Plakati i grafiti: "CRNOGORŠTINE MARŠ IZ SRBIJE!"...

lima

Aktivan član
Poruka
1.626
VRAĆAJUĆI SE MALOPRE IZ GRADA VIDEO SAM PLAKATE NA KOJIMA PIŠE:

"CRNOGORŠTINE, MARŠ IZ SRBIJE
...pagani kleti, seme vam se... (...tako nešto, nisam zapamtio tačno šta je pisalo...)
..par metara dalje, veliki grafit sa istim tekstom...

Stvarno NE RAZUMEM te organizacije i ljude koji to rade... Šta je cilj toga?! Da se posvadjamo i sa bratskom CG?! Strašno!
 
Mislim da je režim u Podgorici to i priželjkivao da proizvede s priznavanjem Kosova.Već duže vremena u Crnoj Gori se demonizuju Srbi i ovo Milogorcima i odgovara da prikažu nas Srbe u što ružnijem svetlu.S druge strane nama Srbima to nikako ne odgovara jer se stvara još veći jaz sa Crnogorcima i dodatno se otežava položaj Srba u Crnoj Gori. Autori grafita su trebali iskaliti bes ružnim natpisima o Milu,jer ovakvi natpisi upravo njemu idu na vodenicu.
 
Bratska CG ne postoji. Manite se snova.
Ovakvo ponašanje je neukus, loše vaspitanje, prostakluk. Ničemu ne vodi i krajnje je glupavo. Crnogorci su ljudi koji treba u našoj državi da se tretiraju kao i svi ostali. Oni su stranci. Njihova vlada je izabrala put. Volela bih kada bi ljudi naučili da ne posmatraju stvari emotivno. Nema razloga da se bilo kako neko "kažnjava". Stvari samo treba postaviti na pravo mesto, odnosno oni treba da budu tretirani kao stranci. Ne zbog Kosova, već zato što to i jesu. Ne može celograđanstvo jedne države imati dvostruko državljanstvo. Poneko može i treba, možda, ali ne svako. Nismo mi braća i sestre. Dve smo države. Samo bez emocija.
 
Mislim da je režim u Podgorici to i priželjkivao da proizvede s priznavanjem Kosova.Već duže vremena u Crnoj Gori se demonizuju Srbi i ovo Milogorcima i odgovara da prikažu nas Srbe u što ružnijem svetlu.S druge strane nama Srbima to nikako ne odgovara jer se stvara još veći jaz sa Crnogorcima i dodatno se otežava položaj Srba u Crnoj Gori. Autori grafita su trebali iskaliti bes ružnim natpisima o Milu,jer ovakvi natpisi upravo njemu idu na vodenicu.

Sve plitki mozgovi. Sve silni nacionalisti, a niko blage veze sa životom nema. Grafiti su plod budalaštine i nečije neiživljenosti, a ne revolta.

Jerry-evo zaključivanje je na nivou, kao i uvek :lol:
 
Ma CG braca nas odavno muzu, a nashi su i dalje slepi pa idu kod njih na more da se kupaju u govnima, i da vodu dnevno imaju samo 2 sata. Ja sam za to da se svim CG drzavljanima ukinu povlastice i prava koje imaju kao mi, drzavljani Srbije. On je stranac i kao takav treba da ima ista prava kao i ostali stranci. Ti da odesh kod njih da studirash, placash kao Grk, a on ovde mozhe da konkurishe kao gradjanin Srbije i da ide na budzet.
 
Bratska CG ne postoji. Manite se snova.
Ovakvo ponašanje je neukus, loše vaspitanje, prostakluk. Ničemu ne vodi i krajnje je glupavo. Crnogorci su ljudi koji treba u našoj državi da se tretiraju kao i svi ostali. Oni su stranci. Njihova vlada je izabrala put. Volela bih kada bi ljudi naučili da ne posmatraju stvari emotivno. Nema razloga da se bilo kako neko "kažnjava". Stvari samo treba postaviti na pravo mesto, odnosno oni treba da budu tretirani kao stranci. Ne zbog Kosova, već zato što to i jesu. Ne može celograđanstvo jedne države imati dvostruko državljanstvo. Poneko može i treba, možda, ali ne svako. Nismo mi braća i sestre. Dve smo države. Samo bez emocija.

Vrlo jaka teza. Nekada, ipak, postoje posebne okolnosti.

Da li onda i bosanske Srbe tretirati na isti način? U suprotnom, imali bi dvostruke aršine.
 
Mislim da je režim u Podgorici to i priželjkivao da proizvede s priznavanjem Kosova.Već duže vremena u Crnoj Gori se demonizuju Srbi i ovo Milogorcima i odgovara da prikažu nas Srbe u što ružnijem svetlu.S druge strane nama Srbima to nikako ne odgovara jer se stvara još veći jaz sa Crnogorcima i dodatno se otežava položaj Srba u Crnoj Gori. Autori grafita su trebali iskaliti bes ružnim natpisima o Milu,jer ovakvi natpisi upravo njemu idu na vodenicu.

pa burazeru dosta smo mi izigravali bratstvo preko nase grbace.

sve smo bili braca u srbiji a stranci u crnoj gori.

teraj bagru crnogorsku, brat mi je iz crne gore ko je srbin svi ostali su stranci. a ********* su mi krvni neprijatelji i zelim im sve najgore.;
 
kad te izda muz, sestra, brat uvek posmatras stvari emotivno. stvari ne posmatras emotivno jedino ako te izda neko ko ti nista nikada nije ni znacio u zivotu.

zato CRNOGORSTINE MARS IZ SRBIJE

Crnogorstine = pripadnici antisrpskog siptarskog rezima mila djukanovica i njihovi podrzavaoci

I te "CRNOGORŠTINE" kako ih nazivaš su Srbi, Njih treba nacionalno osvestiti ali se to ne radi na ovakav način.Ovakvim porukama će se stvoriti samo još veće mržnja prema nama a otežavamo pozicije Srba u Crnoj Gori kojih ima dosta.
 
Takvi grafiti su budalastina i plitkoumnost malobrojnog (nadam se) dela stanovnistva. Ali tih grafita nebi bilo da nasi politicari nisu izasli u javnost sa izjavama tipa: "Crnogorci su nam zabili noz u ledja!" i "Crnogorski ambasador nije dobrodosao u Srbiju". Da li treba da ispisemo sve zgrade i grafitima Bugari mars iz Srbije, Madjari mars iz Vojvodine itd. posto su njihove zemlje priznale Kosovo. Ne podsecaju li vas takvi grafiti na grafite nacista u periodu 1933-1945
 
E, upravo. Zamisli da se desi da na neki način Srbi u BiH budu preglasani i da se prizna Kosovo. Na stranu to što bi Srbi zemlju grizli, ali ipak, priznanje je priznanje.
Da li bi mi dobili isti tretman?

E sad hipotetika . Da li je Majkl Dzekson osecao majcinsku ili pedofilsku potrebu da podoji onog klinca . Srbi u Crnoj Gori nisu a u BIH jesu konstitutivan narod pa ne postoji mogucnost preglasavanja i donosenja jedne takve odluke bez konsenzusa . A i da se to desi to bi utrlo put nezavisnosti Srpske , pa bi opet dosli na sadasnje stanje , tacniej nista u statusu studenata se ne bi promenilo .
 
kao sto se neslazem sa otcetljenjem cg, pa ni sa `nezavisnoscu` kosova od srbije ni sa buducim previse `autonomnim` statusom vojvodine, isto tako i mislim da je srbija veca i bolja od svih komsija i da pravog proterivanja nije bilo i nece biti, nismo ni strance proterivali za vreme bombardovanja
drzava neka radi sta misli i kako misli, npr moze se u nedodjiji kaznjavati vozac tako sto mu uzmes dokumenta a saljes ga da uplati u banci kaznu, pa to su nama radili prosle godine u cg i pretprosle, i sve na oko u redu al ih destimulises
 
Vrlo jaka teza. Nekada, ipak, postoje posebne okolnosti.

Da li onda i bosanske Srbe tretirati na isti način? U suprotnom, imali bi dvostruke aršine.

Pa ja nemam iluzija. Prvo nikoga ne posmatram kao brata ili sestru, ako nismo u krvnom srodstvu. Mislim da je pozivanje na zajedničku istoriju i krvno srodstvo samo izraz nemoći i nepostojanja prave politike. Ne smatram, dakle, ni Srbe u Bosni braćom. Čemu to? Ovo što su Crnogorci uradili je jadno. Ali besom ili nekim prostaklucima ne pravimo manje zlo, već naprotiv. Pa oni i žele takve reakcije. Žele da se osete važnima. Kao da je bilo bitno nekome šta oni isle o Kosovu. Nije nikome, niti će im to nešto promeniti, ali su se osetili zapostavljeno i evo ih, traže pažnju. Deca. Ali nisu naša briga. Odavno su oni okrenuli leđa i ne shvatam zašto neko očekuje bilo ta drugačije od njih. Ja bih se prema njima ponašala kao prema bilo kome drugom, potpuno jednako. Razmislite malo i shvatićete da Srbija može da ima samo koristi od njihovog odlaska. A ovim ponašanjem, njihovim, daju nam za pravo i u tim besmislicama u kojima smo braća.
Dakle, ako sam dobro shvatila, pitao si da li i Srbe iz Bosne smatram strancima. Smatram. Oni nisu državljani Srbije i stoga su, prostom logikom, stranci. Možemo da imamo bliske odnose, ali nisu u našoj državi i kraj. Čist račun, duga ljubav.
 
VRAĆAJUĆI SE MALOPRE IZ GRADA VIDEO SAM PLAKATE NA KOJIMA PIŠE:

"CRNOGORŠTINE, MARŠ IZ SRBIJE
...pagani kleti, seme vam se... (...tako nešto, nisam zapamtio tačno šta je pisalo...)
..par metara dalje, veliki grafit sa istim tekstom...

Stvarno NE RAZUMEM te organizacije i ljude koji to rade... Šta je cilj toga?! Da se posvadjamo i sa bratskom CG?! Strašno!

Odakle si ??? Iz kog grada? Beograd, Podgorica, Nikšić... Iz Niša nisi, mi nemamo Crnogorce...
 
Pa ********* grade ne samo svoju izmisljenu naciju vec i svoju politicku poziciju na svom nesrpstvu.

Vec godinama smisljeno idu na izazivanje netrpeljivosti prema Crnoj Gori i Crnogorcima po Srbiji, i to im, kao sto vidimo, i uspeva.

a sta po tebi treba da radimo? Oni nam lupaju samare a mi da okrecemo drugi obraz?

kad ce srbija jednom da uzvrati i pokaze bilo kome zube?

dokle cemo da cutimo kao pi*cke i da pustamo da nas vozaju gori 100 puta od nas?
 

Back
Top