Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji

Primećen član propelerhead (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji

Zanima me jedno pravno-imovinsko pitanje. Recimo da se osoba odseli u jednu zapadnoevropsku zemlju,radi i živi tamo dugi niz godina,stekne državljanstvo te zemlje.. U isto vreme ta osoba je i dalje prijavljena u Srbiji,ima zdravstveno osiguranje,imovinu,dobija pozive za glasanje..iako u Srbiju navraća jednom godišnje za praznike. Da li je tako nešto krivično delo,pre svega po pitanju poreza na imovinu i da li je potrebno prijavljivati promenu statusa nadležnim organima?

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji

Citat Original postavio propelerhead Pogledaj poruku
    Zanima me jedno pravno-imovinsko pitanje. Recimo da se osoba odseli u jednu zapadnoevropsku zemlju,radi i živi tamo dugi niz godina,stekne državljanstvo te zemlje.. U isto vreme ta osoba je i dalje prijavljena u Srbiji,ima zdravstveno osiguranje,imovinu,dobija pozive za glasanje..iako u Srbiju navraća jednom godišnje za praznike. Da li je tako nešto krivično delo,pre svega po pitanju poreza na imovinu i da li je potrebno prijavljivati promenu statusa nadležnim organima?
    A na osnovu cega ima ovde zdrvstveno osiguranje ako smatra da krsi zakon posto neplaca porez?

Obećava
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji

kakva provala mislim prijaviti vlastima smesno.
    Ako covek placa sve regularno kakve veze ima,ja sam u inostransrvo a imam dole kafic autootpad i uskoro otvaram i frizerski salon placem sve regulòarno a i ovde sam prijavljem pa sta ovde volim da zivim a srbiju volim je sam se tamo rodio a prijavljen sam i u srbiji i ovde sto znaci da tako niko ne krsi pravila(ako ih ima u srbiji)

Slične teme

1. Kako se živi u Srbiji?
    Autor Waterfall u forumu Politika
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 08.02.2009., 21:54
  2. AMERIKA I DALJE NEDA SRBIJI DA ŽIVI
    Autor nesko101 u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.04.2008., 18:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor