naziv brenda
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: naziv brenda

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano naziv brenda

e ovako planiram da pokrenem proizvodnju cipsa i verujte jako je tesko naci neko originalno i zvucno ime pretrazivao sam temu i nema nista odgovarajuce, pa da vas cujem sada mozda ce te biti tvorci buduceg dosta popularnog brenda

Obećava Калиста (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: naziv brenda

Za koje područje je prvenstveno namenjen? Koji su planovi za proširenje tržišta? Ko je ciljna grupa? Gde će biti pozicioniran na tržištu čipsa u Srbiji? Koje su mu karakteristike po kojima se razlikuje od konkurentskih proizvoda?

Ovo su neka od pitanja koja mogu da pomognu u odabiru pravog imena. Znam da ovo nije konkretan odgovor na postavljenu temu, ali može dosta uprostiti proces biranja imena. Ako je čips npr namenjen starijoj ciljnoj grupi, onda ne bi trebalo da ima neko fancy ime, ako je npr namenjen ljubiteljima fudbala da ga grickaju dok gledaju utakmice, onda moze da se iskoristi ime koje se na neki nacin odnosi na sport itd. Ako je plan da se za par godina izađe van tržišta Srbije, onda treba da ima ime koje neće biti komplikovano za izgovor strancu (ako kažemo teoretski da će brend izaći van srpskog, hrvatskog i-ili bosanskog govornog područja) itd.

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Калиста Pogledaj poruku
    Za koje područje je prvenstveno namenjen? Koji su planovi za proširenje tržišta? Ko je ciljna grupa? Gde će biti pozicioniran na tržištu čipsa u Srbiji? Koje su mu karakteristike po kojima se razlikuje od konkurentskih proizvoda?

Ovo su neka od pitanja koja mogu da pomognu u odabiru pravog imena. Znam da ovo nije konkretan odgovor na postavljenu temu, ali može dosta uprostiti proces biranja imena. Ako je čips npr namenjen starijoj ciljnoj grupi, onda ne bi trebalo da ima neko fancy ime, ako je npr namenjen ljubiteljima fudbala da ga grickaju dok gledaju utakmice, onda moze da se iskoristi ime koje se na neki nacin odnosi na sport itd. Ako je plan da se za par godina izađe van tržišta Srbije, onda treba da ima ime koje neće biti komplikovano za izgovor strancu (ako kažemo teoretski da će brend izaći van srpskog, hrvatskog i-ili bosanskog govornog područja) itd.
    odlicna zapazanja pa sada se planira samo na nasem govornom podrucnju a ciljna grupa deca

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jeloston Pogledaj poruku
    e ovako planiram da pokrenem proizvodnju cipsa i verujte jako je tesko naci neko originalno i zvucno ime pretrazivao sam temu i nema nista odgovarajuce, pa da vas cujem sada mozda ce te biti tvorci buduceg dosta popularnog brenda
    Sve kosta, a narocito dobar brend, a ti bi za dz

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    Sve kosta, a narocito dobar brend, a ti bi za dz
    malo preterujes ako ti nista u trenutku nije palo na pamet nemoj nista ni pisati

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

mogu da ti zavrsim i dobro ime i logo ali ako platis nista od toga da izrabljujes moje one time kreativne ideje

Mislim da je neka dobrotvorna organizacija pa sve kul izlupacu se i za dzabe ali privreda ekonomija nedam bre sinapsu za dzabe ;>
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Slične teme

1. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 12:03
  2. Naziv pesme
    Autor Jedan obican tata u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.11.2008., 18:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku