrske, uzasna astmosfera u kuci, stalne svadje, nesto skroz :S bizarno i nezdravo, svadje sa majkom sa kojom zivim, zatim njeno zdravlje, nacin na koji ona zivi svoj zivot, taj veciti strah i suzdrzavanje, tipa da joj je sve tesko, kao da polako umiremo, da sve prolazi pored nas i da nemamo neki cilj : / ili ja koji imam ne mogu da ga ostvarim ... sto nas dovodi do toga da je Mesec vladar devete :) napadnut od Merkura na vrhu devete kuce, sto ja tumacim tako da ja ono sto volim i zelim i sto osecam da je moja svrha i nesto sto bih zeleo da ispunim ne mogu, nemam mogucnosti, a sve ostale mogucnosti koje mi se pruzaju, koje su lepe i nude uspeh me ne ispunjavaju i donose nervozu ... tako je sa ovim klavirom koji ne zelim da sviram, a sviram ga jer mi se nista bolje nije pruzilo (citam ovo i kontam da trebam kod psihijatra), a znam da mi nista bolje nece doci ako nastavim sa njime : /, ali se sa druge strane i bojim da ga prekinem i potpuno se posvetim necemu drugom jer ne znam koliko ce to biti uspesno ... dakle sve je u pitanju vere, optimizma, svrhe, jednostavno simbolika devetog polja, a ja sa time krasno stojim :lol: neaspektovan Jupiter u Devici i ovakav vladar devetog polja, pa sam u tom nekom da li da nastavim klavir ili ne, i to mozda deluje tako jednostavno, ali ja se osecam da pocinjem da ludim od toga ...

Kakav ti je mesec - takav ti je zivot ( onaj realan svakodnevan).

Da, primecujem : / :lol: ...

Negde je Immph spomenuo da Mesec predstavlja i Iracionalno.

U smislu nasu nesvesnu sigurnost u nas same, ono sto nam se nesvesno dopada i sta nas nesvesno privlaci, dakle podsvest, a podsvest i jeste nasa svakodnevnica iako mi toga mozda, jel, nismo svesni :) ...
 
Immph: tako je sa ovim klavirom koji ne zelim da sviram, a sviram ga jer mi se nista bolje
nije pruzilo (citam ovo i kontam da trebam kod psihijatra)

Ajde Immph, odsviraj ovo za mene, i videces da ce sve biti u redu... :D

Voli svoj talenat, i uzivaj u njemu! :)

Immph:
U smislu nasu nesvesnu sigurnost u nas same, ono sto nam se nesvesno dopada i sta nas nesvesno
privlaci, dakle podsvest, a podsvest i jeste nasa svakodnevnica iako mi toga mozda, jel, nismo svesni ...

Hvala za ovo objasnjenje. :)

flpflp:
Pitanje je kako forsirati bas to sto je lepo?

Posvetiti se tome, valjda.
 

Back
Top