Crnogorski studenti posle priznavanja

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
STUDENTI
KAO SRBI

Kako smo saznali, posle odluke Vlade Crne Gore da prizna Kosovo, ništa se neće promeniti u statusu crnogorskih studenata.
Oni imaju pravo da konkurišu za upis na budžetske studije, smeštaj u domovima i da koriste sve druge pogodnosti koje imaju i srpski studenti. Niko od nadležnih ne vodi evidenciju koliko se studenata iz Crne Gore školuje na srpskim univerzitetima, ali, prema nekim nezvaničnim procenama, ima ih oko 10.000. (B. B.)
 
STUDENTI
KAO SRBI

Kako smo saznali, posle odluke Vlade Crne Gore da prizna Kosovo, ništa se neće promeniti u statusu crnogorskih studenata.
Oni imaju pravo da konkurišu za upis na budžetske studije, smeštaj u domovima i da koriste sve druge pogodnosti koje imaju i srpski studenti. Niko od nadležnih ne vodi evidenciju koliko se studenata iz Crne Gore školuje na srpskim univerzitetima, ali, prema nekim nezvaničnim procenama, ima ih oko 10.000. (B. B.)

ako imaju u sudu ovjerenu izjavu da se smatraju srbima :rtfm:
 
Meni ovo ništa nije logično.

Ako student iz Gvineje Bisao gde GDP per capita godisnje nije ni 500 dolara može da plati školarinu od par hiljada evra zbgo čega to ne bi mogao i Crnogorac čija država je u znatno boljoj poziciji od mnogih drugih ??? Da je reč o nekom reciprocitetu razumela bih ali naši studenti ne studiraju tamo pa samim tim nema potrebe za takvim ustupcima. I nije mi jasno šta su oni to posebni u odnosu na ostale bivše republike? To što su se "otcjepili" malo kasnije od drugih ne menja ništa i totalno je nefer a oni ne plaćaju a ostali da ...
 
Koji se izjasne kao Srbi,jer u crnoj gori ima puno srba isti uslovi kao Srbima!!!!!!!
A ove druge okrenuti prema crnoj gori i noga u dupe,i nedati im da nizakakve pare studiraju kod nas,imaju oni svoju shiptariju

A da nemas mozda ti ili bilo ko drugi ovdje informaciju koliko studenata iz Crne Gore studira u Srbiji, a da su se izjasnili kao Crnogorci?
 
odavno im je trebalo oduzeti pravo budzetskog studiranja,kao i svim strancima.
nego ako placas porez,imas pravo da se skolujes na budzet.
u suprotnom molim lepo,ostavi prazno mesto domacem studentu koji mozda nema para da plati skolovanje.
koji mazohizam na vlasti i to vec godinama :roll:

i to nema nikakve veze sa priznanjem kosova,vec sa cinjenicom da su oni sada stranci.
 
ljudi moraju se napraviti spiskovi DPS-ovaca i crnogoraca nacijom.

njima ko sto rece delija noga u dupe i zabrana bilo cega u srbiji , a srbima iz crne gore sva prava.

znaci prvo treba poceti od djukanovica njegove porodice rodjaka kao i ostalih clanova vlade crne gore i poslanika DPS i SDP u parlamentu.

njima zabraniti bilo kakav ulazak u srbiju i proglasiti ih nepozeljnim osobama.

treba primenjivati americke metode.
 
odavno im je trebalo oduzeti pravo budzetskog studiranja,kao i svim strancima.
nego ako placas porez,imas pravo da se skolujes na budzet.
u suprotnom molim lepo,ostavi prazno mesto domacem studentu koji mozda nema para da plati skolovanje.
koji mazohizam na vlasti i to vec godinama :roll:

i to nema nikakve veze sa priznanjem kosova,vec sa cinjenicom da su oni sada stranci.


Sushtinska istina..........:ok:
 
odavno im je trebalo oduzeti pravo budzetskog studiranja,kao i svim strancima.
nego ako placas porez,imas pravo da se skolujes na budzet.
u suprotnom molim lepo,ostavi prazno mesto domacem studentu koji mozda nema para da plati skolovanje.
koji mazohizam na vlasti i to vec godinama :roll:

i to nema nikakve veze sa priznanjem kosova,vec sa cinjenicom da su oni sada stranci.

Mozes li mi reci koliko studenata iz Crne Gore studira u Srbiji na budzet, a koliko na samofinansiranje?
 
Mozes li mi reci koliko studenata iz Crne Gore studira u Srbiji na budzet, a koliko na samofinansiranje?
ne znam podatke,ali znam licno dosta crnogorskih studenata koji su na budzetu.
a na budzetu su na racun nekog domaceg studenta koji mozda nema sredstva da sebi priusti i skolarinu i iznajmljivanje stana i zivot u glavnom gradu.
finansiraju ga srpski gradjani i to bez ikakvog razloga i bez da ih neko pita da li zele to da rade.
budzet za najbolje domace studente,a bilo koji stranac na samofinansiranje.

i da je jedan student,opet je na racun jednog domaceg.srbija treba da brine o svojim gradjanima a ne o gradjanima nazovi bratske crne gore.nismo mi svajcarska pa da glumimo crveni krst.
 
Mozes li mi reci koliko studenata iz Crne Gore studira u Srbiji na budzet, a koliko na samofinansiranje?

To sto se većinom sami finansiraju nema veze sa Srbijom već sa tim što masovno dolaze da se zezaju pa posle studiraju po 10 i kusur godina i generalno su puno lošiji studenti od domaćih ;)

A i samofinansiranje za domaće i strane državljane (osim Crnogoraca) se razlikuje za par hiljada eura, ako nisi bio informisan ;)
 
ne znam podatke,ali znam licno dosta crnogorskih studenata koji su na budzetu.
a na budzetu su na racun nekog domaceg studenta koji mozda nema sredstva da sebi priusti i skolarinu i iznajmljivanje stana i zivot u glavnom gradu.
finansiraju ga srpski gradjani i to bez ikakvog razloga i bez da ih neko pita da li zele to da rade.
budzet za najbolje domace studente,a bilo koji stranac na samofinansiranje.

i da je jedan student,opet je na racun jednog domaceg.srbija treba da brine o svojim gradjanima a ne o gradjanima nazovi bratske crne gore.

Pa strani studenti(ukljucijuji i nase posto su i oni sad stranci) ne bi trebalo da budu na budzet. Tako je barem kod nas. Znam masu ljudi iz CG koju su se namjerno pisali kao Srbi da bi upali na budzet:thumbdown:A mozes li mi reci kolika je skolarina? Jeli, kao kod nas, ista za domace i strane studente?
 
To sto se većinom sami finansiraju nema veze sa Srbijom već sa tim što masovno dolaze da se zezaju pa posle studiraju po 10 i kusur godina i generalno su puno lošiji studenti od domaćih ;)

A i samofinansiranje za domaće i strane državljane (osim Crnogoraca) se razlikuje za par hiljada eura, ako nisi bio informisan ;)

Da li su ogranicena mesta za samofinasirajuce domace i posebno strane studente ili i tu uzimaju mesta domacim koji ne upadnu na budzet i spremni su da plate?
 
To sto se većinom sami finansiraju nema veze sa Srbijom već sa tim što masovno dolaze da se zezaju pa posle studiraju po 10 i kusur godina i generalno su puno lošiji studenti od domaćih ;)

A i samofinansiranje za domaće i strane državljane (osim Crnogoraca) se razlikuje za par hiljada eura, ako nisi bio informisan ;)

Neinformisan sam pa zato i pitam. Kod nas je skolarina 500 eura godisnje na drzavne fakultete, a na privatne do 1500 eura. Ista je skolarina i za domace i za strane studente, jedino sto strani studenti nemaju pravo na budzet.
 

Back
Top