NAPAJANJE

ficus:
Da li neko zna kakva su ANS napajanja od 400W i koliko to od 400W zaista ima vati.

Koliko ja znam oni daju 2 godine garancije (neki dileri se toga ne pridrzavaju) tako da bi to ipak trebalo da govori o nekoj dugovecnosti! A inace imaju dovoljno vati da zadovolje tvoje potrebe.
 
Nikako 300W to je malo.Radice ti solidno ako imas integrisan zvuk i grafiku ali kad pocnes da dodajes radice sve losije i na kraju moze da ti crkne. Bar je kod mene tako bilo na P4 :?
 
Pozdrav,

Evo ovako:
Ne razumem ljude koji se loze (ne mislim na tebe) na
te silne WATE a ne znaju ni sta je to al samo da je sto vise. Cinjenica je da je napajanje bitan deo racunara,da treba da mu obeybedi stabilne napone pri radu,i da zastiti hardware od svog crkavanja.
Nazalost ANS ne spada u slavno napajanje osim ako imas neki dodatni stabilizator ili UPS.
Obicno su to napajanja sa losim ELEKTROLITIMA a oni su najbitniji faktor kod stabilnosti napona.
To sa Watima je malo bitno osim ako neces da kacis
i TA pec na kompijuter, nije nebitno ali najvise zavisi sta imas u kucistu. Ako imas standardno HDD,CD,PLOCA,CPU 300W je puna kapa. Sustina je u tome da je bitnije koje su komponente u napajanju nego koliko je WATI, a dobre komponente tj. delove stavljaju samo poznati proizvodjaci npr MACASE,IBM
To je to. NA napajanju moze svasta da pise ali koliko
mozes da ga opteretis saznas uglavnom kad probas.
Primer toga je moj rad sa racunarima vise od 10 godina i nijedno mi napajanje nije crklo zbog preopterecenja! Razmisli i sretan rad. Pozdrav Sale
 
Ti 'vati' na napajanjima pokazuju koliko vati u jednom peak-u (znaci tren... kad bi vukao jedan minut toliko struje, crklo bi napajanje) napajanje moze da povukne a da ne izgori (ili mu izgori osigurac)... 400W je isuvise ambiciozno za cenu koliko kosta ANS, tako da mislim da u realnosti ako nesto povuce 400W (recimo ploca sa 4 Prescott-a na 3.4 GHz ;) na CPU-burn estu) to napajanje ce riknuti k'o od sale (i usput potencijalno s'ebati pola masine)... Ti vati

Jednostavno, kol'ko para tolko muzike... S' druge strane, moze se potpisati da ce MACASE ili Chieftec iste snage izvuci 400W u peak-levelu, pa i vise...

A druga strana je stabilnost napona... Kod no-name i 'low'-name proizvodjaca, napon ume tako da varira da je prosto visoko rizicna operacija staviti takvo napajanje u kuciste...

I na kraju, napajanje je, pored maticne ploce i sistema hladjenja, najvaznija komponenta za stabilnost sistema i zasigurno ne treba skrtariti na njoj... Uzmi MACASE ili Chieftec, i neces pogresiti... Vrede ulozenog novca!
 
Incognito:
Ti 'vati' na napajanjima pokazuju koliko vati u jednom peak-u (znaci tren... kad bi vukao jedan minut toliko struje, crklo bi napajanje) napajanje moze da povukne a da ne izgori (ili mu izgori osigurac)... 400W je isuvise ambiciozno za cenu koliko kosta ANS, tako da mislim da u realnosti ako nesto povuce 400W (recimo ploca sa 4 Prescott-a na 3.4 GHz ;) na CPU-burn estu) to napajanje ce riknuti k'o od sale (i usput potencijalno s'ebati pola masine)... Ti vati

Jednostavno, kol'ko para tolko muzike... S' druge strane, moze se potpisati da ce MACASE ili Chieftec iste snage izvuci 400W u peak-levelu, pa i vise...

A druga strana je stabilnost napona... Kod no-name i 'low'-name proizvodjaca, napon ume tako da varira da je prosto visoko rizicna operacija staviti takvo napajanje u kuciste...

I na kraju, napajanje je, pored maticne ploce i sistema hladjenja, najvaznija komponenta za stabilnost sistema i zasigurno ne treba skrtariti na njoj... Uzmi MACASE ili Chieftec, i neces pogresiti... Vrede ulozenog novca!

Ako cemo tako, Enermax je bog i za Macasy i za Chieftec...
 
rastamann:
Ako cemo tako, Enermax je bog i za Macasy i za Chieftec...

Jeste, ali dobar Enermax kosta onoliko koliko lik koji se raspituje o ANS-u ne bi ni u ludilu dao... Da ne pominjem da one 'kucne' primerke Enermax-a tesko da iko moze naci na nasem trzistu... Recimo jedan od slabijih Enermax-a, EG365AX-VE, od 'tricavih' 350W total snage, kosta 'samo' 90€... Za upola toliko ce naci isti Chieftec ili MACASE (dobro, on je malo skuplji), koji ce sasvim zadovoljiti potrebe masine...

A da ne pominjemo bezobrazna Enermax napajanja tipa onog masivnog sa 2AC ulaza, ERM2400H (400W), koji kosta 'evro i kusur po vatu'...

Uostalom, zar bi ti stavio takvo napajanje na masinu za igrice, kakva je namena 80% kompjutera prodati kod nas?
 
rastamann:
Ako cemo tako, Enermax je bog i za Macasy i za Chieftec...

Pa mislim, ako ćemo tako... TDL NetExpress napajanja su "kongres bogova" za Enermax. Pa šta!? Čovek (incognito) je lepo rekao čoveku za napajanja koja mogu da se kupe kod nas, a nisu isuviše skupa. Primera radi NetExpress koštaju prosečno oko 800 dolara. I šta sad? Pa što da kupujemo Chieftec, ANS, Macase, Leadman kad možemo TDL koji košta ko prosečni srpski auto?

Mislim, daj bre...
 
moje chieftec od 300W napaja asus a7n8e-deluxe+barton 2600+graficka+muz+tv+ventilatori+modem+optika+hardovi i sve radi bez problema.nezaboravite da u siromasnoj zemji zive siromasni ljudi...
 
StORM48:
rastamann:
Ako cemo tako, Enermax je bog i za Macasy i za Chieftec...

Pa mislim, ako ćemo tako... TDL NetExpress napajanja su "kongres bogova" za Enermax. Pa šta!? Čovek (incognito) je lepo rekao čoveku za napajanja koja mogu da se kupe kod nas, a nisu isuviše skupa. Primera radi NetExpress koštaju prosečno oko 800 dolara. I šta sad? Pa što da kupujemo Chieftec, ANS, Macase, Leadman kad možemo TDL koji košta ko prosečni srpski auto?

Mislim, daj bre...

Prvo, kojih 90€????
Kod mene je taj Enermax 63€
Drugo, da, stavio bih u mashinu za igranje Enermax-a.uostalom, na mojoj mashini je Enermax...
Trece, samo kod nas je u modi kupovina napajanja od 15€.Ljudi ne razmishljaju na duze staze...
Chetvrto, STORM, ne podcenjuj moje znanje, nisam neko ko lupeta bezveze, pa ti hocesh da pokazesh da si pametnica, pricham o tome da chovek u ovom trenutku moze priushtiti sebi Enermax-a...
 
63e?
Pa lepo. A pitaj negde (ako nemaš kojim slučajem) koliko košta ANS za koji se on raspituje, pa ćeš dobiti odgovor da li je spreman da plati tih 63e.

Nevezano za temu, hvala na prozivci, zaista ne znam ko se ovde pravi pametan, kada Incognito lepo kaže čoveku šta je dobro za njega, a onda se pojaviš ti i pronađeš toplu vodu kako je napajanje koje je duplo skuplje od Chiefteca "bog" za dotični itd. Kao tobože, Chieftec je sranye. Ton kojim si to rekao uopšte nije zvučao samo kao konstatacija. Dalje, ni jednom nisam rekao da lupetaš (jer ne mislim tako), ali je tvoj odgovor bio malo prepotentan.

Uopšte ne želim da se upuštam u dalje rasprave. Sigurno je, međutim, da nemaju svi želju da kupe Silicon Graphics samo zato što je najbolji. To je suština.

Loše je kupovati škart, ali ništa bolje nije ni kupovina "ferarija" za vožnju po Beogradu, ako zaista nemate razlog za to. Enermax, bez obzira što mu je cena pala, ipak iznosi 15 ili više % prosečne konfiguracije. On jeste u našim uslovima nešto najbolje što se može kupiti, ali je više nego dovoljna alternativa , već 100 puta pominjani, Chieftec.

Hvala.
 

Back
Top