Uticaj drugih na partnera?

elekta

Aktivan član
Poruka
1.610
Kako se ponasati kada primijetite da osoba iz porodice partnera ima prilicno jak uticaj na njega. (u smislu sve sto ta osoba kaze je vazno,pametno..uvjek je u toku stvari,sve najbolje zna itd:eek:....) a vi pritom ne dijelite zivotne stavove niti vam se svidja zivotni stil te osobe....ponasanje,cak ni njen outfit!O inteligenciji koja se forsira tek smatrate da je average..I to ste nenametljivo ali prilicno jasno stavili do znanja svom partneru, toj osobi nijeste jer je nijeste imali cast upoznati.A definitivno nemate ni zelju jer samokontrola vam u zadnje vrijeme nije kao sto je bila,i boli vas uvo za dosta stvari a pogotovu za neke lazno fine odnose, pa vam se moze desit da je u sred diskusije prekinete sa jednim zblanutim :what bullshit you talking about???

Da li je neko imao slicno iskustvo?
 
Pa, uvek sam se zabavljala sa muskarcima koji imaju svoje ja, ali to je mach sa dve ostrice. Ako je mama u pitanju i huskash ga protiv nje, procices uzasno.. Posto joj je iq prosecan, ti uradi nesto pametno.. Budi lukava.. Svi muskarci imaju fore na koje padaju, ako su neke obicne stvari u pitanju, tako ga pridobij, ne kao emocionalno uslovnjavanje suze and co, nego mali zenski trikovi.. Ja im ponekad sapnem tiho ono sto zele da cuju i ostvarim kasnije.. iako ne ostvaris imaju nadu.. Probaj nesto.. A ta osoba bi trebalo da sama zna, ali posto ne zna na svom nivou dostojanstveno i kulturno joj objasnim da nije potrebno da bude mirodjija..
 
Ako ga voliš, psihički se pripremi za mnooogo maltretiranja i trpljenja.
Ali, ja ti to ne bih preporučila. Savetovala bih nešto drugo: prekini to dok je još vreme, jer ćeš posle krv p.i.šati, ma kožu će ti oljuštiti...

Trast mi, znam o čemu pričam :neutral:
Promeniti ga nećeš, u to budi sigurna!
 
Pa, uvek sam se zabavljala sa muskarcima koji imaju svoje ja, ali to je mach sa dve ostrice. Ako je mama u pitanju i huskash ga protiv nje, procices uzasno.. Posto joj je iq prosecan, ti uradi nesto pametno.. Budi lukava.. Svi muskarci imaju fore na koje padaju, ako su neke obicne stvari u pitanju, tako ga pridobij, ne kao emocionalno uslovnjavanje suze and co, nego mali zenski trikovi.. Ja im ponekad sapnem tiho ono sto zele da cuju i ostvarim kasnije.. iako ne ostvaris imaju nadu.. Probaj nesto.. A ta osoba bi trebalo da sama zna, ali posto ne zna na svom nivou dostojanstveno i kulturno joj objasnim da nije potrebno da bude mirodjija..

Suze i moljakanje uvek proizvedu kontra efekat kod mene od ocekivanog :thumbdown:
 
Kako se ponasati kada primijetite da osoba iz porodice partnera ima prilicno jak uticaj na njega. (u smislu sve sto ta osoba kaze je vazno,pametno..uvjek je u toku stvari,sve najbolje zna itd:eek:....) a vi pritom ne dijelite zivotne stavove niti vam se svidja zivotni stil te osobe....ponasanje,cak ni njen outfit!O inteligenciji koja se forsira tek smatrate da je average..I to ste nenametljivo ali prilicno jasno stavili do znanja svom partneru, toj osobi nijeste jer je nijeste imali cast upoznati.A definitivno nemate ni zelju jer samokontrola vam u zadnje vrijeme nije kao sto je bila,i boli vas uvo za dosta stvari a pogotovu za neke lazno fine odnose, pa vam se moze desit da je u sred diskusije prekinete sa jednim zblanutim :what bullshit you talking about???

Da li je neko imao slicno iskustvo?

imala sam. tu nema svadje ni raspravljanja, ni ubedjivanja ni dokazivanja.
moras da budes diplomata i da mu polako serviras drugaciju viziju zivota (od te osobe). i da logicki miniras njene stavove, sve kul i normalno.
u suprotnom bi samo zapocela rat koji bi se lose zavrsio po tebe.

ps. kad on citira tu osobu, sa onim amin na kraju, svoju argumentaciju protiv moras poceti recenicom: da, jeste to donekle tako, ALI...
 
Kako se ponasati kada primijetite da osoba iz porodice partnera ima prilicno jak uticaj na njega. (u smislu sve sto ta osoba kaze je vazno,pametno..uvjek je u toku stvari,sve najbolje zna itd:eek:....) a vi pritom ne dijelite zivotne stavove niti vam se svidja zivotni stil te osobe....ponasanje,cak ni njen outfit!O inteligenciji koja se forsira tek smatrate da je average..I to ste nenametljivo ali prilicno jasno stavili do znanja svom partneru, toj osobi nijeste jer je nijeste imali cast upoznati.A definitivno nemate ni zelju jer samokontrola vam u zadnje vrijeme nije kao sto je bila,i boli vas uvo za dosta stvari a pogotovu za neke lazno fine odnose, pa vam se moze desit da je u sred diskusije prekinete sa jednim zblanutim :what bullshit you talking about???

Da li je neko imao slicno iskustvo?

Been there. Done that. I nije mi se dopalo da se kombinujem sa dve osobe (umesto sa jednom). Jednostavno, kad je neko sklon uticajima nema mu pomoći. Jer kada se rešiš jednog njegovog idola, naiđe drugi pa treći i tako u nedogled. A to je smorno. Zašto gubiti nervne ćelije na nekog ko ne ume ni da misli samostalno?
 
Pa, uvek sam se zabavljala sa muskarcima koji imaju svoje ja, ali to je mach sa dve ostrice. Ako je mama u pitanju i huskash ga protiv nje, procices uzasno..j objasnim da nije potrebno da bude mirodjija..

nije majka.
ja ne znam da huskam ja da to i treba da uradim ne bih umjela.smatram da svaki nepozvan komentar o nekoj osobi govori vise o osobi koja ga daje pa slabo komentarisem.samo se tako u sebi iscudjavam glupoderinama.
 
Pa, uvek sam se zabavljala sa muskarcima koji imaju svoje ja, ali to je mach sa dve ostrice. Ako je mama u pitanju i huskash ga protiv nje, procices uzasno.. Posto joj je iq prosecan, ti uradi nesto pametno.. Budi lukava.. Svi muskarci imaju fore na koje padaju, ako su neke obicne stvari u pitanju, tako ga pridobij, ne kao emocionalno uslovnjavanje suze and co, nego mali zenski trikovi.. Ja im ponekad sapnem tiho ono sto zele da cuju i ostvarim kasnije.. iako ne ostvaris imaju nadu.. Probaj nesto.. A ta osoba bi trebalo da sama zna, ali posto ne zna na svom nivou dostojanstveno i kulturno joj objasnim da nije potrebno da bude mirodjija..

e...gde mogu naci tako naivnu zenu :eek:
 

Back
Top