Kupovina tehničke robe u supermarketima...
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kupovina tehničke robe u supermarketima...

Ističe se cvele2 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Question Kupovina tehničke robe u supermarketima...

Generalno se tema odnosi na kupovinu kompjuterske opreme u supermarketima tipa TEMPO, Mercator, METRO itd.

Šta vi mislite o tome, koja su vaša iskustva?

* Moje lično mišljenje je NE KUPOVATI tamo. Razloga je mnogo, al ja ću navesti samo neke:
    - Neke od tih trgovina (u ovom slučaju govorim za Tempo) vam uopšte ne daju mogućnost da isprobate proizvod pre kupovine. Daju vam neki tzv. probni period od nekoliko dana da ga vi kod kuće isprobate (ali ga naravno pre toga prvo kupite ), ali čak i kada ga donesete na reklamaciju ima da vas zaebavaju gore nego na šalterima gradske administracije. U suštini garancija se svodi samo na mrtvo slovo na papiru.

- Svi smo (ili bar većina) upoznati za tzv. lažnjake koji se pojavljuju na tržištima. Uzme neka turska firma da napravi neki monitor iz Š klase, prilepi mu nalepnicu Samsung-a i šalje ga u prodaju kao original. Isto izgleda kao original (ili bar približno), al je zato desetkovan što se funkcionalnosti tiče. I još kad ga odnesete u servis, oni vam samo kažu da je lažnjak i da morate da platite opravku, iako je proizvod još u garanciji.
    E sad, lažnjaci se mogu pojaviti bilo gde na tržištu, ali teže da će se naći u izlogu prodavnice direktnog uvoznika koji postoji više godina i koji važi za jednu jaku i ozbiljnu firmu (kao što je npr. Pakom). A sa kojim uvoznicima rade ovi veliki supermarketi? Odakle sve oni nabavljaju robu? To samo oni znaju.

- Takođe se na ovu prethodnu tezu može nadovezati i sl. činjenica: Gledao sam jednu reportažu na TV-u o tome kako se kod nas masovno uvozi i prodaje roba sa lažnom deklaracijom, naročito u velikim lancima prodaje i kod sitnih prodavaca. Nabave neki polovni proizvod koji možda ima neku falinku, srede ga lepo, prelepe mu lažnu deklaracijju kao da je nov proizvod i kao takvog ga i prodaju posle. Bilo je mnogo takvih slučajeva prevare, naročito za klime uređaje.

Iznesite i vi vaše mišljenje.

Pozz

Aktivan član Meda Božanin (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Kupovina tehničke robe u supermarketima...

kad nema kise... dobar je i grad.
    Kad nemas pare... daj sta das.
    firmirana roba je skuplja, vecina svesno kupuje djubre jer sebe lepo zavara da ce u dogledno vreme kupiti kvalitetnije... a kvalitetnije robe sve manje.... firmirano sve manje postoji.

kada sam 2000.g. kupio dvd masinu LG, placena je 400EUR. Za te pare sam mogao da kupim, u isto vreme, najmanje 6-8 kineskih sklopocija i da sam tako uradio, garantovano bi mi danas ostalo jos 2-3 komada. LG, original, radi ali pocinej da stuca... 9 godina je ipak dugo.
    Тандрчак, тандрчак, вретено...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Svaka roba ima svoga kupca!
    Moje mišljenje je da u supermarketima i hipermarketima ne treba kupovati profesionalnu opremu , ali nešto za kućnu upotrebu ako ste nezahtevan korisnik to da. Lično sam imao prilike da vidim i sedim za jednim od tih kompjutera koji je prodat u Ideji (koštao je 18000 dinara sa monitorom bez zvučnika ) , kompjuter je sklopljen u Pakom-u u Beogradu i fino radi , sve je na njoj integrisano i grafika i zvuk i ima prazan PCI-E slot , još jedan slot za dodavanje memorije , dva prazna obična pci slota za dodavanje tv ili neke kartice slične namene , procesor je neka oslabljena varijanta Intela , za gledanje filmova slušanje muzike i rad u wordu ti ne treba ništa jače. monitor je Acer-ov tft wide od 15 inča mali tek da imaš monitor po meni.
    Znači kao što rekoh svaka roba ima svoga kupca , obično su u pitanju stare zalihe robe kod dobavljača , stare preko godinu dana što nisu mogli da prodaju u normalnoj prodaji a sada ne mogu da je prodaju jer je ona praktično zastarela i sada je princiš daj šta daš za nju

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Roba koja se prodaje u supermarketima kupuje se od lokalnih distributera. Dakle, većinu PC konfiguracija koje se prodaju u Metrou, Tempu, Rodiću sklapa par naših najvećih frmi - Comtrade, Pakom, PC Centar. Dakle, ako vam odgovara cena (a često odgovara, prosto zato što kad Tempo kupi 1000 konfiguracija dobija jako dobru cenu, pa im se isplati prodaja sa nižom marginom) onda nema razloga ne kupiti u velikim supermarketima. Takođe, što se servisa tiče, te velike firme koje su supermarketima prodale robu pokrivaju garantni period.

Naravno, treba voditi računa da konfiguracija odgovara potrebama, pogledati sve detaljno - i CPU, i grafičku i sve ostalo. Naročito je povoljna kupovina solo itema, tipa monitori, zvučnici... treba naći model koji odgovara potrebama, pogledati cenu na PC Berzi, uporediti sa cenom u supermarketima, i kupiti tamo gde je jeftinije. Kupovina u malim radnjicama nekad izađe jeftino, ali kad se firma zatvori onda zdravo đaci, evo pre neki dan sam se pošteno namučio da pomognem prijatelju koji je kupio laptop u PC Impulsu, firmi koja je do skora super radila ali je više nema. To se sa megamarketima ipak neće desiti...

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ali ako jedan od tih lokalnih dobavljača pukne i zatvori se, a kupljeni proizvod slučajno ispadne da je bio njihov, onda je svejedno dal je kupljen u njihovoj "maloj radnji" ili u supermarketu.

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ne znam, više ne znam šta je ispravno. Ipak, dosta sam skeptičan prema tim supermarketima. Jese tačno to što je Sizif rekao, ali je delimično tačno i ja što sam rekao na početku. Ma, cene su sada uglavnom svuda iste! Gledao sam baš pre neki dan po gradu malo i našao sam baš dobre monitore za 9-9.500 din. Toliko, a i malo više, su i u Tempu, tako da kupiću lepo kod tih "lokalnih", makar da budem eto miran!

Slične teme

1. Tajni podaci MI 5 u supermarketima u SAD
    Autor mog mora nema.... u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.01.2007., 12:36
  2. odgovor Tehnicke sluzbe !
    Autor dvr u forumu Humor
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.12.2005., 17:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor