Problem oko sporog rada racunara

Nemke16

Zainteresovan član
Poruka
409
Imam konfiguraciju:
Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)
RADEON 9600 Series (256 MB)
1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Sve je usporenu sobzirom na konfiguraciju.
Da bi mi se sistem podigao treba mi od 5-7 minuta ( imam XP ) to je primer.
Da li je neko ima slican problem
Cuo sam da je mozda problem u biosu

Maticna ploca je:
Intel 875/865/848P
 
Poslednja izmena od moderatora:
E slusaj ovamo!!! Imao sam problem iste prirode pri renstalaciji takve masine i posle treceg reinstaliranja sam uklavirio u cemu je stva!!! Pri instaliranju drajvera za plocu ni slucajno nesmes da dozvolis da se instaliraju drajveri za BUS MASTER posto vindows sam postavi genericke drajvere, pa kad ga ti jos postavis sa diska oni se medjusobno nemoguce kolju!!!!
Eto ti resenja ali moras ponovo da ga reinstaliras i obrati paznju pri postavljanju drajvera!!!
Pozzz
 
@Nemke16

Najpre proveri da u računaru nemaš neku štetočinu, znači anti-virusnim i anti-spyware programima i to iz Safe Moda. Zatim iz StartUp-a poisključi sve one programe koji nisu potrebni da se podižu zajedno sa Windows-om, a što se servisa tiče, ako ne znaš o čemu se tu radi bolje ne diraj ništa. Nekim programom za čišćenje junk, temporary i recent fajlova (CCleaner) takođe pređi komp, a onda, ukoliko već nemaš neki od programa za optimizaciju Wina, pokušaj da nađeš i skineš recimo, TuneUp Utilities, Windows Doctor, PC Booster... (mogu se naći i u portable verziji) i njima probaj da popraviš performanse svom kompu.

I još nešto, brzina rada kompa takođe dosta zavisi i od toga koliko imaš instaliranih programa i igrica, koliko ti je hard disk pun, da li radiš defragmentaciju diska itd.
 
Trebao bi da formatiras disk pre instalacije , preporucujem ti da instaliras Win XP Sp3 Performance , dosta dobro radi , uradi preko norton ghost-a bekap fajlova ( imas ga na hirens boot cd-u ) , iz startapa iskljuci sve osim antivirusa i neke male aplikacije tipa utorrent , recnik itd ...
 
ovo odradi sto ti je DekiM preporucio

@Nemke16

Najpre proveri da u računaru nemaš neku štetočinu, znači anti-virusnim i anti-spyware programima i to iz Safe Moda. Zatim iz StartUp-a poisključi sve one programe koji nisu potrebni da se podižu zajedno sa Windows-om, a što se servisa tiče, ako ne znaš o čemu se tu radi bolje ne diraj ništa. Nekim programom za čišćenje junk, temporary i recent fajlova (CCleaner) takođe pređi komp, a onda, ukoliko već nemaš neki od programa za optimizaciju Wina, pokušaj da nađeš i skineš recimo, TuneUp Utilities, Windows Doctor, PC Booster... (mogu se naći i u portable verziji) i njima probaj da popraviš performanse svom kompu.

I još nešto, brzina rada kompa takođe dosta zavisi i od toga koliko imaš instaliranih programa i igrica, koliko ti je hard disk pun, da li radiš defragmentaciju diska itd.


pre par godina sam imao slican problem,dva-tri puta sam radio mesecno reinstal wina ali nikada nisam po zavrsetku wina instal.prvo AV tako da mi je total kom.koji sam imao dugo god.na hardu bio zar Win32.jeffom koji me je j****vao.

i proveri dali ti mem.radi kako treba
 
Autorun >> Start->run->msconfig , pronadji tab startup.

Nego da vidimo...sistem ti dakle definitvno svez i nemas nista instalirano. Onda bi startup trebao biti prakticno prazan.
Proveri temperaturu. ;) To je bar lako.
Onda skeniraj komp jer je mozda neka stetocina ostala na drugoj particiji....ko zna...

Vidi to pa nam javi ;)
 
Који ти је хард диск и колико је стар? Пошто видим да си то заборавио да напишеш... Можда је на издисају... А пошто видим да не познајеш материју позови неког другара који се мало боље разуме у компове... И да какво ти је напајање... Дизање вина по 7 8 минута није нормално... Виђао сам такве случајеве кад прсне напајање... Пробај да промениш напајање на хард диску тј. стави га на другу грану... (Мада то на крају све иде на једно место)...
 
Pa da,prikacen na lan. ;) Mislis da je to problem?
Pa moze da bude...treba da ga iskljuci iz struje najmanje 10 sec pa da proba ponovo...
Dalje treba da ima aktuelne(najnovije)software za router...da li ima vise antivirusnih,Firewalla,antispy programa...
Na dva nacina moze windows start dosta da se skrati:
1)start/run/regedit...pa onda u HKEY_LOCAL_MACHINE>>SOFTWARE>>Microsoft,NEU/i neznam kako se to zove na engleskom i onda sa desnim klikom na DfrgBootOptimizeFunction stavis Y da bi funkciju u Registry aktivirao
2)U meniju Inernet exsplorer ispod Extras/Folder/view otkloniti funkciju da Automatski trazi Network i Printer...;)
 
Pazi,ja ne verujem da je u startup-u problem. Svez mu je sistem,kako je vec rekao...
Po meni prvi i mozda najjednostavniji korak je da skenira komp da slucajno nema neku stetocinu. Cak iako ne pronadje nista,bar je siguran da je po tom pitanju sve u redu.

Ako je (kao sto je i sam rekao) win isti kao i predhodni put kada je sve radilo,temperatura ok,nema instaliranih programa (svez i cist sistem) i jos samo da potvrdi da nije bilo nikakvih izmena sto se hardware tece i da je drajvere korektno instalirao...onda mu ostaje da jednu po jednu komponentu testira.

Jos nesto,mozda ne bi bilo lose da iskljuci sve sto nije neophodno za podizanje sistema:cd/dvd,drugi hdd ako ga ima,modem,lan kartu...sve,sve...da ostane samo ploca,grafa,ram,hard i napajanje.
 

Back
Top