DPS preti otimanjem 100.000 srpskih nekretnina u CG ako ih stavimo na crnu listu

Sta Srbija treba da uradi ako rezim DPS-a zapleni srpsku imovinu u CG?

  • Objava rata i nasilno rusenje siptarskog rezima u Crnoj Gori

  • Zapleniti imovinu svih crnogorskih drzavljana u Srbiji

  • Treba da im se izvinemo sto su priznali nezavisno Kosovo

  • Dati im jos 1000 stanova u Beogradu

  • Nista ja to ne bi diro?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
BEOGRAD, 13.10.2008

PRESS
VI NAMA SANKCIJE, MI VAMA VIKENDICE

Funkcioner DPS-a Miodrag Vuković upozorava za Press da, ukoliko zvanični Beograd uvede sankcije režimu u Crnoj Gori zbog priznanja Kosova, Srbi neće moći da koriste svoje kuće u ovoj državi!

Režim u Crnoj Gori preti građanima Srbije koji imaju imovinu u ovoj državi da neće moći da je koriste ukoliko Beograd odluči da čelnike vlasti i njihove finansijere stavi na „crnu listu" zbog priznanja nezavisnog Kosova!

Press je objavio da je država Srbija spremna da zabrani ulaz čelnicima režima Mila Đukanovića i njegovim finansijerima zbog sramne odluke da priznaju Kosovo. Zvanični Beograd je naveo da u merama koje će biti primenjene prema Crnoj Gori građani ove zemlje neće trpeti.

Visoki funkcioner vladajuće Demokratske partije socijalista Miodrag Vuković, međutim, kaže za Press da „Crna Gora ne preti nikome", ali se pita „šta će se dogoditi sa imovinom Srba ukoliko se prekinu odnosi dve zemlje".

Vuković: Bojkot je budalaština

- Crna Gora neće uvoditi nikakve kontramere ukoliko Srbija, kako se najavljuje, zabrani članovima crnogorske vlade da uđu u Srbiju, jer verujem da takva odluka nikad neće biti doneta. Ali, ukoliko takva odluka bude doneta, pitam se šta će biti sa oko 60.000 vikendica, koliko se procenjuje da ih ima u Crnoj Gori čiji su vlasnici Srbi? Kako će ljudi dolaziti ovamo ako Beograd prekine svaku saradnju sa Crnom Gorom - pita Vuković.

- Crna Gora nikako nije pričala o konfiskovanju bilo čije imovine! Pitanje kako će Srbi koristiti svoju imovinu u Crnoj Gori ovde nije za nas, već za one koji se zalažu za svaki prekid odnosa sa Crnom Gorom. Pa, pojedini srpski političari pozivaju građane da ne idu na naše more! O tome vam govorim! Ako se bude tako nastavilo, izgleda da niko neće doći ovamo. A to je budalaština - kaže Vuković.

Funkcioner DPS-a dodaje i da je svaka priča o „crnim listama" za predstavnike režima „budalasta politika".

- Ne verujem da će Srbija to uraditi. Takvu ideju nisam čuo od predsednika Srbije Borisa Tadića ili vašeg premijera Mirka Cvetkovića, već samo od Dragana Markovića Palme i ostalih antievropejaca! Dokle god razne palme i bukve budu vodile politiku Srbije umesto normalnih Srba, neće biti dobro! Kod vas palme kratko opstaju i brzo se suše, jer je Srbija kontinentalna, a ne mediteranska zemlja. A vi ih zalivajte, ako želite! Ako ikada prođe ideja ovakvih političara u Srbiji vezanih za neke „crne liste", evo, mi ćemo ozbiljno razmisliti da kupimo tri žirafe da se Palma malo odobrovolji! Šalu na stranu, Srbija ne bi trebalo da obraća pažnju na izjave antievropejaca i ostalih. To već prevazilazi granice pristojnosti - kaže Vuković.

Prozvani lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma, koji je bio ključan igrač u formiranju aktuelne Vlade Srbije na čelu sa DS-om, kaže da će posle ove izjave Vukovića tražiti da se i on stavi na „crnu listu"!

- Gospodin Miodrag Vuković svojim izjavama preti Srbiji i ja mu poručujem da to više ne radi! Srbi su izdržavali Crnu Goru, a on kao da je to zaboravio. Gospodine Vukoviću, vi vrlo dobro znate da svi Srbi koji imaju imovinu u Crnoj Gori, stekli su je teškim radom, za razliku od vas nekoliko političara, koji imate ogromne nekretnine u Srbiji i vrlo dobro znate kako ste zaradili taj novac - ističe za Press Marković.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48957&sectionId=37

---------------------------------------------------------------

sta mislite da srbija treba da uradi ako Crna Gora konfiskuje imovinu srpskih drzavljana ? Ja se razmisljam izmedju zaplene imovine crnogorskih drzavljana u Srbiji i objave rata i nasilnog rusenja siptarskog rezima Mila Djukanovica.
 
BEOGRAD, 13.10.2008


- Ne verujem da će Srbija to uraditi. Takvu ideju nisam čuo od predsednika Srbije Borisa Tadića ili vašeg premijera Mirka Cvetkovića, već samo od Dragana Markovića Palme i ostalih antievropejaca! Dokle god razne palme i bukve budu vodile politiku Srbije umesto normalnih Srba, neće biti dobro! Kod vas palme kratko opstaju i brzo se suše, jer je Srbija kontinentalna, a ne mediteranska zemlja. A vi ih zalivajte, ako želite! Ako ikada prođe ideja ovakvih političara u Srbiji vezanih za neke „crne liste", evo, mi ćemo ozbiljno razmisliti da kupimo tri žirafe da se Palma malo odobrovolji! Šalu na stranu, Srbija ne bi trebalo da obraća pažnju na izjave antievropejaca i ostalih. To već prevazilazi granice pristojnosti - kaže Vuković.



---------------------------------------------------------------

sta mislite da srbija treba da uradi ako Crna Gora konfiskuje imovinu srpskih drzavljana ? Ja se razmisljam izmedju zaplene imovine crnogorskih drzavljana u Srbiji i objave rata i nasilnog rusenja siptarskog rezima Mila Djukanovica.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
ne ozbiljno kao sto rece covek nigde se ne predlaze konfiskacija srpske imovine u CG ,mada ukoliko nasa vlast prva bude pokusavala ovde slicne mere i crnogorci ce imati puno pravo da uzvrate istom merom .
 
Brate, gotivim ja tebe i u mnogo cemu podrzavam ali sada se stvarno preseravas...

sta ja preseravam? vidis li da ovaj preti oduzimanjem imovine srpskih drzavljana u crnoj gori ako im uvedemo sankcije? kaze da crna gora nece postovati ono sto je jedno od najprikosnovenijih prava u svakom demokratski uredjenom drustvu - pravo licne svojine? on kaze da ce drzavljanima srbije ta imovin biti zaplenjena i da ce im biti zabranjeno da je koriste ako DPS-ovcima uvedemo sankcije?
 
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
ne ozbiljno kao sto rece covek nigde se ne predlaze konfiskacija srpske imovine u CG ,mada ukoliko nasa vlast prva bude pokusavala ovde slicne mere i crnogorci ce imati puno pravo da uzvrate istom merom .

a sta znaci "NECETE MOCI DA KORISTITE VASE VIKENDICE U CRNOJ GORI" ? Sta to tebi znaci ako ne ZAPLENA ? Kako mozes nekom da zabranis da koristi svoju imovinu sem da mu je zaplenis?
 
Tužba.
Privatna svojina je neprikosnovena u svakoj zemlji. To ne mogu da urade. Anketa je van svake pameti.
Izvor je takođe vrlo diskutabilan.

sta bre ti pricas? Izvor ti je portparol DPS-a Misko Vukovic . Sto prica Misko to ti Milo Djukanovic misli. I Misko ne kaze nista a da to pre ne odobri sam Djukanovic.

Znaci rezim DPS-a nam direktno porucuje da ce zapleniti imovinu srpskih drzavljana ukoliko im uvedemo sankcije i stavimo ih na crnu listu.
 
sta ja preseravam? vidis li da ovaj preti oduzimanjem imovine srpskih drzavljana u crnoj gori ako im uvedemo sankcije? kaze da crna gora nece postovati ono sto je jedno od najprikosnovenijih prava u svakom demokratski uredjenom drustvu - pravo licne svojine? on kaze da ce drzavljanima srbije ta imovin biti zaplenjena i da ce im biti zabranjeno da je koriste ako DPS-ovcima uvedemo sankcije?

Preseravaš se iz dana u dan. Za mene si ti jedan mali smrdljivi ratni huškač koga treba baciti u neku tamnicu da te gule robijaši dok guliš krompir.
 
a sta znaci "NECETE MOCI DA KORISTITE VASE VIKENDICE U CRNOJ GORI" ? Sta to tebi znaci ako ne ZAPLENA ? Kako mozes nekom da zabranis da koristi svoju imovinu sem da mu je zaplenis?

pa nije rekao da ce oni zabraniti koriscenje nego da ce pogorsanje odnosa dve drzave to koriscenje znatno otezati , jer ako ti sa nekim prekines sve diplomatske odnose i imas izrazito neprijateljski stav , to povlaci i neminovno komplikovanje polozaja onih koji imaju neke interese u toj drugoj drzavi,.Recimo ako u tom inacenju odemo toliko daleko da uvedemo jedni drugima restriktivni vizni rezim ili cak zatvaranje granica i to je vec onemogucavanje koriscenja imovine dole bez konfiskacije .
 
sta ja preseravam? vidis li da ovaj preti oduzimanjem imovine srpskih drzavljana u crnoj gori ako im uvedemo sankcije? kaze da crna gora nece postovati ono sto je jedno od najprikosnovenijih prava u svakom demokratski uredjenom drustvu - pravo licne svojine? on kaze da ce drzavljanima srbije ta imovin biti zaplenjena i da ce im biti zabranjeno da je koriste ako DPS-ovcima uvedemo sankcije?

Brate, to je provokacija. Nije to mislio ozbiljno kao sto to nisu mislili ni nasi kad su pretili DPSovcima.
 
sta bre ti pricas? Izvor ti je portparol DPS-a Misko Vukovic . Sto prica Misko to ti Milo Djukanovic misli. I Misko ne kaze nista a da to pre ne odobri sam Djukanovic.

Znaci rezim DPS-a nam direktno porucuje da ce zapleniti imovinu srpskih drzavljana ukoliko im uvedemo sankcije i stavimo ih na crnu listu.

Jok,treba da ih nagradimo i damo im status "bjelih medjeda" sa Sar-planine?!:whistling:
 
To se nece desiti. Veruj mi...

vidi ti kad vodis drzavu mora da imas spremnu soluciju za savku varijantu. znaci cim je ovaj zapretio drzava srbija tj njena vlast treba da napravi strategiju sta ce srbija da radi ako se to desi.

ne kazem ja da ce se sigurno to desiti, ali cim je ovaj to izrekao znaci da je PRETNJA REALNA i drzava Srbija treba da izradi strategiju tj da odluci STA CE U TOM SLUCAJU CINITI
 
pa nije rekao da ce oni zabraniti koriscenje nego da ce pogorsanje odnosa dve drzave to koriscenje znatno otezati , jer ako ti sa nekim prekines sve diplomatske odnose i imas izrazito neprijateljski stav , to povlaci i neminovno komplikovanje polozaja onih koji imaju neke interese u toj drugoj drzavi,.Recimo ako u tom inacenju odemo toliko daleko da uvedemo jedni drugima restriktivni vizni rezim ili cak zatvaranje granica i to je vec onemogucavanje koriscenja imovine dole bez konfiskacije .

Kasno je sad da se kajes./Pojeo vuk magarca.:(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top