Велика Србија - сан или стварност

Да ли сте за Велику Србију

  • Да

  • Не

  • Не, никако доста нам је ратовања

  • Да, седај у тенк и мрш на Сарајево


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

John McClane

Ističe se
Poruka
2.390
ridzki.gif


Многи Срби, и дан данас, живе у недосањаном сну, сну сваког " великог " Србина, а то е велика Србија. Шта је то, још једна идеологија, још један рат... не знамо, знамо једно било наше, сада је ваше. Често видимо наше политичаре како причају о томе великоме повратку Срба на Косово и Метохију, Републику Српску Крајину, затим неке делове Републике Српске, још једна тзв. визија великога српства. Многе Србенде, себе називају патриотама, е па ја вас питам да ли је патриота неко ко подржава етничко чишћење других народа, или је патриота онај ко живи са оним што он воли и жели и који поштује своје и туђе, или је патриота онај ко просипа шовинистичке идеје... Демократе, Либерали, Радикали, Напредњаци, Републиканци, сви су они исто срање, али шта је ту је Србија је једна све остало су ситнице.
 
ridzki.gif


Многи Срби, и дан данас, живе у недосањаном сну, сну сваког " великог " Србина, а то е велика Србија. Шта је то, још једна идеологија, још један рат... не знамо, знамо једно било наше, сада је ваше. Често видимо наше политичаре како причају о томе великоме повратку Срба на Косово и Метохију, Републику Српску Крајину, затим неке делове Републике Српске, још једна тзв. визија великога српства. Многе Србенде, себе називају патриотама, е па ја вас питам да ли је патриота неко ко подржава етничко чишћење других народа, или је патриота онај ко живи са оним што он воли и жели и који поштује своје и туђе, или је патриота онај ко просипа шовинистичке идеје... Демократе, Либерали, Радикали, Напредњаци, Републиканци, сви су они исто срање, али шта је ту је Србија је једна све остало су ситнице.

O bogo... :banovati:
 
Ne Slavene, nemoj ti misliti, da sam ja za Veliku Srbiju, i tako te stvari, naprotiv, iako sam poreklom iz Republike Srpske, nemam te kako da se adekvatno izrazim namere za takvo što, ja sam ovu temu otvorio, šta je od toga uopšte realno ( ako je realno uopšte ), i da li vredi živeti za to.

Pa ovo nije istorijska tema, već politička. :rtfm:
 
Многи Срби, и дан данас, живе у недосањаном сну, сну сваког " великог " Србина, а то е велика Србија. Шта је то, још једна идеологија, још један рат... не знамо, знамо једно било наше, сада је ваше. Често видимо наше политичаре како причају о томе великоме повратку Срба на Косово и Метохију, Републику Српску Крајину, затим неке делове Републике Српске, још једна тзв. визија великога српства. Многе Србенде, себе називају патриотама, е па ја вас питам да ли је патриота неко ко подржава етничко чишћење других народа, или је патриота онај ко живи са оним што он воли и жели и који поштује своје и туђе, или је патриота онај ко просипа шовинистичке идеје... Демократе, Либерали, Радикали, Напредњаци, Републиканци, сви су они исто срање, али шта је ту је Србија је једна све остало су ситнице.
Супер план. Овако се баш води политика. Преко нета.
Исцртајте границе и обавестите непријатеља да се наоружа...:hahaha:

И да.. Какве ово везе има са историјом? :think:
 
Ta karta uopšte ne ide uz temu Velika Srbija. To nema veze sa velikom Srbijom.... Stavio si SCG + RS + RSK... Velika Srbija je dosta veća!

Pa ni ovo nije baš Velika Srbija, ona je prema mome mišljenju mnogo manja, a ona karta velike Srbije na wikipediji, je po mome mišljenju još veća glupost, pola bivše Juge... ma dajte molim vas, sranje život, a na ovoj karti me zanima koji je to tip, produžio veliku Srbiju za Jajce i Bihaćku Krajinu... u ovoj temi ima mnogo toga istorijskog, tako da tema jeste u neku ruku gledano politička, ali ima i istorijskih elemenata.
 
mislim da uslovno receno moze postojati velika srbija. ali mozda ne na nacin koji bi to neke patrijote pozele.
ima ona prica kada otac na samrti kaze sinu, "sine u svakom kraju napravi kucu"
i mladic je lupao glavu kako da to postigne, a finansije mu nisu dozvoljavale. dok nije naleteo na nekog starca koji mu je objasnio da treba imati prijatelje svugde, i da ce mu vrata tih kuca uvek biti otvorena i...
e sa takvim pristupom srbija bi mogla biti zaista velika.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top