KAKO ZNATI BOGA

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.209
U životu apsolutno nema tajni. Jedina prepreka na putu spoznaje života i istine o njemu je naša svest.
Da bismo dotakli odgovor biće neophodno doticati se mnogih drugih detalja.
Čovek je kreiran po ugledu na Boga ne kao fizičko biće po svom obličju već on kao Duša po svojim potencijalima koje treba realizovati.
Tajni prolaz ili put do spoznaje Boga su sami snovi, koji pomažu svakom pojedincu da se iz date tačke, uz rešavanje mnogih životnih detalja, vine u najviše duhovne visine. Putovanje u snovima u sledećoj fazi prerasta u svesno tzv, Duša Putovanje višim svetovima, Iza snova kao i iza intuicije stoji sveprisutni i sveznajući Sveti Duh (poznat i pod mnogim drugim imenima u mnogobrojnim drugim religijama).
Na put ka spoznaji Boga neophodno je ovladati svojim emocijama, zagospodariti svojim umom i njegovim negativnim pasijama te dokučiti svest iz koje se dobija duhovno znanje, razumevanje, mudrost ali i duhovna sloboda.
"Znati Boga" je konačni cilj svakog čoveka "Duše".
 
i posta adam dusa ziva,nije mi jasno:dusa putovanje visim svetovima,,dusa bi trbalo da je samo energija koja sacinjava coveka data od boga,dusa nije posebno bice ona je usko vezana za covjeka i njegovu svest ,,sta zelim da kazem covjek kad umre ne nastavlja zivot dusa na nebu vec ona bi vracena tvorcu kao genetski kod i bice vracena ponovo telu kad bog to odluci,odnosno,stvori sve novo po pismu itd
 
Sve teorije o Duši i svrsi života iznošene su na nižim "stupnjevima" svesti čoveka a to znači i onih filozofa i učenjaka koji su ih zastupali. Pa ipak, danas svako od nas ima slobodu da prihvati ono i onakvo učenje koje njemu lično odgovara iz njemu ličnih razloga.
Duša to je svako od nas i kao Duša ja imam svoja tela od kojih nam je najpoznatije ovo fizičko sa kojim se čovek najčešće poistovećuje. U skladu sa tim ja nemam Dušu jer ja to jesam.
Kao Duša imamo pristup sveznanju koji ničim drugim nije ograničen do li našom svešću. Tačnije, mi kao Duša jesmo ta svest koja je u stalnoj ekspanziji. To je jedina suštinska razlika medju ljudima - SVEST.
Kao Duša svako od nas je besmrtan. Kreirani smo na najvišem nivou ili u samom Srcu Boga na čisto duhovnom svetu gde nema ni materije ni energije.
 
Poslednja izmena:
Razmatranje o telu i duhu kao o hardveru i softveru

Isus Hristos je nepropadljivi deo čoveka (softver) dok su Odin i slični bogovi koji su prikazani kao snažni,mišićavi junaci aluzija na propadljivo telo čoveka (hardver). Čak i mit kaže da će Odin na kraju umreti. Nepropadljivi deo opstaje nakon propasti (smrti) tela u Carstvu Nebeskom (na nekom nebeskom serveru), zato svi mudraci tokom vekova tvrde da treba razvijati nepropadljivi deo (dušu) a ne sakupljati materijalno bogatstvo, pošto ono na kraju mora da propadne. Međutim ako neko hoće da postigne uspeh u materijalnom svetu (da sazida kuću i sl.) pa se obraća molitvom Isusu od te priče nema ništa zato što on ne pripada ovom svetu (hardveru) i ta molitva se ne može ostvariti (uzalud dajemo komandu print ako nema štampača jer to neće stvoriti štampač). Molitve za uspeh u materijalnim stvarima mogu se uputiti samo knezu ovog sveta Odinu,Setu i sl. i tad imaju veliku šansu da uspeju. U stvari sve molitve koje se upućuju za materijalni uspeh i jesu upućene knezu ovog sveta, nema veze da li te molitve upućuje hrišćanski sveštenik ili vudu vrač. Znači da kad takozvani Hrišćanski sveštenik čita molitvu za dobru žetvu i sl. on tad prestaje da bude Hristov sveštenik i postaje sveštenik Odina (ma šta on tvrdio za sebe). Isto tako sve molitve upućene za čišćenje i jačanje nematerijalnog dela čoveka (za bolje učenje,za smirenje duše i sl.) jesu molitve koje su upućene Isusu i vrlo lako se primaju (ispunjuju) pošto mi softverom delujemo na promenu softvera, što se lako ostvari.:cool:
 
Razmatranje o telu i duhu kao o hardveru i softveru

Isus Hristos je nepropadljivi deo čoveka (softver) dok su Odin i slični bogovi koji su prikazani kao snažni,mišićavi junaci aluzija na propadljivo telo čoveka (hardver). Čak i mit kaže da će Odin na kraju umreti. Nepropadljivi deo opstaje nakon propasti (smrti) tela u Carstvu Nebeskom (na nekom nebeskom serveru), zato svi mudraci tokom vekova tvrde da treba razvijati nepropadljivi deo (dušu) a ne sakupljati materijalno bogatstvo, pošto ono na kraju mora da propadne. Međutim ako neko hoće da postigne uspeh u materijalnom svetu (da sazida kuću i sl.) pa se obraća molitvom Isusu od te priče nema ništa zato što on ne pripada ovom svetu (hardveru) i ta molitva se ne može ostvariti (uzalud dajemo komandu print ako nema štampača jer to neće stvoriti štampač). Molitve za uspeh u materijalnim stvarima mogu se uputiti samo knezu ovog sveta Odinu,Setu i sl. i tad imaju veliku šansu da uspeju. U stvari sve molitve koje se upućuju za materijalni uspeh i jesu upućene knezu ovog sveta, nema veze da li te molitve upućuje hrišćanski sveštenik ili vudu vrač. Znači da kad takozvani Hrišćanski sveštenik čita molitvu za dobru žetvu i sl. on tad prestaje da bude Hristov sveštenik i postaje sveštenik Odina (ma šta on tvrdio za sebe). Isto tako sve molitve upućene za čišćenje i jačanje nematerijalnog dela čoveka (za bolje učenje,za smirenje duše i sl.) jesu molitve koje su upućene Isusu i vrlo lako se primaju (ispunjuju) pošto mi softverom delujemo na promenu softvera, što se lako ostvari.:cool:

Sve je lepo rečeno. Ostaje samo problem pod kojim operativnim sistemom radiš. Ako imaš Windows treba ti i Dos, a može i samo pod Dosom (da ne kažem Starim OS). Možda je jednostavnije da pređeš na Linux (protestantizam), ako ništa, ne plaća se licenca. :neutral:
 
louiskrstic
Re: KAKO ZNATI BOGA

Sve teorije o Duši i svrsi života iznošene su na nižim "stupnjevima" svesti čoveka a to znači i onih filozofa i učenjaka koji su ih zastupali. Pa ipak, danas svako od nas ima slobodu da prihvati ono i onakvo učenje koje njemu lično odgovara iz njemu ličnih razloga.
Duša to je svako od nas i kao Duša ja imam svoja tela od kojih nam je najpoznatije ovo fizičko sa kojim se čovek najčešće poistovećuje. U skladu sa tim ja nemam Dušu jer ja to jesam.
Kao Duša imamo pristup sveznanju koji ničim drugim nije ograničen do li našom svešću. Tačnije, mi kao Duša jesmo ta svest koja je u stalnoj ekspanziji. To je jedina suštinska razlika medju ljudima - SVEST.
Kao Duša svako od nas je besmrtan. Kreirani smo na najvišem nivou ili u samom Srcu Boga na čisto duhovnom svetu gde nema ni materije ni energije.

Louiskrstić-u koji si bre u smislu da kažem vere.Nikako mi nekako ne ide kontekst ...louiskrstić,Jahve i SVEST.Kada napišeš ...U skladu sa tim ja nemam Dušu jer ja to jesam. to me asocira na nešta poznato ali nikako na ... hriščanstvo.

Malo sam se skoncentrisao na tvoje postiće i zapazio da je osnova tvog mišljenja svest i njena ograničenja.Ako nije tajna,napiši mi koji si u smislu vere...da bismo mogli diskutovati malo ozbiljnije.

:bye:
 
louiskrstic:
Na put ka spoznaji Boga neophodno je ovladati svojim emocijama, zagospodariti svojim umom i njegovim negativnim pasijama te dokučiti svest iz koje se dobija duhovno znanje, razumevanje, mudrost ali i duhovna sloboda.
"Znati Boga" je konačni cilj svakog čoveka "Duše".

Bravo, mislim da si sve vazno ovde rekao. :)
 
Usput, ukoliko bude volje da ostanemo zajedno i prodiskutujemo sigurno će biti tačaka u kojima neće biti slaganja i nemojmo očekivati da drugačije može biti. Ali, još pre pre 25 godina kada su moja istraživanja počela krenuo sam od Biblije. Stihovi koji su me nosili da istrajavam čak i onda kada sam sve pročitano smatrao besmislenim bili su upravo iz Starog Zaveta, "Pametan uči i od mudraca i od ludaka dok onaj drugi ne uči ni od koga."
Ako će naše druženje biti samo po onome što je napisano po mnogim knjigama i učenjima ili po onome što nam nalaže vlastiti um onda nećemo dugo zajedno. Medjutim, ukoliko nas vodi znatiželja i ljubav prema životu i ljudima ali i prema Bogu (ukoliko tako nešto prihvatamo) onda čak i neslaganja neće biti prepreka.
Oni koji budu istrajavali moći će ponešto i sami da eksperimentišu. Samo lični rezultati i saznanja mogu biti dokaz a nikako moje reči. Diskusija i osluškivanje samo reči onih koji pripadaju istoj religiji retko kada će i retko kome doneti nova saznanja. Bog (ako ga pojedinac prihvata) sigurno nije bio naivan da kreira različite religija, pravce i učenja. Svrha je mnogo dublja i veličanstvenija nego što i pretpostavljamo. To je ono što bi trebalo da nas raduje a ne sukobljava i okreće jedne od drugih.
 
Ako bar za tzrenutak prihvatimo da smo mi Duše zapitajmo se šta je to Sveti Duh? Sveti Duh je bio poznat u minulim vremenima u raznim podnebljima i religijama pod raznim imenima a da se nije znalo da se govori o istoj suštini. Neka od tih imena su Shadba, Bani, Logos, Nada, Shadba Dun, Akash Bani, Sultan-ul-Azkar, Kralj Puteva, Ism-i-Azam, Kalam, Kalam-i-Ilahi, Surat Shadba, Ananda Yoga, Anahad Shadba, Vadan, Dhun, Muzika Sfera, Božanstveni Spirit, komforter... Reč, Reč Božja, ECK (ek).
Izvire iz Centra Srca Boga i prostire se kroz sve svetove i univerzume poput radio talasa prožimajući svaki mikron i ovog našeg univerzuma. Nivo vibracija je daleko iznad mogućnosti detekcije instrumentima ali ga mi kao Duša možemo kontaktirati i iskusiti. Jedan od načina komunikacije sa Njim je intuicija i oni koji imaju izraženu intuiciju znaju ili bi trebali znati da su vodjeni direktno "Božjom rukom" za njihovo najviše dobro.
Iza čoveku neshvatljivih tajminga ili slučajnosti koje su se dogadjale u trenucima najveće potrebe stajao je uvek ovaj sveprisutni, sveznajući i svemogući SAveti Duh ili Suština Boga.
Kao Duša ga takodje možemo iskusiti kao Svetlost ili kao Zvuk. Svetlost najčešće može pojedinac iskusiti u predelu čela u vidu kruga, lopte, zvezde ili kog drugog oblika. Boja može biti bela, plava ili koja druga. Oblik i boja zavise od trenutnog stanja svesti osobe. Zvuk čujemo u centru glave tzv, duhovnim uhom i može biti od cvrkuta ptica, zvuka violine, orkestra pa do hujanja vetra...
Iza snova, koje mnogi smatraju primitivizmom ili sujeverjem takodje stoji ova veličanstvena ljubav šapućući nama mnogo toga za naše najviše dobro u pravcu našeg duhovnog razvitka na našem putu prema Bogu.
Ne mali ali ni veliki broj ljudi iskusio je i ljubav Svetoga Duha u svom srcu ili kao toplinu unutar svojih grudi ili možda samo kao toplinu oko sebe.
Jedno je sasvim sigurno, što do sada mnogi jesu pogrešno razumeli, a to je da mi nikada ne možemo upotrebiti ili zloupotrebiti Sveti Duh već jedino On nas može upotrebiti i to za naše najviše dobro. Duša, svako od nas, jeste potencijalna izvorna tačka za ovaj svet. Za to je neophodno imati čisto srce. O ovim vrlinama se u manjoj ili većoj meri govori po mnogim religijama. Pravoslavne ću uputiti na kazivanja Prepodobnog Simeona i Starca Siluana. Za one koji su naklonjeni Budizmu uputiću na rečenicu u kojoj se objašnjava Dharma. Kaže se da je Dahrma pročišćenje Duha Duhom kada se menja etičnost osobe, Ovo znači upravo da je neophodno otvoriti se prema Toku Svetog Duha (što jeste Duh) da bi pročistio nas Dušu (što i jesmo Duh jer smo kao Duša od iste suštine kao i sami Sveti Duh).
 
Poslednja izmena:
luiskrsticu postavio bi ti pitanje ,kakvo je tvoje misljenje o isusu hristu i njegovom ponovnom dolasku na zemlju i vaskrsnucu svih ljudi sto su ranije ziveli na zemlji biblija kaze,da ce neki biti vaskrsnuti radi vecitog zivota a neki radi suda vecnoga, po tvom mislenju mi malo pojasni to coveka,kao dusu i duse davno umrlih pre nas, kolika je uopste svest ljudskog uma i danasnjeg coveka da bi uopste mogao da shvati sta je covjek dusa kako kazes i kakva je uopste njegova uloga u zivotu na zemlji
 
Vjeko 123, nije moja namera da anuliram shvatanja i verovanja drugih ljudi budući da za svakog od nas ima mesta da živi u skladu sa svojim verovanjima. Jedna od najnegativnijih stvari jeste pokušati menjati ili nasilno menjati verovanja drugih. Moja namera je samo da iznesem moja saznanja.
Svojevremeno dok sam proučavao Bibliju i sam sam postavljao pitanja o prihvatljivosti takvih tvrdnji. Pitao sam se da ako danas živi blizu sedam milijardi ljudi, ako uzmemo u obzir da je prostorima ove planete defilovalo nekoliko korenih-rasa i civilizacija to bi sve skupa bio poveliki broj. Gde bi bilo mesta za sve njih na ovoj planeti. Istovremeno ako izvestan broj elemenata danas pripada mome telu a u prošlosti su pripadali mnogim drugim ljudima, ko će od nas imati prednosti kada bi došao taj sudnji dan.
Svakako, lično nisam mogao prihvatiti ideju o takvom vaskrsnuću jer ga nisam ni priželjkivao. Naročito posle mojih prvih iskustava izvan tela, kada sam ga slobodno posmatrao, kao i posle mojih iskustava na višim svetovima. Nemogu Vam govoriri o svojim mišljenjima jer bi to bilo isto kao da Vas neko pita o mišljenju da li Vi dišete vazduh.
Ako Vas uistinu zanima a niste u mogućnosti drugačije stvoriti sliku možda Vam malo pomognem sledećom činjenicom iz nauke. Ako bismo sve atome od kojih je sačinjena ova planeta sabili tako da se oni bukvalno dodiruju svojim jezgrima onda bi se zapremina zemlje sabila na lopticu za ping-pong koju bismo mogli staviti u džep.
Iako nije baš ovako kako ću izneti možete zamisliti da smo mi kao Duša sa svojim finijim telima unutar fizičkog slično vodi koja je upijena sundjerom. Bilo kako bilo, medju onima koji su obuhvaćeni Biblijom bilo je onih koji su dosegli visoka duhovna stanja svesti ali i onih koji su bili daleko od toga.
Hrist nije prezime čoveka koji se zvao Isus već je to stanje svesti koje je dosegao čovek pod imenom Isus. To visoko stanje svesti je ono koje treba svako od nasa dosegnuti da se više ne bi radjao u ovim nižim svetovima. On, Isus, jeste govorio iz tog visokog stanja svesti kada je rekao "Ja sam vaš put i spasenje." Misleći "Ja" visoko stanje svesti koje morate dosegnuti.
 
Teško je držati se striktno postavljene teme a istovremeno reći ono što je neophodno da bi saznanje bilo kompletno.
Da bi svako od nas mogao istinski duhovno uznapredovati neophodno je da prihvati živo učenje te suštine života - Svetog Duha. Budući da je jedno od imena za Sveti Duh Reč ili Reč Božja to nam za početak baca malo više svetla. U Bibliji stoji da ko sluša Reč Božju taj više nikada ne umire. Svakako da su ljudi ovo tumačili onako kako su znali ali suštinski znači da onaj ko se otvori prema Svetom Duhu, Reči Božjoj, koji se pak može iskusiti kao Svetlost ili Zvuk kao što navedoh, taj ima tu neophodnu komunikaciju i takvom pojedincu polako biva podizana svest. Takav biva pročišćavan iznutra.
Neophodno je shvatiti i zašto su minuli duhovni učitelji govorili svojim sledbenicima da su Bogom odabrani što danas ljudi prihvataju da ako slede baš tu religiju da se to odnosi i na njih.
Suštinski Bog jednako voli svakog od nas nezavisno da li smo sledbenici ijedne od religija ili smo tvrdokorni ateisti, kao što sam i sam bio.
Osnovno pravilo ili Zakon je da pojedinac može dosegnuti duhovne visine, mudrost i znanje samo ako sledi živog duhovnog učitelja koji živi u vremenu kada i sam čovek, misleći svako od nas. Podučavanja svih duhovnih učenja odn, učitelja bila su podešena za trenutne potrebe njegovih savremenika i sledbenika prema njihovim stanjima svesti.
Uistinu mi možemoi negovati lep osećaj, reči i ljubav za sve njih ali oni nikome od nas ne mogu pomoći u najširem smislu.
Pitanje ko su pravi duhovni učitelji ostavimo za sledeći put kao i kako oni podučavaju. (Naravno ako bude indikacija da ovo nekoga privlači.)
 

Izvire iz Centra Srca Boga i prostire se kroz sve svetove i univerzume poput radio talasa prožimajući svaki mikron i ovog našeg univerzuma. Nivo vibracija je daleko iznad mogućnosti detekcije instrumentima ali ga mi kao Duša možemo kontaktirati i iskusiti. Jedan od načina komunikacije sa Njim je intuicija i oni koji imaju izraženu intuiciju znaju ili bi trebali znati da su vodjeni direktno "Božjom rukom" za njihovo najviše dobro.

______________

Hrist nije prezime čoveka koji se zvao Isus već je to stanje svesti koje je dosegao čovek pod imenom Isus. To visoko stanje svesti je ono koje treba svako od nasa dosegnuti da se više ne bi radjao u ovim nižim svetovima. On, Isus, jeste govorio iz tog visokog stanja svesti kada je rekao "Ja sam vaš put i spasenje." Misleći "Ja" visoko stanje svesti koje morate dosegnuti.

______________

Da bi svako od nas mogao istinski duhovno uznapredovati neophodno je da prihvati živo učenje te suštine života - Svetog Duha. Budući da je jedno od imena za Sveti Duh Reč ili Reč Božja to nam za početak baca malo više svetla. U Bibliji stoji da ko sluša Reč Božju taj više nikada ne umire. Svakako da su ljudi ovo tumačili onako kako su znali ali suštinski znači da onaj ko se otvori prema Svetom Duhu, Reči Božjoj, koji se pak može iskusiti kao Svetlost ili Zvuk kao što navedoh, taj ima tu neophodnu komunikaciju i takvom pojedincu polako biva podizana svest.
Slažem se u glavnom sa svim što si rekao, posebno citiranim.
 
Sve teorije o Duši i svrsi života iznošene su na nižim "stupnjevima" svesti čoveka a to znači i onih filozofa i učenjaka koji su ih zastupali. Pa ipak, danas svako od nas ima slobodu da prihvati ono i onakvo učenje koje njemu lično odgovara iz njemu ličnih razloga.
Duša to je svako od nas i kao Duša ja imam svoja tela od kojih nam je najpoznatije ovo fizičko sa kojim se čovek najčešće poistovećuje. U skladu sa tim ja nemam Dušu jer ja to jesam.
Kao Duša imamo pristup sveznanju koji ničim drugim nije ograničen do li našom svešću. Tačnije, mi kao Duša jesmo ta svest koja je u stalnoj ekspanziji. To je jedina suštinska razlika medju ljudima - SVEST.
Kao Duša svako od nas je besmrtan. Kreirani smo na najvišem nivou ili u samom Srcu Boga na čisto duhovnom svetu gde nema ni materije ni energije.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7313182&postcount=33

ахам... само када не би била у питању секта... баш се лепо рекламирате:

Toplo preporucujem
Xposed (radnik) - 05-19-2008 12:48
Svima duhovnim tragaocima sajt www.eckankar.org , meni je veoma pomogao..
Pozdrav.

milos_avakum (CSI) - 05-19-2008 13:33
Reklamiranje i ostavljanje linkova drugih stranica nije dozvoljeno.

Usput,ovi koje toplo preporucujes nisu pomogli ni sebi a kamo li nekom drugom.


veran (planinar) - 05-19-2008 14:45
Xposed,
svakako bi ti vise pomoglo da nisi natrapao na taj spiritizam,
međutim, još nije prekasno, bezi od njega glavom bez obzira.

Svako dobro

hugenot1 (Profesor) - 05-19-2008 17:42
Xposed,
Zar ti nije sumnjivo?
Spiritual leader, spiritual seeker, spiritual blessings, spiritual tool kit, spiritual exercises...
dodje mi da mu kažem: „ U redu, covece, u redu, shvatili smo...!”
Čak i maloj deci koja uce srpski, engleski ili koji god jezik,kada pišu sastav, uvek insistiramo: „ izbegavajte ponavljanje!”
...
I da li je dovoljno da nešto nazivamo „ duhovnim ” pa da to bude?
Na primer „ spiritual rat poison” „ spiritual insecticide” „ spiritual prostitute” „ spiritual genocide”...
Cuvaj se, brate, ovi pokusavaju da ti prodaju m... za bubrege!



Neutralni (teolog) - 05-20-2008 04:40
Još jedan „falls prophet” zalutao po interenetupa pokusava da privlaci ljude za sobom u propast. Isprao ti je mozak prjatelju i sada mislis da letis iznad oblacima.

Bez Isusa Hrista i njegovu ljubav i asluge za nas, nema ništa „spiritual” od onoga sto je On ucio i zapisano u ejvadjelju.
On je put istina i zivo, bes njega nema hleba, nebeskog.




 
Eremita, Veritas:Spoznati Boga jeste nešto što nimalo nije lako ali nije nemoguće. Čak je i Isus rekao da je lakše kamili kroz iglene uši nego li što je čoveku do Božjeg Carstva ali nije rekao da je nemoguće.
Rekavši, "Ja sam vaš put i spasenje," mislio je "Ja kao visoka svest Hrist." Budući da Hrist jeste naziv za stanje svesti koje je dosegao čovek (Duša) pod imenom Isus.
Svi minuli duhovni učitelji poput Isusa, Bude, Mohameda, Krišne, Rame...naglašavali su svojim sledbenicima da su Bogom odabrani što i jeste bilo tačno ali samo za one sledbenike koji su sledili njih još za života. Nikako se nije odnosilo na one sledbenike njihovih učenja koji će pristizati u dolazećim vremenima. Otuda i jeste nemoguiće ili gotovo nemoguće dosegnuti visoka stanja svesti i spoznati Boga ako se nema živi duhovni učitelj.
 
Poslednja izmena:
Kada sam završio sa mojim istraživanjima i odlučio napisati knjigu o tome, bukvalno sam pomagan u mojim prikupljanjima podataka i materijala. Buduči da iza intuicije stoji sveprisutni, sveznajući i svemogući Sveti Duh (Suština Boga) to sam podstican i usmeravan u odredjenim pravcima. Negde 1991/92 godine tekla je emisija na studiu B koju je vodio Marko Janković. Nisam je pratio iako sam bio svestan njenog tečenja u dane vikenda. Nisam voleo tadanja politička prepucavanja. Ipak jednog jutra intuicija me podstakla da uključim radio i baš tu emisiju. Samo koji minut kasnije javila se slušateljka rekavši da je psiholog po znaimanju, da je iz Beograda i nastavila, "Imam mogućnost da noću, dok moje telo spava, putujem višim svetovima. Tamo sam srela izvesne svete ljude koji su mi rekli da danas na našoj planeti živi pravi Bog-Čovek i da če u Srbiji početi da bude bolje tek pošto on bude došao u posetu."
Svakako da ona tu informaciju nije dobila u ovom svetu već na jednom višem ali sam ja znao o čemu govori i znao sam za njegovo postojanje budući da sam već bio njegov sledbenik.
Da li ovde ima istine? Nikome nije zabranjeno da uveče pre spavanja uputi molitvu "svom" Bogu i da očekuje i dobije pravi odgovor.
 
luiskrsticu hvala na opsirnom objasnenju,ali ja tu nista nerazumem,valjda je moj mozak previse mali da bi svatio o cemu pricas ,putovanje visim svetovima , voleo bi da napises jedan deo tvoje knjige ,,kako biti svesan, kako kazes o emisiji koju nisi gledao a bio si svesan njenog tecenja itd,,
 
Vjeko 123, nemoj negativno govoriti o svojim kapacitetima i nemoj se naprezati da mnogo toga intelektualizuješ. Upravo prošetah po drugim temema i vidim ogromne hvalisavosti pojedinaca uz veliko negiranje svega ostalog.
Od svog intelektualnog znanja koje možemo imati nemože biti koristi ni izdaleka onoj koju možemo imati ako uspemo iskreno negovati ljubav u svojim srcima.
Pogledaj ovu priču o jednom monahu. Perući tiganje i ostalo posudje stalno je ponavljao, "Bože, pročisti me iznutra onako kao što ja čistim ovo posudje spolja." Negovao je ljubav i pokornost. Ubrzo su ostali monasi počeli dolaziti njemu po savet. Jer, počeo je zračiti mudrost, dobrotu i ljubav.
Hoću vrlo rado ustupiti ti moj rukopis a dotle probaj biti potpuno iskren prema sebi i svojim unutarnjim osećajima. Pitaj sebe i odgovori sebi, Da li istinski voliš život, ljude i Boga? Da li bi istinski voleo spoznati Božje kvalitete? Da li istinbski postoji učenje koje bi mi pomoglo u mom duhovnom razvitku? Nemoj biti lenj pa odvoji po desetak minuta pre spavanja za laganu duhovnu vežbu. Probaj pevušiti onu reč koja je tebi najsvetija u slislu Bo-o-o-og ili Hri-i-i-ist ili ako ti je neka druga religija draža pevuši neku drugu reč. Važno je da nju ti lično doživljavaš kao izražaj ljubavi prema Bogu. Probaj pre te vežbe a pre spavanja postavljati redovno pitanje ili molbu u smislu, "Bože, pokaži mi i pomozi mi da razumem istinu i život onako kakvim stvarno jeste. Vodi me svojom rukom, svojom ljubavi."
Neka ti ne bude teško da zapisuješ svoje snove, svoje naizgled slučajne i neobične dogadjaje u toku dana. Ne žuri za iskustvima već dozvoli da dodju u pravo vreme. Zapisuj svoje snove voli svoje bližnje i ne oglušuj se na njihove potrebe. Uvažbavajući ljubav prema svojim bližnjim mi otvaramop svoje srce da u nas takodje udje veća ljubav i budemo srećniji. Jer, lično možemo dobiti ljubavi od drugih baš onoliko koliko je možemo dati od sebe. Većina čovečanstva vapi za ljubavlju drugih ne shvatajući da je problem u njima samim, u zatvorenosti svoga srca.
Iznosim svoja saznanja ali istovremeno govorim da nekako ne znači da drugi trebaju prihvatati ono učenje i saznanje do kojeg sam ja došao. Sveti Pavle je govorio, "Molite se braćo ali jedino Sveti Duh zna šta vama treba." To je istina koja će važiti do večnosti i koja važi za svako živo biće nezavisno da li je religiozno i koju religiju sledi. Otuda slobodno zamoli da ti se kaže šta je najbolje za tebe lično i onda sledi svoja unutarnja osećanja. šta god da je bez ljubavi se neće moći. "Čujemo se."
Ako baš i želiš probati neku vežbu za putovanje izvan tela doći će to kasnije ali je neophodno da u nama prvo ovlada ljubav.
Postoji i knjiga How I learned Soul Travel od Terrilla Wilsona.
 
Poslednja izmena:

Back
Top