Problem sa modemom

Igman

Obećava
Poruka
55
Nadam se da nisam promasio forum ali problem je u sledecem: Ne mogu da instaliram modem (Agere - softverski)!!!
Do pre par dana je sve bilo OK i onda odjednom modem ne radi. U Device manageru ne vidim modem, ali zato pise nesto PCI... kao kad modem nije instaliran.Kada restartujem sistem Windows vidi taj PCI... i trazi drajvere. Problem je u sledecem
1.Ne mogu da ga instaliram sa diska na kome su njegovi drajveri.
2.Ne mogu da ga instaliram ni sa najnovijim drajverima koje sam kod druga skinuo sa neta (od njega sada i pisem ovo u nadi da ce mi neko pomoci)
3. Kad odem na ono PCI... pa na Update driver, pokazem da updejtuje sa CDa, a Windows kaze da ne moze da pronadje softver.
4 Kada pokusam sa Add New Hardware prijavi mi modem#2 al' ne radi. Menjao sam i portove i instalirao ponovo drajvere za maticnu i nista.

Ako neko ima ideju sta bih mogao da uradim (osim formatiranja i ponovne instalacije sistema) molim neka kaze.
Hvala unapred
 
Kod softverskih modema, u principu, nema klasične instlacije (tipa update driver ili Found new hardware wizard).
Probaj ovako
Ako u Device manageru imaš prikazano neki modem (kao da je instaliran) obriši ga, i/ili ako imaš taj PCI... sa žutim znakom ? ili ! obrisi i njega.
Kad ti se posle restarta pojavi Found new hardware wizard 'zahvali' mu se i klikni na Cancel.
Na CD (ili već gde su) na kome su drajveri potraži .exe fajl kojim se vrši instalacija (najčešće setup.exe ili install.exe).
Posle restarta ponovo bi trebao da ti se pojavi Found new hardware wizard, samo što bi ovog puta treebalo da prepozna i dovrši instalaciju modema.

Pre toga proveri da li postoji fajl delagere.exe (ili nešto slično čiji naziv liči na del*.exe) pokreni ga da bi počistio ostatke postojećeg drajvera (koliko se sećam kad sam imao modem tog tipa taj fajl je postojao i u windows folderu, ali nisam siguran).
 

Back
Top