Zbog odluke o priznanju Kosova Dostanić napustio Vardar

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Bivši trener Crvene zvezde Ratko Dostanić nije više šef stručnog štaba skopskog Vardara jer je Makedonija priznala Kosovo, saopšteno je danas u Vranju.

Samo dva sata pošto su skopski mediji saopštili da je Republika Makedonija priznala jednostrano proglašenu državu Kosovo, Dostanić je odlučio da napusti kormilo skopskog kluba.
Nastavak teksta ▼


Dostanić je juče sa suprugom Milom napustio Skoplje, sinoć doputovao u Vranje, a danas održao konferenciju za novinare na kojoj je saopštio razloge odluke.
Prema njegovim rečima u Vardaru je imao izvanredne uslove za rad, ali u zemlji "bratskog makedonskog naroda" nije mogao da prihvati takvu "kukavičku i licemernu odluku" zvaničnog Skoplja.
"Strašno sam povređen kao čovek i smatram da sam doneo apsolutno ispravnu ljudsku odluku, jer sam ovaj politički potez Skoplja doživeo kao udarac nožem u leđa nama Srbima", rekao je Dostanić.
On je objasnio da su jedini motivi njegove odluke činjenica da je Republika Makedonija, priznala samoproklamovanu državu Kosovo.
"Vardar je trenutno prvi tim na tabeli Makedonske lige sa pet bodove prednosti i jednom utakmicom manje. Tamo sam imao divne prijatelje i saradnike, ali je sve to bilo nedovoljno kada sam čuo ovu sramnu odluku", objasnio je Ratko Dostanić.
"Izabrao sam Vranje da pošaljem poruku srpskoj javnosti o mom potezu da napustim Vardar, Skoplje i Makedoniju", rekao je još Dostanić na konferenciji za novinare održanoj u restoranu "Boemi".
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=60531
E ovo su principi, a neko ko tzv. Srbi iz C.Gore koji guslaju o majci Srbiji kad im trebaju studenski domovi i besplatno shkolovanje, a u Milogoriji cute kao mishevi.
 
Nekima su bitniji principi, chast i obraz.
A ne sumnjam da ce ubrzo naci posao negde drugde.

Nekima očigledno principi nisu toliko bitni.
Koliko je velikih i principijelnih Srba nakon priznanja, svakog građanina Crne Gore nazvala hovno crnogorsko?! To je princip?

Ili se princip menja kako se menja vlast u susednoj zemlji.

Gde nam je bio princip, pa da kažemo - Crnogorci, syebali ste nas, to je fakat, ali ste još uvek oni stari Crnogorci koje smo voleli toliko godina...

Princip je, stoga, vrlo relativna stvar...
 
Nekima očigledno principi nisu toliko bitni.
Koliko je velikih i principijelnih Srba nakon priznanja, svakog građanina Crne Gore nazvala hovno crnogorsko?! To je princip?

Ili se princip menja kako se menja vlast u susednoj zemlji.

Gde nam je bio princip, pa da kažemo - Crnogorci, syebali ste nas, to je fakat, ali ste još uvek oni stari Crnogorci koje smo voleli toliko godina...

Princip je, stoga, vrlo relativna stvar...

kako ko :mrgreen:
 
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=60531
E ovo su principi, a neko ko tzv. Srbi iz C.Gore koji guslaju o majci Srbiji kad im trebaju studenski domovi i besplatno shkolovanje, a u Milogoriji cute kao mishevi.

mozda jeste princip, ali ako se razmisli da je on jedan od retkih ako ne i jedini koji je tako sto uradio, a srpskih sportista ima po celoj evropi, onda ne znam sta da mislim o postupku....
 

Back
Top