Dodik: imam scenario u slučaju da me Lajčak smeni

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da ima pripremljen scenario u slučaju da ga visoki predstavnik u BiH "pod pritiskom smeni" i najavio mogućnost da u tom slučaju "povede RS u samostalnost".

U intervjuu Televiziji RS on je najavio i da će institucije RS pokrenuti proces revidiranja do sada prenetih nadležnosti sa entiteta na državni nivo, s ciljem da se Savet ministara BiH svede na tri ministarstva kako je to definisano Dejtonskim sporazumom.

Dodik je rekao da bi u slučaju njegove smene pred zgradu Vlade RS u Banjaluci verovatno došle međunarodne trupe i tenkovi da ga spreče da dođe na posao.

"Verovatno bih se s njima pogurao, a vi novinari bi to snimili. Onda bi otišao stotinu metara dalje i održao sednicu Vlade RS i suspendovao sve zakone BiH", dodao je premijer RS.

On je rekao da bi "onda organizovao nevladinu organizaciju, čiji bi bio predsednik, i poveo RS u samostalnost".

"Ako neko hoće da se igra, neka se igra", rekao je Dodik.
 
Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da ima pripremljen scenario u slučaju da ga visoki predstavnik u BiH "pod pritiskom smeni" i najavio mogućnost da u tom slučaju "povede RS u samostalnost".

eto ipak je onda Mesić bio u pravo :idea:

Der Spiegel: Mesić upozorava Europu na novi mogući balkanski konflikt

Predsjednik Mesić ocijenio je u razgovoru za Der Spiegel kako je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik "novi Milošević", upozorivši Europu na opasnost od novog rata na Balkanu. Ako bi se odcijepila Republika Srpska, to bi učinili i bosanski Hrvati i priključili se susjednoj Hrvatskoj "što je vrlo opasno", kaže Mesić. Dodaje kako bi novi sukob u BiH vjerojatno rezultirao stvaranjem islamske državice, "europske Palestine" koja bi, "kako bi preživjela", bila upućena na "podršku fundamentalističkih režima i suradnju s radikalnim islamistima", a "Sarajevo bi postalo središte terorizma". Nazivajući Dodika "novim Miloševićem", rekao je da "njegovo djelo, Republika Srpska utemeljena na etničkim čišćenjima i genocidu, i dalje živi", a on "provodi istu politiku kao negdašnji beogradski vlastodržac".

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,10,9,,136407.jl
evo nam novog Zlo8e ovaj put iz Banja Luke:eek::roll:
 
па не знам шта друго да кажем. сада је најмање време да се такви потези повлаче.ја сам прекодрински србин и нимало ми се не свиђа ово.а месић се нешто много почео да брине за базнију .ко да нема проблема довољно код куће.срећом га ови други не зарезују много а он би јадан изгледа хтјео да себе стави на водеће место међу лидерима региона.нико му се за ништа не обраћа па му је прорадила сујета. али мислим да ће му то тешко ићи јер велику тројку тешко ко може да достигне.на срећу.
 
razmisli sta si ti govorio o mesicu, a sta ja:rtfm::rtfm::rtfm:

ademe mojNe da se nerviraš bre;)...čuvaj srce;)....pala ponuda na tržištu organa:rumenko:...teška vremena:(...recesija:(....pad berzi u svetu:(....bankrot Islanda:(....izumiranje sibirskih tigrova:(....globalno zagrevanje:(...odlazi sve u param parćat:(:(:(
;):cool::mrgreen:

šta sam ja govorio a šta ti? podseti me...čuj ja sam ti "na vratima" čoveka u godinama...nemogu ni ja sve pamtit:mrgreen::lol:
 
ademe mojNe da se nerviraš bre;)...čuvaj srce;)....pala ponuda na tržištu organa:rumenko:...teška vremena:(...recesija:(....pad berzi u svetu:(....bankrot Islanda:(....izumiranje sibirskih tigrova:(....globalno zagrevanje:(...odlazi sve u param parćat:(:(:(
;):cool::mrgreen:

šta sam ja govorio a šta ti? podseti me...čuj ja sam ti "na vratima" čoveka u godinama...nemogu ni ja sve pamtit:mrgreen::lol:

ma premator sam ja da bih se nervirao na forumu...mada zlu ne trebalo imam malo rezerve
ali ako dobro pamtim ti nisi nesto ljubitelj mesica, niti ga cenis kao politicara ili coveka.
dok sam ja uvek potencirao da je jedini pravi politicar na ovim prostorima.
 
ma premator sam ja da bih se nervirao na forumu...mada zlu ne trebalo imam malo rezerve
ali ako dobro pamtim ti nisi nesto ljubitelj mesica, niti ga cenis kao politicara ili coveka.
dok sam ja uvek potencirao da je jedini pravi politicar na ovim prostorima.
:rotf::dash::rotf::dash::rotf:

kako ti se moglo to desiti da me zameniš sa onim bošnjakistancem Kroacijom:eek:
on ga ne ceni...
uf ademe ademe...vreme ti je za malo prileć:mrgreen::lol::cool:
 
има се ,може се. али кад све сагледам ипак су ови из базније још јаднији од политичара који воде српску.имају донације неколико пута веће него српска па опет су у *****.и српска је , ни приближно ко ови.не знам опште како их херцеговци трпе.
 
Predsjednik Mesić ocijenio je u razgovoru za Der Spiegel kako je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik "novi Milošević", upozorivši Europu na opasnost od novog rata na Balkanu. Ako bi se odcijepila Republika Srpska, to bi učinili i bosanski Hrvati i priključili se susjednoj Hrvatskoj "što je vrlo opasno", kaže Mesić. Dodaje kako bi novi sukob u BiH vjerojatno rezultirao stvaranjem islamske državice, "europske Palestine" koja bi, "kako bi preživjela", bila upućena na "podršku fundamentalističkih režima i suradnju s radikalnim islamistima", a "Sarajevo bi postalo središte terorizma"

Balkane, Balkane, Balkane moj
budi mi silan i dobro mi stoj.....

:mrgreen::lol:
 

Back
Top